quote:Je vermeldt hieronder je eigen conclusie die ongefundeerd en nergens op gebaseerd is. Meer dan een aanname is het niet.Op vrijdag 29 oktober 2010 10:37 schreef Nadine26 het volgende:
Vertel mij dan eens wat er zo respectloos is aan mijn mening. Of is elke mening die afwijkt van de jouwe respectloos
quote:Zo'n houding komt manipulerend over en heeft niets met discussieren, begrijpend lezen, een andere mening of respect te maken.Op vrijdag 29 oktober 2010 00:39 schreef Nadine26 het volgende:
Jij houdt hier al geen rekening meer met de mogelijke onschuld van Clotteman.
quote:Dank u, dat vind ik een mooi compliment.Wel probeer ik me een mening te vormen over de zaak waar ik geen topic over ben gestart en ik vind de berichten van Mysta en Marie30 daarom dan ook erg interessant om te lezen.
Het zou interessant zijn als Mysta en Marie30 wat meer vertellen over de vermeende daderkennis waar Vermassen het over had.
quote:Ik ga de bron eens zoeken hé. I'll be back.Op vrijdag 29 oktober 2010 21:18 schreef zoefbust het volgende:
Heeft EC tegen MS gezegd: "Het moest nu gebeuren."
Dat heeft ze tegen hem gezegd ?
Waren daar getuigen bij ?
quote:Dat heeft ze tegen hem gezegd, er staat niet bij of er andere getuigen bij waren of niet: bronOp vrijdag 29 oktober 2010 21:18 schreef zoefbust het volgende:
Heeft EC tegen MS gezegd: "Het moest nu gebeuren."
Dat heeft ze tegen hem gezegd ?
Waren daar getuigen bij ?
quote:Neen getuige Didier Geraerts verklaarde: hysterischOp vrijdag 29 oktober 2010 21:28 schreef zoefbust het volgende:
hier dik je het vehaal nog wat aan door zelf hysterisch toe te voegen
quote:Niet de zaken door elkaar halen hé. Indien ze hysterisch reageert als men rechtstreeks en duidelijk zegt: "je vriendin is dood" dan is dat uiteraard normaal. Maar het gaat erover dat ze nog maar DRIE woorden zeiden en niet eens dat ze dood was en dan Clottemans al hysterisch op de grond viel wat dus wees op dader kennis.ik vind dat niet z'n overdreven & vreemde reactie ,het was toch haar vriendin?
Clottermans had toch zelf ook gezien dat EVD naar beneden stortte !
quote:LOLOp vrijdag 29 oktober 2010 21:28 schreef zoefbust het volgende:
hier dik je het vehaal nog wat aan door zelf hysterisch toe te voegen
Clottemans gooit zich huilend en hysterisch op de grond als de omroeper op de paraclub nog maar drie woorden heeft gesproken en er dus bij niemand anders al doordrong dat EVD overleden was (was zelfs nog niet uitgesproken door de man)
Dit is wat Edith Suurmeijer voor de rechtbank zei :
Ik had niet meteen door dat Els overleden was. Na de eerste drie woorden al viel Clottemans op de betonnen vloer te huilen. Het was vreemd. Ik vond het een overdreven reactie,
ik vind dat niet z'n overdreven & vreemde reactie ,het was toch haar vriendin?
Clottermans had toch zelf ook gezien dat EVD naar beneden stortte !
quote:Maar allé, is er nu niemand die dit wil inzien.Op vrijdag 29 oktober 2010 21:52 schreef zoefbust het volgende:
Ze geraakte niet bij de formatie ,maar vanuit de lucht kon ze natuurlijk wel zien dat die parachute niet werkte .Dus ze heeft EvD gewoon zien neer storten .
Welke 3 woorden zeiden ze dan ?
quote:Op vrijdag 29 oktober 2010 00:01 schreef Musti het volgende:
[..]
LOL
M.a.w. de pot verwijt de ketel!
BTW wist je ook al dat de brandweer zelf ook touwtjes doorgeknipt heeft? Of is je dit ontgaan, in alle berichtgeving.
Trouwens zoveel empathisch vermogen heeft Marske nu ook niet!
"Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen"
uit het verhoor van Marcel Somers17:27 Verslaggever: Rechter Jordens: “U sprong met die groep uit het vliegtuig. Hoe hebt u de rest van de sprong ervaren?”
