Serieus? Ik zo min mogelijk, als ik kan pinnen in de kantine (zowel sport als op werk) zou ik dat doen. Ik haal 1 keer per week geld uit de muur om de week door te komen voor mijn lunch.quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:43 schreef Socios het volgende:
Ik betaal vrijwel alles met chartaal geld.
Wanneer was je voor het laatst in Nederland?quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:39 schreef Individual het volgende:
In NL is de cheque gelukkig afgeschaft (met een max van Fl 300,-), accepteren we bijna nergens credit
Ja, serieus. Alleen gebruik ik mijn chipknip soms voor bepaalde automaten. Pinnen doe ik zelden tot nooit. Ik neem alleen één groot bedrag op in de maand.quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:45 schreef Herkauwer het volgende:
Serieus? Ik zo min mogelijk, als ik kan pinnen in de kantine (zowel sport als op werk) zou ik dat doen. Ik haal 1 keer per week geld uit de muur om de week door te komen voor mijn lunch.
De cheque was al afgeschaft voordat de Euro kwam.quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:50 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
[..]
Wanneer was je voor het laatst in Nederland?
We betalen hier al een tijdje met de Euro...
In Nederland betaal ik met American Express wanneer dat mogelijk is. Levert me extra miles op.quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:39 schreef Individual het volgende:
Hoe betaal je in jouw land? Is het nog bijna helemaal contant? Is het vooral electronisch?
En als je wat opmerkelijks te melden hebt over geld of aanverwanten is het hier welkom!
wuut? op bijna alle plekken waar je kan pinnen kan je met je cc betalenquote:Op dinsdag 14 september 2010 15:39 schreef Individual het volgende:
In NL is de cheque gelukkig afgeschaft (met een max van Fl 300,-), accepteren we bijna nergens credit cards, maar bijna overal PIN en kan je met een chipknip op je pasje betalen zonder PIN.
Ik heb vorige week nog een popcorn met creditcard betaald in een FL bioscoop.quote:Op dinsdag 14 september 2010 16:08 schreef Lyrebird het volgende:
In Japan gaat alles cash.
In de VS gaat alles per credit card (ook een kleine aankoop bij de Mac).
Waarom dit nou man? Je treinenhobby was nog tot daar aan toe, daar kon ik nog inkomen. Maar dit gaat toch nergens meer over?quote:Op dinsdag 14 september 2010 15:53 schreef Socios het volgende:
[..]
Ja, serieus. Alleen gebruik ik mijn chipknip soms voor bepaalde automaten. Pinnen doe ik zelden tot nooit. Ik neem alleen één groot bedrag op in de maand.
Dat spaarpuntensysteem is natuurlijk een sigaar uit eigen doos. Voor een creditcardtransactie betaalt een winkelier zich het leplazerus, terwijl voor een PIN transactie de kosten veel lager zijn. Nou duurt zo'n PIN transactie wel langer, wat geld kost, maar dan nog. Die kosten worden doorberekend aan de klant, die in ruil daarvoor een klein percentage per betaling terugkrijgt. Als je het zo leest, dan mag je je afvragen of zoiets wel legaal is. Eigenlijk is het gewoon diefstal.quote:Op dinsdag 14 september 2010 16:25 schreef OMG het volgende:
Ik gebruik altijd de credit optie van m'n debit card. Levert me spaarpunten op bij m'n bank. Slechts 1 keer per ongeluk m'n PIN gebruikt..
Toch vind ik het hele award miles en cashback systeem op creditcards in de US wel mooi hoor. Jammer dat dit in NL zo weinig ontwikkeld is. Alleen Amex geeft je iets terug in de vorm van MR of miles.. MC en Visa doen hier alleen aan loterijtjesquote:Op dinsdag 14 september 2010 17:57 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Dat spaarpuntensysteem is natuurlijk een sigaar uit eigen doos. Voor een creditcardtransactie betaalt een winkelier zich het leplazerus, terwijl voor een PIN transactie de kosten veel lager zijn. Nou duurt zo'n PIN transactie wel langer, wat geld kost, maar dan nog. Die kosten worden doorberekend aan de klant, die in ruil daarvoor een klein percentage per betaling terugkrijgt. Als je het zo leest, dan mag je je afvragen of zoiets wel legaal is. Eigenlijk is het gewoon diefstal.
Hier ook zo goed als nergens meer hoorquote:Op dinsdag 14 september 2010 23:04 schreef maartena het volgende:
Pinnen - ook Debit.
Naast de CC heb je net als in Nederland in vrijwel alle winkels gewoon de mogelijkheid om te pinnen. Dat werkt in principe hetzelfde als in Nederland, met het grootste verschil dat je echt ZELDEN tegen komt - wederom, meestal alleen hele kleine toko's - dat pinnen geld kost. In Nederland zie je nogal eens dat pinnen bijv. 20 eurocent kost of weet ik wat. Dat zie je hier dus nergens..... ik heb het in 1 toko gezien waar je broodjes kon halen, dat men een kwartje ($0.25) rekende voor bestellingen onder de $5.
Maartena, klopt het dat je ook hier alleen kunt betalen met passen voorzien van een Visa of Mastercard logo? Of werken onze Hollandse "Maestro" adepten daar ook bij betalingen IN de winkel? (Maestro is een divisie van Mastercard dus je zou haast denken van wel..?)quote:Op dinsdag 14 september 2010 23:04 schreef maartena het volgende:
Pinnen - ook Debit.
Naast de CC heb je net als in Nederland in vrijwel alle winkels gewoon de mogelijkheid om te pinnen. Dat werkt in principe hetzelfde als in Nederland, met het grootste verschil dat je echt ZELDEN tegen komt - wederom, meestal alleen hele kleine toko's - dat pinnen geld kost. In Nederland zie je nogal eens dat pinnen bijv. 20 eurocent kost of weet ik wat. Dat zie je hier dus nergens..... ik heb het in 1 toko gezien waar je broodjes kon halen, dat men een kwartje ($0.25) rekende voor bestellingen onder de $5.
Ik heb zelf 1 bankrekening. Heb nog maar 1 werkgever gehad en heb ik nog. Maar toen ik hier kwam had ik al bijna een rekening geopend bij een andere bank totdat die bank me vroeg welke bank mijn werkgever had.quote:Langetabbetje: Hoeveel rekeningen heb jij nu? Kan je cheques van andere banken niet aan je eigen bank geven?
Ja, heb nog een ING rekening, maar die gebruik ik eigenlijk alleen als ik in Nederland ben. (Staat ook niet zoveel op)quote:Alle KAA-ers: hebben jullie nog een NL rekening?
Meeste bedrijven doen daar niet aan. Hou er rekening mee dat een bedrijfje ergens in Wisconsin door de gehele VS kan versturen, en om dat geld dus weer van California terug te krijgen naar Wisconsin.... is lastig. Nu kun je deals gaan sluiten met lokale Western Unions of zo voor het geld, maar dan wordt het enorm ingewikkeld voor zowel de klant als de verkoper.quote:Op woensdag 15 september 2010 14:48 schreef Individual het volgende:
Maarten: Mijn Paypal zit aan m'n credit card vast dus dan zou het 100% zijn. Zijn er geen opties voor COD (Cash on Delivery)?
Ik heb een Rabobank rekening. Mijn vrouw heeft af en toe een klant in Europa, en dan kunnen ze makkelijker geld overmaken.quote:Alle KAA-ers: hebben jullie nog een NL rekening?
Ik heb nog steeds dezelfde Rabo rekening die mij ouders ooit lang geleden hebben opgezet. Wie heeft er wel eens geprobeerd om een niet-NL cheque naar een NL bank te brengen?
Voor het "pinnen" in de winkels dient je pas voorzien te zijn van het "Star" logo:quote:Op woensdag 15 september 2010 10:54 schreef 1-800-cop-shot het volgende:
Maartena, klopt het dat je ook hier alleen kunt betalen met passen voorzien van een Visa of Mastercard logo? Of werken onze Hollandse "Maestro" adepten daar ook bij betalingen IN de winkel? (Maestro is een divisie van Mastercard dus je zou haast denken van wel..?)
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |