Martijn Krabbé: vrouw weg, tv-vrouw terug AMSTERDAM - Wendy van Dijk wordt de nieuwe troef in The Voice of Holland. Het programma, dat nu al alle kijkcijferrecords breekt, wordt vanaf de liveshows versterkt met de 39-jarige presentatrice. Voice-anchor man Martijn Krabbé: "We hebben een speciale chemie."
Martijn moet lachen. „Het is een soort van terugvragen. Wendy heeft mij destijds benaderd voor X Factor en dat ging zo magisch goed, dat ik haar nu wil voor de live-afleveringen van The Voice of Holland. Ik zie helemaal voor me dat zij een kandidaat als Ben Saunders begeleidt, en ik bijvoorbeeld Jennifer Ewbank.”
„Het is natuurlijk niet zo dat het altijd mannetje/vrouwtje moet zijn. Maar je kunt de kandidaten wel beter verdelen”, zegt Martijn. „We hebben samen X Factor gedaan, we zijn echt complementair. Toen ik hoorde dat ze tijd zou hebben doordat een bepaald programma later kwam, heb ik meteen de telefoon gepakt. En ze zei ’ja’.”
Wendy zegt dat haar droom uitkomt: „Ik heb met bewondering zitten kijken. Wat een topshow is het geworden. Al tijdens onze vakantie op Ibiza waar we ook Martijn en Amanda tegenkwamen, voelde ik het. Ik heb zelfs over het succes van The Voice gedroomd. Ik vind het super om mee te gaan werken.”
Wendy is al gaan kijken bij het opnemen van de battles, waarvan de uitzendingen vrijdag beginnen: „Ik zat in de zaal en het was zo speciaal. De sfeer van steeds twee kandidaten in de boksring. Ik kreeg er gewoon kippenvel van. Ik ben trouwens niet bang voor het effect van The Voice op X Factor hoor. Er is zoveel verschil. Bij deze show zie je semi-professionals, die vaak hun geld al met muziek maken verdienen. En bij de X Factor zijn het mensen die die droom hebben. Het gaat om een heel ander stadium in een carrière.”
Martijn lacht dat zijn echtgenote Amanda nu naar de Zuidpool gaat, en hij haar vervangt door zijn televisie-echtgenote Wendy. „Amanda blijft tussen de zeven weken en drie maanden weg. Het is een prachtige ervaring voor haar.”
Martijn en Amanda maken momenteel een huwelijkscrisis door. Amanda had het gevoel dat ze er alleen maar was voor de poepluiers en de wasjes van hun vier kinderen, en kreeg een minnaar. Martijn ging daarop wonen in hun appartement in het centrum. Amanda schreef in het blad Mama openhartig: „De relatie is voorbij, dus we hoeven elkaar geen dingen te blijven verwijten. Daarvoor is misschien wel iets beters in de plaats gekomen. Martijn ziet wie ik ben en helpt me, en ik ben milder geworden. We zijn een team met een gemeenschappelijk doel: onze vier kinderen. Mijn trouwring is af. Ik woon met de kinderen.” En: „Martijn is nu veranderd. We zijn op een heel liefdevolle en constructieve manier bezig. Mijn doen en laten in de ochtenden en avonden wordt nu gezien en gewaardeerd. Als Martijn er is, en dat is best vaak, is hij er ook echt.”
Martijn zegt erover: „Ik denk dat we nog wel even apart blijven wonen. Het gaat nu beter met ons dan in het afgelopen jaar dat we samenwoonden. De ruzies zijn voorbij. Misschien is het succes nu dat we niet meer eindeloos over elkáár praten en elkaar verwijten maken, maar dat we het alleen hebben over onze kinderen. Ons gezamenlijke geluk. Elke week maken we een planning. Wanneer ik kom koken, wanneer ik de kinderen uit school of het kinderdagverblijf ga halen, wat voor leuke dingen we gaan doen… En in de herfstvakantie gaan we met het hele gezin op stap.”
Geinig
Hij is druk bezig zijn appartement in de stad leuk in te richten. „Dat is verhuurd geweest en nogal rommelig achtergelaten. Dus ik moest er even tegenaan. En je wilt ook niet meteen met meubels uit het grote huis gaan slepen. Maar nu ben ik toch spullen aan het overbrengen. Het is best geinig om de kinderen ook een weekend in het appartement te hebben. Zij vinden het geweldig zo dicht in het centrum. Maar door de week blijven ze gewoon in het grote huis wonen. Daar zijn de scholen om de hoek.”
Als Amanda eind volgende maand naar de Zuidpool is, gaat Martijn weer een periode in het huis wonen en zal dan zijn handen vol hebben. „Het is sowieso heel druk met werk. De liveshows van The Voice komen eraan. Daarna vermoedelijk weer X Factor en ik heb nog een heel heftig nieuw programma Hotel de Toekomst, waarin we langdurig werkelozen helpen. Daar tussendoor fiets ik dan, natuurlijk hier en daar geholpen, het huishouden. Maar ik ben vol energie. Ik heb er zin in.”