abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_86688863
Hier dus verder met de discussie; islam vs christendom.

Dit is de link naar deel 1; Islam vs Christendom

[ Bericht 52% gewijzigd door NumberSeven op 22-09-2010 12:59:16 ]
pi_86688940
Het monotheïsme, zo duidelijk en zo helder. De islam heeft op alle vragen een antwoord en behandelt alle aspecten van het leven. bovendien worden er slechts bronnen gebruikt die 100% betrouwbaar zijn zoals de koran en de hadithcollectie van buchari. joden zijn polytheïsten, christenen zijn polytheïsten, moslims zijn monotheïsten. Waarvoor denk je dat de islam is gekomen, het kwam als een bevestiging van de voorgaande geschriften en het corrigeert de fouten in het christendom en jodendom. Hoe duidelijk wil je het hebben? En wat dacht je van de wonderen die mohammed in zijn leven als profeet meemaakte? alle keren dat hij vanuit onverwachte hoek werd geholpen door Allah. denk je dat dat allemaal verzonnen is? Zelfs de ongelovigen destijds geloofden met hun hart dat het niets anders dan de waarheid kon zijn maar ze waren te hoogmoedig om Allah te aanbidden.
pi_86689187
Ik weet te weinig van islamitische tekstkritiek (voor zover die bestaat) om er een oordeel over te vellen, dus dat ga ik ook maar niet doen.

Ik ben wel benieuwd wat de moslims hier vinden van de citaten die in dit filmpje naar voren komen:
"A little philosophy inclineth man's mind to atheism, but depth in philosophy bringeth man's minds about to religion." - Sir Francis Bacon
"Heb je vijanden lief, wees goed voor wie jullie haten." - Jezus
pi_86689460
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:05 schreef Burakius het volgende:

[..]

De Qur'an lezen zal dat allemaal onthullen. Het is een wonder en het zit vol met wonders. En natuurlijk is de Islam beter en duidelijker dan het Christendom. Thats like a no-discussion. Vele Christenen die tot de Islam bekeren geven dit trouwens ook als hoofdpunt uit: geen vage theorien etc.: gewoon duidelijkheid en logica.
Dit is natuurlijk allemaal grootspraak. Het gros van je argumenten waarom de koran zo goed zou zijn, is omdat volgens jou het christelijk geloof zo zwak is. Ik kan dezelfde argumenten geven voor de bijbel: het is een wonder, zit vol met wonderen, is duidelijker en logischer dan het islamitische geloof. Ik zie geen vage theorieen in het christelijk geloof. Dat ze niet simpel zijn, wil niet zeggen dat ze vaag noch onwaar zijn. Maar God is dan ook niet simpel, of wel dan?
pi_86689618
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 19:32 schreef Burakius het volgende:

[..]

Ten eerste heb ik nergens nog iets gezegd over de profeet Muhammed (vrede zij met hem). Ik maakte slechts de opmerking dat Deut 18:18 geen meervoud laat zien bij mij, terwijl jij zegt dat dat er wel is. Is toch een ERG significant punt. Maarja welke versie gaan we nu aanhouden :'). Welke is het woord van God en welke niet?
De Hebreeuwse tekst; niet de vertaling. Dat moet je als moslim toch bekend voorkomen dat de grondtaal als geinspireerd wordt gezien.

נָבִ֙יא אָקִ֥ים לָהֶ֛ם מִקֶּ֥רֶב אֲחֵיהֶ֖ם כָּמ֑וֹךָ וְנָתַתִּ֤י דְבָרַי֙ בְּפִ֔יו וְדִבֶּ֣ר אֲלֵיהֶ֔ם אֵ֖ת כָּל־אֲשֶׁ֥ר אֲצַוֶּֽנּוּ׃
(Deu 18:18 WTT)
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 19:33 schreef Burakius het volgende:

[..]

Nog nooit gehoord van het Arianisme zeker.
Dat is toch geen alternatieve drie-eenheid? Dat is juist de ontkenning daarvan. Dat is iets heel anders dan een drie-eenheid die zou bestaan uit God, Jezus en Maria, zoals de Qur'an die mij presenteert.
...men begint immers altijd te moraliseren als de zaken mislopen en men ergert zich over de moraal zolang men haar comfortabel tegenover het recht van meningsuiting en op pluralisme kan stellen. (Benedictus XVI)
pi_86690106
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:05 schreef NumberSeven het volgende:
Hier dus verder met de discussie; islam vs christendom.
Wil je nog een link toevoegen, zodat mensen het originele OP gemakkelijk kunnen nalezen?
The view from nowhere.
pi_86690142
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:03 schreef NumberSeven het volgende:

[..]

net zoals dat jij alles vanuit wetenschappelijk perspectief bekijkt, bekijk ik alles vanuit islamitisch perspectief. heb je nou de koran al gelezen?
In elk geval delen ervan die precies jouw standpunt zouden moeten ondersteunen, maar ongetwijfeld moet ik weer in de rest van dat saaie boekje moeten zijn. :) Wou je nog iets specifieks aanhalen dat ik mogelijk gemist zou kunnen hebben?

En islamitisch perspectief.. sja, dat is zeker het perspectief dat de Qu'ran op voorhand tot de absolute waarheid verklaart?
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_86690420
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:07 schreef NumberSeven het volgende:
, het kwam als een bevestiging van de voorgaande geschriften en het corrigeert de fouten in het christendom en jodendom.
Dit is dus waar voor mij de schoen wringt.

500 jaar na christus komt Mohammed en gooit zowel de wet als de profeten overhoop. Islam is een nieuwe religie.

Het symbool komt uit de heidense tradities en stelt de geboorte van de zonnegod voor, de maan is symbool voor het vrouwelijke, de baarmoeder en de ster de geboorte van het zonnekind, Tammuz.

Dit is ver voor Islam uit Babylonie, Baal en Astoreth:



Uit egypte:



Wicca (hekserij) gebruikt dezelfde symboliek:





Dit komt van Shriner - vrijmetselarij, speciale islamitische tak van het geheime genootschap:



Link naar zowel egypte als islam.


Wat is islam nu werkelijk? Waarom komt het vandaan? Op welke tradities borduurt het werkelijk voort?

De judeo-christelijke of de mysteriecults van Babylon en de rest van Mesopotamie en Egypte?

Waarom dit symbool?

Rooms katholicisme gebruikt allerlei symbolen maar is geen christendom gebaseerd op de bijbel maar op bijbel en traditie. Rooms katholicisme kan dus niet gebruikt worden om aan te tonen wat het christelijke geloof werkelijk behelst.

Waarom wordt islam in de bijbel al aangekondigd als macht tegen het evangelie als islam de ware openbaring zou zijn? Is islam niet gewoon een tool om de Weg, de Waarheid en het Leven Jezus Christus, Zoon van God te onderdrukken en weg te nemen van de mensen op aarde? En zien we dat niet mede doordat de sporen van de eerste rebellie tegen God na de vloed, Babylon, via symboliek weer doorsijpelt? Laat Satan niet overal zijn handtekening na, maar zijn we blind met open ogen?

[ Bericht 0% gewijzigd door Ali_Kannibali op 22-09-2010 12:35:39 ]
pi_86690930
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:07 schreef NumberSeven het volgende:
Het monotheïsme, zo duidelijk en zo helder. De islam heeft op alle vragen een antwoord en behandelt alle aspecten van het leven. bovendien worden er slechts bronnen gebruikt die 100% betrouwbaar zijn zoals de koran en de hadithcollectie van buchari.
100% betrouwbaar is nogal overdreven. Op zich vind ik het systeem van de hadieth wel goed. Dat je in de lijst met overleveringen kunt zien hoe de informatie tot je is gekomen. Maar heb je er ook wel eens kritisch naar gekeken? Heb je het werk van John Wansbrough, Angelika Neuwirth, Gunther Luling en/of Christoph Luxenberg ook meegenomen in je overweging om de koran als 100% betrouwbaar te betitelen?

Voordat Al-Buchari kan lezen en schrijven zijn we zo'n 200 jaar na de dood van Mohammed. Dat is nogal wat lijkt me.
quote:
joden zijn polytheïsten, christenen zijn polytheïsten, moslims zijn monotheïsten. Waarvoor denk je dat de islam is gekomen, het kwam als een bevestiging van de voorgaande geschriften en het corrigeert de fouten in het christendom en jodendom. Hoe duidelijk wil je het hebben?
Ja, heel duidelijk en tegelijk onwaar. Hoe kun je nou het Jodendom polytheïsme noemen? Omdat Ezra de zoon van God wordt genoemd, zoals Soera 9:30 stelt? En waar lees je in de bijbel dat Ezra zo genoemd word?

De belangrijkste reden waarom de islam zowel Joodse als Christelijke personen aanhaalt is omdat Mohammed hoopte dat Joden en Christenen naar hem zouden luisteren.
quote:
En wat dacht je van de wonderen die mohammed in zijn leven als profeet meemaakte? alle keren dat hij vanuit onverwachte hoek werd geholpen door Allah. denk je dat dat allemaal verzonnen is? Zelfs de ongelovigen destijds geloofden met hun hart dat het niets anders dan de waarheid kon zijn maar ze waren te hoogmoedig om Allah te aanbidden.
Over welke wonderen hebben we het dan? Het splitsen van de maan?
...men begint immers altijd te moraliseren als de zaken mislopen en men ergert zich over de moraal zolang men haar comfortabel tegenover het recht van meningsuiting en op pluralisme kan stellen. (Benedictus XVI)
pi_86692782
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:41 schreef Ali_Kannibali het volgende:


Waarom wordt islam in de bijbel al aangekondigd als macht tegen het evangelie als islam de ware openbaring zou zijn? Is islam niet gewoon een tool om de Weg, de Waarheid en het Leven Jezus Christus, Zoon van God te onderdrukken en weg te nemen van de mensen op aarde? En zien we dat niet mede doordat de sporen van de eerste rebellie tegen God na de vloed, Babylon, via symboliek weer doorsijpelt? Laat Satan niet overal zijn handtekening na, maar zijn we blind met open ogen?
Dit kunnen de Joden precies ook van het Christendom zeggen. Ook het Christendom zegt dingen die in het Jodendom niet voorkomen.

En waar staat precies dat de Islam zal komen, die de leugen zal verspreiden? Er wordt wel gesproken over slechte dingen, maar dat kun je niet precies de Islam noemen.
pi_86693506
In de islam is het zo

Jezus is een profeet en niet de zoon van God. En in de Islam heeft God altijd bestaan. En Jezus is gemaakt door God.
pi_86695501
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:07 schreef NumberSeven het volgende:
Waarvoor denk je dat de islam is gekomen, het kwam als een bevestiging van de voorgaande geschriften en het corrigeert de fouten in het christendom en jodendom.
Waarom is de islam waar? Omdat het de fouten van het christendom corrigeert. Waarom zitten er dan fouten in het christendom? Omdat anders Mohammed niet langs had hoeven komen en Mohammed heeft altijd gelijk, want de Koran heeft altijd gelijk, want in de Koran staan geen fouten, want de Koran heeft altijd gelijk.

Oftewel, als de joodse en christelijke geschriften overeenkomen met de islam, dan zijn ze waar, maar als ze niet overeenkomen, dan is men 'afgedwaald'. Hoe weet je dan wanneer men afgedwaald is? Nou, heel simpel, dat staat in de Koran. En dat in de Koran staat dat Jezus niet gekruisigd is is geen historische misser, want in de Koran staat nu eenmaal dat Jezus niet gekruisigd is, dus is Jezus niet gekruisigd, want het staat in de Koran.

:Z

quote:
Op dinsdag 21 september 2010 22:43 schreef zaishen het volgende:
In de islam is het zo

Jezus is een profeet en niet de zoon van God. En in de Islam heeft God altijd bestaan. En Jezus is gemaakt door God.
Dat wisten we al :')
pi_86695536
LOL
A. A. Mussert probeerde zichzelf te verdedigen: “Mijn grootste fout is geweest, dat ik niet geloofd heb aan de verkeerde buitensporigheden van het Duitse nationaal-socialisme."
Wie wordt de volgende Mussert? Bos? Pechtold?
pi_86703650
Dat is MI de reden waarom er mensen zijn die een hekel aan religie hebben. Hoewel het duidelijk is dat de waarheid een mens niet zomaar gegeven is, is daar toch zomaar de waarheid. Er valt niet over te discusseren, omdat allleen de gelovigen de waarheid kennen en de andere slechts een mening hebben. Dus vraagt men: waar komt deze waarheid dan vandaan? Het antwoord hangt van de wonderen en geloofsartikelen aan elkaar. Daarover valt niet te discusseren. Het is een muur.
The view from nowhere.
pi_86706095
quote:
Op woensdag 22 september 2010 10:49 schreef deelnemer het volgende:
Dat is MI de reden waarom er mensen zijn die een hekel aan religie hebben. Hoewel het duidelijk is dat de waarheid een mens niet zomaar gegeven is, is daar toch zomaar de waarheid. Er valt niet over te discusseren, omdat allleen de gelovigen de waarheid kennen en de andere slechts een mening hebben. Dus vraagt men: waar komt deze waarheid dan vandaan? Het antwoord hangt van de wonderen en geloofsartikelen aan elkaar. Daarover valt niet te discusseren. Het is een muur.
Het opmerkelijke is dat heel veel ongelovigen dat accepteren. Waar zij normaal zouden vragen "ja maar, waarom dan?" hebben ze bij gelovigen zoiets van "dat is nu eenmaal religie. daar moet je respect voor hebben en geen vragen over stellen." Niet omdat er geen antwoorden zijn, maar vooral omdat dat de culturele norm is.

Ik denk dat veel mensen zich inmiddels verzetten tegen die norm, en niet zozeer tegen religie op zich.
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_86706979
quote:
Op woensdag 22 september 2010 12:02 schreef Molurus het volgende:

[..]

Het opmerkelijke is dat heel veel ongelovigen dat accepteren. Waar zij normaal zouden vragen "ja maar, waarom dan?" hebben ze bij gelovigen zoiets van "dat is nu eenmaal religie. daar moet je respect voor hebben en geen vragen over stellen." Niet omdat er geen antwoorden zijn, maar vooral omdat dat de culturele norm is.

Ik denk dat veel mensen zich inmiddels verzetten tegen die norm, en niet zozeer tegen religie op zich.
Ben het hier mee eens.

Jezus Christus zegt dat we niet slechts blind moeten geloven, maar ook met ons verstand.

Lukas 10
26 En Hij zeide tot hem: Wat is in de wet geschreven? Hoe leest gij?
27 En hij, antwoordende, zeide: Gij zult den Heere, uw God, liefhebben, uit geheel uw hart, en uit geheel uw ziel, en uit geheel uw kracht, en uit geheel uw verstand; en uw naaste als uzelven.
28 En Hij zeide tot hem: Gij hebt recht geantwoord; doe dat, en gij zult leven.

Dus geen hersenloze, sentimentele religie, maar uit verstand, intelligentie, begrip.

En wederom Hosea 4
6 Mijn volk is uitgeroeid, omdat het zonder kennis is; dewijl gij de kennis verworpen hebt, heb Ik u ook verworpen, dat gij Mij het priesterambt niet zult bedienen; dewijl gij de wet uws Gods vergeten hebt, zal Ik ook uw kinderen vergeten.

De bijbel doet een beroep op je intelligentie.

1 thessalonicenzen 5

19 Onderzoekt alle dingen en behoudt het goede.

De bijbel heeft de geschiedenis van de wereld vantevoren beschreven, ik ben er zelf van overtuigd dat dit te danken is aan goddelijke openbaring.

Een ander hoeft daar niet meteen van overtuigd te zijn, maar de drogredenen die gaspedaal hierboven uiteen heeft gezet, over islam, heb ik niet.
pi_86707743
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:35 schreef deelnemer het volgende:

[..]

Wil je nog een link toevoegen, zodat mensen het originele OP gemakkelijk kunnen nalezen?
Excuses, zal ik meteen doen. ;)
pi_86708090
quote:
Op dinsdag 21 september 2010 21:36 schreef Molurus het volgende:

[..]

In elk geval delen ervan die precies jouw standpunt zouden moeten ondersteunen, maar ongetwijfeld moet ik weer in de rest van dat saaie boekje moeten zijn. :) Wou je nog iets specifieks aanhalen dat ik mogelijk gemist zou kunnen hebben?

En islamitisch perspectief.. sja, dat is zeker het perspectief dat de Qu'ran op voorhand tot de absolute waarheid verklaart?
De koran heeft het tot nu toe niet één keer mis gehad, dus waarom zou ik het niet als waarheid aannemen? Wijs mij slechts op één miniscuul foutje/afwijking in de koran, het mag zelfs een grammaticale fout zijn (maar die vind je niet omdat je het arabisch waarschijnlijk niet machtig bent.) en die standaard zogenaamde fouten als; de zon die in de modder zakt en het erfrecht etc. dat zijn misinterpretaties die in de tafsirs verduidelijkt worden.
pi_86708177
quote:
Op woensdag 22 september 2010 13:11 schreef NumberSeven het volgende:
De koran heeft het tot nu toe niet één keer mis gehad, dus waarom zou ik het niet als waarheid aannemen? Wijs mij slechts op één miniscuul foutje/afwijking in de koran, het mag zelfs een grammaticale fout zijn (maar die vind je niet omdat je het arabisch waarschijnlijk niet machtig bent.) en die standaard zogenaamde fouten als; de zon die in de modder zakt en het erfrecht etc. dat zijn misinterpretaties die in de tafsirs verduidelijkt worden.
Laatste keer dat wij het hierover hadden kwam je aan met een verhaal over hoe Mekka op 'the world's golden mean point' zou liggen. :) Heb je al geaccepteerd dat dat regelrechte onzin is?

En welke wetenschappelijk interessante zaken heeft de Koran eigenlijk gelijk in?
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_86708231
quote:
Op woensdag 22 september 2010 10:49 schreef deelnemer het volgende:
Dat is MI de reden waarom er mensen zijn die een hekel aan religie hebben. Hoewel het duidelijk is dat de waarheid een mens niet zomaar gegeven is, is daar toch zomaar de waarheid. Er valt niet over te discusseren, omdat allleen de gelovigen de waarheid kennen en de andere slechts een mening hebben. Dus vraagt men: waar komt deze waarheid dan vandaan? Het antwoord hangt van de wonderen en geloofsartikelen aan elkaar. Daarover valt niet te discusseren. Het is een muur.
Hoe zou de waarheid dan tot de mens moeten komen? Verwacht je soms dat God zich aan ons openbaart? het heet niet voor niets "geloof". Er staat in de koran; 2:256. Er is geen dwang in de godsdienst. Voorzeker, het juiste pad is van dwaling onderscheiden; derhalve, hij die de duivel verloochent en in Allah gelooft, heeft een sterk houvast gegrepen, dat onbreekbaar is. Allah is Alhorend, Alwetend.
pi_86708282
quote:
Op woensdag 22 september 2010 13:13 schreef Molurus het volgende:

[..]

Laatste keer dat wij het hierover hadden kwam je aan met een verhaal over hoe Mekka op 'the world's golden mean point' zou liggen. :) Heb je al geaccepteerd dat dat regelrechte onzin is?
Ik heb idd. de wetenschappelijke kennis niet om voor mezelf te bepalen of dat 100% correct is. het was dan ook niet slim om de link te plaatsen, de koran echter is waarheid, daar is voor mij geen twijfel over mogelijk. daarvan heeft niemand nog kunnen zeggen dat het onzin is mét gegronde argumenten.
pi_86708355
quote:
Op woensdag 22 september 2010 13:16 schreef NumberSeven het volgende:
Ik heb idd. de wetenschappelijke kennis niet om voor mezelf te bepalen of dat 100% correct is. het was dan ook niet slim om de link te plaatsen, de koran echter is waarheid, daar is voor mij geen twijfel over mogelijk. daarvan heeft niemand nog kunnen zeggen dat het onzin is mét gegronde argumenten.
Er staat bij mijn weten heel weinig in de Koran dat je kunt uitleggen als wetenschap of wetenschappelijke claims. Kijk, als daar nou iets in zou staan over quantumfysica, dan zou ik dat echt schokkend vinden en dan zou dat waarschijnlijk je standpunt steunen. Maar voor zover ik weet en kan zien is de Koran gewoon een religieus boek. Weinig tot geen falsificeerbare uitspraken, wetenschappelijk gezien weinig indrukwekkend.
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_86708618
quote:
Op woensdag 22 september 2010 13:16 schreef NumberSeven het volgende:

[..]

Ik heb idd. de wetenschappelijke kennis niet om voor mezelf te bepalen of dat 100% correct is.
Je hebt er overigens helemaal niet veel wetenschappelijke kennis voor nodig om vast te stellen dat die claim 100% incorrect is. Met je windows rekenmachine en google earth kom je al een heel eind. En los daarvan, ik zei het eerder ook al, kun je toch moeilijk volhouden dat men bij de bouw van Mekka wist waar de britten eeuwen later de nulmeridiaan zouden gaan leggen. Die is namelijk volledig arbitrair gekozen. :)
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_86709011
quote:
Op woensdag 22 september 2010 13:15 schreef NumberSeven het volgende:

[..]

Hoe zou de waarheid dan tot de mens moeten komen? Verwacht je soms dat God zich aan ons openbaart? het heet niet voor niets "geloof". Er staat in de koran; 2:256. Er is geen dwang in de godsdienst. Voorzeker, het juiste pad is van dwaling onderscheiden; derhalve, hij die de duivel verloochent en in Allah gelooft, heeft een sterk houvast gegrepen, dat onbreekbaar is. Allah is Alhorend, Alwetend.
Ik krijg hier het gevoel dat jij zelf verwacht dat God zich aan ons openbaart, en wel in de vorm van de Koran. :)
Niet meer aanwezig in dit forum.
pi_86709122
quote:
Op woensdag 22 september 2010 13:15 schreef NumberSeven het volgende:

[..]

Hoe zou de waarheid dan tot de mens moeten komen? Verwacht je soms dat God zich aan ons openbaart? het heet niet voor niets "geloof".
De waarheid komt tot stand d.m.v. een eindeloos gepuzzel met ervaringsgegevens en logica. Waarom zou de waarheid je op een presenteerblaadje aangereikt worden?

quote:
Er staat in de koran; 2:256. Er is geen dwang in de godsdienst.
Er staan gelukkig ook verstandige dingen in de koran. Maar deze gedachte wordt in de koran ook weer ontkracht door op te roepen ongelovigen te doden. Tesamen is het een onwaarheid

[ Bericht 0% gewijzigd door deelnemer op 22-09-2010 13:53:34 ]
The view from nowhere.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')