Het zal minder en minder worden, omdat acceptatie van een wetenschappelijke stelling tegenwoordig veel meer is gebaseerd op peer-to-peer reviews van gepubliceerd onderzoek, en eisen aan de reproduceerbaarheid van experimentele gegevens.
Ook kan geen enkele wetenschapper, hoe hoog deze ook in aanzien staat in zijn of haar vakgebied, enkel op basis van reputatie iets laten aannemen zonder dat dit grondig wordt onderzocht, terwijl tot ver in de Middeleeuwen de werken van klassieke wetenschappers voor onaantastbaar golden (zowel in Europa v.w.b. de Griekse filosofen, als voor China met hun eigen klassiekers).
Wereldwijde communicatie, en politieke tegenstellingen, maken het ook veel moeilijker dan vroeger om vanuit de overheid onwetenschappelijke feiten voor waar doorgedrukt te krijgen, buiten de hele direct invloedsfeer.
Sam the American Eagle : You, sir, are a demented, sick, degenerate, barbaric, naughty freako!
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.