Somers: “Ik moest echt moeite doen om bij de rest te komen en op het laatste moment lukte het. Maar plots miste ik iemand. Ik zag Els niet meer. Ik keek onder mij en zag iemand aan een witte parachute hangen. Toen zag ik iets geel en wist ik dat het Els was.
Ik sloeg in paniek en probeerde meteen zo dichtbij mogelijk te landen. Zelf heb ik Els niet zien vallen want ik moest mij volledig concentreren op mijn landing, die erg moeilijk was. Uiteindelijk ben ik geland en probeerde ik Els te bellen. Ze nam niet op en dan ben ik haar gaan zoeken. Ik kwam twee mannen tegen en probeerde uit te leggen waar Els gevallen moest zijn. En toen kwam de MUG langs. Ik ben die gevolgd en toen ik aan het huis aankwam, weerhield iemand mij en zei hij dat ik dat niet wilde zien.
Maar ik ben naar Els gelopen en heb de helm aan de kant gelegd omdat ik wist dat daar de beelden in zaten. Ik geloofde het niet, mijn leven was over op dat moment.”
http://www.hbvl.be/dossie(...)et-verhoor-live.aspx
Somers als ervaren rot moest veel moeite doen om bij de formatie te komen.
Maar EC daarentegen die zou het beter moeten doen volgens jullie redenering!?
Vinden jullie deze redenering nog normaal?![]()
![]()
![]()
En het feit dat ze de pilote chute moest volgen om hem later te kunnen traceren?
In de club werd ze verweten van een sleche springer te zijn(werd ze uitgelachen), maar op deze dag deed ze plotseling alle handelingen juist????????? Boven de springers blijven en de pilote chute volgen? Toch wel serieuze vorderingen voor iemand die als lomperik beschouwd wordt.![]()
![]()
![]()
...
quote:http://syndication.vmma.b(...)D=HLN&autoplay=falseOp vrijdag 29 oktober 2010 22:08 schreef Musti het volgende:
Familie Els Van Doren krijgt vergoeding van 115.000 euro
http://www.hln.be/hln/nl/(...)n-115-000-euro.dhtml
Weduwnaar Jan De Wilde met zijn kinderen Karol en Vincent © photo news
HLN update De nabestaanden van Els Van Doren krijgen in totaal 115.000 euro schadevergoeding toegewezen. Dat is vandaag in Tongeren uitgesproken. De familie van het slachtoffer in het proces rond de parachutemoord had 200.000 euro morele schadevergoeding van Els Clottemans geëist.
Echtgenoot Jan De Wilde kreeg 40.000 euro toegewezen en de kinderen Vincent en Karol elk 25.000 euro. Voor de zussen Ann en Inge ging het om elk 5.000 euro schadevergoeding en voor de vader van Els, Jan Van Doren, is het schadebedrag bepaald op 15.000 euro.
Clottemans werd vorige week tot dertig jaar cel veroordeeld, maar ze blijft haar onschuld uitschreeuwen en tekende cassatie aan tegen het arrest. Haar advocaat Katrien Van der Straeten liet meteen weten dat ze ook tegen de uitspraak op burgerlijk gebied in cassatie gaat.
"Tegen de uitspraak op burgerlijk gebied gaan we meteen in cassatie, als je weet dat we ook cassatieberoep aantekenden tegen het arrest. Els Clottemans blijft het intussen moeilijk hebben met de uitspraak van het hof van assisen. Het is goed dat ze nu een job heeft in de keuken van de gevangenis in Hasselt. Zo kan ze haar zinnen verzetten in plaats van alleen maar op haar cel te zitten piekeren en peinzen. Ze hoopt nu op een gunstig advies van haar cassatieadvocaat met het oog op een verbreking van het arrest", aldus meester Katrien Van der Straeten. (belga/ka/sps)
quote:Dat probeer ik ook al een hele tijd te zeggen maar dan word je natuurlijk genegeerd, of er wordt gewoonweg niet op geantwoord. Wat ik dan ook weer vreemd vind. Terwijl ze natuurlijk wel naar de krant lopen (gemaskerdOp vrijdag 29 oktober 2010 22:39 schreef zoefbust het volgende:
@Musti
In de club is er wel niemand die ook maar 1 goed woord over EC kan zeggen.
Ja heel opmerkelijk is dat , terwijl als je de foto's ziet, je het tegendeel zou beweren .
Op deze foto lijkt ze erg geliefd zelfs
[ afbeelding ]
quote:Zoefbust, ben je het al vergeten?Op vrijdag 29 oktober 2010 23:26 schreef zoefbust het volgende:
Stephen Hilder was a 20-year-old Officer Cadet at the Defence Academy of the United Kingdom in Shrivenham, Wiltshire, England. On 4 July 2003, Hilder fell 4,000 metres (13,000 ft) to his death when, during a skydive, both his main and reserve parachutes failed.
Investigation
The police initially reported that his parachute had been sabotaged, with the risers (fabric connectors between the harness and lines) for his reserve parachute having been cut.[1] A 10-month search for a murderer with a motive ensued, with two of Hilder's friends, Adrian Blair and David Mason, being arrested at one point and later released without charge.[2] However, from the results of DNA tests on the parachute straps, which revealed the presence of Hilder's DNA alone, the police concluded that Hilder had cut the straps himself.[3][4] A coroner's inquest recorded an open verdict on the cause of Hilder's death
Stewart Atkinson refused to accept that the death was a suicide after a forensic scientist testified that the lack of DNA could be attributable to a saboteur wearing gloves. Atkinson also stated that there was no proof that someone else was responsible for the straps being cut, either.[5]
Meer hier :
http://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hilder
In die zaak (Stephen Hilder) hebben ze uitvoerig DNA onderzoek gedaan ,hebben ze dat ook in deze zaak gedaan en wat waren de resultaten ?
Is de doorgeknipte ( band ) forensisch onderzocht of die wel werkelijk met een schaar doorgeknipt is ?
Ja, natuurlijk! Maar op de schaar van MS zaten geen sporen.
Ook hier maakte EC zich ook weer verdacht, in haar verklaring liet ze het stukje wissen dat ze die zaterdagochtend de schaar van Ms had afgewassen
Hoofd van EVD???? Een beetje respect voor het slachtoffer is misschien op zijn plaats.quote:Op zaterdag 30 oktober 2010 14:08 schreef zoefbust het volgende:
schade vergoeding
De families De Wilde en Van Doren, hadden 200.000 euro geëist. Uiteindelijk moet Clottemans 115.000 euro ophoesten. 'Echtgenoot Jan De Wilde krijgt 40.000 euro, Els' kinderen Karol en Vincent elk 25.000 euro, vader Jan 15.000 euro en zussen Ann en Inge elk 5.000 euro',
Dat zijn nog flinke geld wolven ook ,denken ze dat EC dat geld heeft ?
Die heeft pas 1 1/2 jaar gewerkt als school juf .
Was een een levensverzekering op het hoofd van EvD ?
Is die al uitbetaald ?
Waar betaald de Wilde zo'n dure advocaat van ?
Is er onderzoek gedaan naar die latere vriendin ?
Selectief lezen is hier troef!!!!!quote:Op maandag 1 november 2010 23:32 schreef mysta het volgende:
Enkele reacties op vorige posts.
"Het moest nu gebeuren."
Dit is uit de context gerukt.
Van Doren heeft op 5 november 2006 gesprongen met haar (daarna gesaboteerde) parachute.
11/12 november 2006 heeft ze niet gesprongen, wegens te slecht weer.
21 november 2006 zou de parachute opnieuw worden nagekeken en verzegeld.
DAAROM zei/concludeerde Clottemans dat de dodelijke val enkel dat laatste weekeinde nog had kunnen gebeuren.
Ze had het dus NIET over iemand die zou hebben opgedragen dat Van Doren DAT weekeinde dodelijk zou moeten vallen.
Ik dacht dat De Wilde naar Somers had gebeld op 20/21 november 2006, niet omgekeerd.
Wat betreft de belastende sprong en springervaring.
Op zich was Clottemans' sprong niet belastend, indien er geen andere gegevens beschikbaar waren.
Het is niet de fysieke onhandigheid die haar verdacht heeft gemaakt.
En, zoals ik al eerder zei, is het kennen van de landplaats van de pilote chute op zich ook niet een reden tot verdachtmaking (dus idem wat betreft het volgen van de pilote chute).
