'quote:Brussel (RNW) - De EDL, de Britse fel anti-islamitische 'English Defence League', wil op 30 oktober demonstreren in Amsterdam. Dat meldt de website EUobserver.com.
De EDL bestaat vooral uit voetbalhooligans, en kwam vorig jaar in Engeland groot in het nieuws vanwege hun vaak gewelddadige demonstraties.
Dutch Defence League
Met de betoging in Amsterdam wil de EDL Geert Wilders steunen, die twee dagen later het vonnis zal horen in de rechtszaak die tegen hem is aangespannen wegens 'aanzetten tot racisme'.
De Nederlandse tegenhanger van de EDL, de Dutch Defence League, zal zich volgens de eigen website bij de demonstratie aansluiten, evenals de Franse, de FDL. Ook andere anti-islamitische militante groeperingen uit heel Europa zouden willen meedoen.
Museumplein
Een woordvoerder van de gemeente Amsterdam bevestigt de betoging van de English Defence League: 'Er is inderdaad voor 30 oktober een demonstratie aangemeld, op het Museumplein.'
'Een vergunning aanvragen is in Amsterdam niet nodig, wel moet de gemeente over een voorgenomen betoging worden geïnformeerd', aldus de woordvoerder van de gemeente. Over eventuele extra veiligheidsmaatregelen kon zij nog niets zeggen.
bron: http://antifaamsterdam.wordpress.com/quote:Persbericht: Amsterdamse anti-fascisten roepen op tot verzet tegen pro-Wilders EDL demonstratie.
oktober 15, 2010
Op 30 Oktober a.s. zijn de beruchte Engelse racistische hooligans van de English Defence League (EDL) van plan om een demonstratieve bijeenkomst te houden op het Museumplein in Amsterdam. Dit om steun te betuigen aan Geert Wilders in afwachting van de uitspraak in het proces waarin Wilders vervolgd wordt voor aanzetten tot haat en discriminatie. Ook willen ze deze bijeenkomst gebruiken om een pan-europees beweging te lanceren met nieuwe afdelingen in o.a. Nederland en Frankrijk.
De EDL bestaat uit een bonte collectie racisten, neonazi’s en zware hooligans die in Groot-Brittannië regelmatig demonstraties organiseren die vaker wel dan niet uitlopen in bruut geweld tegen willekeurige voorbijgangers, de politie en tegendemonstranten.
Zo konden afgelopen weekeinde 1500 agenten in Leicester niet voorkomen dat stomdronken en doorgesnoven EDL leden uit hun demonstratie braken en meerdere winkels vernielden, een moskee probeerden te bestormen, journalisten aanvielen en migranten molesteerden.
Ook bij een eerdere solidariteits demonstratie met Wilders in London waren de racistische spreekkoren door gemaskerde EDL’rs niet van de lucht.
Onder de leidende figuren binnen de EDL bevinden zich meerdere leden van de fascistische BNP partij, veel voetbalhooligans die in Engeland veroordeeld zijn voor zware geweldpleging en de beruchte Noord-Ierse terrorist Johnny “Mad Dog” Adair.
Ook binnen de recent opgerichte Nederlandse tak, de “Dutch Defence League”, bevinden zich uiterst discutabele figuren. Zo lijkt een prominente rol weg gelegd voor de extreem-rechtse beroeps activist Ben van der Kooi, een veel geziene gast op alles van Fortuijn herdenkingen tot uitgesproken nazistische demonstraties die in 2006 alleen op vormfouten werd vrijgesproken van brandstichting in een Rotterdamse moskee.
Net als Wilders zelf bied de EDL/DDL geen oplossing voor reële problemen in onze samenleving maar verspreiden ze slechts hun gif van haat en intolerantie.
Antifa!-Amsterdam en AFA (AntiFascistische Aktie)-Nederland roepen dan ook iedereen op om 30 Oktober op en rond het Museumplein in verzet te komen tegen de komst van dit racistisch tuig. Zij doen een beroep op een ieder die de buik vol heeft van de tsunami van discriminatie, haat en intolerantie die Nederland momenteel overspoelt. Een beroep op iedereen die niet meer lijdzaam wil toezien hoe mensen verdrukt en tegen elkaar uit gespeeld worden. Zij doen een oproep om op die dag, ieder op zijn of haar eigen manier maar luid en duidelijk te laten zien dat genoeg, meer dan genoeg is.
Want zoals een aanwezige onlangs bij een door AFA georganiseerde voorlichtings bijeenkomst opmerkte “Als de EDL een indicatie is van wat we ons te wachten staat van Wilders met zijn stadscomando’s is breed maar compromisloos verzet een bittere noodzaak”.
Voor meer informatie over de achtergronden van de EDL verwijzen wij u graag naar een recent artikel in de AFA publicatie “Alert!”: http://www.xs4all.nl/~afa/alert/3_14/edl.html
Ja precies, zo dacht ik er vanmiddag ook over. Aan de andere kant iedereen mag demonstreren dus ook een tegen demonstratie houden. AFA zoekt altijd de confrontatie op lijkt het wel, terwijl het niet nodig is,quote:Op vrijdag 15 oktober 2010 22:33 schreef rulerofdeath het volgende:
als die AFA nou eens een keer oprot
hek erom heen, uitzendrechten aan SBS6 verkopen, cashen.quote:Op vrijdag 15 oktober 2010 23:13 schreef Bolkesteijn het volgende:
Ah, het ene tuig wil knokken met het andere tuig. Er is op de Maasvlakte vast nog wel een leeg terrein te vinden.
Aangezien de rechtszaak van Wilders bij het Europees gerechtshof kan uitmonden, kan het een leuke serie gaan worden.quote:Op vrijdag 15 oktober 2010 23:14 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
hek erom heen, uitzendrechten aan SBS6 verkopen, cashen.
Lees: trek je zwarte capuchonjas aan en neem je knuppel mee, want we gaan weer matten tegen een groep waar we het niet mee eens zijn.quote:Zij doen een oproep om op die dag, ieder op zijn of haar eigen manier maar luid en duidelijk te laten zien dat genoeg, meer dan genoeg is.
99% zijn wel hersenloze hooligans hoor. De beelden spreken voor zich.quote:Op zaterdag 16 oktober 2010 10:02 schreef Woodsman het volgende:
Op radio 1 was gisteren een interview met een Sikh van de EDL, leek me geen hooligan...
Je idealen verdedigen heet datquote:Op zaterdag 16 oktober 2010 09:26 schreef dylany het volgende:
Begrijp ik nu dat de extreme Groen Linksers, de extreme Wilders aanhangers, de hooligans en de krakers dus eigenlijk iedereen die extreem is en van rellen houdt gaat demonstreren?
quote:Antifa!-Amsterdam en AFA (AntiFascistische Aktie)-Nederland roepen dan ook iedereen op om 30 Oktober op en rond het Museumplein in verzet te komen tegen de komst van dit racistisch tuig
ik denk dat het dan ook een kwestie is van de pot verwijt de ketel.quote:Als de EDL een indicatie is van wat we ons te wachten staat van Wilders met zijn stadscomando’s is breed maar compromisloos verzet een bittere noodzaak”
Heb je die bronnen gezien?quote:Op zaterdag 16 oktober 2010 10:42 schreef rechtsedirecte het volgende:
het persbericht van de linksmenschen is echter het enige welke verkapt aanzet tot geweld..
[..]
[..]
ik denk dat het dan ook een kwestie is van de pot verwijt de ketel.
Alsof bepaalde Moslims daar zelf niet een veel grotere bijdrage aanleveren. Het lijkt me dat zaken als de aanslagen van 2005 een veel grotere rol spelen in de gevoelens van deze mensen dan de zionisten die jij overal achter ziet.quote:Op zaterdag 16 oktober 2010 09:55 schreef Gulo het volgende:
Overduidelijk gevolg overigens van pogingen van bepaalde mensen, om groepen tegen elkaar op te zetten. Moslims tegen autochtonen. En de simpelsten trappen er in. Jammer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |