abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 26 november 2010 @ 11:39:29 #151
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89172225
piepklein kan wel veel priegelwerk betekenen. maar lelijk is dan wel wat minder. hoewel, dat worden soms heeeele mooie zwanen later. ;)
in de haak.
pi_89172427
Hmm de duur discussie :P

Ik vind onze 3,50 voor een sleutelhanger al veel, en dan heb je nog de kosten van de sleutelhanger ook.
Maarja tegelijkertijd hadden we 4,50 voor een kat...stukken groter dan een sleutelhanger :P (Uiteindelijk gaf die man 10 voor 2 katten, vet aardig)
Dusja, wat is duur. Er was op internet, een bekende geloof ik, met een theeset voor 69 euro...vond ik een beetje veel van het goede :P

Over een theeset gesproken, zou een gehaakt theesetje leuk zijn voor een meisje dat 3 wordt?
pi_89172528
Bedankt allemaal voor de hulp dames ^O^ Die ring lukt geloof ik nu wel, maar ik weet niet hoe je die vasten in de ring moet haken. :'(
"Wat is liefde? De behoefte aan zichzelf te ontsnappen."
  vrijdag 26 november 2010 @ 11:48:23 #154
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89172542
jahoor, dat is zeker leuk.

maar ik zou toch de uren eens tellen die je voor zo'n setje bezig bent. daar zitten heel wat avondjes werk in, en dan heb ik 't nog niet eens over de kosten voor het garen. niet zo heel gek dat iemand dan op zo'n bedrag uit komt, toch? een en ander natuurlijk wel afhankelijk van uit hoeveel onderdelen zo'n serviesje bestaat. maar ik heb wel eens een verzoek gekregen om zo'n kerststal te haken. nou dat wil ik best doen maar dan reken ik ook wel de uren enigszins mee en komt 't inderdaad op een vrij hoog bedrag uit.
in de haak.
  vrijdag 26 november 2010 @ 11:49:36 #155
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89172587
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 november 2010 11:48 schreef Swietje het volgende:
Bedankt allemaal voor de hulp dames ^O^ Die ring lukt geloof ik nu wel, maar ik weet niet hoe je die vasten in de ring moet haken. :'(
die haak je er gewoon 'omheen'. dus je steekt je naald er dwars doorheen (door 't gat in het midden), slaat de draad om, doorhalen (weer onderlangs, door 't midden), nog eens omslaan en door beide lussen halen. = 1 vaste gemaakt. :)
in de haak.
pi_89172615
Ja zo ben ik dus niet :P
Kijk als die opdracht was doorgegaan van een tijdje terug, hadden we ook 7,50 per stuk gevraagd. En dat vinden wij al duur, ook al ging het om vrij grote beesten.

Ha jij bent er al met je uitleg, wilde net zeggen, das wat voor trui om uit te leggen :P
  vrijdag 26 november 2010 @ 11:51:33 #157
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89172674
in die tijd zou ik anders andere dingen maken/doen, dus waarom niet de tijd rekenen?
in de haak.
pi_89172769
Ja als je het zo bekijkt wel. Maar een kerststalletje is ook wel veel.
En wij zijn gewoon goedkope mensen, hoe ga ik dit uitleggen. Mn moeder is opgegroeid met weinig geld, heeft 2 kinderen in dr eentje opgevoed met weinig geld, dus die is nogal zuinig en vind dingen snel duur, ik denk dat het daar ook wel een beetje mee te maken heeft. En meer dan met de logica, als het duurder is kopen mensen het niet.

Mijn tijd is niet zo kostbaar, daarom werk ik bij de hema :P

Ik moet nieuwe projectjes, en nee van de 100.000 dingen op internet kan ik niets vinden :P
pi_89172804
Ow en wij gebruiken goedkope wol :P dat maakt natuurlijk ook een wereld van verschil!
pi_89172849
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 november 2010 11:49 schreef trui het volgende:

[..]

die haak je er gewoon 'omheen'. dus je steekt je naald er dwars doorheen (door 't gat in het midden), slaat de draad om, doorhalen (weer onderlangs, door 't midden), nog eens omslaan en door beide lussen halen. = 1 vaste gemaakt. :)
Thnx :) Ga het vanavond weer proberen.
"Wat is liefde? De behoefte aan zichzelf te ontsnappen."
pi_89173047
Ik heb gisteren weer een beest afgehaakt *O* Zal later vandaag een foto nemen.

Het patroon van de uiltjes heb ik hier vandaan. http://www.mijnwebwinkel.(...)ry&categoryID=816749 Een deel of zelfs het hele bedrag wat ze kosten gaat naar een goed doel. Ik geef ze zelf dus niet weg, omdat ze er zelf ook maar zo weinig op verdient.

En nu weer een nieuw projectje verzinnen, het wordt of verder gaan met een grannysquare dekentje, of een lavenderbunny. Denk dat ik voor de bunny ga.
Jullie verkopen zelfs haaksels, wat goed! Ik heb wel eens wat als cadeautje weggegeven, maar zelfs daar vind ik mijn haaksels vaak niet goed genoeg voor. Of ik denk dat de ander er niet op zit te wachten, terwijl ik eigenlijk altijd leuke reacties krijg. Vermoeiend, al die denkprocessen.

Oh, Whoop, beterschap, al klinkt het ook wel als 'relaxed'ziek zijn, omdat je gelukkig je goed genoeg voelt om tv te kijken en te haken.
  vrijdag 26 november 2010 @ 12:06:12 #162
171422 LadyBlack
paint it black
pi_89173331
quote:
1s.gif Op donderdag 25 november 2010 22:01 schreef kwakz0r het volgende:

[..]

wil je echt een baby :o
Onder welke steen heb jij geleefd? _O- Ohja, ik weet t al, hij heet J.H. :+
Ja ik wil echt een baby :Y O+
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 november 2010 11:30 schreef trui het volgende:
ik vind 6 euro voor een eendje niet zo belachelijk duur hoor.

en haha ja een muts-met-ballen klinkt wel wat apart he! :) is ie ook! want nu nog gebloemd van binnen ook! :+

[ afbeelding ]
Die muts is echt zo lief geworden!! _O_
  vrijdag 26 november 2010 @ 12:06:41 #163
171422 LadyBlack
paint it black
pi_89173353
Ohja, en hier heeft het gesneeuwd hoor :Y er gaat niks boven Groningen he O+
pi_89173382
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 november 2010 12:00 schreef Fiepje het volgende:

Jullie verkopen zelfs haaksels, wat goed! Ik heb wel eens wat als cadeautje weggegeven, maar zelfs daar vind ik mijn haaksels vaak niet goed genoeg voor. Of ik denk dat de ander er niet op zit te wachten, terwijl ik eigenlijk altijd leuke reacties krijg. Vermoeiend, al die denkprocessen.

Heel herkenbaar! :D

En welkom nog ook. :)
pi_89173886
@fiepje, ben niet doodziek. alleen ontzettend misselijk. En dan vind ik het niet fijn om 2 uur onderweg te zijn, heen en terug.

Bah mn vleugel is mislukt.
  vrijdag 26 november 2010 @ 12:52:29 #166
30252 Soempie
Procreating
pi_89175168
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 november 2010 11:49 schreef trui het volgende:

[..]

die haak je er gewoon 'omheen'. dus je steekt je naald er dwars doorheen (door 't gat in het midden), slaat de draad om, doorhalen (weer onderlangs, door 't midden), nog eens omslaan en door beide lussen halen. = 1 vaste gemaakt. :)
Kijk, zo helder kreeg ik het niet uitgelegd.

Tof dat je de binnenkant van de muts ook gevoerd hebt zeg maar. Dat doe je dan met de naaimachine? Of?

En zei ik nou in een eerdere post floortje? Ik bedoelde dat ik groene flappie leuk vind. :)
In some cases, resentment can result simply from being on the receiving end of good arguments. Collini
How much more precious is a little humanity than all the rules in the world.Piaget
pi_89175327
Jeej groene flappie leuk!
Stiekem wil ik er een in elke kleur van soft van zeeman maken, maar ddas wel een beetje erg he?
  vrijdag 26 november 2010 @ 13:22:29 #168
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89176352
why not? en dan verkopen. :+

soempie, ik heb dit keer inderdaad even snel met de naaimachine gevoerd, normaal doe ik 't meestal met de hand, da's toch iets netter en minder zichtbaar van buitenaf. maar er was wat haast bij. en ik wil 'm niet ongevoerd geven, schoonzus is ernstig ziek en heeft weinig haar meer, en een gevoelige hoofdhuid. dus fijner als 't niet kriebelt. bovendien geeft dit weer iets meer warmte. en dit was het enige tricot stofje dat ik op voorraad had, fleece vond ik te dik en de rest niet geschikt. de blommen passen er niet helemaal bij maar ja.

ik heb ook nog niet veel dingen verkocht hoor, maar ik blijf erbij dat echt handwerk ook best iets mag kosten. vooral ook voor de mensen (incl. kinderen!) in lagelonenlanden die anders ook maar voor een schijntje moeten blijven produceren.
in de haak.
pi_89176709
Ja maar dan gaan ze echt voor 3 euro ofzo, omdat er zo weinig in zit en omdat ik ze zo leuk vind. Tsja en volgens jou is dat niet goed voor lagelonenlanden kindjes :P

Iemand die een wolwinkel weet in den haag? Kan niets vinden op internet, kan me niet voorstellen dat er ook echt niets zit.
Er zit wel een pipoos maar das ook niet zo veel.
  FOK!Fotograaf / Beeldredactie vrijdag 26 november 2010 @ 13:32:52 #170
68600 crew  Ynske
Bedankt voor de zon...
pi_89176751
Geslaagd, een trilbeestje voor aan de wandelwagen voor 1,50 om te slopen bij de wibra, en een muziekbeestje voor 3 euro bij het kruidvat om te slopen *O*

Nu nog verzinnen of t twee kikkers worden of toch een kikker en een vogeltje...
Today is life -
the only life you are sure of. Make the most of today.

Dale Carnegie
  vrijdag 26 november 2010 @ 13:57:46 #171
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89177751
slim, ynske! ^O^

en whoopdidoo, iets beter zoeken!
in de haak.
pi_89178574
Hallo allemaal!

Ik zou graag willen beginnen met haken :) En ik zou graag willen beginnen met een kleed voor op de bank, recht toe recht aan. Hebben jullie beginnerstips voor me? Ik ben al voor naalden aan het kijken enzo, maar er zijn er zoveel dat ik niet echt weet waar ik moet beginnen en welke het beste zijn!

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen :D
Que Sera ~
  vrijdag 26 november 2010 @ 14:25:59 #173
12713 trui
enorm aantrekkelijk!
pi_89179033
chilled, kijk eens een paar van de tutorials uit de openingspost door, koop wat oefengaren en een naald met een dikte die overeenkomt met wat op het label van je garen staat. maak daarmee wat proeflapjes en als je de basissteken een beetje onder de knie hebt kun je patronen gaan zoeken. er zijn ontzettend veel leuke ideeën voor dekentjes/doeken. zo zag ik laatst een hele mooie in de eska-steek (nou ja die noem ik voor 't gemak maar even zo, want zij gebruikt 'm voor haar 'colles-met-knopen') op ravelry. halve stokjes en lossen afwisselen, en op de terugweg precies andersom, dus in de losse haak je dan een half stokje en tussen de halve stokjes steeds 1 losse.

je kunt plaatjes en projecten op ravelry.com alleen bekijken als je daar een account hebt. dat is gratis hoor, dus zou ik zeker aanbevelen. ook leuk om er je eigen projecten bij te zetten. :) maar ook op andere sites zijn tal van patronen te vinden. bijvoorbeeld die van drops design. zet je selectiecriteria op crochet en zoek met termen als 'blanket' of 'afghan' en je zult vinden. :)

lucy met haar weblog attic24 heeft ook veel inspirerende (gratis) patronen, met meestal een heel duidelijke uitleg. zie 't rijtje links onder op haar weblog.
in de haak.
pi_89179184
quote:
1s.gif Op vrijdag 26 november 2010 14:16 schreef Chilled het volgende:
Hallo allemaal!

Ik zou graag willen beginnen met haken :) En ik zou graag willen beginnen met een kleed voor op de bank, recht toe recht aan. Hebben jullie beginnerstips voor me? Ik ben al voor naalden aan het kijken enzo, maar er zijn er zoveel dat ik niet echt weet waar ik moet beginnen en welke het beste zijn!

Ik hoop dat jullie me kunnen helpen :D
Wat je ook kan doen is op Ravelry een account aan maken, daar even zoeken of 'afghan' of 'blanket'. Je hebt er hele simpele tussen zitten, zo heb ik een pdfje van eentje die inderdaad iets van 160 lossen en dan een hele hoop keer heen en weer is. Simpel maar bedenk wel dat het een gigantisch lang project vaak is! Zoek iets wat je tussendoor ook kan doen, anders ga je je denk ik snel vervelen met de deken. Je kan bv. beginnen met een paar simpele beestje. Kan je rond haken? Zodra je dat kan (niet moeilijk hoor, na een paar keer heb je het truukje wel door) kan je hele schattige beestjes maken zonder al te veel moeite!

Wat naalden betreft maakt het denk ik niet zo heel veel uit. Het ligt aan het patroon wat je wil maken, maar ik denk dat je voor een deken best 5.0 kan nemen ofzo. De naalden zijn ingedeeld op dikte, en de meeste gaan per halve mm (dus van 1.0 tot gigantisch groot), maar de meest gebruikte zijn denk ik wel de 3.0-3.5 en de 4.5-5.0. Maar dat hangt natuurlijk helemaal van het project, van je wol (hoe dik die is) en van wat je zelf leuk vindt af. Als je iets met dunne wol maakt met een grote naald, krijg je veel gaten in je werk. 't Kan leuk zijn, maar vaak is het niet zo mooi. Daarom staat er ook altijd de maat naalden bij die de mensen gebruikt hebben.

Wat je ook kan doen (als je even tijd hebt) is op Ebay een setje kopen. Ik had zelf voor 7 dollar alles van 2.0 tot 8.0, het duurt alleen een weekje of 3 voordat dat binnen is. Scheelt wel even, want hier los (Stockholm) kosten ze zo ongeveer 3 of 4 euro per stuk.

- edit-
wat Trui zegt dus!

trouwens, wat een leuke muts is het geworden Trui! Ik vind die voering er juist heel leuk bij passen, lekker vrolijk ( en zoals je weet hou ik wel van kleurtjes :D )
pi_89179317
Welkom Chilled....

Ik ben ook weer lekker bezig. Nu met een sinterklaaskado voor het vriendinnetje van mijn broertje. Die heeft allemaal leuke kleine dingen op haar lijstje, dus heb besloten een verwenpakketje te maken en daar moeten ook 2 kussentjes bij... Dus nu als een dolle squares voor een kussentje aan het brouwen. Gelukkig ben ik weer lekker aan het werk, waar ik veel moet wachten tussendoor en dus kan haken.... (krijg wel veel vreemde blikken van de rest van de IT-afdeling, maar ze zijn wel wat van me gewend :+ )

1e af.... nog 8 te gaan in zwart/wit en nog 9 in rood, wit, roze...
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')