quote:Op woensdag 24 november 2010 18:42 schreef Hans_Clock het volgende:
Ik kwam laatst een Duits wijf tegen die in Nederland werkt die zei dat ze Sinterklaas een heel racistisch feest vond. Toen zei ik "en 6 miljoen joden vergassen is zeker niet racistisch?" Haha, ze liep boos weg. Sindsdien praat ze niet meer met mij.
quote:Op woensdag 24 november 2010 18:42 schreef Hans_Clock het volgende:
Ik kwam laatst een Duits wijf tegen die in Nederland werkt die zei dat ze Sinterklaas een heel racistisch feest vond. Toen zei ik "en 6 miljoen joden vergassen is zeker niet racistisch?" Haha, ze liep boos weg. Sindsdien praat ze niet meer met mij.
Apart dat mensen dit altijd zeggen, maar nooit een logische verklaring geven voor dit:quote:Op woensdag 24 november 2010 20:38 schreef Legend152 het volgende:
nope, kansloos gezeur ook. dat ie zwart is van het roet, komt door de schoorsteen, vandaar de schmink.
zou wat worden als er negers ingezet worden als zwarte piet, zonder schmink.
Dan ga ik me pas ongemakkelijk voelen :/|
quote:Op woensdag 24 november 2010 18:37 schreef JaIkbenPro het volgende:
maar er is al wat aan gedaan, als je dat kan noemen tenminste. het zijn nu geen negers maar mannen die zo zwart zijn geworden door het klimmen in schoorstenen. Ik heb zovaak mensen door een schoorsteen zien klimmen maar ik heb ze nog nooit naar buiten zien klimmen met kroeshaar en grote lippen![]()
blabla maar vervolgens wel een baret op je UI zetten...quote:Op woensdag 24 november 2010 19:22 schreef L.no het volgende:
Mensen zullen het blijven ontkennen en willen dat niet zien, want 'de buitenlanders snappen het niet, wij weten wel beter' of 'het is een traditie, dus het hoeft niet veranderd te worden'.
Sommige mensen hechten zoveel waarde aan deze feest, dat het ze niet eens kunnen schelen of het racistisch is of niet.
Sinds ik het me kan herinneren werd ik daarmee 'gepest' (ja, ook toen ik heel klein was.. genoeg kinderen dat het verschil soms niet snappen. Degene die het verschil wel wist spotte ermee) en nu hoor ik nog steeds trieste zwarte piet opmerkingen naar mij toe van vreemden.
Al vind ik het feest tof, dat zwarte piet gedoe vind ik best wel racistisch ja.
Ik ben niet zo gevoelig dat al bij het woord 'neger' al ga janken om racisme, maar dat zwarte piet gedoe is voor mij vrij onnodig.
Ik heb al gezegd dat ik de feest leuk vind, maar dat 'gepest' daaromheen vind ik niet leuk.quote:Op woensdag 24 november 2010 20:45 schreef pisnicht het volgende:
[..]
blabla maar vervolgens wel een baret op je UI zetten...
Man zwarte piet is een karikatuur en van oorsprong (volgens o.a wikipedia) geen neger maar een marokkaan. Een marokkaan die snoep uit deelt en een turk die cadeaus geeft, hoe positief wil je het hebben!!
Die uitleg hoor je vaker, maar die schijnt historisch gezien niet correct te zijn.quote:Op woensdag 24 november 2010 20:34 schreef Slickk het volgende:
Elk jaar weer deze discussie... Kap er nu eens mee.
Zwarte Piet heet Zwarte Piet omdat hij eigenlijk Piet heet maar door het vuil in de schoorsteen waar hij doorheen gaat krijgt hij een zwart gezicht. Tadaa, Piet is Zwarte Piet. Moeilijk he?
Kort antwoord: Nee.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |