FOK!forum / Travel / Stuur een mod weg (dobbelsteen beslist) #2
UIO_AMSdinsdag 12 oktober 2010 @ 11:53
Huh wat? Kan ik echt een mod wegsturen?

Ja, op reis dus. We zitten hier in de travelsectie van FOK!. Niet in feedback of zo. :)

Wat is de bedoeling van dit topic?

In het vorige topic konden alle users van FOK! een land opgeven als bestemming. In het eerste dobbelsteenavontuur was daar wel een voorwaarde aan gekoppeld. Het moest een euroland zijn. In het tweede dobbelsteenavontuur hadden we als voorwaarde, dat het een land in Europa moest zijn. Ditmaal mochten jullie wereldwijd opties opgeven. Dat was allemaal te volgen in Stuur een mod weg (dobbelsteen beslist) B-)

Wat is het Grote Dobbelsteenavontuur eigenlijk?

Welnu, dat kun je natuurlijk teruglezen in de vorige topics, maar in het kort komt het hier op neer:
Elke beslissing die we moeten nemen tijdens de reis, laten we over aan de dobbelsteen. Waar we slapen, wat we eten, waar we heen gaan. Daarbij mogen alle users van FOK! opties opgeven voor de dobbelsteen en is er een aparte bijdrage voor de weblog, zoals jullie kunnen zien in onderstaand filmpje dat we schoten voor de weblog in Frankrijk:

In 2009 gingen Costadibalkoni en ik dus naar Frankrijk. De voorbereiding, belevenissen foto's en filmpjes van dat eerste Grote Dobbelsteenavontuur kunnen jullie nalezen in onderstaande topics:

UIO's grote dobbelsteenavontuur
UIO's grote dobbelsteenavontuur #2, vertrek 2 mei!
UIO's & Costa's grote dobbelsteenavontuur #3: Het verslag!
UIO's & Costa's grote dobbelsteenavontuur #4: De nasleep!

Het Grote Dobbelsteenavontuur van 2010 bracht ons naar Oostenrijk, zoals jullie kunnen nalezen in:

UIO's en Costa's 2e grote dobbelsteenavontuur
UIO's en Costa's 2e grote dobbelsteenavontuur #2
Het Grote Dobbelsteenavontuur 2010 # 3: Het complete verslag!

Wie zijn de dobbelsteenavonturiers?

De dobbelsteenavonturiers zijn twee dertigers en ik kan natuurlijk een heel gedetailleerde beschrijving geven, maar we hebben niet voor niets foto's gemaakt. Dus aanschouw de dobbelsteenavonturiers:


Links Costadibalkoni, rechts UIO_AMS. B-) B-)

En de dobbelsteen is blauw met gouden ogen, maar ook dat werkt beter met een foto:


De dobbelsteen en een heel gelukkige serveerster. B-)

En wat wordt voor het vertrek al bepaald?

In eerste instantie natuurlijk het te bezoeken continent en vervolgens het land van bestemming en eventueel het te bezoeken deel. Dit alles zal net als voorgaande jaren gebeuren onder de ogen van onafhankelijke FOK!kers. Vervolgens mogen de users van FOK! opties geven voor de dobbelsteen voor wat betreft de activiteiten in het desbetreffende land.

Dat wil niet zeggen dat we alles via FOK! tot ons nemen. De lokale bevolking betrekken we ook bij het opgeven van opties:



Bijvoorbeeld dit Starbucks-meisje in Wenen gaf Salzburg op als mogelijke volgende reisdoel. :)

Welke landen zijn door de eerste ronden gekomen?

Dat kun je lezen in onderstaande lijst. Het zijn de volgende landen met daarbij de uitslag van de puntentoekenning door de selectiecommissie:

quote:
Afrika
Marokko 5 + 3 + 5 + 4 = 17 [1e]
Kenia 2 + 2 + 4 + 5 = 13 [2e]
Mali 3 + 4 + 3 + 2 = 12 [3e]
Ethiopië 4 + 1 + 2 + 3 = 10 [4e]
Zimbabwe 1 + 5 + 1 + 1 = 8 [5e]

Azië en de Pacifische eilanden
Japan 9 + 9 + 6 + 9 = 33 [1e]
Iran 7 + 8 + 8 + 8 = 31 [2e]
Jordanië 4 + 7 + 9 + 5 = 25 [3e]
Indonesië 6 + 6 + 5 + 2 = 19 [4e]
Syrië 3 + 3 + 6 + 3 = 15 [5e]
Vietnam 5 + 5 + 4 + 1 = 15 [5e]
Papoea Nieuw Guinea 1 + 4 + 3 + 7 = 15 [7e]
Taiwan 8 + 2 + 1 + 4 = 15 [8e]
Kazachstan 2 + 1 + 2 + 6 = 11 [9e]

Europa
Griekenland 7 + 7 + 6 + 2 = 22 [1e]
Noorwegen 6 + 6 + 4 + 5 = 21[2e]
Turkije 5 + 2 + 7 + 4 = 18 [3e]
Portugal 4 + 5 + 5 + 1 = 15 [4e]
IJsland 2 + 4 + 3 + 6 = 15 [5e]
Azerbaijan 1 + 1 + 2 + 7 = 11 [6e]
Duitsland 3 + 3 + 1 + 3 = 10 [7e]

Noord en Midden Amerika
Canada 4 + 3 + 4 + 4 = 15 [1e]
Verenigde Staten 3 + 4 + 3 + 1 = 11 [2e]
Panama 2 + 2 + 2 + 2 = 8 [3e]
Belize 1 + 1 + 1 + 3 = 6 [4e]

Zuid Amerika en het Caribisch gebied
Argentinië 6 + 6 + 5 + 5 = 22 [1e]
Chili 5 + 4 + 6 + 4 = 19 [2e]
Bolivia 3 + 3 + 4 + 3 = 13 [3e]
Colombia 1 + 5 + 3 + 1 = 10 [4e]
Puerto Rico & US Virgin Islands 4 + 2 + 2 + 2 = 10 [5e]
Jamaica 2 + 1 + 1 + 6 = 10 [6e]
In de selectiecommissie zaten: Re (voorzitter en onafhankelijk lid), DutchTrain (Travelmod en onafhankelijk lid), UIO_AMS en Costadibalkoni (afhankelijke leden). Een mooi stel. B-)

De nummers 1, 2 en 3 van elke groep zijn mogelijke bestemmingen. De dobbelsteen zal daar uitkomst voor bieden. Voor de volledigheid zijn alle genomineerde landen gerangschikt. Daar waar een gelijk aantal punten behaald was, gaven de punten van de onafhankelijke leden (Re en DutchTrain) de doorslag. Slechts in één geval leverde dat alsnog een gelijke stand op, maar aangezien Syrië en Vietnam op een 5e plaats zijn geëindigd, maakt dat verder niet uit.

En dan?

En dan gaan we dus dobbelen. :) Re heeft een voorzet gegeven:

Als eerste worden aan de 3 landen per continent 2 van de 6 dobbelmogelijkheden aangewezen (1 en 6, 2 en 5, 3 en 4). De eerste worp elimineert elk land per continent met het aangewezen getal, er blijven dus 2 landen per continent over.

De tweede worp elimineert het tweede land per continent met het aangewezen getal, er blijft nu dus 1 land per continent over.

De derde beslissende worp wijst het continent aan en dus ook het land van bestemming (waarbij een 6 dus opnieuw gooien is).

Hierdoor blijven alle continenten tot op het laatst meespelen en kun je dus overal ter wereld terecht komen met de laatste worp.

Wanneer gaan jullie nu dobbelen?

Tot zover zijn we gekomen in deel 1 van dit dobbelsteenavontuur. Het dobbelen moet dus nog beginnen. Mijn voorstel is komende vrijdag, maar we zijn afhankelijk van in ieder geval Costadibalkoni en Re. Die moeten er natuurlijk bij zijn. Eventueel andere geïnteresseerden kunnen zich ook melden. :)

[ Bericht 0% gewijzigd door UIO_AMS op 12-10-2010 13:41:20 (typo en foto aangepast) ]
Hubba88dinsdag 12 oktober 2010 @ 11:59
TVP! Dit lijkt mij erg leuk. We wachten af. :) *O*
Redinsdag 12 oktober 2010 @ 12:05
spannend :)... even kijken voor vrijdag ,wist niet dat zaterdag niet kon aangezien ik er vanuit ging dat iedereen kon
lonker3.0dinsdag 12 oktober 2010 @ 12:11
quote:
Op zondag 19 september 2010 21:11 schreef AKnynke het volgende:
Ik kies voor Zimbabwe..

Waarom? Drie woorden: Natuur, avontuur en cultuur....

Natuur spreekt voor zich:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]

Cultuur ook.
Wat is er mooier dan een cultuur ervaren die zo anders is dan die van jezelf. Met je handen eten..
Vrienden die olifantenpoep verzamelen omdat dat een geneesmiddel is

[ afbeelding ]

Plastic op de barbeque laat de kolen nog wat langer doorsmeulen:

[ afbeelding ]

Oude rotstekeningen bekijken:

[ afbeelding ]

Het graf van de koloniale meester bezoeken:

[ afbeelding ]

Of van het Zimbabwaanse vervoersysteem gebruik maken:
[ afbeelding ]


Avontuur hoort bij Zimbabwe:
Naar een semi-dictatuur gaan is al genoeg natuurlijk. Maar, de Afrikaanse cultuur is uitnodigend voor avontuur..In een volle bus stappen,met oude zimbabwaanse dollars betalen, slechte wegen, stiekem over politiek praten en buiten slapen of in een brakke auto door een natuurpark rijden, het is allemaal avontuur:
[ afbeelding ][ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]


Kortom: het is een van de meest geweldige landen in de wereld, wat zich uitstekend leent voor een dobbelsteenavontuur buiten het gebaande pad..
[ afbeelding ]
Zimbabwe _O_
08gnoT.dinsdag 12 oktober 2010 @ 12:17
Spannend *O*
#ANONIEMdinsdag 12 oktober 2010 @ 12:31
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 12:11 schreef lonker3.0 het volgende:

[..]

Zimbabwe _O_
Ben je lekker op tijd mee...
Fogeldinsdag 12 oktober 2010 @ 13:07
Gastworp in jouw bijzijn kan evt half november, dan ben ik een uur of 6 op Schiphol en ipv daar rondhangen kan ik beter wat nuttigers doen, bijvoorbeeld Amsterdam in gaan en een dobbelsteen gooien.
UIO_AMSdinsdag 12 oktober 2010 @ 13:36
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 12:05 schreef Re het volgende:
spannend :)... even kijken voor vrijdag ,wist niet dat zaterdag niet kon aangezien ik er vanuit ging dat iedereen kon
Dat was volgens mij wat costa me berichtte. We wachten wel even zijn reactie af. :)

quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 12:11 schreef lonker3.0 het volgende:
Zimbabwe _O_
Is 5e geworden in de Afrika-groep. Alleen de nummers 1, 2 en 3 zijn door naar de volgende eliminatieronde. Al klinkt dat laatste wel te veel RTL5 / SBS6.

quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 13:07 schreef Fogel het volgende:
Gastworp in jouw bijzijn kan evt half november, dan ben ik een uur of 6 op Schiphol en ipv daar rondhangen kan ik beter wat nuttigers doen, bijvoorbeeld Amsterdam in gaan en een dobbelsteen gooien.
Voor die tijd wil ik toch wel al het land van bestemming weten, maar aan jou dan de eer de worp voor het te bezoeken epicentrum. ^O^.
Skaaidinsdag 12 oktober 2010 @ 17:17
Aha, hier zijn jullie!
UIO_AMSdinsdag 12 oktober 2010 @ 17:17
Nog wel, Skaai, nog wel.
Zhenardinsdag 12 oktober 2010 @ 17:24
Jee, zaterdag dobbelen dus? *O*
Skaaidinsdag 12 oktober 2010 @ 17:26
Nee, waarschijnlijk vrijdag.
lonker3.0dinsdag 12 oktober 2010 @ 17:59
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 12:31 schreef k_man het volgende:

[..]

Ben je lekker op tijd mee...
}:|
O+
Misstiquedinsdag 12 oktober 2010 @ 18:19
Canada *O*.
Fogeldinsdag 12 oktober 2010 @ 23:23
quote:
Op dinsdag 12 oktober 2010 13:36 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Voor die tijd wil ik toch wel al het land van bestemming weten, maar aan jou dan de eer de worp voor het te bezoeken epicentrum. ^O^.
Tof! Details via PM :)
costadibalkonidonderdag 14 oktober 2010 @ 21:30
Ja ja...daar ben ik dan :Y . Ik kan dus inderdaad zaterdag niet. Maar morgenavond wel, ergens na 21:30 dobbelen bij UIO thuis? Re: kan jij dan ook?
Revrijdag 15 oktober 2010 @ 16:51
dan kan ik ook ja :Y)
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 18:36
De dobbelsteen ligt klaar. Nu nog een camera om het vast te leggen. B-)
Skaaivrijdag 15 oktober 2010 @ 19:29
Ja jeetje wat dobbelen jullie laat, dan slaap ik al! ;(.
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 20:53
Voor deze ene keer mag je vast wel wat later opblijven.
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 21:48
We zijn zover. Re en Costa zijn hier. We gaan beginnen,
#ANONIEMvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:06
Oei oei oei. Spannend!!!!
D_Avrijdag 15 oktober 2010 @ 22:08
Spannund!
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:12
De beslissing is gevallen. Even de foto's uploaden.
D_Avrijdag 15 oktober 2010 @ 22:13
De spanning stijgt *O*
De_Hertogvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:14
*geroffel*
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:47
Nou goed, het duurde even. Foto's waren wat groter dan verwacht.

De eerste gooi was door Costa om wat landen te elimineren. De verdeling was:

quote:
1 en 6: landen op plaats 1
2 en 5: landen op plaats 2
3 en 4: landen op plaats 3


Een 5 en daarmee elimineerde hij alle als 2e geëindigde landen.

Vervolgens was het mijn beurt:





Een 4 en daarmee elimineerde ik alle als 3e geëindigde landen. En bleven alle als eerste geëindigde landen over.

En toen was het aan de beurt van de voorzitter om de groep te bepalen:





Een 4 en dat betekent de groep van Noord Amerika en de Caribische eilanden. En meer in het bijzonder:



Canada!
Fogelvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:49
Noorwegen, wat doe je!
#ANONIEMvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:50
Hmm, niet de meest avontuurlijke bestemming, maar soît. Ik zal eens na gaan denken over de architectuuropdracht. :)
#ANONIEMvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:51
De belangrijkste vraag is overigens: waarom draagt een man binnenshuis een hoedje?
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:53
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 22:49 schreef Fogel het volgende:
Noorwegen, wat doe je!
Tja, het is niet anders. En Canada is ook mooi volgens mij.

quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 22:51 schreef k_man het volgende:
De belangrijkste vraag is overigens: waarom draagt een man binnenshuis een hoedje?
:@ M'n regenkapsel is ook niet alles.
Fogelvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:54
Ach, ze hebben in ieder geval genoeg epicentra, maar voor sommigen gaat het echt een avontuur worden om daar in de buurt te komen! http://earthquakescanada.nrcan.gc.ca/index-eng.php
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:54
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 22:50 schreef k_man het volgende:
Hmm, niet de meest avontuurlijke bestemming, maar soît. Ik zal eens na gaan denken over de architectuuropdracht. :)
We gaan eerst maar eens dobbelen voor een regio.

1 en 2 is oostkust.
3 en 4 is westkust
5 en 6 is centraal
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 22:57
En terwijl ik dit intik heeft Costa een 3 gegooid. De westkust met British Columbia, Yukon en Alberta dus.
costadibalkonivrijdag 15 oktober 2010 @ 23:00
Mooi. Heb er zin aan!
Fogelvrijdag 15 oktober 2010 @ 23:01
Dat helpt voor de epicentra :)
Aanrader: Victoria is een van de mooiste (niet helemaal het juiste woord, maar charmant of picturesque klinkt ook weer zo vaag) en schoonste plaatsen waar ik ooit geweest ben.
D_Avrijdag 15 oktober 2010 @ 23:03
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 23:00 schreef costadibalkoni het volgende:
Mooi. Heb er zin aan!
terecht natuurlijk :D
BEvrijdag 15 oktober 2010 @ 23:06
Canada! Not bad!
Niet heel avontuurlijk, wel verschrikkelijk mooi volgens mij. :Y
costadibalkonivrijdag 15 oktober 2010 @ 23:10
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 23:06 schreef Brighteyes het volgende:
Canada! Not bad!
Niet heel avontuurlijk, wel verschrikkelijk mooi volgens mij. :Y
Niet avontuurlijk? Niet avontuurlijk? Ik zie mijzelf al in paniek wegrennen voor allerlei Grizzlyberen ;)
BEvrijdag 15 oktober 2010 @ 23:15
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 23:10 schreef costadibalkoni het volgende:

[..]

Niet avontuurlijk? Niet avontuurlijk? Ik zie mijzelf al in paniek wegrennen voor allerlei Grizzlyberen ;)
Nadat je ze eerst zelf gelokt hebt met een open blikje spam?

Maar ok, dat kan idd nog best spannend worden. :Y
UIO_AMSvrijdag 15 oktober 2010 @ 23:23
Naast een reisgids dus ook een survivalgids nodig.
costadibalkonivrijdag 15 oktober 2010 @ 23:26
Interessante tips voor ontmoetingen met grizzlyberen: http://www.abc-van-hiking.nl/overige-informatie/gevaar-beren.asp

Vooral deze is mooi:

quote:
Als de beer niet stopt met aanvallen als je voor dood op de grond ligt, vecht dan als een bezetene en gebruik elk wapen wat je voorhanden hebt.
^O^
BEvrijdag 15 oktober 2010 @ 23:26
Geen idee of het Canada is, maar dit zie ik ook nog wel gebeuren:

Lekker mannelijk je eigen eten vissen enzo. :Y
Fogelvrijdag 15 oktober 2010 @ 23:28
Ze hebben daar akelig veel epicentra, zouden jullie vast een preselectie voor de provincie willen werpen? Dan maak ik daarna wel een lijkt met opties voor die ene provincie.
EddyAlbenavrijdag 15 oktober 2010 @ 23:35
Ik zal jullie met open armen ontvangen, als ik er tegen die tijd nog zit (verwacht het niet).

Canada ^O^
Lightzaterdag 16 oktober 2010 @ 00:17
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 23:10 schreef costadibalkoni het volgende:

[..]

Niet avontuurlijk? Niet avontuurlijk? Ik zie mijzelf al in paniek wegrennen voor allerlei Grizzlyberen ;)
Die 100 meter sprint ga je niet winnen hoor.
Skaaizaterdag 16 oktober 2010 @ 04:14
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 20:53 schreef UIO_AMS het volgende:
Voor deze ene keer mag je vast wel wat later opblijven.
Ik ben er iets vroeger voor opgestaan :P. Maar Canada O+, geen VS maar wel heeeel dichtbij :P.
Puik :).
Beregdzaterdag 16 oktober 2010 @ 08:22
canada _O_

wel geen drielandenpunten, helaas
costadibalkonizaterdag 16 oktober 2010 @ 13:52
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 23:28 schreef Fogel het volgende:
Ze hebben daar akelig veel epicentra, zouden jullie vast een preselectie voor de provincie willen werpen? Dan maak ik daarna wel een lijkt met opties voor die ene provincie.
Al gedaan :)

quote:
En terwijl ik dit intik heeft Costa een 3 gegooid. De westkust met British Columbia, Yukon en Alberta dus.
#ANONIEMzaterdag 16 oktober 2010 @ 15:36
quote:
Op vrijdag 15 oktober 2010 22:57 schreef UIO_AMS het volgende:
En terwijl ik dit intik heeft Costa een 3 gegooid. De westkust met British Columbia, Yukon en Alberta dus.
Nou, lekker. Staan daar überhaupt gebouwen? :P
flipsenzaterdag 16 oktober 2010 @ 15:37
Ai, so close!
And yet so far...
Zhenarzaterdag 16 oktober 2010 @ 16:15
Leuk land! *O*
Fogelzaterdag 16 oktober 2010 @ 16:39
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 13:52 schreef costadibalkoni het volgende:

[..]

Al gedaan :)
[..]


Dat zijn er 3... en ze hebben allemaal gruwelijk veel epicentra. De 2 meest recente per provincie, is dat een OK criterium voor jullie?
costadibalkonizaterdag 16 oktober 2010 @ 16:41
Lijkt mij prima Fogel...dan hebben we er 6 en kunnen we dobbelen. Het eindoordeel laat ik echter over aan de dobbelmeester UIO.
MissBlisszaterdag 16 oktober 2010 @ 16:43
Leuk *O*
Dat worden vast mooie foto's!
UIO_AMSzaterdag 16 oktober 2010 @ 18:22
Een blik in de atlas leert me dat het noorden van Canada vooral heel veel natuur is en bijzonder weinig wegen / menselijke activiteit. Als er al wat is, is het met honderden tussenliggende kilometers. Mooi natuurlijk, maar dat laat weinig te dobbelen over. Een verdere blik op de KLM-site voor wat prijsgegevens leert me dat Seattle ¤ 200 goedkoper is om naar toe te vliegen dan Vancouver.

Het meest logische voor een dobbelsteenavontuur is dus een combinatie van het zuidwesten van Canada en het noordwesten van de VS.

Qua architectuur / epicentra / geboorteplaats / toeristische attractie wil ik jullie dan ook vragen je te concentreren op het volgende gebied:



En dan graag wel in de buurt van een weg of iets dergelijks zodat het ook voor ons bereikbaar is. :)
Basboussazaterdag 16 oktober 2010 @ 18:30
Canada, wel aardig, maaaaaaaaaaaaaar waarom dan toch weer de westkust... :( Stomme dobbelsteen... Had zo graag een reisje Newfoundland gezien ofzo. Of Quebec.
Fogelzaterdag 16 oktober 2010 @ 18:33
In die omgeving (vooral aan de VS kant) ben ik veel geweest :)

Mount St. Helens bezoeken is een must!

Ik kom hier nog op terug :)
#ANONIEMzaterdag 16 oktober 2010 @ 18:35
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 18:30 schreef Basboussa het volgende:
Canada, wel aardig, maaaaaaaaaaaaaar waarom dan toch weer de westkust... :( Stomme dobbelsteen... Had zo graag een reisje Newfoundland gezien ofzo. Of Quebec.
Ik eerlijk gezegd ook. Bovendien ligt dat tenminste nog in Canada, i.t.t. Seattle e.o.

Maar goed, het is niet mijn vakantie hè. ;)

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 16-10-2010 18:35:24 ]
UIO_AMSzaterdag 16 oktober 2010 @ 18:47
Het heeft weinig nut om stil te staan bij de reeds gemaakte beslissingen van de dobbelsteen. Gewoon accepteren en je mee laten voeren. Ik zou ook liegen als ik zou zeggen dat Canada mijn nummer 1 voorkeur had van de landen die op de eerste plaatsen zijn geëindigd. En binnen Canada zag ik ook meer in de oostkust. Dit laatste in tegenstelling tot Costa, maar dat maakt nu allemaal niet meer uit. De dobbelsteen heeft beslist en tot nu toe zijn alle beslissingen van de dobbelsteen succesvol gebleken. Ik kan haast niet wachten om te zien met wat voor opties jullie op de proppen zullen komen.
Basboussazaterdag 16 oktober 2010 @ 19:06
Om het goed te maken gaan jullie gewoon naar een van de vele koffiemorgentjes/conversatiewandelingetjes/ voor Nederlandse senioren in BC, dan mag de dobbelsteen kiezen welke...

En NEE! Geen borrelavond ofzo, echt een koffiemorgen voor senioren in een winkelcentrum. Dat lijkt mij nou eens leuk....

http://www.dutchnetwork.ca/Events.htm
UIO_AMSzaterdag 16 oktober 2010 @ 19:21
Whehehe. Tof. Als de dobbelsteen zo beslist en we zijn in de buurt van een koffie/klaverjasclub zullen we zeker aanschuiven.
Hi_flyerzaterdag 16 oktober 2010 @ 19:49
Ben net terug uit het gebied. Het was FANTASTISCH. Een van de mooiste stukjes aarde. O+
Skaaizaterdag 16 oktober 2010 @ 20:14
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 18:22 schreef UIO_AMS het volgende:
Een blik in de atlas leert me dat het noorden van Canada vooral heel veel natuur is en bijzonder weinig wegen / menselijke activiteit. Als er al wat is, is het met honderden tussenliggende kilometers. Mooi natuurlijk, maar dat laat weinig te dobbelen over. Een verdere blik op de KLM-site voor wat prijsgegevens leert me dat Seattle ¤ 200 goedkoper is om naar toe te vliegen dan Vancouver.

Het meest logische voor een dobbelsteenavontuur is dus een combinatie van het zuidwesten van Canada en het noordwesten van de VS.

Qua architectuur / epicentra / geboorteplaats / toeristische attractie wil ik jullie dan ook vragen je te concentreren op het volgende gebied:

[ afbeelding ]

En dan graag wel in de buurt van een weg of iets dergelijks zodat het ook voor ons bereikbaar is. :)
OMG doen ja, ga ik jullie laten fouilleren :9~
Als je dan toch op Seattle vliegt (neem ook die retedure paraplu mee want het wil er nogal eens regenen) schijnen ze daar een hele leuke markt(en) te hebben. En de Boeing fabriek. En voor de chique kan je gaan lunchen in de Space Needle. Zomaar een paar tips. Als je dan toch in de VS bent, komt mijn dobbelwens ook nog een klein beetje uit. Als het zover is. En als jullie erop vliegen. 8-).
Veersesmurfzaterdag 16 oktober 2010 @ 20:15
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 18:47 schreef UIO_AMS het volgende:
Het heeft weinig nut om stil te staan bij de reeds gemaakte beslissingen van de dobbelsteen. Gewoon accepteren en je mee laten voeren. Ik zou ook liegen als ik zou zeggen dat Canada mijn nummer 1 voorkeur had van de landen die op de eerste plaatsen zijn geëindigd. En binnen Canada zag ik ook meer in de oostkust. Dit laatste in tegenstelling tot Costa, maar dat maakt nu allemaal niet meer uit. De dobbelsteen heeft beslist en tot nu toe zijn alle beslissingen van de dobbelsteen succesvol gebleken. Ik kan haast niet wachten om te zien met wat voor opties jullie op de proppen zullen komen.
Het leukste van dat hele dobbelsteenavontuur is toch juist dat je op plekken komt die je anders zonder dobbelsteen helemaal niet had gezien? Wat dat betreft is het dus een prima keus ^O^
Fogelzaterdag 16 oktober 2010 @ 21:10
Je kan ook naar de eerste Starbucks gaan, een mok kopen, die eenmaal buiten op de grond gooien en op gaan stampen :P

Ik ga in ieder geval even een paar e-mails versturen naar een paar vrienden van me in die regio om met tips te komen, dan weet je helemaal zeker dat je eens op andere plekken komt dan de standaard tourist traps. Gaan jullie in de zomer?
UIO_AMSzondag 17 oktober 2010 @ 21:50
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 20:14 schreef Skaai het volgende:
OMG doen ja, ga ik jullie laten fouilleren :9~
Ik heb nog wel wat vrienden bij de KMar op Schiphol. Misbruik van je machtspositie kan zomaar een verkeerde uitwerking hebben. B-)
quote:
Als je dan toch op Seattle vliegt (neem ook die retedure paraplu mee want het wil er nogal eens regenen) schijnen ze daar een hele leuke markt(en) te hebben. En de Boeing fabriek. En voor de chique kan je gaan lunchen in de Space Needle. Zomaar een paar tips. Als je dan toch in de VS bent, komt mijn dobbelwens ook nog een klein beetje uit. Als het zover is. En als jullie erop vliegen. 8-).
Eerst maar eens zien wat de dobbelsteen allemaal gaat besluiten. :)

quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 20:15 schreef Veersesmurf het volgende:
Het leukste van dat hele dobbelsteenavontuur is toch juist dat je op plekken komt die je anders zonder dobbelsteen helemaal niet had gezien? Wat dat betreft is het dus een prima keus ^O^
Precies. Alles loopt altijd goed. Dat is juist het leukste van de dobbelsteen. Dat je toevallig op wat onverwachte plekken komt is een leuke bijkomstigheid. :)

quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 21:10 schreef Fogel het volgende:
Je kan ook naar de eerste Starbucks gaan, een mok kopen, die eenmaal buiten op de grond gooien en op gaan stampen :P
En het daarna weer opruimen natuurlijk. We houden niet van rommel achterlaten. B-)
quote:
Ik ga in ieder geval even een paar e-mails versturen naar een paar vrienden van me in die regio om met tips te komen, dan weet je helemaal zeker dat je eens op andere plekken komt dan de standaard tourist traps. Gaan jullie in de zomer?
De nadruk moet natuurlijk wel op Canada liggen. Al gaan we activiteiten in het noordwesten van de VS niet uit de weg.

Waarschijnlijk wel in de zomer. Moeten even kijken hoe dat gaat met studie en te bezoeken bruiloften.
De_Hertogzondag 17 oktober 2010 @ 21:55
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 18:47 schreef UIO_AMS het volgende:
Het heeft weinig nut om stil te staan bij de reeds gemaakte beslissingen van de dobbelsteen. Gewoon accepteren en je mee laten voeren.
Ja, ho, maar dat doen jullie nu ook niet. De dobbelsteen kiest voor Canada en je besluit eigenhandig daar een deel van de VS aan toe te voegen. Is dat voorgelegd aan de dobbelsteen? Nee. Ik vind het niet kunnen.

:P
UIO_AMSzondag 17 oktober 2010 @ 22:04
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 21:55 schreef De_Hertog het volgende:
Ja, ho, maar dat doen jullie nu ook niet. De dobbelsteen kiest voor Canada en je besluit eigenhandig daar een deel van de VS aan toe te voegen. Is dat voorgelegd aan de dobbelsteen? Nee. Ik vind het niet kunnen.

:P
Het doel voor dit dobbelsteenavontuur is Canada. Hoe we daar komen en wat we onderweg doen, maakt gewoon deel uit van de reis. Vorig jaar hebben we op de heenweg overnacht in Liechtenstein en op de terugweg in Duitsland. Dat moet gewoon kunnen.
De_Hertogzondag 17 oktober 2010 @ 22:06
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 22:04 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Het doel voor dit dobbelsteenavontuur is Canada. Hoe we daar komen en wat we onderweg doen, maakt gewoon deel uit van de reis. Vorig jaar hebben we op de heenweg overnacht in Liechtenstein en op de terugweg in Duitsland. Dat moet gewoon kunnen.
Hadden jullie vorige keer niet gedobbeld over de reis erheen dan?
Fogelzondag 17 oktober 2010 @ 22:20
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 21:50 schreef UIO_AMS het volgende:


[..]

En het daarna weer opruimen natuurlijk. We houden niet van rommel achterlaten. B-)
Uiteraard, rommel achterlaten moet je niet doen.

quote:
De nadruk moet natuurlijk wel op Canada liggen. Al gaan we activiteiten in het noordwesten van de VS niet uit de weg.

Waarschijnlijk wel in de zomer. Moeten even kijken hoe dat gaat met studie en te bezoeken bruiloften.
Ik zal er specifiek naar vragen om de nadruk op Canada te leggen. Maar gegarandeerd gaat iedereen Victoria BC aanbevelen.

Vervoermiddel ter plekke lijkt me overigens wel een optie om voor te dobbelen, een voorstel:
1: RV
2: "normale" auto
3: Een ford Mustang/Chevy Camaro og soortgelijks
4: Cabrio
5: "groene" auto
6: alles met OV ;)
costadibalkonizondag 17 oktober 2010 @ 22:23
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 22:06 schreef De_Hertog het volgende:

[..]

Hadden jullie vorige keer niet gedobbeld over de reis erheen dan?
Natuurlijk, gedurende de reis erheen. Het feit dat we dit keer met het vliegtuig gaan maakt de reis ernaar toe wat minder flexibel. Helaas kunnen we niet midden in de lucht uitstappen voor een overnachting. Ik heb namelijk hoogtevrees, dus skydiven zit er niet in ;)
De_Hertogzondag 17 oktober 2010 @ 22:32
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 22:23 schreef costadibalkoni het volgende:

[..]

Natuurlijk, gedurende de reis erheen. Het feit dat we dit keer met het vliegtuig gaan maakt de reis ernaar toe wat minder flexibel. Helaas kunnen we niet midden in de lucht uitstappen voor een overnachting. Ik heb namelijk hoogtevrees, dus skydiven zit er niet in ;)
Ik doelde in dit geval meer op de wel/niet via de VS-optie. Maar ik waardeer je creativiteit.
Fogelzondag 17 oktober 2010 @ 22:44
Alvast een tip voor onderweg van Sea-tac richting het noorden: ga naar een demolition derby in Monroe (http://www.evergreenspeedway.com). Figure 8 racing met schoolbussen is ook vermakelijk. Of als je de andere kant op gaat (bv om richting Victoria te gaan met de veerboot uit Port Angeles -waar je overigens bij een diner vlakbij de kaai een peanut butter(jelly pancakes kan bestellen-, heb je ook een mogelijkheid om naar Kitsap te gaan.
Ik krijg gewoon te veel flashbacks door dit topic :P
Basboussazondag 17 oktober 2010 @ 23:33
En vergeten we nu de zuidwesthoek van Alberta? Genoeg te doen en te zien daar ook.

Ook nog gezellig: op vrouwenjacht in Bountiful, BC of naar een Hutterieten kolonie in Alberta.... Volgens mij mag/kan je daar op bezoek, er zijn excursies in Sasketchewan.... Is wel origineel, en echt anders... Wie weet vragen ze je nog, als zaaddonor....
Skaaimaandag 18 oktober 2010 @ 03:37
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 21:50 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Ik heb nog wel wat vrienden bij de KMar op Schiphol. Misbruik van je machtspositie kan zomaar een verkeerde uitwerking hebben. B-)
Ja maar iedereen moet worden gefouilleerd naar Amerika ;(. :9.

quote:
Eerst maar eens zien wat de dobbelsteen allemaal gaat besluiten. :)

Het is ment to be! Ik ben de afgelopen 24 uur 3 keer geconfronteerd met Seattle! :').
Ik las hier dus dat er mogelijkerwijs een vluchtje naar Seattle zou worden geboekt, toen heb ik gisteren de vlucht naar Seattle gecontroleerd (ik had een visual dat jullie langskwamen en ik als groupie aan jullie voeten lag daar aan de gate) en toen ik tv keek (Grenzeloos Verliefd) zag ik dat het domme meiske haar liefde achterna vloog en in Seattle ging wonen!

Maar de dobbelsteen ja. B-).
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 10:25
quote:
Op zondag 17 oktober 2010 23:33 schreef Basboussa het volgende:
En vergeten we nu de zuidwesthoek van Alberta? Genoeg te doen en te zien daar ook.

Ook nog gezellig: op vrouwenjacht in Bountiful, BC of naar een Hutterieten kolonie in Alberta.... Volgens mij mag/kan je daar op bezoek, er zijn excursies in Sasketchewan.... Is wel origineel, en echt anders... Wie weet vragen ze je nog, als zaaddonor....
Klinkt goed. Nou ja, delen ervan. B-)

De traditionele eerste dobbelactie zodra de bestemming bekend is, is natuurlijk een toeristische trekpleister.

Dus de vraag aan alle users is: Als jij in de zomer naar dit (zie plaatje) Canadese gebied zou gaan, wat zou je dan zeker bezoeken? En wees zo specifiek mogelijk. Dus bijvoorbeeld niet alleen Victoria, BC zeggen, maar ook wat in Victoria, BC. ^O^.

We gaan voor zes opties bij deze dobbelactie. Dus geef ook even de plek op de dobbelsteen op.

1. ... (optie van ...)
2. ... (optie van ...)
3. ... (optie van ...)
4. ... (optie van ...)
5. ... (optie van ...)
6. ... (optie van ...)
Fogelmaandag 18 oktober 2010 @ 10:42
Mag ik aftrappen met "Parliament Buildings of BC" (in Victoria uiteraard) op nummer 1?

Dan zal ik me verder -behalve de epicentra- in proberen te houden :)
#ANONIEMmaandag 18 oktober 2010 @ 11:02
Lastig gebied hebben jullie uitgekozen. Qua architectuuropdracht zal het zich waarschijnlijk alleen in Seattle afspelen. Verder is er gewoon niks.

Qua eerste toeristische attractie: breng een bezoek aan (en schaats zo mogelijk een rondje op) de ijsbaan in Calgary, waar Yvonne van Gennip op de Olympische Spelen van 1988 drie keer goud won. Optie 5 graag.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 18-10-2010 11:03:06 ]
Beregdmaandag 18 oktober 2010 @ 11:12
ik zeg



the Namgis Burial Grounds in Alert Bay, British Columbia, Canada

op 4 (mits niet te ver)
08gnoT.maandag 18 oktober 2010 @ 11:19
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:02 schreef k_man het volgende:

Qua eerste toeristische attractie: breng een bezoek aan (en schaats zo mogelijk een rondje op) de ijsbaan in Calgary, waar Yvonne van Gennip op de Olympische Spelen van 1988 drie keer goud won. Optie 5 graag.
Dat was ook mijn eerste ingeving, maar dan Vancouver en een piste. Nr 2, als je ze niet teveel op elkaar vind lijken.
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 11:26
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:02 schreef k_man het volgende:
Lastig gebied hebben jullie uitgekozen. Qua architectuuropdracht zal het zich waarschijnlijk alleen in Seattle afspelen. Verder is er gewoon niks.

Qua eerste toeristische attractie: breng een bezoek aan (en schaats zo mogelijk een rondje op) de ijsbaan in Calgary, waar Yvonne van Gennip op de Olympische Spelen van 1988 drie keer goud won. Optie 5 graag.
Dan vergeet je de 'Canadian Railway Chateaus' waarvan er enkele in de gekozen regio staan, zoals:



Banff Springs, Alberta


Chateau Lake Louise, Alberta


Hotel Macdonald, Edmonton, Alberta


The Empress, Vancouver, BC


Hotel Vancouver, Vancouver, BC


Helaas slechts vijf, tenzij je een uitstapje naar Saskatoon, Saskatchewan overweegt:


:P
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 11:33
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 10:42 schreef Fogel het volgende:
Mag ik aftrappen met "Parliament Buildings of BC" (in Victoria uiteraard) op nummer 1?

Dan zal ik me verder -behalve de epicentra- in proberen te houden :)
Zetten we op 1. ^O^.
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:02 schreef k_man het volgende:
Lastig gebied hebben jullie uitgekozen. Qua architectuuropdracht zal het zich waarschijnlijk alleen in Seattle afspelen. Verder is er gewoon niks.
Ik dacht juist dat Calgary en Edmonton veel architectuur hebben en met elkaar wedijveren op dat gebied. Die steden zijn rijk van de olie geworden en maken sinds de jaren '70 een groeispurt door. Nu heb ik niet echt bewust gezocht, dus ik kan me vergissen.
quote:
Qua eerste toeristische attractie: breng een bezoek aan (en schaats zo mogelijk een rondje op) de ijsbaan in Calgary, waar Yvonne van Gennip op de Olympische Spelen van 1988 drie keer goud won. Optie 5 graag.
Bezoek aan de ijsbaan op 5. Dat schaatsen laten we wel achterwege. Heb ik nooit gekund en met mijn fysieke problemen ga ik het ook niet proberen. :)

quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:12 schreef Beregd het volgende:
ik zeg

[ afbeelding ]

the Namgis Burial Grounds in Alert Bay, British Columbia, Canada

op 4 (mits niet te ver)
Ligt in de buurt van Vancouver Island. Prima optie. :)

Tot dusver dus:

1. Parliament Buildings of BC, Victoria (optie van Fogel)
2. ... (optie van ...)
3. ... (optie van ...)
4. Namgis Burial Grounds, Alert Bay, BC (optie van ...)
5. IJsbaan Calgary, Alberta (optie van k_man)
6. ... (optie van ...)
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 11:35
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:26 schreef De_Hertog het volgende:
Dan vergeet je de 'Canadian Railway Chateaus' waarvan er enkele in de gekozen regio staan, zoals:

[ afbeelding ]
Banff Springs, Alberta

[ afbeelding ]
Chateau Lake Louise, Alberta

[ afbeelding ]
Hotel Macdonald, Edmonton, Alberta

[ afbeelding ]
The Empress, Vancouver, BC

[ afbeelding ]
Hotel Vancouver, Vancouver, BC

Helaas slechts vijf, tenzij je een uitstapje naar Saskatoon, Saskatchewan overweegt:
[ afbeelding ]

:P
Leuk. Overnachten in een chateau wordt een aparte dobbelsteenworp.
Remaandag 18 oktober 2010 @ 11:41
Als voorzitter wilde ik 1 ding in de strijd gooien: Goud zoeken in Dawson City, op 2
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 11:42
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:35 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Leuk. Overnachten in een chateau wordt een aparte dobbelsteenworp.
Ho, wacht. Ik gaf het aan als voorbeeld van bijzondere (en typisch Canadese) architectuur, maar als je er wil overnachten moet je daar wel rekening mee houden in het budget: overnachting met ontbijt vanaf $169 CAD in Calgary of vanaf $279 CAD in Lake Louise, bijvoorbeeld..
http://www.fairmont.com
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 11:51
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:19 schreef 08gnoT. het volgende:
Dat was ook mijn eerste ingeving, maar dan Vancouver en een piste. Nr 2, als je ze niet teveel op elkaar vind lijken.
Ah, die was er even tussendoor geglipt. Is dat echt iets dat je zou bezoeken als je in die regio zou zijn? Of zou je eerder iets anders bezoeken?

quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:41 schreef Re het volgende:
Als voorzitter wilde ik 1 ding in de strijd gooien: Goud zoeken in Dawson City, op 2
Dat ligt wat mij betreft te ver uit de buurt. Dat is poolcirkel-gebied. Goud zoeken kan vast wel wat meer in de buurt. B-)

quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:42 schreef De_Hertog het volgende:
Ho, wacht. Ik gaf het aan als voorbeeld van bijzondere (en typisch Canadese) architectuur, maar als je er wil overnachten moet je daar wel rekening mee houden in het budget: overnachting met ontbijt vanaf $169 CAD in Calgary of vanaf $279 CAD in Lake Louise, bijvoorbeeld..
http://www.fairmont.com
Ach, de Canadese dollar is volgens mij ongeveer ¤ 0,70 waard. En voor een uitzonderlijke overnachting vind ik die prijs nou niet echt een probleem. Het wordt wat anders als we elke nacht zo veel kwijt zijn.
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 11:54
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:51 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Ach, de Canadese dollar is volgens mij ongeveer ¤ 0,70 waard. En voor een uitzonderlijke overnachting vind ik die prijs nou niet echt een probleem. Het wordt wat anders als we elke nacht zo veel kwijt zijn.
Ok, leuk :) Het was vooral een waarschuwing vooraf, om onaangename verrassingen te voorkomen. Ik ben benieuwd welke het wordt.
Hi_flyermaandag 18 oktober 2010 @ 11:55
Is ratelslangen zoeken/kijken in de 'woestijn' van Osoyoos wat? Het is een indianenreservaat in het droogste en warmste gebied van Canada. Persoonlijk vond ik het erg mooi. :)
Remaandag 18 oktober 2010 @ 11:56
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:51 schreef UIO_AMS het volgende:



Dat ligt wat mij betreft te ver uit de buurt. Dat is poolcirkel-gebied. Goud zoeken kan vast wel wat meer in de buurt. B-)
het is een uitdaging natuurlijk, Whitehorse was een tweede optie, maar wie wil er nou niet de Aurora Borealis zien terwijl je geniet van een deerburger
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 12:06
Is al bekend wanneer jullie ongeveer gaan? In 2011 bestaat de organisatie van Provinciale Parken in British Columbia 100 jaar, wellicht leuk daar iets mee te doen :)
http://www.env.gov.bc.ca/bcparks/BCParks100/index.html
Beregdmaandag 18 oktober 2010 @ 12:08
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:55 schreef Hi_flyer het volgende:
Is ratelslangen zoeken/kijken in de 'woestijn' van Osoyoos wat? Het is een indianenreservaat in het droogste en warmste gebied van Canada. Persoonlijk vond ik het erg mooi. :)
je kan natuurlijk ook dobbelen voor welk dier je wil zien

je kan idd ratelslangen zoeken
of je kan whale tours of sea lion tours doen in vancouver
of de bald eagle gaan zoeken in brackendale
of uiteraard de zwarte of grizzlybear.
of de elk.
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 13:17
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:55 schreef Hi_flyer het volgende:
Is ratelslangen zoeken/kijken in de 'woestijn' van Osoyoos wat? Het is een indianenreservaat in het droogste en warmste gebied van Canada. Persoonlijk vond ik het erg mooi. :)
Prima optie. Ik ken het verder niet. Welke plek op de dobbelsteen?
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 13:22
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:56 schreef Re het volgende:
het is een uitdaging natuurlijk, Whitehorse was een tweede optie, maar wie wil er nou niet de Aurora Borealis zien terwijl je geniet van een deerburger
Volgens mij is de Aurora Borealis niet echt te zien in de zomer. In Lapland is het in ieder geval niet gelukt.

quote:
Op maandag 18 oktober 2010 12:06 schreef De_Hertog het volgende:
Is al bekend wanneer jullie ongeveer gaan? In 2011 bestaat de organisatie van Provinciale Parken in British Columbia 100 jaar, wellicht leuk daar iets mee te doen :)
http://www.env.gov.bc.ca/bcparks/BCParks100/index.html
Ergens in de zomer dus. Vreemd genoeg is er nog niet één park genoemd als toeristische optie. B-).
Hi_flyermaandag 18 oktober 2010 @ 13:58
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 13:17 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Prima optie. Ik ken het verder niet. Welke plek op de dobbelsteen?
Doe maar plaats drie :P
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 13:58
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 13:22 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Ergens in de zomer dus. Vreemd genoeg is er nog niet één park genoemd als toeristische optie. B-).
Dat laat ik verder aan anderen over, ik ben er niet geweest en parken uitzoeken die je zeker gezien moet hebben op basis van plaatjes werkt toch minder goed. :P

Er zijn overigens precies zes verschillende UNESCO-parken in het door de dobbelsteen uitgezocht gebied. Dat kan geen toeval zijn..
http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Rocky_Mountain_Parks
http://en.wikipedia.org/wiki/Head-Smashed-In_Buffalo_Jump
http://en.wikipedia.org/w(...)y-Tatshenshini-Alsek
http://en.wikipedia.org/wiki/Ninstints
http://en.wikipedia.org/wiki/Waterton_Lakes_National_Park
http://en.wikipedia.org/wiki/Wood_Buffalo_National_Park

Al is die laatste stiekem misschien wat ver :P
Hi_flyermaandag 18 oktober 2010 @ 14:06
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 13:22 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]




Vreemd genoeg is er nog niet één park genoemd als toeristische optie. B-).
In dat geval stel ik de Icefields Parkway (in Banff en Jasper) voor. Gegarandeerd een van de mooiste wegen ter wereld, veel kans op wildlife en heel veel glaciers waar je ook nog op kan (Athabasca glacier):
Hi_flyermaandag 18 oktober 2010 @ 14:11
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 13:58 schreef De_Hertog het volgende:

[..]

Dat laat ik verder aan anderen over, ik ben er niet geweest en parken uitzoeken die je zeker gezien moet hebben op basis van plaatjes werkt toch minder goed. :P

Er zijn overigens precies zes verschillende UNESCO-parken in het door de dobbelsteen uitgezocht gebied. Dat kan geen toeval zijn..
http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Rocky_Mountain_Parks
http://en.wikipedia.org/wiki/Head-Smashed-In_Buffalo_Jump
http://en.wikipedia.org/w(...)y-Tatshenshini-Alsek
http://en.wikipedia.org/wiki/Ninstints
http://en.wikipedia.org/wiki/Waterton_Lakes_National_Park
http://en.wikipedia.org/wiki/Wood_Buffalo_National_Park

Al is die laatste stiekem misschien wat ver :P
Ninstints en Kluane zijn anders een stuk verder weg ;)
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 14:18
De toeristische opties tot dusver:

1. Parliament Buildings of BC, Victoria (optie van Fogel)
2. ... (optie van ...)
3. Ratelslangen zoeken/kijken in de 'woestijn' van Osoyoos (optie van Hi_flyer)
4. Namgis Burial Grounds, Alert Bay, BC (optie van ...)
5. IJsbaan Calgary, Alberta (optie van k_man)
6. Kayakken met orka's (optie van UIO_AMS)

Heb zelf optie 6 ingevuld. :)
#ANONIEMmaandag 18 oktober 2010 @ 14:22
Optie?

Sulphur Mountain in Banff beklimmen, gratis met de gondel naar beneden om ten slotte bij te komen in de Hot Springs van Banff?
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 14:24
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:22 schreef MCH het volgende:
Optie?

Sulphur Mountain in Banff beklimmen, gratis met de gondel naar beneden om ten slotte bij te komen in de Hot Springs van Banff?
Nee, klimmen is geen optie. :)
#ANONIEMmaandag 18 oktober 2010 @ 14:25
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:24 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Nee, klimmen is geen optie. :)
Het is gewoon een walking trail op gebaande paden.
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 14:25
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:11 schreef Hi_flyer het volgende:

[..]

Ninstints en Kluane zijn anders een stuk verder weg ;)
Hangt er van af of Yukon nu wel of niet meer op de lijst staat.. :)
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 14:30
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:25 schreef MCH het volgende:
Het is gewoon een walking trail op gebaande paden.
Misschien omlaag, maar gezien m'n spierziekte is omhoog wandelen geen optie. Ook al is het over gebaande paden. :)
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 14:37
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:06 schreef Hi_flyer het volgende:
In dat geval stel ik de Icefields Parkway (in Banff en Jasper) voor. Gegarandeerd een van de mooiste wegen ter wereld, veel kans op wildlife en heel veel glaciers waar je ook nog op kan (Athabasca glacier):
[ afbeelding ]
Die weg ontkom je niet aan, dus dat komt sowieso wel goed. Jij hebt al een optie voor deze dobbelsteenworp, dus ik laat het aan iemand anders om met de zesde optie te komen. :)

quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:25 schreef De_Hertog het volgende:
Hangt er van af of Yukon nu wel of niet meer op de lijst staat.. :)
Liever niet. Het is te veel niemandsland om voor het dobbelsteenavontuur met genoeg opties te komen. Vind ik.

quote:
Op maandag 18 oktober 2010 13:58 schreef De_Hertog het volgende:
Dat laat ik verder aan anderen over, ik ben er niet geweest en parken uitzoeken die je zeker gezien moet hebben op basis van plaatjes werkt toch minder goed. :P

Er zijn overigens precies zes verschillende UNESCO-parken in het door de dobbelsteen uitgezocht gebied. Dat kan geen toeval zijn..
http://en.wikipedia.org/wiki/Canadian_Rocky_Mountain_Parks
http://en.wikipedia.org/wiki/Head-Smashed-In_Buffalo_Jump
http://en.wikipedia.org/w(...)y-Tatshenshini-Alsek
http://en.wikipedia.org/wiki/Ninstints
http://en.wikipedia.org/wiki/Waterton_Lakes_National_Park
http://en.wikipedia.org/wiki/Wood_Buffalo_National_Park

Al is die laatste stiekem misschien wat ver :P
Ik kom tot 4 opties:
Waterton Glacier International Peace Park
Head-Smashed-In Buffalo Jump
Dinosaur Provincial Park
Canadian Rocky Mountain Parks
De_Hertogmaandag 18 oktober 2010 @ 14:56
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:37 schreef UIO_AMS het volgende:
Liever niet. Het is te veel niemandsland om voor het dobbelsteenavontuur met genoeg opties te komen. Vind ik.
[..]

Ik kom tot 4 opties:
Waterton Glacier International Peace Park
Head-Smashed-In Buffalo Jump
Dinosaur Provincial Park
Canadian Rocky Mountain Parks
Kan ik me voorstellen :). Ik hoop dat het optie 2 wordt. Vanwege de naam.
Hi_flyermaandag 18 oktober 2010 @ 15:55
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 14:56 schreef De_Hertog het volgende:

[..]

Kan ik me voorstellen :). Ik hoop dat het optie 2 wordt. Vanwege de naam.
Mja, maar in anderhalf uur heb je het daar wel gezien. Je kan nog een buffalo-burger eten á 7.50 CAD, maar dan heb je het wel gehad. Combineer het met Waterton Park, ze liggen dicht bij elkaar.
#ANONIEMmaandag 18 oktober 2010 @ 16:31
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 11:33 schreef UIO_AMS het volgende:
Ik dacht juist dat Calgary en Edmonton veel architectuur hebben en met elkaar wedijveren op dat gebied. Die steden zijn rijk van de olie geworden en maken sinds de jaren '70 een groeispurt door. Nu heb ik niet echt bewust gezocht, dus ik kan me vergissen.

Misschien uit dat rijke verleden, maar daar ben ik niet zo in thuis. Qua moderne architectuur kon ik er niks noemenswaardigs bedneken. Ik zal eens proberen uit te vinden of er wel leuke oudere architectuur voorhanden is. :)
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 16:32
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 15:55 schreef Hi_flyer het volgende:
Mja, maar in anderhalf uur heb je het daar wel gezien. Je kan nog een buffalo-burger eten á 7.50 CAD, maar dan heb je het wel gehad. Combineer het met Waterton Park, ze liggen dicht bij elkaar.
Dat kan ook. Hebben we 3 opties wat makkelijker dobbelen is. :)
UIO_AMSmaandag 18 oktober 2010 @ 16:35
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 16:31 schreef k_man het volgende:
Misschien uit dat rijke verleden, maar daar ben ik niet zo in thuis. Qua moderne architectuur kon ik er niks noemenswaardigs bedneken. Ik zal eens proberen uit te vinden of er wel leuke oudere architectuur voorhanden is. :)
Als ik google op architecture en een plaatsnaam kom ik best wat aparte objecten tegen. Misschien geen hoogstaande architectuur, maar toch. :)
flipsenmaandag 18 oktober 2010 @ 17:52
Nog net op de valreep wil ik dan ook wel met een optie komen:

quote:
The Britannia Mine Museum is a National Historic Site located in Britannia Beach on the Sea to Sky highway, midway between Vancouver and Whistler. Visitors get to pan for real gold and journey into an authentic mine tunnel. Fascinating finds await as you explore Britannia's past, and share the stories of the pioneers who lived and worked in this community. Discover the inner workings of "The Mill" an amazing industrial landmark. A captivating 15-minute film encapsulates the past and present of Britannia Mine and its diverse people. The Children's Discovery area encourages exploration with engaging activities. Explore BC Mining History!
Bron
flipsenmaandag 18 oktober 2010 @ 17:53
Oh wacht, ben ik alweer veel te laat? :(
Hi_flyermaandag 18 oktober 2010 @ 22:30
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 17:52 schreef flipsen het volgende:
Nog net op de valreep wil ik dan ook wel met een optie komen:
[..]

Bron
Ohh, daar zijn we langsgereden, helemaal over het hoofd gezien. Maargoed, dat was zaterdagmiddag en het regende pijpenstelen (50mm die nacht), dus veel zin hadden we niet meer.
#ANONIEMmaandag 18 oktober 2010 @ 23:14
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 16:35 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Als ik google op architecture en een plaatsnaam kom ik best wat aparte objecten tegen. Misschien geen hoogstaande architectuur, maar toch. :)
Het gaat wel lukken. In Seattle zijn sowieso drie toffe opties te vinden. Voor de andere drie hoop ik in Canada iets te vinden. :)

De opties in Seattle zijn in ieder geval de bibliotheek (zeer spectaculair, van Rem Koolhaas), de Space Needle (futuristische architectuur uit de fifties, kan zo in een knullige SF-film) en het Experience Music Project (van Frank Gehry - een soort popmuseum met o.a. een Nirvana-expositie). Volgens mij drie superopties. :)
UIO_AMSdinsdag 19 oktober 2010 @ 12:35
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 17:52 schreef flipsen het volgende:
Nog net op de valreep wil ik dan ook wel met een optie komen:
[..]