Het eerste verdachtmakend gegeven echter is dat Clottemans niet heeft tegengesproken dat Somers De Wilde telefonisch heeft gewaarschuwd over het worden van hoofdverdachte terwijl Clottemans het telefoongesprek aan Somers' (fysieke) zijde kon volgen.
Het bewijst dat dit telefoongesprek werkelijk zo is verlopen en dat zij de wens heeft gekoesterd om De Wilde hoofdverdachte te maken door onmiddellijk daarna de pilote-chute aan te wijzen.
Ze heeft achteraf immers nooit te kennen gegeven dat ze op die manier er zou zijn ingeluisd door Somers om 'zo snel mogelijk' die pilote chute aan te wijzen (indien hij de landplaats van de pilote chute zou hebben gekend).
Het was haar eigen wil om dit een dag later/dezelfde dag te doen.
Ze heeft eveneens nooit gezegd dat ze zo snel heeft gereageerd omdat ze vond dat Van Doren het verdiende dat de moordenaar zou worden gevonden, ook als zou blijken dat het haar echtgenoot zou zijn (mbv. sporen).
Dergelijke gedachten zijn nooit uitgesproken (zelfs niet tijdens het proces).
Dit pleit enerzijds Somers, De Wilde en de speurders vrij (de speurders zouden bv. bewust kunnen beweren dat er geen sporen zijn, hoewel ze iets hebben gevonden dat naar Somers/De Wilde wijst), maar anderzijds pleit dit voor de redenering dat Clottemans De Wilde hoofdverdachte wou maken uit eigenbelang.
Het is de enige redering dat overblijft en het maakt haar verdacht.
Het tweede verdachtmakend gegeven is het niet verantwoorden van tijdsgebruik (de dag na de dodelijke val was Clottemans op de paraclub voor en na een verzwegen activiteit van een paar uur).
Hierdoor kunnen sommige zaken vanuit een andere hoek worden herbekeken.
De leugen over de zithouding wordt opeens geen paniekreactie meer van een onschuldige, maar een poging van een schuldige om belastende informatie te verdoezelen.
Idem de leugen over vindlocatie.
De sprong en de vindlocatie geraken met elkaar verweven en worden zwaarwegend.
Het hard bewijs wordt gevormd (het VINDEN van de pilote-chute).
De dader had tevens de vrijheid om een initieel plan (nl. landplaats pilote chute verzwijgen), probleemloos te wijzigen indien de sabotage spoorvrij zou zijn uitgevoerd.
Clottemans heeft in mijn idee vooral de pilote chute gevolgd en maar heel even naar de neerstortende Van Doren gekeken (mijn antwoord op een eerder gestelde vraag).
Indien ze bewust haar sprong zo is gestart dat ze boven de anderen zou hangen en verder geen enkele moeite heeft gedaan om tot bij de anderen te geraken, kon ze al haar energie steken in het openen van haar parachute op het juiste moment om vervolgens de situatie beneden te overschouwen met haar aandacht vooral gericht op de pilote chute.
Mijn idee lijkt het niet te moeilijk om te doen voor Clottemans.
Clottemans sprong sinds 2004.
Ik denk dat ze eveneens ervaren genoeg was om te weten dat een neerstortend lichaam haar zou kunnen meesleuren in de val, als ze niet boven Van Doren bleef.
17:27 Verslaggever:
Rechter Jordens: “U sprong met die groep uit het vliegtuig. Hoe hebt u de rest van de sprong ervaren?”
Somers: “Ik moest echt moeite doen om bij de rest te komen en op het laatste moment lukte het.
Maar plots miste ik iemand. Ik zag Els niet meer.
Ik keek onder mij en zag iemand aan een witte parachute hangen.
Toen zag ik iets geel en wist ik dat het Els was.
Ik sloeg in paniek en probeerde meteen zo dichtbij mogelijk te landen."
Opnieuw uit de context gerukt, want het gaat over de fase met geopende parachutes.
Dat was lastig die dag door de felle wind.
Tijdens die sprong wilden ze oefenen op het elkaar vasthouden.
Om dit te kunnen doen, mag NIEMAND een geopende parachute hebben en iedereen moet op zowat dezelfde hoogte zijn.
Somers spreekt over een witte parachute (Bolsius, want Clottemans hing boven hem).
Het gele was de pilote-chute van Van Doren.
Motief:
In haar auto wachtte ze tot Els naar huis ging, om daarna bij Marcel aan te bellen.
"Ik had behoefte aan seks", verklaarde Clottemans.
"Els was al op vrijdag langsgeweest en ik had dat weekend nog niets gehad.
Ik wilde aandacht en affectie."
Clottemans had dus een motief, al ontkende ze dat tijdens één van haar verhoren.
"Ik weet dat maar drie mensen het gedaan kunnen hebben: Marcel, de echtgenoot van Els en ikzelf.
Maar ik heb geen motief.
Els lag me nauwer aan het hart dan Marcel.
Ze was de enige die me begreep en die wist hoe ik me voelde.
Met haar kon ik over mijn depressies praten.
Ik verdiende niet meer dan dat ik op de tweede plaats kwam."
Clottemans probeert hier een afleidingsmanoeuvre uit te voeren.
Net haar grote "behoefte/wil/wens aan seks" (met Somers) maakt dat ze een motief blijft hebben.
Seks, geld en macht blijken al eeuwenlang aanleiding tot moord (= doodslag met voorbedachte rade).
Er bestaat een kans dat Clottemans de sabotage aan de pilote-chute heeft uitgevoerd, maar er niet op had gerekend dat de reserveparachute niet zou open gaan.
De hel zou losbarsten op de paraclub, omdat de sabotage zou ontdekt worden.
Van Doren zou niemand meer vertrouwen, ook Somers niet.
Op die manier kon Clottemans Somers voor haar alleen krijgen.
Dit scenario betekent echter nog altijd poging tot moord.
2 huizen:
Ik veronderstel het handelspand (huis 1 te Lier) en de familiewoning (huis 2 te Ranst).
Juridisch:
De familie van Van Doren mochten ENKEL aanwezig zijn op het proces, indien ze zich burgerlijk partij hebben gesteld (schadeclaim door misdaad).
De moeder van Clottemans kon dit niet in dit proces omdat het haar dochter was die werd beschuldigd van de misdaad (en dus van de veroorzaakte schade).
Ze zou zich pas burgerlijke partij kunnen stellen (tov. het openbaar ministerie/de overheid) NA het proces en INDIEN Clottemans onschuldig zou zijn verklaard.
Moordenaars schudden het gemakkelijkst het hard materieel bewijs (= direct bewijs) van zich af.
Omdat dit tastbaar is, kan je het vastpakken en vernietigen.
Toch is hiermee nog niet de perfecte moord begaan.
Hard niet-materieel bewijs (= direct bewijs) is niet zo gemakkelijk te voorkomen.
Je moet hiervoor een sterk vooruitziend schakend vermogen hebben.
Het leven bestaat uit meer dan 32 speelstukken.
Er is ongelooflijk veel dat in rekening moet worden gebracht.
Gedane zaken nemen immers geen keer.
De gebeurtenissen (vooral) op de dagen rond de dag van de misdaad, blijken meestal van belang.
Woordkeuze is sowieso altijd betekenisvol, maar de timing wanneer voor welk woord wordt gekozen, speelt mee.
Elk wapen laat een uiterlijk patroon achter.
Om de parachutelinten te saboteren, waren in mijn idee doorknippen (schaar - tweebenig egaal), doorsnijden (mes - éénbenig egaal), doorzagen (zaag - eenbenig gekarteld) zoal mogelijk.
De pilote-chute is doorgeknipt, waardoor de hoofdparachute niet uit het pak is gekomen.
De reserveparachute van Van Doren is echter ook niet uit het pak gekomen, aangezien het (de) doorgeknipt(e) lint(en) zich errond had(den) gewikkeld zodat deze vast kwam te zitten.
Dit had ik in de media gelezen.
Zelfs als een leugendetectortest mislukt, sta je juridisch nog altijd veilig.
En zeker Clottemans, zij kon haar psychologisch verleden "gebruiken" om de mislukking te verantwoorden.
Bijkomend:
Best grappig hoe mensen hier foto's posten om (aan) te tonen hoe groot de vriendschap tussen mensen zou zijn
http://www.gva.be/nieuws/(...)e-dood-bedreigd.aspxquote:Toppleiter Jef Vermassen en zijn familie zijn rechtstreeks met de dood bedreigd. Dit blijkt uit een mail die hij verstuurd heeft naar de beheerders van de Facebook-groepen 'Anti Jef Vermassen, geen bewijzen, geen schuld' en 'Steun Els Clottemans'. Daarin eist hij dat zijn naam van de pagina's verwijderd wordt omdat "die aanzetten tot haat". Vermassen heeft ook een klacht ingediend.
Me dunkt dat ie nog lang gewacht heeft om aktie te ondernemen. Ofwel heeft ie de aktie onderschat! (dacht dat de heisa vlugger zou gaan liggen)quote:Op woensdag 27 oktober 2010 00:30 schreef Musti het volgende:
Lees net op Facebook
http://www.facebook.com/p(...)mans/163549553669619
Steun Els Clottemans AANDACHT GEVRAAGD AAN IEDEREEN. Ik kreeg hier net te horen dat de kinderen van J. Vermassen, alsook de familie geboycot worden...Ik hoop dat niemand van ons daar tussen zou zitten.Het is niet de bedoeling om iemand het leven zuur te maken.Hopelijk kunnen jullie mijn mening respecteren, en vraag ik ook mochten er eventu...eel wel mensen dit gedaan hebben, of dit van plan zijn, om daarmee te stoppen
Afficher la suite
Hier, à 11:51 · Commenter · Jaime
Hier gaan vodden van komen als het zo is!
Er waren wel en voldoende directe bewijzen dat Van Doren NIET gewenst was door Clottemans en dat deze laatste haar uiteindelijk heeft vermoord.quote:Op maandag 8 november 2010 22:47 schreef Musti het volgende:
Dit neemt niet weg dat hij deze keer het wel heel goed heeft kunnen flikken.![]()
Zonder "echte" bewijzen. DAAROM zijn de mensen zo boos!
Het gaat dus niet over de persoon Vermassen, maar wel de manier waarop hij deze keer tewerk is gegaan!
Dit ter verduidelijking voor bepaalde posters hier!
quote:Op maandag 8 november 2010 22:47 schreef Musti het volgende:
[..]
Zonder "echte" bewijzen. DAAROM zijn de mensen zo boos!
Het gaat dus niet over de persoon Vermassen, maar wel de manier waarop hij deze keer tewerk is gegaan!
Dit ter verduidelijking voor bepaalde posters hier!
quote:Op dinsdag 9 november 2010 20:24 schreef Marie30 het volgende:
[..]
Laat me niet lachen.
En dat laatste zinnetje is wel erg arrogant.
Vind je?![]()
Wel Marie, het was in elk geval niet naar jou gericht! Ookal staan we niet aan dezelfde kant.
Straks geef ik je nog wat leuke nieuwe weetjes, tot later.![]()
Jij kan het uitleggen aan diegene die moeite hebben met begrijpend lezen.![]()
[ afbeelding ]
pv van 26/12/2006: speurders moeten hun bevindingen nu eenmaal regelmatig administratief noterenquote:Op dinsdag 9 november 2010 22:22 schreef Musti het volgende:
HUMO Het is een gecontesteerd onderzoek geworden: er is nooit een materieel bewijs gevonden tegen Els Clottemans.
«Het tragische aan dit dossier vind ik dat ...
In een inmiddels berucht proces-verbaal van 26 december 2006 hebben ze ...
Vanaf dan hebben ze alles in het werk gesteld om hun hypotheses te bewijzen.
»Helaas bleken sommige van die hypotheses gewoon niet te kloppen.
Tien maanden lang hebben ze gedacht dat iemand een voorwerp in de reserveparachute had gestoken,
»[Andere elementen, die volgens mij wél belangrijk zijn, komen gewoon niet in het dossier voor.
Zo heb ik in het boek geschreven dat Els Van Doren twee weken voor haar dood wellicht al aan een sabotagepoging was ontsnapt.
Daar heb je op het proces niks over gehoord, omdat de speurders het niet konden aantonen: de videobeelden van die sprong waren verdwenen - per ongeluk uitgewist.»
«Van Koppen had het over een 'dadergeleid onderzoek'.
In dat soort onderzoeken wil de politie vooral de schuld van één bepaalde dader bewijzen.
Je gaat dan een heleboel getuigen ondervragen, zei Van Koppen, en het enige wat die getuigen moeten doen is die éne verdachte zwartmaken.
Daar heeft hij een punt, want zo is het gegaan in het onderzoek naar Els Clottemans.
In die hele parachuteclub heeft niemand iets van die sabotagedaad gezien.
Toch zijn de speurders keer op keer teruggegaan naar de club voor getuigenissen: er zijn maar liefst zestig getuigen opgetrommeld om iets te komen vertellen over Clottemans.»
»Overigens ging de heisa niet zozeer over de mediabelangstelling, maar wel over het feit dat Clottemans voor assisen moest verschijnen zonder enig materieel bewijs tegen haar.
Dat schokt mensen blijkbaar in hun rechtsgevoel.
Zeker als het openbaar ministerie en Jef Vermassen dan nog verklaren dat bewijzen niet nodig zijn.
Strikt wettelijk hebben ze gelijk, maar mensen vragen zich wel af: waar gaat het naartoe als dit allemaal kan?»
om de waarheid aan het licht te brengen: hier doet de minister dus niets verkeerdquote:«Maar het is wel ongebruikelijk dat een zittend minister zich mengt in een strafonderzoek - Dewael was op dat moment minister van Binnenlandse Zaken.
Wat er precies is gezegd heb ik niet kunnen achterhalen, maar hij heeft het parket in elk geval aangespoord om de waarheid aan het licht te brengen.»
«Iederéén zat in dat café.
De advocaten bereidden er hun pleidooien voor, journalisten schreven er hun artikels, de speurders bespraken er de bewijslast.
En echt discreet ging het er niet aan toe.
Ook niet in het gerechtsgebouw zelf.
Ik heb vernomen dat juryleden in de wandelgangen hardop verkondigden 'dat het er toch niet goed uitzag voor Clottemans'.
Toen was het proces niet eens halfweg!
Er moest nog gepleit worden.
Dat heeft me eerlijk gezegd wel wat geschokt.
»Overigens: ik heb ook kunnen achterhalen hoe de jury gestemd heeft ....»
HUMO Uit het boek wordt nooit helemaal duidelijk wat jij nu zelf denkt over schuld of onschuld van Clottemans.
«Ik spreek me daar niet over uit.
Ik concentreer me vooral op het onderzoek, omdat je daar ziet dat een aantal mogelijkheden om de waarheid te vinden verwaarloosd zijn.»
»Maar dan nog stuitte het me tegen de borst dat je kon voelen dat alles al beslist was nog voor het proces helemaal was afgelopen
Telefacts Crime
vtm, donderdag 11 november, 21.55
Welke daarvan zijn nu werkelijk relevant gebleken?quote:Faroek Özgünes spitte nieuwe feiten boven
HARD bewijs (rechtstreeks verbonden met de dader)quote:Op woensdag 10 november 2010 02:30 schreef Musti het volgende:
Bij mijn weten ga jij alleen maar voort op indirecte niet-materiële bewijzen!
Allé, toch naargelang het je uitkomt = RELEVANTIE = zolang EC er maar voor opdraait.
Hier zit het verschil met wat jij zegt:quote:Relevant;
De parachute was al 14 dagen eerder eens gesaboteerd geweest. Dus hier is niet naar gezocht geweest, sterker nog het is zelfs niet op het proces ter sprake gekomen.
= Volgens u zou dit dan ook een flagrante leugen KUNNEN zijn? Zoniet waarom is het dan niet vermeld geweest op het proces, zou een heel ander licht KUNNEN werpen op de zaak!
Of toch weer niet? Enlighten me!
Advocaten, journalisten en speurders mogen bij elkaar zitten.quote:Moet er een tekening bij of wat?
Faroek zat zelf in die zaak!
Of dacht je misschien dat ie in zn wagen ging eten???
Voor zover ik het in de media lees, heeft Dewael vanuit zijn functie niets misdaan.quote:Wat Patrick Dewael gezegd heeft, is natuurlijk niet te achterhalen, anders zouden er nog koppen rollen.
PDW is zelf niet zon integer man! (lees corrupt)
Check zelf maar eens Patrick Dewael!
Zullen we dan verder spreken?
Heel kort!
Heeft zelf een echtscheiding achter de rug, ging zelf vreemd met een bekende journaliste, need to say more?
Ging zelf de schijnheilige uit, enz.
Ik ga ervan uit dat alles wat je uit de reportage kan gebruiken, je hier wel zal postenquote:In elk geval, ik kijk ook uit naar de reportage, ik hoop dat jij NIET SLECHT/DEELS wordt ingelicht over hetgene wat er allemaal in te zien was! Niet slecht bedoeld, hé!
