FOK!forum / School, Studie en Onderwijs / PWS over Lucide Dromen?
Emryezaterdag 28 augustus 2010 @ 21:53
Ik zit nu in 6VWO en heb een NT profiel (geen Bio dus). Ik wou eigenlijk graag m'n PWS over lucide dromen doen, maar om daar nou een praktisch onderzoek aan te koppelen.. iemand ideeën?
Desunotozaterdag 28 augustus 2010 @ 21:55
Ik zou me eerder zorgen maken of je er wel genoeg pagina's over vol kan schrijven. Dat wordt een moeilijke opgave.
FollowThisLeaderzaterdag 28 augustus 2010 @ 21:59
En een flinke voorraad lsd aanleggen...
CantFazeMezaterdag 28 augustus 2010 @ 22:13
Kijk in TRU
Emryezaterdag 28 augustus 2010 @ 22:19
Oh, maak je geen zorgen over die voldoende pagina's. Dat gaat echt wel lukken hoor! Het onderzoek zit ik alleen nog een beetje mee in m'n maag.. ik zou niet zo snel iets weten.
Benselzaterdag 28 augustus 2010 @ 22:21
Tja, ligt eraan hoe je het onderwerp wil aanpakken.
mij schieten enkele dingen te binnen:
uitzoeken of er daadwerkelijk verschil zit tussen normale dromen en lucide dromen op fysiek vlak (welke hersengolven zijn actief, wanneer treed het op (volgens mij meestal aan het eind van de slaapcyclus)

ten tweede gedraagt men zich in lucide dromen vaak anders dan normale dromen. Vaak doe je dingen die je normaal nooit zou doen, doordat je (om in freudiaanse termen te spreken) superego afwezig is, en je ego het overneemt. Je bent bewust, maar niet gehinderd door moraliteit etc. Lijkt me wellicht leuk om verder onderzoek naar de psychologische kant van het verhaal. Veel mensen willen gaan vliegen bijv, waar komt deze drang vandaan? etc. Ook is men vaak na lucide dromen in een heel andere sfeer, er blijft een goed gevoel hangen.

te derde kun je kijken qua historie en cultuur naar dit fenomeen natuurlijk. Aborigines hechten bijvoorbeeld veel waarde aan hun dromen.

Ook is het altijd leuk om zelf natuurlijk te proberen lucide te gaan dromen, en daar verslag van maken. Let wel: niet iedereen kan lucide dromen, al is het wel te trainen. Dmv reality checks te doen (klokkijken/krant lezen in dromen lukt nooit goed, kijken of het lichtlampje werkt of iets op je hand schrijven IRL, en dan in de droom kijken of dat er nog op staat, etc) kun je achterhalen of je droomt. Dan kun je zelf daarna de droom overnemen.

En als laatste kun je natuurlijk mensen interviewen die aangeven zelf lucide te kunnen dromen naar hun ervaringen
bas-beestzaterdag 28 augustus 2010 @ 22:25
Waarom twee dezelfde?

Profielwerkstuk over Lucide Dromen?
Desunotozaterdag 28 augustus 2010 @ 22:34
quote:
Op zaterdag 28 augustus 2010 22:19 schreef Emrye het volgende:
Oh, maak je geen zorgen over die voldoende pagina's. Dat gaat echt wel lukken hoor! Het onderzoek zit ik alleen nog een beetje mee in m'n maag.. ik zou niet zo snel iets weten.
Dan wens ik je nog succes. Als ik jou was en iets over dromen zou willen maken, dan zou ik dromen in het algemeen nemen en lucide dromen als een deel. Over dromen in het algemeen zou je nog best een enquête kunnen houden met vragen als hoe vaak droom je, waarover gaan je dromen, hoe goed kan je ze herinneren, etc en natuurlijk kan je lucide daar ook in verwerken.
t1m0kzaterdag 28 augustus 2010 @ 22:41
Scholen nemen je PWS minder serieus dan je denkt. Ik heb bijvoorbeeld mijn praktisch onderzoek nooit uitgevoerd maar volledig uit mijn duim gezogen. Iemand anders deed zijn PWS over paddo's en zijn praktisch onderzoek was... Juist, je snapt hem al. Beide ontvingen we een 8 als eindcijfer.
GuitarJJzondag 29 augustus 2010 @ 00:42
quote:
Op zaterdag 28 augustus 2010 22:41 schreef t1m0k het volgende:
Scholen nemen je PWS minder serieus dan je denkt. Ik heb bijvoorbeeld mijn praktisch onderzoek nooit uitgevoerd maar volledig uit mijn duim gezogen. Iemand anders deed zijn PWS over paddo's en zijn praktisch onderzoek was... Juist, je snapt hem al. Beide ontvingen we een 8 als eindcijfer.
Inderdaad. Ik had voor mijn profielwerkstuk een gitaar gebouwd. School hoefde (en heeft) hem nooit gezien. Heb nooit een definitieve versie in hoeven te leveren en had toch een voldoende.. :')
SH.zondag 29 augustus 2010 @ 01:05
Van alle interessante onderwerpen omtrent slaap pak je lucide dromen.. Ik zou het ook gewoon een onderdeel maken, maarja..

Over het praktijkgedeelte: Train jezelf en kijk of gangbare technieken om lucide te leren dromen werken. Gebruik desnoods een tweede proefpersoon zodat je twee verschillende technieken kunt gebruiken. Dat is wetenschappelijk genoeg voor de middelbare school. Of doe een literatuuronderzoek naar interessante dingen (zoals al werd gezegd: hersengolven).