Bron
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 17:53 schreef flipsen het volgende:
Oh wacht, ben ik alweer veel te laat? :(
Wat mij betreft ben je dik op tijd. Heeft Re ook nog z'n goudzoekexpeditie erin staan en voor de natuurparken maken we wel een aparte dobbelactie. :)

De toeristische opties zijn:

1. Parliament Buildings of BC, Victoria (optie van Fogel)
2. Britannia Mine Museum, Britannia Beach, BC (optie van flipsen)
3. Ratelslangen zoeken/kijken in de 'woestijn' van Osoyoos (optie van Hi_flyer)
4. Namgis Burial Grounds, Alert Bay, BC (optie van Beregd)
5. IJsbaan Calgary, Alberta (optie van k_man)
6. Kayakken met orka's (optie van UIO_AMS)
UIO_AMSdinsdag 19 oktober 2010 @ 12:38
quote:
Op maandag 18 oktober 2010 23:14 schreef k_man het volgende:
Het gaat wel lukken. In Seattle zijn sowieso drie toffe opties te vinden. Voor de andere drie hoop ik in Canada iets te vinden. :)

De opties in Seattle zijn in ieder geval de bibliotheek (zeer spectaculair, van Rem Koolhaas), de Space Needle (futuristische architectuur uit de fifties, kan zo in een knullige SF-film) en het Experience Music Project (van Frank Gehry - een soort popmuseum met o.a. een Nirvana-expositie). Volgens mij drie superopties. :)
Ah mooi. Een architectuur-opdracht is toch wel een traditie bij de dobbelsteenavonturen. Ben benieuwd. :)
UIO_AMSwoensdag 20 oktober 2010 @ 11:22
Voor de toeristische optie heb ik nog niet gedobbeld. Dat komt binnenkort wel. Een andere dobbelactie die ook nog moet plaatsvinden, is die voor een reisgids voor het westen van Canada. Vooralsnog heb ik 4 opties, maar wellicht hebben jullie er meer.

Deze heb ik al bedacht:
1. ANWB Wereldreisgids Canada West
2. Lonely Planet voor Canada
3. Rough Guide voor Canada
4. Moon Travel Guides Western Canada
5. ...
6. ...
Blikwoensdag 20 oktober 2010 @ 11:55
ah Vancouver

Ik ga eens zoeken naar 6 verschillende opties om whalewatchen te doen :)
#ANONIEMwoensdag 20 oktober 2010 @ 12:10
5. Frommer's British Columbia and the Canadian Rockies of Frommer's Canada
6. Canada (Eyewitness Travel Guides)

[ Bericht 17% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2010 12:11:54 ]
UIO_AMSwoensdag 20 oktober 2010 @ 12:58
quote:
Die laatste is gewoon de Engelse versie van de Capitool Reisgids. Niet dat dat verder uitmaakt. :) We hebben 6 opties:

1. ANWB Wereldreisgids Canada West
2. Lonely Planet voor Canada
3. Rough Guide voor Canada
4. Moon Travel Guides Western Canada
5. Frommer's British Columbia and the Canadian Rockies of Frommer's Canada
6. Canada (Eyewitness Travel Guides)
UIO_AMSwoensdag 20 oktober 2010 @ 12:58
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 11:55 schreef Blik het volgende:
ah Vancouver

Ik ga eens zoeken naar 6 verschillende opties om whalewatchen te doen :)
Tof!
flipsenwoensdag 20 oktober 2010 @ 14:05
Jammer, ik had graag de Insight Guide genomineerd, wat een geweldige boeken zijn dat :Y
(meer met achtergrond info dan nuttige hoteladressen overigens)
#ANONIEMwoensdag 20 oktober 2010 @ 15:29
Of de Trotter. Of de Footprint. Of Bradt.
flipsenwoensdag 20 oktober 2010 @ 15:47
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 15:29 schreef k_man het volgende:
Of de Trotter. Of de Footprint. Of Bradt.
Dat zijn allemaal 1 pot nat boeken, met zoveel mogelijk info in een zo klein mogelijk lettertype. De Insight Guide serie is echt om je in te lezen in het land. Met prachtige kleurenfoto´s en interessante achtergrond informatie. Naja, whatever, het is gewoon mijn favoriete boek van Argentinië en dat geldt dan ook vast voor andere landen :P
#ANONIEMwoensdag 20 oktober 2010 @ 16:26
Ik hou niet van glossy boeken vol foto's. Ik wil informatie.
Ceewoensdag 20 oktober 2010 @ 19:50
Ben net vers twee weken terug van 3 weken West-Canada. Even tvp'en dit topic dus (ik had nog nooit van dit initiatief/avontuur gehoord :@ )
UIO_AMSwoensdag 20 oktober 2010 @ 20:58
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 19:50 schreef Cee het volgende:
Ben net vers twee weken terug van 3 weken West-Canada. Even tvp'en dit topic dus (ik had nog nooit van dit initiatief/avontuur gehoord :@ )
Dan heb je nog genoeg om bij te lezen. Bijvoorbeeld over ons eerste avontuur in Frankrijk of over ons tweede avontuur in Oostenrijk. B-)
Hi_flyerwoensdag 20 oktober 2010 @ 22:43
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 19:50 schreef Cee het volgende:
Ben net vers twee weken terug van 3 weken West-Canada. Even tvp'en dit topic dus (ik had nog nooit van dit initiatief/avontuur gehoord :@ )
Dan was je er precies dezelfde periode als ik. Schitterend weer he, de laatste anderhalf week! :) Wij vlogen terug op de 6e.
Ceedonderdag 21 oktober 2010 @ 06:58
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 22:43 schreef Hi_flyer het volgende:

[..]

Dan was je er precies dezelfde periode als ik. Schitterend weer he, de laatste anderhalf week! :) Wij vlogen terug op de 6e.
(Ik was er van 11/9 t/m 1/10. Laatste 2 dagen Vancouver was heeeeeerlijk t-shirt weer. De 2 dagen daarvoor (Tofino) hebben we juist 't slechtste weer tijdens onze reis gehad. Ik heb je niet gezien! :o :P )
Ceedonderdag 21 oktober 2010 @ 06:59
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 20:58 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Dan heb je nog genoeg om bij te lezen. Bijvoorbeeld over ons eerste avontuur in Frankrijk of over ons tweede avontuur in Oostenrijk. B-)
^O^ Ga ik doen.

Zou eigenlijk wel grappig zijn om te proberen de 'Big Six' te spotten. En die verzin ik er even bij. Grizzly, Elk, Moose, Cougar, Whale, Black Bear. Maar kan je dat dobbelen?
Blikdonderdag 21 oktober 2010 @ 10:50
quote:
Op woensdag 20 oktober 2010 11:55 schreef Blik het volgende:
ah Vancouver

Ik ga eens zoeken naar 6 verschillende opties om whalewatchen te doen :)
Gaat hem niet worden, het is eigenlijk allemaal relatief hetzelfde :) Dus dat wordt hooguit dobbelen voor de manier hoe je naar Vancouver Island gaat
UIO_AMSdonderdag 21 oktober 2010 @ 11:27
quote:
Op donderdag 21 oktober 2010 06:59 schreef Cee het volgende:
^O^ Ga ik doen.

Zou eigenlijk wel grappig zijn om te proberen de 'Big Six' te spotten. En die verzin ik er even bij. Grizzly, Elk, Moose, Cougar, Whale, Black Bear. Maar kan je dat dobbelen?
Natuurlijk kan je dat dobbelen. Maar het wordt wat lastig om voor een toevallige ontmoeting te dobbelen. Zijn er niet wat specifieke sanctuaries te vinden voor elk van de 'Big Six' die we eventueel kunnen bezoeken?

Eventueel met de bizon als stand in als er geen sanctuary in Alberta of BC te vinden is.
Ceedonderdag 21 oktober 2010 @ 19:32
quote:
Op donderdag 21 oktober 2010 11:27 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Natuurlijk kan je dat dobbelen. Maar het wordt wat lastig om voor een toevallige ontmoeting te dobbelen. Zijn er niet wat specifieke sanctuaries te vinden voor elk van de 'Big Six' die we eventueel kunnen bezoeken?
Ik heb wel specifieke Whale watching en Grizzly watching tours gezien en die gaan naar echte leefgebieden van die beesten, voor zover ik weet zijn de andere dieren te zien in 'wildlife' tours maar hebben ze geen speciale tour voor alleen moose o.i.d.
Ik ga nog even verder denken. :)
UIO_AMSdonderdag 21 oktober 2010 @ 20:42
Eindelijk heb ik een werkende camera en dus kan ik eindelijk de worp voor de toeristische activiteit die je zeker moet doen als je in West Canada bent uitvoeren en vastleggen. Ter herinnering:

quote:
14s.gif Op dinsdag 19 oktober 2010 12:35 schreef UIO_AMS het volgende:
De toeristische opties zijn:

1. Parliament Buildings of BC, Victoria (optie van Fogel)
2. Britannia Mine Museum, Britannia Beach, BC (optie van flipsen)
3. Ratelslangen zoeken/kijken in de 'woestijn' van Osoyoos (optie van Hi_flyer)
4. Namgis Burial Grounds, Alert Bay, BC (optie van Beregd)
5. IJsbaan Calgary, Alberta (optie van k_man)
6. Kayakken met orka's (optie van UIO_AMS)
De worp en het foto maken was wat onwennig na zoveel tijd, maar hier zie je de dobbelsteen landen op de rugleuning van de bank:

101021_61302_7.JPG

Achter de bank krijg ik het volgende te zien:

101021_61302_8.JPG

Een 6 en dat betekent m'n eigen optie. :D

quote:
6. Kayakken met orka's (optie van UIO_AMS)
Ik hou helemaal niet van kayakken. :@
BEdonderdag 21 oktober 2010 @ 20:44
:D Goed bezig! _O-
UIO_AMSdonderdag 21 oktober 2010 @ 20:56
quote:
1s.gif Op donderdag 21 oktober 2010 20:44 schreef Brighteyes het volgende:
:D Goed bezig! _O-
Ja lach maar. Jij hoeft niet in een gammel bootje tussen ontzagwekkende wilde beesten te peddelen. Costa reageerde wel iets enthousiaster. Hij roeit wel. B-)
BEdonderdag 21 oktober 2010 @ 20:58
Ik vind kayakken wel echt tof, maar idd, die Orka's maken het toch een tikkie avontuurlijker dan 'Han sur Lesse'. :+
UIO_AMSdonderdag 21 oktober 2010 @ 21:00
quote:
1s.gif Op donderdag 21 oktober 2010 10:50 schreef Blik het volgende:
Gaat hem niet worden, het is eigenlijk allemaal relatief hetzelfde :) Dus dat wordt hooguit dobbelen voor de manier hoe je naar Vancouver Island gaat
De whale watching tour is gelijk opgelost. :')

quote:
1s.gif Op donderdag 21 oktober 2010 19:32 schreef Cee het volgende:
Ik heb wel specifieke Whale watching en Grizzly watching tours gezien en die gaan naar echte leefgebieden van die beesten, voor zover ik weet zijn de andere dieren te zien in 'wildlife' tours maar hebben ze geen speciale tour voor alleen moose o.i.d.
Ik ga nog even verder denken. :)
Whale mag je gelijk vervangen door de bizon. B-)
Zoeken op refuge, shelter of sanctuary leverde ook niet veel specifieke oplossingen op. ;(
Cat-astrophevrijdag 22 oktober 2010 @ 22:55
Ik was jullie kwijt! :D

Canada, tof. Ik ga weer volgen. :)
Fogelvrijdag 22 oktober 2010 @ 23:03
Volgens een van mijn vrienden in Washington is je leven niet compleet als je niet in je gezicht gelikt bent door een bizon. Als je wil kan ik navragen waar je dat kan laten doen :9
#ANONIEMzaterdag 23 oktober 2010 @ 00:11
Goed, voor de architectuuropdracht:

1. Seattle central library - Rem Koolhaas
2. Space Needle, Seattle - John Graham
3. Experience Music Project / Science Fiction Museum, Seattle - Frank O. Gehry
4. Art Gallery of Alberta, Edmonton - Randall Stout
5. Vancouver convention Centre, West Building - LMN
6. Museum of Glass, Tacoma - Arthur Erickson

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 23-10-2010 00:12:58 ]
YskaFredrikssonzaterdag 23 oktober 2010 @ 00:26
quote:
Op zaterdag 16 oktober 2010 20:14 schreef Skaai het volgende:

[..]

OMG doen ja, ga ik jullie laten fouilleren :9~
Als je dan toch op Seattle vliegt (neem ook die retedure paraplu mee want het wil er nogal eens regenen) schijnen ze daar een hele leuke markt(en) te hebben. En de Boeing fabriek. En voor de chique kan je gaan lunchen in de Space Needle. Zomaar een paar tips. Als je dan toch in de VS bent, komt mijn dobbelwens ook nog een klein beetje uit. Als het zover is. En als jullie erop vliegen. 8-).
vergeet Pike's Fishing Place niet :p
UIO_AMSzaterdag 23 oktober 2010 @ 20:02
quote:
1s.gif Op vrijdag 22 oktober 2010 23:03 schreef Fogel het volgende:
Volgens een van mijn vrienden in Washington is je leven niet compleet als je niet in je gezicht gelikt bent door een bizon. Als je wil kan ik navragen waar je dat kan laten doen :9
Ik heb geen probleem met een incompleet leven.

quote:
Op die Space Needle na: tof. Maar dat ligt aan de hoogte. :)

quote:
1s.gif Op zaterdag 23 oktober 2010 00:26 schreef YskaFredriksson het volgende:
vergeet Pike's Fishing Place niet :p
Wat is daarmee?
Skaaizaterdag 23 oktober 2010 @ 23:43
De Space Needle niet bezoeken? :o. :o! Dan doe je toch je ogen dicht? ;(. 8-).
UIO_AMSzondag 24 oktober 2010 @ 08:18
quote:
11s.gif Op zaterdag 23 oktober 2010 23:43 schreef Skaai het volgende:
De Space Needle niet bezoeken? :o. :o! Dan doe je toch je ogen dicht? ;(. 8-).
Die staat nog steeds tussen de opties. De dobbelsteen beslist welk architectonisch hoogstandje we bezoeken. Als we de hoogte in moeten, dan moet dat maar.
Skaaizondag 24 oktober 2010 @ 16:10
Oh ik las ergens overheen. :P. Ik duim voor die optie bwehehe. :*.
UIO_AMSzondag 24 oktober 2010 @ 19:48
Tijd om weer te dobbelen. Zal van de week even een een reisgids kopen. We hebben 6 opties:

1. ANWB Wereldreisgids Canada West
2. Lonely Planet voor Canada
3. Rough Guide voor Canada
4. Moon Travel Guides Western Canada
5. Frommer's British Columbia and the Canadian Rockies of Frommer's Canada
6. Canada (Eyewitness Travel Guides)

Even m'n camera en de dobbelsteen pakken. :)
UIO_AMSzondag 24 oktober 2010 @ 19:57
Kijk eens aan. M'n vaardigheden nemen weer toe. Hier zie je de dobbelsteen tegen de rugleuning van de bank landen:

101024_61302_9.JPG

Met als eindresultaat:

101024_61302_10.JPG

Een 1. Dat wordt dus de ANWB Wereldreisgids Canada West.
Fogelzondag 24 oktober 2010 @ 20:44
Goed, de epicentra.

De onderstaande kaart en bijbehorende lijst (bron: National Resources Canada) geeft de activiteit van de laatste 30 dagen weer in de regio waar jullie heen willen. Op de X en Y as zijn getallen geplaatst die -vreemd genoeg- ongeveer overeen komen met de getallen op een dobbelsteen, wat een toeval!

2ni8x2x.jpg

Mijn voorstel is dat de eerste worp de X-as is, en de tweede de Y-as. Er zijn mogelijkheden waar geen epicentra zijn 3,1 bijvoorbeeld (en zeebevingen tellen niet mee, tenzij jullie het met orca-kayaken wil combineren ;)), en er zijn ook situaties waar alleen de worp van de X-as al bepalend is (6, want alle epicentra liggen onder Y=4 tenzij er miniscule eilanden onder de epicentra bij Y=3 liggen).

De eerste worp bepaald dus de X-as, daarna worden de bijbehorende mogelijke Y-as nummer gezocht.
X=1 --> Y1,2,4
X=2 --> Y2,3
X=3 --> Y2,3,4
X=4 --> Y2,5
X=5 --> Y2,5
X=6 --> Y4


• In het geval dat Y slechts 1 mogelijkheid heeft (x=6), is een extra worp niet nodig.
• In het geval dat Y 2 mogelijkheden heeft (X=2,4,5), bepaald de volgende worp welke van de twee opties het gaat worden: 1-3 voor het laagste Y getal, en 4-6 voor het hoogste Y getal.
• In het geval dat Y 3 mogelijkheden heeft (X=1,3), bepaald de volgende worp welke van de drie opties het gaat worden: 1-2 voor het laagste Y getal, 3-4 voor het middelste Y-getal en tot slot 5-6 voor het hoogste Y getal.


Goed, hierna weten we in welke sector we verder moeten. In sommige sectors zijn meerdere epicentra, waarvan uitsluitend die op het land tellen. Mocht er slechts 1 zijn, dan is dat uiteraard het doel van deze opdracht.
Mochten er meerdere epicentra zijn, zal er nog een worp aan te pas moeten komen, maar daar heb ik op dit moment nog geen voorstel voor hoe de selectie daar zal moeten zijn. Misschien op een of andere manier relateren aan de tijd wanneer de aardbeving was (zie lijst hier onder).

SPOILER
quote:
Date Time Lat. Long. Depth Mag. F Region
---- ---- ---- ----- ----- ---- - ------
2010/10/20 21:07:56 48.77N 125.16W 15.6 0.7ML 34 km ESE of Ucluelet,BC
2010/10/20 09:41:01 48.94N 129.33W 10.0* 3.3Mw 239 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/20 03:18:21 49.28N 128.25W 10.0* 2.9Mw 162 km W of Gold R.,BC
2010/10/19 12:31:33 49.06N 125.55W 16.0 1.1ML 12 km N of Ucluelet,BC
2010/10/19 12:16:10 49.21N 129.77W 10.0* 3.3Mw 237 km WSW of Pt. Hardy,BC
2010/10/19 09:22:47 48.84N 129.05W 10.0* 3.5Mw 231 km W of Tofino,BC
2010/10/18 11:46:03 48.37N 125.13W 0.0 1.0ML 72 km SE of Ucluelet,BC
2010/10/18 04:25:29 48.83N 128.97W 10.0* 3.4Mw 225 km W of Tofino,BC
2010/10/17 22:53:43 49.68N 127.27W 18.8 1.7ML 84 km W of Gold R.,BC
2010/10/17 12:10:45 48.46N 122.84W 12.3 1.1ML 38 km E of Victoria,BC
2010/10/17 07:39:22 48.64N 123.14W 18.2 0.6ML 19 km E of Sidney,BC
2010/10/17 05:44:55 48.61N 122.98W 16.0 0.4ML 31 km E of Sidney,BC
2010/10/17 05:25:18 48.67N 123.24W 18.7 0.4ML 11 km E of Sidney,BC
2010/10/17 01:05:15 50.91N 130.61W 10.0* 2.9Mw 221 km WSW of Bella Bella,BC
2010/10/15 22:52:26 50.97N 127.38W 6.0 1.3ML 30 km N of Pt. Hardy,BC
2010/10/14 10:06:10 48.77N 129.04W 10.0* 3.4Mw 232 km W of Tofino,BC
2010/10/13 21:56:48 48.48N 123.38W 20.8 0.7ML 5 km NNW of Victoria,BC
2010/10/13 07:33:51 49.28N 122.72W 0.0 1.2ML 21 km NNW of Langley,BC
2010/10/12 08:03:13 49.88N 124.06W 0.3 1.4ML 34 km E of Powell R.,BC
2010/10/12 06:54:42 50.25N 127.71W 14.9 1.8ML 54 km SSW of Pt. Hardy,BC
2010/10/11 20:45:06 50.25N 127.73W 18.5 1.5ML 55 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/11 07:53:53 51.27N 124.97W 5.0* 2.4ML 141 km NNE of Campbell R.,BC
2010/10/11 02:05:27 49.18N 129.62W 10.0* 3.5Mw 230 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/11 01:21:05 50.71N 130.44W 10.0* 4.2Mw 213 km W of Pt. Hardy,BC
2010/10/10 21:11:02 49.03N 128.75W 10.0* 3.2Mw 205 km WSW of Gold R.,BC
2010/10/10 17:54:58 48.96N 122.99W 21.0 1.8ML 11 km ESE of Tsawwassen,BC
2010/10/10 08:51:17 49.58N 127.63W 29.5 2.2ML 110 km W of Gold R.,BC
2010/10/10 08:35:35 50.52N 130.30W 10.0* 4.1Mw 204 km W of Pt. Hardy,BC
2010/10/10 08:29:19 48.85N 122.42W 15.9 1.5ML 24 km SW of Abbotsford,BC
2010/10/10 05:59:07 49.47N 127.64W 29.7 2.6ML 113 km W of Gold R.,BC
2010/10/08 05:09:17 50.62N 130.41W 10.0* 3.5Mw 211 km W of Pt. Hardy,BC
2010/10/08 01:56:58 48.81N 125.46W 28.1 0.7ML 16 km SSE of Ucluelet,BC
2010/10/07 06:22:12 48.38N 125.30W 18.3 1.2ML 65 km SSE of Ucluelet,BC
2010/10/07 06:06:22 50.17N 127.80W 18.4 1.5ML 65 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/07 03:34:51 49.12N 125.62W 32.4 1.2ML 19 km NNW of Ucluelet,BC
2010/10/06 21:15:06 48.28N 122.59W 60.7 1.3ML 60 km ESE of Victoria,BC
2010/10/06 19:46:34 49.66N 123.76W 11.8 0.9ML 21 km N of Sechelt,BC
2010/10/06 16:09:35 50.51N 130.08W 10.0* 3.2Mw 189 km W of Pt. Hardy,BC
2010/10/06 07:19:15 49.17N 129.41W 10.0* 3.3Mw 222 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 22:28:31 49.88N 124.05W 0.0 1.3ML 34 km E of Powell R.,BC
2010/10/05 10:00:10 49.11N 129.54W 10.0* 3.1Mw 232 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 09:59:24 49.10N 129.38W 10.0* 3.1Mw 226 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 09:03:11 48.88N 129.17W 10.0* 3.3Mw 238 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 08:18:26 48.97N 129.02W 10.0* 3.2Mw 224 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 05:53:10 48.87N 129.21W 10.0* 3.5Mw 240 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 05:42:25 49.15N 129.62W 10.0* 3.0Mw 233 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 05:19:23 48.95N 129.12W 10.0* 3.1Mw 229 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 05:09:47 48.88N 129.18W 10.0* 3.1Mw 239 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 05:08:15 48.89N 129.22W 10.0* 3.4Mw 239 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/05 02:01:37 48.89N 129.20W 10.0* 3.2Mw 238 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 20:16:34 49.01N 129.87W 10.0* 3.0Mw 257 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 20:08:55 49.09N 129.51W 10.0* 3.3Mw 233 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 18:41:19 48.88N 129.25W 10.0* 3.4Mw 241 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 18:26:22 50.60N 130.43W 10.0* 3.3Mw 213 km W of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 17:23:37 49.16N 129.55W 10.0* 3.3Mw 229 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 14:51:50 49.10N 129.66W 10.0* 5.0Mw 240 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 12:26:30 48.17N 124.84W 39.5 2.0ML 101 km SE of Ucluelet,BC
2010/10/04 11:38:03 49.68N 123.76W 12.0 0.9ML 23 km N of Sechelt,BC
2010/10/04 08:50:06 50.33N 123.94W 0.0 1.6ML 68 km NE of Powell R.,BC
2010/10/04 07:46:28 49.13N 129.58W 10.0* 3.1Mw 233 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 07:12:23 49.16N 129.64W 10.0* 3.1Mw 233 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 06:40:41 49.13N 129.65W 10.0* 3.3Mw 236 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 05:56:11 49.12N 129.61W 10.0* 4.8Mw 236 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 04:37:23 49.17N 129.51W 10.0* 3.0Mw 227 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/04 04:30:12 49.07N 129.65W 10.0* 3.4Mw 242 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/03 22:01:12 48.18N 124.85W 39.2 1.2ML 100 km SE of Ucluelet,BC
2010/10/03 15:25:50 49.12N 129.66W 10.0* 4.3Mw 238 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/10/03 03:21:47 48.84N 125.15W 0.0 1.4ML 31 km ESE of Ucluelet,BC
2010/10/02 23:56:52 48.91N 122.80W 14.6 1.6ML 23 km SW of Langley,BC
2010/10/02 16:15:19 48.68N 122.49W 0.0 1.0ML 44 km SSW of Abbotsford,BC
2010/10/02 13:27:23 48.78N 128.68W 10.0* 3.0Mw 206 km W of Tofino,BC
2010/10/02 09:55:38 50.47N 130.04W 10.0* 2.7Mw 186 km W of Pt. Hardy,BC
2010/10/02 08:44:25 51.05N 124.76W 20.0* 2.1ML 122 km NNE of Campbell R.,BC
2010/10/02 08:37:54 50.20N 127.67W 21.0 0.9ML 58 km SSW of Pt. Hardy,BC
2010/10/02 04:09:48 48.81N 125.17W 16.6 0.9ML 31 km ESE of Ucluelet,BC
2010/10/01 21:53:49 48.96N 122.99W 14.3 1.2ML 11 km ESE of Tsawwassen,BC
2010/10/01 09:42:28 50.63N 121.86W 5.7 1.3ML 75 km ENE of Pemberton,BC
2010/10/01 00:18:38 49.02N 129.09W 10.0* 2.8Mw 222 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/09/30 20:49:40 48.21N 125.00W 27.3 1.4ML 92 km SE of Ucluelet,BC
2010/09/30 16:23:47 48.85N 128.68W 10.0* 2.8Mw 204 km W of Tofino,BC
2010/09/30 14:58:49 49.08N 125.60W 16.7 0.7ML 14 km NNW of Ucluelet,BC
2010/09/30 13:25:18 48.82N 125.17W 15.8 0.4ML 31 km ESE of Ucluelet,BC
2010/09/30 11:30:49 49.96N 128.18W 8.6 1.6ML 98 km SW of Pt. Hardy,BC
2010/09/30 07:24:33 51.02N 130.62W 10.0* 3.1Mw 213 km WSW of Bella Bella,BC
2010/09/30 05:07:15 49.69N 123.78W 13.9 1.2ML 24 km N of Sechelt,BC
2010/09/30 00:25:59 48.83N 125.17W 15.1 1.3ML 30 km ESE of Ucluelet,BC
2010/09/29 23:04:41 48.09N 121.92W 0.0 1.5ML 62 km NE of Seattle,WA
2010/09/29 17:09:57 50.19N 127.74W 21.5 0.7ML 61 km SSW of Pt. Hardy,BC
2010/09/29 10:17:52 49.83N 123.86W 2.2 0.8ML 41 km NNW of Sechelt,BC
2010/09/29 06:47:17 49.41N 127.88W 10.0* 2.8Mw 132 km W of Gold R.,BC
2010/09/29 06:44:07 50.25N 130.27W 10.0* 3.2Mw 208 km W of Pt. Hardy,BC
2010/09/29 03:08:55 49.69N 127.06W 23.8 1.5ML 68 km W of Gold R.,BC
2010/09/28 23:16:42 49.62N 127.11W 20.9 1.6ML 72 km W of Gold R.,BC
2010/09/28 23:14:56 49.24N 123.62W 12.9 0.9ML 19 km SW of Gibsons,BC
2010/09/28 19:15:57 49.55N 127.25W 25.4 1.7ML 84 km W of Gold R.,BC
2010/09/28 15:12:28 47.76N 121.85W 0.0 1.6ML 40 km ENE of Seattle,WA
2010/09/28 00:00:57 48.95N 122.99W 19.2 1.9ML 11 km ESE of Tsawwassen,BC
2010/09/26 19:27:50 49.18N 127.85W 10.0* 3.5Mw 138 km WSW of Gold R.,BC
2010/09/26 18:55:44 48.82N 125.18W 15.1 1.4ML 30 km ESE of Ucluelet,BC
2010/09/26 08:23:40 48.43N 122.58W 25.0 1.7ML 57 km E of Victoria,BC
2010/09/26 07:29:02 48.28N 125.32W 31.1 1.7ML 76 km SSE of Ucluelet,BC
2010/09/24 11:10:47 48.02N 122.58W 30.3 1.3ML 50 km NNW of Seattle,WA
2010/09/24 09:31:28 48.83N 125.17W 15.0 1.3ML 30 km ESE of Ucluelet,BC
2010/09/24 07:36:32 50.94N 129.74W 10.0* 3.0Mw 165 km W of Pt. Hardy,BC
2010/09/24 02:56:34 50.45N 130.11W 10.0* 3.4Mw 192 km W of Pt. Hardy,BC
2010/09/24 00:25:58 48.97N 125.88W 23.5 1.9ML 19 km SSE of Tofino,BC
2010/09/24 00:03:41 48.83N 125.17W 15.3 0.7ML 31 km ESE of Ucluelet,BC
2010/09/23 23:36:00 49.67N 127.32W 19.7 1.7ML 88 km W of Gold R.,BC
2010/09/23 21:34:53 48.91N 128.28W 10.0* 3.6Mw 174 km W of Tofino,BC
2010/09/23 19:35:46 49.66N 127.32W 19.0 1.9ML 88 km W of Gold R.,BC
2010/09/23 17:22:36 48.93N 128.20W 10.0* 3.3Mw 168 km W of Tofino,BC
2010/09/23 13:13:18 48.87N 128.17W 10.0* 3.1Mw 167 km W of Tofino,BC
2010/09/23 12:35:37 50.04N 123.78W 4.8 1.5ML 57 km ENE of Powell R.,BC
2010/09/23 02:18:06 48.37N 122.32W 18.6 1.4ML 76 km S of Abbotsford,BC
UIO_AMSmaandag 25 oktober 2010 @ 11:02
Ingewikkeld, maar duidelijk. :D
Fogelmaandag 25 oktober 2010 @ 11:11
quote:
Op maandag 25 oktober 2010 11:02 schreef UIO_AMS het volgende:
Ingewikkeld, maar duidelijk. :D
Ik heb het zo simpel mogelijk gehouden :P

Kan de gastworp over ca twee weken plaatsvinden?
UIO_AMSmaandag 25 oktober 2010 @ 11:35
quote:
1s.gif Op maandag 25 oktober 2010 11:11 schreef Fogel het volgende:
Ik heb het zo simpel mogelijk gehouden :P

Kan de gastworp over ca twee weken plaatsvinden?
Natuurlijk. Denk ik. Heb niet direct m'n agenda bij de hand, maar daar vinden we wel iets geschikts voor.
flipsenmaandag 25 oktober 2010 @ 13:27
Voor de gastworp moet je natuurlijk wel op de foto Fogel :P

Volgens mij ben ik de enige die een foto van Fogel heeft gezien *O*
Fogelmaandag 25 oktober 2010 @ 13:51
quote:
Op maandag 25 oktober 2010 13:27 schreef flipsen het volgende:
Voor de gastworp moet je natuurlijk wel op de foto Fogel :P

Volgens mij ben ik de enige die een foto van Fogel heeft gezien *O*
:{w

De lens van de camera gaat dat niet overleven :P en UIO heeft mij al "live" gezien een keer
flipsenmaandag 25 oktober 2010 @ 15:44
Maar UIO is dan ook een baas :Y
UIO_AMSdinsdag 26 oktober 2010 @ 11:31
De Unesco-sites zijn er tussendoor geglipt.

quote:
quote:
1s.gif Op maandag 18 oktober 2010 15:55 schreef Hi_flyer het volgende:
Mja, maar in anderhalf uur heb je het in Head-Smashed-In Buffalo Jump wel gezien. Je kan nog een buffalo-burger eten á 7.50 CAD, maar dan heb je het wel gehad. Combineer het met Waterton Park, ze liggen dicht bij elkaar.
Daar moet dus nog voor gedobbeld worden. De verdeling wordt dan:

1-2 Waterton Glacier International Peace Park en Head-Smashed-In Buffalo Jump
3-4 Dinosaur Provincial Park
5-6 Canadian Rocky Mountain Parks

Vanavond zal ik daar eens voor dobbelen. Tijdens de lunch loop ik even langs kaartenwinkel A la carte om de ANWB-reisgids te kopen. :)
UIO_AMSdinsdag 26 oktober 2010 @ 18:02
Ow ja, ANWB reisgids is gekocht. Vanavond de foto's en het dobbelen.
UIO_AMSdinsdag 26 oktober 2010 @ 22:13
Zoals beloofd, de reisgids:

101026_61302_11.JPG

En meteen ook gedobbeld voor de unesco-site:

101026_61302_12.JPG

Een 2 en dat betekent niet, maar wel 2 unesco-sites: Waterton Glacier International Peace Park en Head-Smashed-In Buffalo Jump.
Cat-astrophedinsdag 26 oktober 2010 @ 22:14
Mooi om te zien hoe de dobbelsteen met elke worp meer karakter krijgt. ^O^
UIO_AMSdinsdag 26 oktober 2010 @ 22:20
Het is een oude krijger. Zeker op z'n plaats op een plek waar indianen Amerikaanse bizons de dood in jaagden door ze van een klif te laten springen.
Hikwoensdag 27 oktober 2010 @ 09:52
Canadese food opties? (gelijk weer het enige dat ik kan bijdragen :') ): Icewine ( :9 ), maple syrup, Rocky Mountain oysters (dit zijn geen oesters! :P ), cheese curds... Ga nog op zoek naar de rest!
UIO_AMSwoensdag 27 oktober 2010 @ 10:33
quote:
1s.gif Op woensdag 27 oktober 2010 09:52 schreef Hik het volgende:
Canadese food opties? (gelijk weer het enige dat ik kan bijdragen :') ): Icewine ( :9 ), maple syrup, Rocky Mountain oysters (dit zijn geen oesters! :P ), cheese curds... Ga nog op zoek naar de rest!
Buffalo-burger, moose-burger, elk-burger, alle soorten zalm, alle soorten forel, lobster, crab, etc. Maple syrup is volgens mij een oostkust iets, maar ik kan me vergissen. Alberta-beef behoort tot de top rundvleesproducten in de wereld en kennelijk is er best wat wijn te vinden in British Columbia en Washington.
Basboussawoensdag 27 oktober 2010 @ 14:53
Poutine, maar dan moet je eigenlijk in Quebec zijn, natuurlijk, maar is wel overal in Canada te verkrijgen.... :)
UIO_AMSwoensdag 27 oktober 2010 @ 14:57
quote:
1s.gif Op woensdag 27 oktober 2010 14:53 schreef Basboussa het volgende:
Poutine, maar dan moet je eigenlijk in Quebec zijn, natuurlijk, maar is wel overal in Canada te verkrijgen.... :)
Ben er bekend mee. Dankzij Anthony Bourdain natuurlijk. Een heerlijke aanslag op je hart als ik het zo zag.
jeroen1976donderdag 28 oktober 2010 @ 00:37
quote:
14s.gif Op woensdag 27 oktober 2010 14:57 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Ben er bekend mee. Dankzij Anthony Bourdain natuurlijk. Een heerlijke aanslag op je hart als ik het zo zag.
En dan heb je ook nog de "All Dressed" Poutine, met een soort gehakt saus tussen de fries en de kaas. En dan ook voor de optie "Baked" gaan, is de kaas lekker knapperig. :) (Ik had er 2 weken geleden eentje, prima Poutine van de lokale pizzaria).
UIO_AMSdinsdag 2 november 2010 @ 17:03
Op verzoek van Fogel een plaatje met de mogelijke route. Dan kan hij daar wat mogelijke epicentra bij zoeken. ^O^.

101102_61302_Route.JPG

Ik vind m'n orka trouwens best goed gelukt. B-).
Fogeldinsdag 2 november 2010 @ 18:20
De criteria "aardbevingen tot een jaar terug die gevoeld zijn door mensen en in een straal van 500km rond Kelowna liggen", levert een resultaat van 6 epicentra op.
Op zich een goed aantal, maar het lijkt dat sommigen in het water zijn... ik zal vanavond of morgen nog eens wat met de criteria spelen.

BULTN.I_ayRm.png
Skaaidinsdag 2 november 2010 @ 20:22
Orka :D
Fogeldinsdag 2 november 2010 @ 22:17
Een ranking met M1-6 is misschien leuker voor een dobbelsteen.... de laatste 10 jaar met aardbevingen die gevoeld zijn in een straal van 500km rond Kelowna.

De eerste M1-M6 op de lijst doet mee voor de dobbelsteen:
Date Time(UT) Lat Long Depth Mag Region and Comment
---- -------- --- ---- ----- --- ------------------
2001/02/28 18:54:32 47.15 -122.71 55.9* 6.8Mw 57 km SW of Seattle
2001/06/10 13:19:11 47.17 -123.50 40.7g 5.1Mw 100 km WSW of Seattle
2009/01/30 13:25:03 47.80 -122.67 70.9* 4.6Mw 34 km WNW of Seattle
2001/02/26 21:17:14 52.25 -119.32 11.0* 3.8ML Near Blue River
2004/08/03 06:32:43 49.35 -123.98 67.6* 2.9ML 20 km NNW of Nanaimo
2004/03/22 12:34:25 48.72 -123.53 26.0* 1.9ML 12 km WNW of Sidney

edit: even gesorteerd:
t7lo9y.jpg

Your verdict? Teveel USA?

[ Bericht 8% gewijzigd door Fogel op 03-11-2010 18:19:34 ]
Hi_flyerwoensdag 3 november 2010 @ 08:43
quote:
14s.gif Op dinsdag 2 november 2010 17:03 schreef UIO_AMS het volgende:
Op verzoek van Fogel een plaatje met de mogelijke route. Dan kan hij daar wat mogelijke epicentra bij zoeken. ^O^.

[ afbeelding ]

Ik vind m'n orka trouwens best goed gelukt. B-).
Hoe lang gaan jullie eigenlijk? Als je deze route wilt rijden en onderweg ook nog wat wilt zien, heb je ongeveer 6 weken nodig....
flipsenwoensdag 3 november 2010 @ 10:21
Lol, dat klinkt als de klanten die ons soms mailen dat ze een auto in Buenos Aires willen huren en dan even naar Ushuaia willen rijden, vervolgens via Bariloche en Mendoza naar Salta en dan doorsteken naar Iguazú en weer terug naar Buenos Aires. In 2 of 3 weekjes.

Volgens de routeplanner slechts 10671km die je in minimaal 151 uur kan afleggen. Valt eigenlijk best mee _O-
UIO_AMSwoensdag 3 november 2010 @ 13:19
De afstand Vancouver - Calgary is ongeveer 1000 km. Uitgaande van het kleinste rondje op de kaart kom ik op zo'n 3500 tot 4000 km. Dat is gelijk aan de afstand die we voor de vorige dobbelsteenavonturen hebben afgelegd in 10 dagen. Een week of 3 moet voldoende zijn voor dat rondje.
UIO_AMSvrijdag 5 november 2010 @ 21:35
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 november 2010 22:17 schreef Fogel het volgende:
Een ranking met M1-6 is misschien leuker voor een dobbelsteen.... de laatste 10 jaar met aardbevingen die gevoeld zijn in een straal van 500km rond Kelowna.

De eerste M1-M6 op de lijst doet mee voor de dobbelsteen:
Date Time(UT) Lat Long Depth Mag Region and Comment
---- -------- --- ---- ----- --- ------------------
2001/02/28 18:54:32 47.15 -122.71 55.9* 6.8Mw 57 km SW of Seattle
2001/06/10 13:19:11 47.17 -123.50 40.7g 5.1Mw 100 km WSW of Seattle
2009/01/30 13:25:03 47.80 -122.67 70.9* 4.6Mw 34 km WNW of Seattle
2001/02/26 21:17:14 52.25 -119.32 11.0* 3.8ML Near Blue River
2004/08/03 06:32:43 49.35 -123.98 67.6* 2.9ML 20 km NNW of Nanaimo
2004/03/22 12:34:25 48.72 -123.53 26.0* 1.9ML 12 km WNW of Sidney

edit: even gesorteerd:
[ afbeelding ]

Your verdict? Teveel USA?
Prima. Morgen dobbelen?
Fogelvrijdag 5 november 2010 @ 22:10
quote:
14s.gif Op vrijdag 5 november 2010 21:35 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]



Prima. Morgen dobbelen?
Prima, je hebt PM :)
UIO_AMSzaterdag 6 november 2010 @ 08:46
Hmmm, eigenlijk wil ik een epicentrum in Canada bezoeken en niet in de VS. Het afgelopen dobbelsteenavontuur zijn we ook niet een epicentrum in Zwitserland gaan bezoeken, maar specifiek in Oostenrijk. Daarom mijn tegenvoorstel met epicentra in Canada van oost naar west:

1. 2008/01/03 13:28:17 49.29 -112.86 26.3* 3.4ML 45 km S of Lethbridge
2. 2007/02/19 06:23:11 49.47 -116.86 5.0g 2.6ML 78 km W of Cranbrook
3. 2010/08/31 07:50:07 50.22 -119.13 19.9* 2.1ML 11 km ESE of Vernon
4. 2002/08/17 16:06:27 49.96 -120.29 10.0g 4.5ML 56 km NNE of Princeton
5. 2002/10/02 01:45:21 49.20 -122.18 1.9* 2.5ML Near Mission
6. 2008/01/01 19:52:30 48.48 -123.42 20.0* 1.5ML 6 km NW of Victoria

Ik ontmoet zo Fogel op Schiphol. Zal het met hem bespreken. :)
Fogelzaterdag 6 november 2010 @ 09:19
quote:
2s.gif Op zaterdag 6 november 2010 08:46 schreef UIO_AMS het volgende:
Hmmm, eigenlijk wil ik een epicentrum in Canada bezoeken en niet in de VS. Het afgelopen dobbelsteenavontuur zijn we ook niet een epicentrum in Zwitserland gaan bezoeken, maar specifiek in Oostenrijk. Daarom mijn tegenvoorstel met epicentra in Canada van oost naar west:

1. 2008/01/03 13:28:17 49.29 -112.86 26.3* 3.4ML 45 km S of Lethbridge
2. 2007/02/19 06:23:11 49.47 -116.86 5.0g 2.6ML 78 km W of Cranbrook
3. 2010/08/31 07:50:07 50.22 -119.13 19.9* 2.1ML 11 km ESE of Vernon
4. 2002/08/17 16:06:27 49.96 -120.29 10.0g 4.5ML 56 km NNE of Princeton
5. 2002/10/02 01:45:21 49.20 -122.18 1.9* 2.5ML Near Mission
6. 2008/01/01 19:52:30 48.48 -123.42 20.0* 1.5ML 6 km NW of Victoria

Ik ontmoet zo Fogel op Schiphol. Zal het met hem bespreken. :)
Ik heb even de epicentra nagekeken en ben accoord met de verandring. Nummer 3 en 6 liggen wel midden in bebouwde gebieden, misschien vinden jullie wederom een scheur in een muur :)

Dit is een unieke transfertijd entertainment
UIO_AMSzaterdag 6 november 2010 @ 13:23
Een geslaagde ontmoeting met Fogel op Schiphol later en we hebben een epicentrum-bestemming. ^O^.

Uit de bus stappend spotte ik Fogel gelijk. Hij stond me buiten al op te wachten. In de Juice Bar trakteerde hij me op een verse applejuice, terwijl hij zelf een mangojuice nam. Een prima moment om hem de dobbelsteen te overhandigen:

101106_61302_13.JPG

De opties zijn akkoord, de dobbelsteen kan geworpen worden:

101106_61302_14.JPG
101106_61302_15.JPG

De worp vastleggen ging dus net mis, maar met een 5 hebben we een duidelijk resultaat:

quote:
5. 2002/10/02 01:45:21 49.20 -122.18 1.9* 2.5ML Near Mission
Voor zijn bijdragen aan dit en voorgaande dobbelsteenavonturen en zijn worp na een reis van 1400 km uit Noorwegen, mag natuurlijk wel iets geschonken worden:

101106_61302_16.JPG

Een stuk Old Amsterdam. :)
Jammer alleen dat ik niet heb stilgestaan bij het feit dat melkproducten de VS niet in mogen op deze manier en Fogel nou juist daar naar toe op weg is. De volgende keer dan maar.
Misstiquezaterdag 6 november 2010 @ 13:31
Ik heb dit topic te lang niet bijgelezen en zie nu pas dat de dobbelsteen op O+ Canada O+ is gevallen.
Willen jullie voor mij een smoked meat sandwich meenemen uit Montreal? B-). Deze is nergens anders ter wereld verkrijgbaar helaas. ;(.

En nu de rest doorlezen :9.
#ANONIEMzaterdag 6 november 2010 @ 13:39
Ah, leuk. Fogel ziet er precies zo uit als ik me had voorgesteld. :+
UIO_AMSzaterdag 6 november 2010 @ 13:52
quote:
11s.gif Op zaterdag 6 november 2010 13:31 schreef Misstique het volgende:
Ik heb dit topic te lang niet bijgelezen en zie nu pas dat de dobbelsteen op O+ Canada O+ is gevallen.
Willen jullie voor mij een smoked meat sandwich meenemen uit Montreal? B-). Deze is nergens anders ter wereld verkrijgbaar helaas. ;(.

En nu de rest doorlezen :9.
We zitten aan de andere kant van Canada. Je kunt natuurlijk een souvenir-optie opgeven. :P

quote:
1s.gif Op zaterdag 6 november 2010 13:39 schreef k_man het volgende:
Ah, leuk. Fogel ziet er precies zo uit als ik me had voorgesteld. :+
Hij wilde niet met z'n gezicht op FOK!. Geen probleem natuurlijk. Daar zijn er wel meer van. B-)
UIO_AMSzaterdag 6 november 2010 @ 14:04
Mission, mooie naam natuurlijk wel voor een dobbelsteenbestemming. :D

De coördinaten zijn ingevuld in google. Het werd wel weer even inzoomen op de locatie. Zoals het hoort bij epicentra in deze avonturenreeks:

101106_61302_Mission1.JPG

Mission staat nog niet op de kaart, maar zo is het wel duidelijk waar ongeveer in Canada we moeten zijn. Verder inzoomen:

101106_61302_Mission2.JPG

We hebben Mission en er loopt een weg in de buurt van het epicentrum, maar het is niet helemaal duidelijk welke weg dat is. Weer verder inzoomen dus:

101106_61302_Mission3.JPG

Hmmm. Een afslag van Bell Road. Of het is Bell Road. Of het is Carratt Road, wat niet op de kaart staat. Nou ja, we vinden het wel. :)
#ANONIEMzaterdag 6 november 2010 @ 14:11
Edit; te snel gereageerd.

[ Bericht 93% gewijzigd door #ANONIEM op 06-11-2010 14:13:14 ]
#ANONIEMzaterdag 6 november 2010 @ 14:12
Edit; dubbel. Ik ben lekker aan het klooien zeg. :P

[ Bericht 83% gewijzigd door #ANONIEM op 06-11-2010 14:13:44 ]
Fogelzondag 7 november 2010 @ 14:47
quote:
14s.gif Op zaterdag 6 november 2010 14:04 schreef UIO_AMS het volgende:
Mission, mooie naam natuurlijk wel voor een dobbelsteenbestemming. :D

De coördinaten zijn ingevuld in google. Het werd wel weer even inzoomen op de locatie. Zoals het hoort bij epicentra in deze avonturenreeks:

[ afbeelding ]

Mission staat nog niet op de kaart, maar zo is het wel duidelijk waar ongeveer in Canada we moeten zijn. Verder inzoomen:

[ afbeelding ]

We hebben Mission en er loopt een weg in de buurt van het epicentrum, maar het is niet helemaal duidelijk welke weg dat is. Weer verder inzoomen dus:

[ afbeelding ]

Hmmm. Een afslag van Bell Road. Of het is Bell Road. Of het is Carratt Road, wat niet op de kaart staat. Nou ja, we vinden het wel. :)
Geweldige locatie, had het zelf niet beter kunnen dobbelen... oh wacht... :P
flipsenzondag 7 november 2010 @ 14:53
quote:
Op zaterdag 6 november 2010 13:39 schreef k_man het volgende:
Ah, leuk. Fogel ziet er precies zo uit als ik me had voorgesteld. :+
_O-
Skaaizondag 7 november 2010 @ 15:16
quote:
Op zaterdag 6 november 2010 08:46 schreef UIO_AMS het volgende:


Ik ontmoet zo Fogel op Schiphol. Zal het met hem bespreken. :)
Hodfr, een beetje daten op Schiphol zonder mij!
Fogelzondag 7 november 2010 @ 15:33
Was je gister ook op Schiphol?
Skaaizondag 7 november 2010 @ 15:35
Ik ben er elke dag, ik werk er :P. Liep vanmorgen nog door langs de Juggle Juice bar! :D.
Fogelzondag 7 november 2010 @ 15:43
7 dagen in de week werken? Ik vind 5 genoeg ;)
Maar zondag, en de week erna woensdag en vrijdag ben ik er weer. Niet om te werken, maar voor transfers. Misschien dat ik dan de kaas mee kan nemen :)
flipsenzondag 7 november 2010 @ 20:23
quote:
10s.gif Op zondag 7 november 2010 15:35 schreef Skaai het volgende:
Ik ben er elke dag, ik werk er :P. Liep vanmorgen nog door langs de Juggle Juice bar! :D.
En je dacht niet, wie is die vent zonder hoofd :?
Skaaizondag 7 november 2010 @ 22:04
quote:
1s.gif Op zondag 7 november 2010 20:23 schreef flipsen het volgende:

[..]



En je dacht niet, wie is die vent zonder hoofd :?
Nou nee want hij zat er vanmorgen niet :P

En ik ben er de ene week 6 dagen, en dan weer drie en dan weer 4 en dan blegh :P.
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 13:27
Vanwege de epicentrumopdracht is de architectuuropdracht naar achteren geschoven, maar uiteraard niet vergeten. Nu ik weer naar Schiphol ga om een stuk kaas af te geven, is het de uitgelezen kans om de dobbelsteen zijn werk te laten doen. Nogmaals de opties met dank aan k_man:

quote:
Mij benieuwen of we in de VS iets opzoeken, of in Canada. :)
Rewoensdag 17 november 2010 @ 13:31
ahhh de - bezoek aan de geboorte/sterfplaats van een bekende West Canadees -dobbelsteenworp moet er ook nog komen zie ik...

even wat bekende west canadezen opzoeken
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 13:41
Overigens hebben costa en ik een nieuwe dobbelsteenopdracht bedacht. Onze tienerjaren liggen grotendeels in de jaren '90 en we hebben allebei een favoriete televisieserie uit die tijd die is opgenomen in de staat Washington. Costa's favoriet in Twin Peaks (opgenomen in North Bend) en mijn favoriet is Northern Exposure (opgenomen in Roslyn).

Een maaltijd in een in de betreffende serie voorkomende diner lijkt me een mooie optie.

Twin Peaks' Double R Diner, oftewel Twede's Café:
1.1215774000.tweedyxs-cafe---made-famous-in-twin-peaks.jpg

Northern Exposures' The Brick:
the-brick-from-northern-exposure-n3-roslyn.jpg
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 13:43
quote:
14s.gif Op woensdag 17 november 2010 13:31 schreef Re het volgende:
ahhh de - bezoek aan de geboorte/sterfplaats van een bekende West Canadees -dobbelsteenworp moet er ook nog komen zie ik...

even wat bekende west canadezen opzoeken
O ja, de bekende West Canadezen opdracht. Ze moeten natuurlijk wel echt A-list bekend zijn hè. B-).
Skaaiwoensdag 17 november 2010 @ 15:40
Ik zag van de week nog een RTL Travel herhaling , heel kort stukje over Twin Peaks :D (aflevering dateert uit 2004). Ook wat filmpjes over :9 Chris Zegers :9 in Seattle :)
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 17:37
quote:
6s.gif Op woensdag 17 november 2010 15:40 schreef Skaai het volgende:
Ik zag van de week nog een RTL Travel herhaling , heel kort stukje over Twin Peaks :D (aflevering dateert uit 2004). Ook wat filmpjes over :9 Chris Zegers :9 in Seattle :)
De bewuste uitzending met :') Chris Zegers :') was dan ook de trigger voor mij om het hier met costa over te hebben.
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 18:06
Nou goed, op Schiphol heeft Fogel nog een tweede keer kunnen dobbelen. Deze keer dus voor de architectuuropdracht van k_man.

Hier zien we Fogel met de dobbelsteen:

101117_61302_17.JPG

En hier het resultaat van de gooi:

101117_61302_18.JPG

Een 2 en dat betekent:

quote:
2. Space Needle, Seattle - John Graham
}:| Weer de hoogte in. }:|
Skaaiwoensdag 17 november 2010 @ 18:40
JAAAAAAAAAAA de Space Needle! Lees het net pas ^O^

quote:
14s.gif Op woensdag 17 november 2010 17:37 schreef UIO_AMS het volgende:
De bewuste uitzending met :') Chris Zegers :') was dan ook de trigger voor mij om het hier met costa over te hebben.
Toeval bestaat niet! B-)

En dat meetingblok is tegenover de Juice bar van vorige keer en daar ben ik dus vandaag weer 2 keer voorbij gelopen }:|. Een uur te vroeg!

En voor de geboorte/sterfplaats quiz: Jason Priestley van Beverly Hills, Haydn Christensen van Star Wars, Dawsons Creek Joshua Jackson, Ryan Reynolds, Seth Rogen zijn in Vancouver geboren 8-).
Wie er ammel in British Columbia dood zijn gegaan weet ik niet. Maar dan kan je die vast van je lijstje af strepen :')

[ Bericht 56% gewijzigd door Skaai op 17-11-2010 18:53:15 ]
#ANONIEMwoensdag 17 november 2010 @ 19:04
Ah, leuk. De "knullige sf"-architectuur van de Space Needle. :)

Ik zie dat Fogel niet alleen geen hoofd heeft, maar nu ook nog maar één hand. :o Met zo'n gemuteerd lichaam kom je natuurlijk automatisch uit in het SF genre. :P

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 17-11-2010 19:05:07 ]
Basboussawoensdag 17 november 2010 @ 19:07
quote:
6s.gif Op woensdag 17 november 2010 18:40 schreef Skaai het volgende:
En dat meetingblok is tegenover de Juice bar van vorige keer en daar ben ik dus vandaag weer 2 keer voorbij gelopen }:|. Een uur te vroeg!

En voor de geboorte/sterfplaats quiz: Jason Priestley van Beverly Hills, Haydn Christensen van Star Wars, Dawsons Creek Joshua Jackson, Ryan Reynolds, Seth Rogen zijn in Vancouver geboren 8-).
Wie er ammel in British Columbia dood zijn gegaan weet ik niet. Maar dan kan je die vast van je lijstje af strepen :')
Vergeet onze rondborstige Pammie niet, is ook geboren en getogen BC'er.
#ANONIEMwoensdag 17 november 2010 @ 19:12
Geboren in Seatlle o.a. Jimi Hendrix en Bill Gates. Kurt Cobain is geboren in Aberdeen (Washington).
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 19:14
quote:
1s.gif Op woensdag 17 november 2010 19:04 schreef k_man het volgende:
Ah, leuk. De "knullige sf"-architectuur van de Space Needle. :)

Ik zie dat Fogel niet alleen geen hoofd heeft, maar nu ook nog maar één hand. :o Met zo'n gemuteerd lichaam kom je natuurlijk automatisch uit in het SF genre. :P
quote:
6s.gif Op woensdag 17 november 2010 18:40 schreef Skaai het volgende:
JAAAAAAAAAAA de Space Needle! Lees het net pas ^O^
Dat ding is dus redelijk hoog. Leuke voor ons hoogtehelden. Costa weet nog van niks. Zal hem even een sms sturen met de volgende tekst van wiki:
quote:
De Space Needle heeft onder andere een souvenirwinkel, een restaurant op 152 m en een observatieplatform op 160 m hoogte.
quote:
Toeval bestaat niet! B-)

En dat meetingblok is tegenover de Juice bar van vorige keer en daar ben ik dus vandaag weer 2 keer voorbij gelopen }:|. Een uur te vroeg!

En voor de geboorte/sterfplaats quiz: Jason Priestley van Beverly Hills, Haydn Christensen van Star Wars, Dawsons Creek Joshua Jackson, Ryan Reynolds, Seth Rogen zijn in Vancouver geboren 8-).
Wie er ammel in British Columbia dood zijn gegaan weet ik niet. Maar dan kan je die vast van je lijstje af strepen :')
Dat zijn toch geen A-list bekenden. :{w
quote:
1s.gif Op woensdag 17 november 2010 19:07 schreef Basboussa het volgende:
Vergeet onze rondborstige Pammie niet, is ook geboren en getogen BC'er.
Zij natuurlijk wel. ^O^.
UIO_AMSwoensdag 17 november 2010 @ 19:48
quote:
3s.gif Op woensdag 17 november 2010 19:12 schreef k_man het volgende:
Geboren in Seatlle o.a. Jimi Hendrix en Bill Gates. Kurt Cobain is geboren in Aberdeen (Washington).
Ook A-list bekenden, maar toch liever Canadezen. Daar moet de focus van het dobbelsteenavontuur in Canada op liggen. Dat er qua architectuur weinig te beleven valt in dit deel van Canada, maakte een noodgreep noodzakelijk. Laten we dus eerst maar afwachten met welke opties Re komt.

Nelly Furtado komt trouwens ook uit dit deel van Canada.
Skaaiwoensdag 17 november 2010 @ 20:33
quote:
9s.gif Op woensdag 17 november 2010 19:14 schreef UIO_AMS het volgende:

Dat zijn toch geen A-list bekenden. :{w

Ja hallo, generatiekloof ja! Dit is wat ik ken. Niet dat ik Bill Gates en Jimi Hendrix niet ken, maar ik Google op jong, bekend, lekker en eh..jong!

Hodfr Nelly Furtado ja! Celine Dion, Avril Lavigne en Alanis Morisette komen ammel uit Ontario en verder dus daar schieten we ook niks mee op.
Fogeldonderdag 18 november 2010 @ 10:10
quote:
1s.gif Op woensdag 17 november 2010 19:04 schreef k_man het volgende:
Ah, leuk. De "knullige sf"-architectuur van de Space Needle. :)

Ik zie dat Fogel niet alleen geen hoofd heeft, maar nu ook nog maar één hand. :o Met zo'n gemuteerd lichaam kom je natuurlijk automatisch uit in het SF genre. :P
Zijn bijwerkingen van teveel vliegen :P
Beregddonderdag 18 november 2010 @ 10:15
Joni mitchell ( _O_ ) is van alberta
UIO_AMSvrijdag 19 november 2010 @ 16:22
quote:
4s.gif Op donderdag 18 november 2010 10:15 schreef Beregd het volgende:
Joni mitchell ( _O_ ) is van alberta
Net opgezocht, zij komt uit Fort Macloud. Dat ligt naast Head Smashed In Buffalo Jump waar we sowieso heen moeten. Goeie optie. Nu nog maar even zien waar Re mee op de proppen komt.
Revrijdag 19 november 2010 @ 16:46
ik heb nog geen tijd gehad om er even goed voor te zitten, maar ik ga zo even kijken naar de geborenen en gestorvenen
UIO_AMSzondag 21 november 2010 @ 12:08
Je zit er heel goed voor, begrijp ik. B-)
Rezondag 21 november 2010 @ 12:14
Was nog een moeilijke zoektocht hoor, vandaar de kleine vertraging: maar hier een lijst waar je best wel wat mee kan. Ik ben het met je eens dat Jason Triestley toch wel onderaan moet staan of zelfs weg mag, dan blijven er 12 over, een prima dobbelsteen aantal

1. Nelly Furtado (Victoria, BC, 2 december 1978)
2. Michael J. Fox (Edmonton, Alberta, 9 juni 1961)
3. Michael Bublé (Burnaby, BC, 9 september 1975)
4. Hayden Christensen (Vancouver, Brits-Columbia, 19 april 1981)
5. Bret 'The Hitman' Hart (Calgary, Alberta, 2 juli 1957)
6. Pamela Denise Anderson (Ladysmith, BC, 1 juli 1967)
7. Joshua Carter Jackson (Vancouver (Brits-Columbia), 11 juni 1978)
8. Kristin Laura Kreuk (Vancouver (Brits-Columbia), 30 december 1982)
9. K.D. Lang (Consort, Alberta, 2 november 1961)
10. Todd McFarlane (Calgary, Alberta, 16 maart 1961)
11. Carrie-Anne Moss (Vancouver, BC, 21 augustus 1967)
12. Joni Mitchell, (Fort Macleod, Alberta, Canada)
13. Jason Priestley (Vancouver, BC, 28 augustus 1969)

persoonlijk natuurlijk Bret, mijn WWP held van vroeger O+
Skaaizondag 21 november 2010 @ 12:25
Idd, laat Jason dan maar weg. Joshua Jackson is een stuk lekkerder ^O^
#ANONIEMzondag 21 november 2010 @ 12:35
Dat moeten A-list beroemdheden zijn? :D
Rezondag 21 november 2010 @ 12:37
quote:
11s.gif Op zondag 21 november 2010 12:35 schreef k_man het volgende:
Dat moeten A-list beroemdheden zijn? :D
kom met alternatieven ipv te jankballen :)
UIO_AMSzondag 21 november 2010 @ 13:07
Van de lijst kom ik eigenlijk maar tot 6 "supersterren":

1. Nelly Furtado (Victoria, BC, 2 december 1978)
2. Michael J. Fox (Edmonton, Alberta, 9 juni 1961)
5. Bret 'The Hitman' Hart (Calgary, Alberta, 2 juli 1957)
6. Pamela Denise Anderson (Ladysmith, BC, 1 juli 1967)
9. K.D. Lang (Consort, Alberta, 2 november 1961)
12. Joni Mitchell, (Fort Macleod, Alberta, Canada)

Bij sommige van die anderen moest ik echt even zoeken naar wie het is. En dan nog geen idee hebben. :').
#ANONIEMzondag 21 november 2010 @ 13:07
Als je nummer 4, 5, 7, 8, 10, 11 en 13 schrapt, hou je precies 6 opties over van mensen waarvan wel iemand ooit gehoord heeft. :) Of toch uitwijken naar de al genoemde beroemdheden uit Seatlle e.o. :)
UIO_AMSzondag 21 november 2010 @ 13:08
Ken jij Bret 'The Hitman' Hart niet?
#ANONIEMzondag 21 november 2010 @ 13:09
Nee. Waaraan heeft hij z'n bekendheid te danken?
UIO_AMSzondag 21 november 2010 @ 13:13
quote:
5s.gif Op zondag 21 november 2010 13:09 schreef k_man het volgende:
Nee. Waaraan heeft hij z'n bekendheid te danken?
Meervoudig wereldkampioen zwaargewicht bij de World Wrestling Federation. De beste combinatie van sport en entertainment.
Rezondag 21 november 2010 @ 13:16
of zoiets?

1983: Sergei Chalibashvili, a professional diver, died after a diving accident during the 1983 Summer Universiade in Edmonton, Alberta, Canada. When he attempted a three-and-a-half reverse somersault in the tuck position from the ten meter platform, he smashed his head on the platform and was knocked unconscious. He died after being in a coma for a week.

deze is ook wel schattig :P

http://ake.epsb.ca/famousalbertans/
UIO_AMSzondag 21 november 2010 @ 13:24
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 13:16 schreef Re het volgende:
of zoiets?

1983: Sergei Chalibashvili, a professional diver, died after a diving accident during the 1983 Summer Universiade in Edmonton, Alberta, Canada. When he attempted a three-and-a-half reverse somersault in the tuck position from the ten meter platform, he smashed his head on the platform and was knocked unconscious. He died after being in a coma for a week.
Nooit van gehoord.
quote:
deze is ook wel schattig :P

http://ake.epsb.ca/famousalbertans/
:D Je hebt gelijk. Echt schattig.
Ceezondag 21 november 2010 @ 14:44
Kwalificeert als sterfplaats misschien de rodelbaan in Whistler waar Nodar Kumaritashvili dit jaar omkwam? Je kan 'm zien vanuit de gondola's en er staat een klein memorial'tje voor hem in Whistler Village. Maar ja, 't is geen canadees.

En qua beroemde Canadezen: Chad Kroeger van :') Nickelback :') is geboren in Hanna, Alberta.
costadibalkonizondag 21 november 2010 @ 17:02
Wat de dobbelsteen ook doet, ik weiger pertinent iets te doen dat ook maar een heel klein beetje iets te maken heeft met Nickelback!
Skaaizondag 21 november 2010 @ 19:03
Jaaaa dobbelen om een live performance in the Space Needle, door costadibalkoni!!!

Keuze 1: How you remind me
Keuze 2: Rockstar
Keuze 3: Photograph
Keuze 4: Hero
Keuze 5: This Afternoon
Keuze 6: Far Away

:')
Ceezondag 21 november 2010 @ 19:10
quote:
16s.gif Op zondag 21 november 2010 17:02 schreef costadibalkoni het volgende:
Wat de dobbelsteen ook doet, ik weiger pertinent iets te doen dat ook maar een heel klein beetje iets te maken heeft met Nickelback!
Oké, oké dan...

CELINE DION! *O*
costadibalkonizondag 21 november 2010 @ 19:39
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 19:10 schreef Cee het volgende:

[..]


Oké, oké dan...

CELINE DION! *O*
Ik....ben....sprakeloos.... Hoe raad je zo dat ik echt de grootste fan van Celine Dion ben die er op de wereld bestaat?! ^O^

Maar even alle gekheid op een stokje, natuurlijk zijn er voldoende muziekberoemdheden uit het westen van Canada, maar beter dan Joni Mitchell gaat het niet worden natuurlijk.
costadibalkonizondag 21 november 2010 @ 19:39
quote:
6s.gif Op zondag 21 november 2010 19:03 schreef Skaai het volgende:
Jaaaa dobbelen om een live performance in the Space Needle, door costadibalkoni!!!

Keuze 1: How you remind me
Keuze 2: Rockstar
Keuze 3: Photograph
Keuze 4: Hero
Keuze 5: This Afternoon
Keuze 6: Far Away

:')
Dus...het is Nickelback....het maakt niet uit wat de dobbelsteen aangeeft. Het klinkt allemaal hetzelfde. Je hoort het verschil niet eens.
Maarten-Pieterzondag 21 november 2010 @ 20:43
Is het leuk om een dobbelsteenavontuur ook in je vriendenclub te doen?
Skaaizondag 21 november 2010 @ 21:31
quote:
13s.gif Op zondag 21 november 2010 19:39 schreef costadibalkoni het volgende:
Dus...het is Nickelback....het maakt niet uit wat de dobbelsteen aangeeft. Het klinkt allemaal hetzelfde. Je hoort het verschil niet eens.
Vast wel als jij het zingt O+.

ik vind Nickelback ook stom hoor, wees gerust :P

quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 20:43 schreef Maarten-Pieter het volgende:
Is het leuk om een dobbelsteenavontuur ook in je vriendenclub te doen?
Ja hoor, je kan een vrijgezellenfeestje organiseren door de domme opdrachten met een dobbelsteen uit te voeren, tijdens een etentje de gerechten dobbelen, golfen met dobbelstenen ipv golfballen en negerzappen is ook een spelletje met een dobbelsteen en drank. De dobbel maakt elke aangelegenheid met vrienden een onvergetelijk succes! :P
Maarten-Pieterzondag 21 november 2010 @ 21:40
quote:
[..]



Ja hoor, je kan een vrijgezellenfeestje organiseren door de domme opdrachten met een dobbelsteen uit te voeren, tijdens een etentje de gerechten dobbelen, golfen met dobbelstenen ipv golfballen en negerzappen is ook een spelletje met een dobbelsteen en drank. De dobbel maakt elke aangelegenheid met vrienden een onvergetelijk succes! :P
Nee, ik bedoel als reis.
Skaaizondag 21 november 2010 @ 21:44
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 21:40 schreef Maarten-Pieter het volgende:

[..]

Nee, ik bedoel als reis.
Ja hodfr, zeg dat dan! Ik vond het al een gekke vraag, aangezien de vorige vakanties van de 2 dobbelvrienden in dit topic al hebben bewezen dat het succesvol kan zijn om samen op dobbelvakantie te gaan :P

Maar je vrienden moeten er natuurlijk ook open voor staan, dan staat niks jullie meer in de weg! 8-)
Fogelzondag 21 november 2010 @ 21:46
quote:
16s.gif Op zondag 21 november 2010 21:44 schreef Skaai het volgende:

[..]

...
Maar je vrienden moeten er natuurlijk ook open voor staan, dan staat niks jullie meer in de weg! 8-)
Eventueel het budget ;)
Skaaizondag 21 november 2010 @ 21:49
Ohja. :@. Maar als je in Chersonissos gaat dobbelen zal dat wel loslopen :').
UIO_AMSzondag 21 november 2010 @ 21:52
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 20:43 schreef Maarten-Pieter het volgende:
Is het leuk om een dobbelsteenavontuur ook in je vriendenclub te doen?
M'n moeder gaat zelfs een weekendje weg met haar vriendinnen op basis van de dobbelsteen. Nou ja, dat zeggen ze. Mij benieuwen of ze ook echt elke beslissing daaraan over laten.
Maarten-Pieterzondag 21 november 2010 @ 21:52
quote:
10s.gif Op zondag 21 november 2010 21:49 schreef Skaai het volgende:
Ohja. :@. Maar als je in Chersonissos gaat dobbelen zal dat wel loslopen :').
Dan zorg je toch dat er geen plaatsen binnen Europa staan of dat je per land bijv. één plaats mag uitsluiten?
Skaaizondag 21 november 2010 @ 21:54
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 21:52 schreef Maarten-Pieter het volgende:

Dan zorg je toch dat er geen plaatsen binnen Europa staan of dat je per land bijv. één plaats mag uitsluiten?
Je kan de keuzes allemaal zelf invullen n.a.v je budget en je interesses :).
Fogelzondag 21 november 2010 @ 21:56
quote:
7s.gif Op zondag 21 november 2010 21:54 schreef Skaai het volgende:

[..]

Je kan de keuzes allemaal zelf invullen n.a.v je budget en je interesses :).
Tenzij je FOK!ers mee laat beslissen, en zelfs mee laat gooien.
flipsenzondag 21 november 2010 @ 22:17
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 21:56 schreef Fogel het volgende:
Tenzij je FOK!ers mee laat beslissen, en zelfs mee laat gooien.
Laten we wel wezen, dan ben je eigenlijk gewoon niet goed bij je hoofd :P
costadibalkonimaandag 22 november 2010 @ 23:18
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 22:17 schreef flipsen het volgende:

[..]



Laten we wel wezen, dan ben je eigenlijk gewoon niet goed bij je hoofd :P
Ik noem dat toch liever gewoon 'prettig gestoord' :Y
Fogelmaandag 22 november 2010 @ 23:30
Ik blijf het een tof concept vinden en ben blij dat ik mijn steentje bij mag dragen :)

[ Bericht 2% gewijzigd door Fogel op 23-11-2010 11:57:04 ]
SlamDdinsdag 23 november 2010 @ 06:24
Bloody Caesar (soort cocktail die smaakt als koude vissige tomatensoep) zou eigenlijk ook bij de culinaire opties moeten. Uitgevonden in Calgary ook nog...
UIO_AMSdinsdag 23 november 2010 @ 08:51
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 22:17 schreef flipsen het volgende:
Laten we wel wezen, dan ben je eigenlijk gewoon niet goed bij je hoofd :P
Ik kan hier gewoon meelezen, hè.
#ANONIEMdinsdag 23 november 2010 @ 11:45
quote:
14s.gif Op maandag 22 november 2010 23:30 schreef Fogel het volgende:
Het blijft een tof concept vinden en ben blij dat ik mijn steentje bij mag dragen :)
Ik vind er eigenlijk geen bal aan, maar doe gezellig mee om een beetje bij de mods te slijmen. O-)
quote:
18s.gif Op dinsdag 23 november 2010 08:51 schreef UIO_AMS het volgende:
Ik kan hier gewoon meelezen, hè.
Oh wacht... negeer mijn vorige opmerking maar. :P

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 23-11-2010 11:45:44 ]
Bora-Boradinsdag 4 januari 2011 @ 13:31
quote:
Er is al 40 dagen niet in dit topic gepost. Bedenk je of het zinvol is dit topic omhoog te schoppen. Klik hier om tóch te reageren.
:P
Zijn jullie al weg of al terug?
UIO_AMSdinsdag 4 januari 2011 @ 14:17
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 januari 2011 13:31 schreef Bora-Bora het volgende:
:P
Zijn jullie al weg of al terug?
We moeten nog weg, B-B. En we moeten nog wat dobbelen. Bijvoorbeeld de keuze van diners (uit Twin Peaks of uit Northern Exposure) en de geboorteplaats van een bekende West-Canadees.
costadibalkoniwoensdag 12 januari 2011 @ 21:00
En het duurt nog wel even voor we gaan, lijkt me...
UIO_AMSdonderdag 13 januari 2011 @ 11:03
quote:
10s.gif Op woensdag 12 januari 2011 21:00 schreef costadibalkoni het volgende:
En het duurt nog wel even voor we gaan, lijkt me...
Ook dat. Op 4 augustus staat al iets in onze agenda's, maar daarna is redelijk leeg. Wanneer gaan we weer dobbelen?
costadibalkonizondag 20 februari 2011 @ 22:04
Ik stel vast dat het tijd is om binnenkort weer een keer te dobbelen. Wat jij UIO? Welke opties hebben we zoal nog over?
UIO_AMSzondag 20 februari 2011 @ 22:46
Laten we morgen dobbelen voor de bekende West-Canadees.
costadibalkonizondag 20 februari 2011 @ 22:52
quote:
14s.gif Op zondag 20 februari 2011 22:46 schreef UIO_AMS het volgende:
Laten we morgen dobbelen voor de bekende West-Canadees.
Dat zou kunnen, ware het niet dat ik niet zeker weet of ik er morgen bij ben. Laatste meeting begint pas om 1730.
Blikmaandag 21 februari 2011 @ 07:24
Nog even mijn verbaasdheid tonen

K-man: Ken je MIchael Bublé niet? :(
UIO_AMSmaandag 21 februari 2011 @ 10:36
quote:
1s.gif Op zondag 20 februari 2011 22:52 schreef costadibalkoni het volgende:
Dat zou kunnen, ware het niet dat ik niet zeker weet of ik er morgen bij ben. Laatste meeting begint pas om 1730.
Nou, ik neem in ieder geval de dobbelsteen mee.
#ANONIEMmaandag 21 februari 2011 @ 11:39
quote:
1s.gif Op maandag 21 februari 2011 07:24 schreef Blik het volgende:
Nog even mijn verbaasdheid tonen

K-man: Ken je MIchael Bublé niet? :(
De naam komt me wel enigszins bekend voor. Waarschijnlijk heb ik wel eens liedjes van hem gehoord, maar vraag me niet welke.
flipsenmaandag 21 februari 2011 @ 13:12
Goeie pianist/zanger, maarrr... één keer op tv gezien en mijn god wat is die vent arrogant :N
UIO_AMSmaandag 21 februari 2011 @ 17:55
quote:
7s.gif Op maandag 21 februari 2011 11:39 schreef k_man het volgende:
De naam komt me wel enigszins bekend voor. Waarschijnlijk heb ik wel eens liedjes van hem gehoord, maar vraag me niet welke.
Dat dus. Zou geen nummer van hem kunnen noemen.

Bret The Hitman Heart daarentegen is een levende legende. B-).
Skaaiwoensdag 23 februari 2011 @ 10:45
En wat is er gedobbeld? Of is er niet gedobbeld? 8-)
UIO_AMSwoensdag 23 februari 2011 @ 10:50
quote:
11s.gif Op woensdag 23 februari 2011 10:45 schreef Skaai het volgende:
En wat is er gedobbeld? Of is er niet gedobbeld? 8-)
Maandagavond was er geen team op de been te brengen voor de pubquiz, dus is er ook niet gedobbeld.
Skaaiwoensdag 23 februari 2011 @ 10:53
Slapeloze nachten voor niks dus ;(
Fogelwoensdag 23 februari 2011 @ 10:57
quote:
9s.gif Op woensdag 23 februari 2011 10:53 schreef Skaai het volgende:
Slapeloze nachten voor niks dus ;(
Regel een dobbel-date op Schiphol als niet wil wachten op de uitslag :P
UIO_AMSwoensdag 23 februari 2011 @ 10:57
quote:
9s.gif Op woensdag 23 februari 2011 10:53 schreef Skaai het volgende:
Slapeloze nachten voor niks dus ;(
Toch fijn om te horen dat je in bed aan me denkt. B-).

Dit weekend rij ik naar Frankrijk om wat wijn in te slaan. Dus komende maandag ook geen dobbelactie met Re, MissBliss en Costa om de bekende West-Canadees te bepalen. ;(
Skaaiwoensdag 23 februari 2011 @ 10:59
quote:
14s.gif Op woensdag 23 februari 2011 10:57 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Toch fijn om te horen dat je in bed aan me denkt. B-).
Don't flatter yourself, misschien dacht ik wel aan costa 8-)
quote:
Dit weekend rij ik naar Frankrijk om wat wijn in te slaan. Dus komende maandag ook geen dobbelactie met Re, MissBliss en Costa om de bekende West-Canadees te bepalen. ;(
Dan gaan ze toch gewoon mee? Dobbelen in Frankrijk! In het land van de eerste dobbelvakantie!
UIO_AMSwoensdag 23 februari 2011 @ 11:23
quote:
14s.gif Op woensdag 23 februari 2011 10:59 schreef Skaai het volgende:
Don't flatter yourself, misschien dacht ik wel aan costa 8-)
Uiteraard. B-).

quote:
Dan gaan ze toch gewoon mee? Dobbelen in Frankrijk! In het land van de eerste dobbelvakantie!
Neen, ik ga met een niet FOK!ker op wijntrip. FOK!kers en de irl-vrienden hou ik strikt gescheiden. Dat weet je toch. B-).

Misschien dobbel ik daar wel voor de bekende diner in de staat Washington. Dat moet ook nog gebeuren.
Skaaiwoensdag 23 februari 2011 @ 13:20
Ah bummer :P. Nouja veel plezier in ieder geval, hoop dat het weer meewerkt 8-).

Wel foto's maken van het dobbelen hoor B-).
UIO_AMSzaterdag 26 februari 2011 @ 07:14
Misschien wel handig om een dobbelverdeling te hebben.

Even: diner uit Twin Peaks
Oneven: diner uit Northern Exposure
UIO_AMSwoensdag 2 maart 2011 @ 13:32
Het werpen met de dobbelsteen is gelukt in de Elzas. Het vastleggen van de worp trouwens ook, maar ik heb de beelden nog niet. Komt vanzelf dus wel.
UIO_AMSdinsdag 8 maart 2011 @ 13:47
De beelden zijn online! De opties waren:

quote:
Even: diner uit Twin Peaks
Oneven: diner uit Northern Exposure
Voor een roadtrip is één van de belangrijkste items natuurlijk een auto. En aangezien we ons eerste dobbelsteenavontuur in Frankrijk hebben uitgevoerd, leek het nationale automuseum van Frankrijk wel een geschikte plaats voor een worp. En dan natuurlijk wel bij het topstuk van de collectie:

110308_61302_IMG_1.JPG

Wat is dat dan voor een auto, zullen velen zich afvragen. Daar hebben we bordjes voor in een museum:

110308_61302_IMG_2.JPG

De worpvoorbereiding:

110308_61302_IMG_3.JPG

De worp zelf hebben we niet vast kunnen leggen. Het resultaat van de worp in het Cité de l'Automobile in Mulhouse hebben we wel. De beelden zijn helaas dus alleen van de afloop:


Dat lijkt me duidelijk. Oneven! We gaan naar The Brick uit Northern Exposure. :)
UIO_AMSdinsdag 8 maart 2011 @ 13:59
Gisteravond hebben we tijdens de wekelijkse pubquiz ook gedobbeld voor de geboorteplaats van de bekende West-Canadees. Costa heeft de beelden, MissBliss heeft gedobbeld, Re en Zhenar waren getuigen.

De opties voor die dobbelsteenactie waren:

quote:
1. Nelly Furtado (Victoria, BC, 2 december 1978) = 1
2. Michael J. Fox (Edmonton, Alberta, 9 juni 1961) = 2
5. Bret 'The Hitman' Hart (Calgary, Alberta, 2 juli 1957) = 3
6. Pamela Denise Anderson (Ladysmith, BC, 1 juli 1967) = 4
9. K.D. Lang (Consort, Alberta, 2 november 1961) = 5
12. Joni Mitchell, (Fort Macleod, Alberta, Canada) = 6
De beelden volgen dus nog. :)
Cat-astrophedinsdag 8 maart 2011 @ 14:28
Je weet de spanning wel op te bouwen. :D
Beregddinsdag 8 maart 2011 @ 14:30
ik zit al klaar om "whoa, nelly!" te roepen.
UIO_AMSdinsdag 8 maart 2011 @ 14:32
Misschien mogen we wel op bezoek bij het geboortehuis van de rondborstige Pam.
UIO_AMSzaterdag 19 maart 2011 @ 08:40
De beelden zijn binnen. Dus ik zal jullie niet langer in spanning laten wachten:

De dobbelsteen in handen van MissBliss:
110319_61302_IMG_0980.jpg

Het resultaat van haar worp:
110319_61302_IMG_0981.jpg

Een drie en dat houdt in dat we op zoek gaan naar het geboortehuis van:

Bret%20The%20HitMan%20Hart_19304.jpg
Cat-astrophezaterdag 19 maart 2011 @ 11:28
Sterkte heren. _O-
UIO_AMSzaterdag 19 maart 2011 @ 11:55
Het adres is inmiddels ook gevonden:

quote:
Wrestling's Hart Family Residence at 435 Patina Place, Patterson Heights, overlooking downtown Calgary Alberta.
En wat meer info over het huis:

quote:
The Hart Family Dungeon, otherwise known simply as The Dungeon, is the basement of the Hart mansion. It is known as one of the most notorious training rooms in the world of athletics and was established by Stu shortly after his founding of Stampede Wrestling in 1948; although, the nickname itself developed over time.

Aside from professional wrestlers, the Dungeon provided training grounds for various athletes from strongmen to football players. The majority of Hart's sons trained in the Dungeon and went on to become involved in the wrestling world including the legendary Bret and Owen Hart. Other famous Dungeon graduates include "Superstar" Billy Graham, Greg Valentine, Bad News Allen, Davey Boy Smith, Brian Pillman, Jushin Liger, Ricky Fuji, and Chris Benoit. Natalya Neidhart, daughter of Jim Neidhart, granddaughter of Stu, was the first ever woman to train at the Dungeon.
Op naar The Dungeon dus. 8-)
UIO_AMSzaterdag 19 maart 2011 @ 12:40
Dit vraagt gewoon om een inzoom-actie. B-).

Als het goed is komen we vanuit het zuiden. Calgary is natuurlijk zo gevonden:

110319_61302_huisBWC1.JPG

Het mag wel iets specifieker, want zo vinden we het nooit:

110319_61302_huisBWC2.JPG

Nope, nog niet specifiek genoeg. Verder inzoomen:

110319_61302_huisBWC3.JPG

Een buitenwijk dus tussen het centrum en het Olympische sportpark. Toch maar iets verder inzoomen:

110319_61302_huisBWC4.JPG

Oké, we hebben de wijk, maar de straat zelf is nog niet genoemd. Nog maar verder inzoomen:

110319_61302_huisBWC5.JPG

Hebbes! En hoe ziet het huis er dan uit?

110319_61302_huisBWC6.JPG
Hikzondag 20 maart 2011 @ 09:26
Heb je ook een foto van de dungeon? :')
UIO_AMSzondag 20 maart 2011 @ 10:24
Ik bespeur enig sarcasme in je post. Jammer.
Hikzondag 20 maart 2011 @ 14:04
Als er al sarcasme is dan is dat, wees niet bevreesd, niet voor jou bedoeld, maar voor mensen met een dungeon. :)
UIO_AMSmaandag 21 maart 2011 @ 11:48
quote:
1s.gif Op zondag 20 maart 2011 14:04 schreef Hik het volgende:
Als er al sarcasme is dan is dat, wees niet bevreesd, niet voor jou bedoeld, maar voor mensen met een dungeon. :)
Had net besloten mijn eigen (slaap)kelder te hernoemen naar de kelder van The Hart Family Residence, a.k.a The Dungeon, maar dat vind jij dus geen aanrader? Een vrijgezelle jongedame zou ik dus niet mee kunnen lokken voor een spannend onderonsje naar een ruimte genaamd The Dungeon?
Skaaimaandag 21 maart 2011 @ 12:00
quote:
11s.gif Op maandag 21 maart 2011 11:48 schreef UIO_AMS het volgende:
Een vrijgezelle jongedame zou ik dus niet mee kunnen lokken voor een spannend onderonsje naar een ruimte genaamd The Dungeon?
Hoi 8-).
UIO_AMSmaandag 21 maart 2011 @ 12:17
quote:
10s.gif Op maandag 21 maart 2011 12:00 schreef Skaai het volgende:
Hoi 8-).
Of juist wel natuurlijk. B-).

Je sms zag ik trouwens veel te laat. Anders had je The Dungeon al gezien. ;(.
Skaaimaandag 21 maart 2011 @ 20:02
quote:
14s.gif Op maandag 21 maart 2011 12:17 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Of juist wel natuurlijk. B-).

Je sms zag ik trouwens veel te laat. Anders had je The Dungeon al gezien. ;(.
Ja ik ben maar met de trein naar huis gegaan ;(
UIO_AMSzaterdag 23 april 2011 @ 16:19
Laatste update:

Gisteren hebben costa en ik even de data doorgenomen. Hij zit met Lowlands, ik met afstuderen. Dat heeft er allemaal toe geleid, dat we vrij laat zullen vertrekken. De verwachting is dat we op donderdag 25 augustus in een vliegtuig stappen naar Seattle en dan een week of drie rond gaan toeren.

Costa zal één dezer dagen een mail uitsturen naar een reisbureau om de reis naar en de eerste nachten in Seattle te regelen. Daar zitten natuurlijk wel wat keuzemogelijkheden aan vast:

• De vlucht op zich zal geen dobbelsteenbeslissing zijn. We kiezen gewoon de beste optie qua reistijd / overstappen / prijs.
• Aangekomen in Seattle hebben we een auto nodig. Costa zal in zijn mail vragen om een aantal aanbieders en een aantal soorten auto's.
• In Seattle hebben we de eerste dagen een hotel nodig om een beetje te acclimatiseren. Costa zal het reisbureau vragen een aantal hotelopties te geven voor de eerste drie nachten. We staan uiteraard ook open voor opties van jullie qua hotel in Seattle.

Verder ben ik twee bijzondere overnachtingsmogelijkheden (1 in de VS en 1 in Canada) tegengekomen die we met een kleine omweg aan kunnen doen tijdens de reis. Die moet ik echter wel van tevoren reserveren. Ik zal gaan dobbelen voor één van de twee mogelijkheden en dan zal ik daar contact mee leggen. Aangezien het een verrassing moet blijven voor jullie en voor Costadibalkoni zeker, wil ik jullie vragen niet te speculeren / op het internet te zoeken naar wat die mogelijkheden zouden kunnen zijn. De details van de overnachtingsmogelijkheid die het niet wordt, zal ik na het dobbelen hier wel vermelden. :)
Skaaizondag 24 april 2011 @ 04:39
Als ik goed heb geteld moet ik 25 augustus werken! 8-).
UIO_AMSzondag 24 april 2011 @ 23:07
quote:
10s.gif Op zondag 24 april 2011 04:39 schreef Skaai het volgende:
Als ik goed heb geteld moet ik 25 augustus werken! 8-).
Hoeveel diensten heb je daarvoor moeten omzetten / ruilen?
Skaaimaandag 25 april 2011 @ 04:24
quote:
6s.gif Op zondag 24 april 2011 23:07 schreef UIO_AMS het volgende:

[..]

Hoeveel diensten heb je daarvoor moeten omzetten / ruilen?
Geen, ik heb het overgelaten aan het lot 8-).
UIO_AMSwoensdag 4 mei 2011 @ 18:38
O ja, moest dus nog dobbelen voor de bijzondere overnachtingsmogelijkheid. Dat komt later vanavond wel. Mits werkende camera en zo.
UIO_AMSdonderdag 5 mei 2011 @ 09:07
De batterijen waren dus weer op. Moet ze maar eens vervangen. Hoe dan ook, ze hebben de nacht in de oplader doorgebracht en zouden het weer moeten doen. Dus we gaan nu dobbelen voor de bijzondere overnachtingsmogelijkheid. De opties met dobbelverdeling zijn:

1 - 2 - 3: de bijzondere overnachtingsmogelijkheid in de VS.
4 - 5 - 6: de bijzondere overnachtingsmogelijkheid in Canada.
UIO_AMSdonderdag 5 mei 2011 @ 09:27
Het vastleggen van de worp is toch best lastig. Hier is de dobbelsteen namelijk net geland:

110505_61302_21.JPG

Maar we hebben een resultaat:

110505_61302_22.JPG

Dat is één oog en dus zullen Costa en ik een nacht in een bijzondere overnachtingsmogelijkheid in de VS tegemoet. Mits ze nog plaats hebben voor ons. Ik zal eens gaan mailen met ze. Waar dat is, blijft een verrassing voor jullie en voor Costadibalkoni zeker. Ik wil z'n gezicht zien als we daar aankomen. B-). Het betekent in ieder geval een kleine omweg.

Wat het niet is geworden, kan ik jullie nu wel vertellen. We zullen niet specifiek op zoek gaan naar Free Spirit Spheres om daar de nacht door te brengen in een bol die hangt in een boom. :)

header_index.jpg
UIO_AMSdonderdag 5 mei 2011 @ 10:08
Mail verzonden:

quote:
UIO_AMS <*********************> Thu, May 5, 2011 at 10:04 AM
To: ****@***************.com
Hello,

My name is UIO_AMS and I'm one of the two dicemen from The Netherlands. We travel the world according to whatever the dice decides. This year it has decided that we travel to the northwest of the US and the southwest of Canada.

Every year we put some options to the dice about remarkable places to stay. Years ago I saw your inn in a documentary called **************** and it doesn't get more remarkable than staying in a ********. There was another option in Canada, but the dice has decided we should stay in your B&B. And so we come to the reason for this mail. Because we are traveling by the dice, we are quite flexible. Could you tell us if you've got place for us at the inn, checking in on Monday the 29th of August and checking out on the 30th? If not, is there a possibility of staying at your inn around that date?

Looking forward to your reply,

UIO_AMS
Amsterdam
The Netherlands
Ik hou jullie op de hoogte. B-)

[ Bericht 0% gewijzigd door UIO_AMS op 06-05-2011 10:59:10 ]
UIO_AMSvrijdag 6 mei 2011 @ 08:45
En we hebben antwoord! ^O^

quote:
************** Inn <frances@**********.com> Fri, May 6, 2011 at 7:17 AM
To: UIO_AMS <**********@*******.com>
UIO -

We are thrilled that the toss of dice has determined your itinerary. And we are thrilled to let you know Monday August 29, 2011 is available.

Working with ************* film was such a lot of fun. It's been wonderful to hear from so many people who have seen it or read the companion book.

When you are ready to make the reservation we can talk via telephone if you wish or via email. We would need the following information please:
Address.
Number in travel party.
Dietary restrictions/preferences if food allergies, etc. since snack foods & breakfast are included.
Visa/MC details.

We look forward to learning more about your interesting travels.
Best regards (or should we say best ********!) from the US,

Frances *******
Referenties naar de bijzondere overnachtingsmogelijkheid zijn verwijderd.

Maar uhhhhhh, noemt ze ons nou dice-tossers? :? :P

[ Bericht 4% gewijzigd door UIO_AMS op 06-05-2011 10:59:46 ]
SlamDvrijdag 6 mei 2011 @ 09:37
Hopen dat hij niet al te nieuwsgierig is...
UIO_AMSvrijdag 6 mei 2011 @ 10:15
Ik ben toch nog altijd verbaasd als mensen stukken tekst gaan googlen. Aangepast in ieder geval.
Thetallguyvrijdag 6 mei 2011 @ 10:24
Had niet zo op zitten letten :)

[ Bericht 69% gewijzigd door Thetallguy op 06-05-2011 13:14:34 ]
UIO_AMSvrijdag 6 mei 2011 @ 11:04
Ja, en als je andere zoektermen gebruikt, kom je er ook wel achter. Zo moeilijk is googlen niet. Misschien moet ik mezelf nog eens quoten:

quote:
7s.gif Op zaterdag 23 april 2011 16:19 schreef UIO_AMS het volgende:
Laatste update:
<knip>
Aangezien het een verrassing moet blijven voor jullie en voor Costadibalkoni zeker, wil ik jullie vragen niet te speculeren / op het internet te zoeken naar wat die mogelijkheden zouden kunnen zijn.
<knip>
Maar als je het echt zo nodig moet weten, google dan op weird places to stay US. :{w.
Fogelvrijdag 6 mei 2011 @ 11:05
quote:
13s.gif Op vrijdag 6 mei 2011 11:04 schreef UIO_AMS het volgende:
Ja, en als je andere zoektermen gebruikt, kom je er ook wel achter. Zo moeilijk is googlen niet. Misschien moet ik mezelf nog eens quoten:

[..]

Maar als je het echt zo nodig moet weten, google dan op weird places to stay US. :{w.
Het huis van mijn ex staat er niet eens bij :P
UIO_AMSmaandag 9 mei 2011 @ 14:35
De mailwisseling met Frances is doorgezet:

quote:
Hi Frances,

This is good news. Thank you! So hereby I'd like to confirm our stay in your ******* on the night of Monday the 29th of August.

The travel party consists of two persons. Me and my mate.

My homeaddress is:
UIO_AMS
****************
********** Amsterdam
The Netherlands

My mate is called Costadibalkoni. Unfortunately I don't recall his exact address at the moment. If you need it I can get it of course.

There are no dietary restrictions, so whatever you serve us will be good.

I would like to pay for our stay with MasterCard, but I've just noticed that the expire date is next month. Don't know what kind of details you want, but I assume it's the number of the card I'll be paying with. And that will change with the new card. So please let me know what is sufficient.

One further question: what kind of sleeping arrangement will we find in *************? Is it one big bed, or do we have separate beds? Eventhough we're from Amsterdam we prefer the latter.

Thanks again,
UIO_AMS
Skaaimaandag 9 mei 2011 @ 20:22
quote:
Eventhough we're from Amsterdam we prefer the latter.
Wel op sofa's met panterprintjes liggen, maar lepeltje lepeltje ho maar!
Maarten-Pietermaandag 9 mei 2011 @ 20:26
quote:
Eventhough we're from Amsterdam we prefer the latter.
Lol :') _O-
Veersesmurfmaandag 9 mei 2011 @ 20:30
:D
Thetallguymaandag 9 mei 2011 @ 20:42
Waarom wordt er niet gedobbeld voor een double of separate beds?
Maarten-Pietermaandag 9 mei 2011 @ 21:00
quote:
9s.gif Op maandag 9 mei 2011 20:42 schreef Thetallguy het volgende:
Waarom wordt er niet gedobbeld voor een double of separate beds?
Nah, ik denk dat privacy voor hen ook wel belangrijk is. Maar het idee is leuk!
UIO_AMSdinsdag 10 mei 2011 @ 11:28
Nieuw deel: Stuur een mod weg (dobbelsteen beslist) #3 (al is hij gekoppeld en dus is deze post overbodig) B-).