Ik ga niet met alles wat je zegt akkoord en begrijp ook jouw punt. uhm!![]()
Alleen het is het mijne niet!
Met die eventuele beslissing heb ik niets te maken.quote:Ik wil hier nog lang op Fok-forum actief zijn!
Mocht ik hetzelfde schrijven als hier, bij ons, dan wordt je gegarandeerd geband!Waarom is dan de vraag!
Vrije meningsuiting, my ass!!
De zaken worden niet weergegeven zoals jij het wilt, maar dat is niet hetzelfde als dat ze verkeerd zouden zijn weergegeven.quote:Wat me hier vooral stoort is, dat sommige zaken verkeerd worden weergegeven, zoals bepaalde zaken die al dan niet gezegd zijn geweest tijdens het proces.
Ook kritiek naar Vermassen toe, wordt hier door sommigen verkeerd begrepen.
En ik denk/weet bijna zeker dat jullie voor deze zaak nog nooit van hem gehoord hebben!
Nogmaals, hij blijft één van de beste pleiters!
Er waren directe bewijzen.quote:MAAR, indirect bewijs en de bak in???????? No Fucking Way![]()
![]()
Ondertussen zijn hier enkele andere assise/zaken aan de gang die dezeflde kant op gaan!
En dat nog voor ze begonnen zijn.
En dit enkel en alleen naar aanleiding van!
M.a.w. het is dus zeer spijtig dat zoiets gebeurd! Dit is men grootste bekommernis!![]()
Wat mij betreft ben je vrij om te gaan en staan waar je dat wilt, zolang je mij hiermee maar geen schade berokkentquote:Wachten tot na cassatie zeker, om dit hier af te ronden?
Excuses, ik voelde mij daar blijkbaar onterecht aangesproken. Maar die foto die ik postte van Vermassen met tekst: haters gonna hate. Was niet op jou persoonlijk bedoeld maar op wat je schreef: mensen zijn boos omdat er geen materieel bewijs is... Daarop die foto, er worden meerdere mensen veroordeeld zonder materiële bewijzen, dikwijls zijn er wel genoeg andere soort bewijzen zoals Mysta al mooi opsomde. De commotie nu, zoals die bijna zwakzinnige reacties op facebook, zijn gewoon haters in mijn ogen. Jij bent één van de uitzonderingen, jij denkt na en viseert die meester Vermassen niet. Maar je moet toegeven, de meeste die jouw standpunt delen zoals die pagina op facebook, denken niet kritisch na en worden persoonlijk, ze geven geen onderbouwde mening en roepen eigenlijk zomaar wat. Ze voeren Els Clottemans op als martelares, ze idealiseren haar, dat tart toch alle verbeelding, het gaat hier wel over een veroordeelde moordenares.quote:
quote:Getuige parachutemoord stort zelf neer vanwege problemen valscherm
Een man die in 2006 getuige was van de 'parachutemoord' in het Belgische Opglabbeek, is zondagmiddag zelf neergestort door problemen met zijn valscherm. De Vlaamse krant Het Belang van Limburg heeft dat maandag gemeld. De 26-jarige man is met zware verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. Van sabotage lijkt geen sprake.
Enkele maanden terug werd Els Clottemans door de rechtbank in Tongeren veroordeeld tot levenslang omdat ze in november 2006 haar liefdesrivale zou hebben vermoord door haar parachute onklaar te maken. Beide Belgische vrouwen hadden een relatie met een Eindhovenaar. De man die zondag neerstortte, was een van de getuigen op het proces tegen Clottemans
Neen. Wel het boek van Gust Verwerft. Was boeiend, heb het aan één stuk uitgelezen. Maar als je het proces zo intensief hebt gevolgd als ik dan staat daar eigenlijk niets nieuw in... Dat van Faroek lijkt mij niet objectief, bovendien heeft hij ook helemaal geen ervaring met assisen zoals Gust Verwerft dat wel heeft.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 00:48 schreef Musti het volgende:
Komt misschien door het verkeerd plooien of een fabricagefout!![]()
http://syndication.vmma.b(...)D=HLN&autoplay=false
Zijn we weer vertrokken voor een volgende ronde?![]()
Heeft iemand het boek van Faroek gelezen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |