Het ging mij om het perspectief op de lange termijn te schetsen, natuurlijk ben ik het met je eens dat deze behandeling an sich dat niet gaat doenquote:Op woensdag 29 september 2010 11:18 schreef SH. het volgende:
[..]
Deep brain stimulation is een complexe medische behandeling die veel gevaren met zich meebrengt. Het is voornamelijk bedoeld voor mensen die treatment-resistant lijken te zijn en dus bij wie de baten hoger zijn dan de kosten (+ risico's). Echter, het grootste deel van de depressieve mensen zal niet in aanmerking komen voor die oplossing. Van alle redenen waarom de klinische psychologie een rol in de marge zal krijgen vind ik dit geen goede
Fair enoughquote:Op woensdag 29 september 2010 11:20 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Het ging mij om het perspectief op de lange termijn te schetsen, natuurlijk ben ik het met je eens dat deze behandeling an sich dat niet gaat doen
Heb zowel Neuroscience als klinische neuropsychologie gedaan aan de VU. Er is inderdaad een uitwisselingsprogramma, echter, dit programma is erg genetisch georienteerd, en dat heeft nooit mijn voorkeur gehad. Ik deed er zelf dus niet aan mee. Anderen echter wel, en die vonden het allemaal vrij goed georganiseerd. Wel hangt er een competatief sfeertje omheen, daar moet je van houden.quote:Op woensdag 29 september 2010 11:26 schreef SH. het volgende:
[..]
Fair enoughTrouwens, Grumpey, jij hebt toch Neuroscience gedaan aan de VU? Ik ben van plan Neuroscience te gaan volgen aan het Erasmus MC. Nu schijnt er een uitwisselingsprogramma te zijn tussen de VU en het EMC, heb jij daar toentertijd nog wat van meegekregen?
Ah, jammer van de genetische oriėntatie. Ik hoopte in dat programma een terugkoppeling naar psychologie (bv. zoals jij, klinische neuropsychologie) uit te kunnen halen. Nouja, bedankt voor de infoquote:Op woensdag 29 september 2010 11:39 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Heb zowel Neuroscience als klinische neuropsychologie gedaan aan de VU. Er is inderdaad een uitwisselingsprogramma, echter, dit programma is erg genetisch georienteerd, en dat heeft nooit mijn voorkeur gehad. Ik deed er zelf dus niet aan mee. Anderen echter wel, en die vonden het allemaal vrij goed georganiseerd. Wel hangt er een competatief sfeertje omheen, daar moet je van houden.
Samenvattingen delen? Zelf maken of kopenquote:Op woensdag 29 september 2010 14:49 schreef Mjita het volgende:
Heujjj nieuw lid in dit topic:p
Moet zeggen dat het rotterdams pgo systeem erg arbeidsintensief is maar een zeer goeie manier om je kennis bij te houden, net een praatgroepje af en toe haha, als je een gesselig groepje hebt
Nog andere eur gangers hier in dit topic dan? Schroom niet om samenvattingen delen, kan ze goed gebruiken voor de aankomende bloktoets
Ik moet eerlijk gezegd zeggen dat ik geen idee heb hoe dat PGO werkt, maar wij kunnen samenvattingen van boeken via de studievereniging kopen. Gemaakt voor studenten door studenten. Maar misschien kan dat bij de EUR nietquote:Op woensdag 29 september 2010 16:01 schreef Mjita het volgende:
Makkelijker gezegd dan gedaan waarde Sander!
Eigen samenvattingen heb ik natuurlijk wel, maar door dat PGO systeem weet je natuurlijk niet of je ALLES hebt, en aangezien dit de eerste bloktoets is wil je die natuurlijk uitzonderlijk goed maken!
Kopen? Hmm...Dat kan bij de erasmus volgens mij niet hoor
Zonde van je geld bij de EURquote:Op woensdag 29 september 2010 16:48 schreef Sandertje23 het volgende:
Ik moet eerlijk gezegd zeggen dat ik geen idee heb hoe dat PGO werkt, maar wij kunnen samenvattingen van boeken via de studievereniging kopen. Gemaakt voor studenten door studenten. Maar misschien kan dat bij de EUR niet
Welkomquote:Op woensdag 29 september 2010 14:49 schreef Mjita het volgende:
Heujjj nieuw lid in dit topic:p
Moet zeggen dat het rotterdams pgo systeem erg arbeidsintensief is maar een zeer goeie manier om je kennis bij te houden, net een praatgroepje af en toe haha, als je een gesselig groepje hebt
Nog andere eur gangers hier in dit topic dan? Schroom niet om samenvattingen delen, kan ze goed gebruiken voor de aankomende bloktoets
Daarom vind ik deze richting ook zo boeiend, omdat ik het als de psychologie van de toekomst ziequote:Op woensdag 29 september 2010 10:28 schreef Grumpey het volgende:Het leuke van neuro zit hem vooral ook in de wetenschappelijke grondslag van het vakgebied, alles wat je mensen vertelt heeft een biologische basis en is daarom aannemelijker dan de 'theorieen' die er soms in de klinische wereld hangen (soms langer dan goed is voor een theorie/patient).Recente publicaties die de effecten van hersen-pacemakers op bijvoorbeeld depressie laten zien geven ook aan dat voor de huidige klinische psychologie op de lange termijn hooguit een rol in de marge is weggelegd, met name omdat de effecten van therapieen vaak niet boven placebo-effect uitkomen.
Nou zeg, so much for networking dan!quote:Op woensdag 29 september 2010 17:44 schreef SH. het volgende:
[..]
Zonde van je geld bij de EURHier heb je gewoon jaarsamenvattingen van studenten die je gratis viavia kunt krijgen.
[..]
WelkomEindelijk nog iemand die ook in Rotterdam studeert.. Samenvattingen ga ik je niet geven, voor blok 1 kun je amper informatie missen (behalve bij probleem 8). Veel succes
Ahja, trouwens, van probleem 2 moet je die 5 fasen van hulp kennen, en bij elke fase 1 term (zoals diffusion of responsibility). Die open vraag komt elke keer weer op de bloktoets.
Stuur maar een pm hoor, ik was niet serieusquote:Op donderdag 30 september 2010 00:19 schreef Mjita het volgende:
[..]
Nou zeg, so much for networking dan!![]()
Nouja, ga er vanuit dat het natuurlijk geen rocket science moet zijn. Volgens mij is het gebruik van wetenschappelijke bronnen geen vereiste nog (al doe ik het wel). Ik vind je stelling inderdaad erg interessant. Mijn interpretatie, is er dus bewustzijn nodig om aandacht voor iets te hebben? Nu zijn er volgens mij wel studies gedaan met dieren, die volgens mijn definitie volgens mij geen 'bewustzijn' hebben. Daar zou ik inderdaad naar kunnen kijken. Bedankt! Ook Gestiech natuurlijk voor het dierendeel!quote:Op vrijdag 1 oktober 2010 15:37 schreef Grumpey het volgende:
Lijkt mij een goed startpunt. Je kan ook andersom denken, is er aandacht zonder bewustzijn? Maw, wat komt er eerst, aandacht of bewustzijn? Er is vast wel iemand die daar ooit iets over geschreven heeft.
Als je het richting neuro trekt kan je de verschillende hersengebieden met betrekking tot beide hersenfuncties kunnen beschrijven, en op basis van hun organisatie een uitspraak kunnen doen over de volgorde waarin aandacht en bewustzijn komen...
Maar goed, ik heb geen flauw idee dus wat het niveau is voor iemand die inleiding volgt
Het is voor mijn eerste vak van het eerste jaar inderdaad. Het neurologische laat ik er inderdaad dan maar uit. Ik heb vorig jaar getracht om in een presentatie te beschrijven hoe waarneming tot stand komt. Dus sensatie en dan perceptie. Daarbij heb ik ook alle neurologische processen erin beschreven. Het was echter een presentatie, hoewel de leraar het geweldig vond, vonden mijn klasgenoten het wat minderquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 17:10 schreef SH. het volgende:
JWH_, is het voor je eerste vak van het eerste jaar? Dan zou ik dat neurologische er maar uit laten, want dat maakt het zeer complex. Neuropsychologie vereist veel kennis over de biologie, hetgeen je nog wel later dit jaar zult krijgen. Of je moet het heel algemeen houden
Ohja, het meest standaard voorbeeld bij aandacht (en bewustzijn):
Cocktail Party effect, dat je altijd je naam hoort in een gesprek van de ander. Dit geeft aanleiding om aan te nemen dat je niet bewust in een gesprek hoeft te zitten om er toch aandacht voor te hebben.
Ik denk - maar hee: ik ben ook eerstejaarsquote:Op vrijdag 1 oktober 2010 17:26 schreef JWH_ het volgende:
[..]
Het is voor mijn eerste vak van het eerste jaar inderdaad. Het neurologische laat ik er inderdaad dan maar uit. Ik heb vorig jaar getracht om in een presentatie te beschrijven hoe waarneming tot stand komt. Dus sensatie en dan perceptie. Daarbij heb ik ook alle neurologische processen erin beschreven. Het was echter een presentatie, hoewel de leraar het geweldig vond, vonden mijn klasgenoten het wat minder.
Het cocktail party effect is inderdaad een goede, waarom kan ik nu niet zelf op dit soort voorbeelden komen? Dankje! Maar hier is opzich ook weer de vraag: richt je je aandacht op een gesprek nadien je je naam hoort en komt dan het bewustzijn of ben je je al wel bewust van dat gesprek alleen gaat er nog geen aandacht naar uit?
Ik snap die laatste opmerking niet. Het cocktail party effect wordt toch net zo goed door Treisman's attentuation model verklaard? Dus waarom staat hij specifiek bij de laatste?quote:Op zaterdag 2 oktober 2010 13:48 schreef Rick.Gulmans het volgende:
oh een mooie informatieve theory gaat over selectieve aandacht, wanneer selecteer je waarop je je aandacht vestigt.
zoektermen
selective attention
early selection (Broadbent's filter model) (zeef effect van geluid)
intemediate selection (treisman's attentuation model) [dichotic listening (voorbeeld hierboven)]
late selection model (mackay) (cocktail party effect)
Pm verzondenquote:Op donderdag 30 september 2010 08:28 schreef SH. het volgende:
[..]
Stuur maar een pm hoor, ik was niet serieus
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |