abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_85817744
Ik zit nu in 6VWO en heb een NT profiel (geen Bio dus). Ik wou eigenlijk graag m'n PWS over lucide dromen doen, maar om daar nou een praktisch onderzoek aan te koppelen.. iemand ideeën?
pi_85817821
Ik zou me eerder zorgen maken of je er wel genoeg pagina's over vol kan schrijven. Dat wordt een moeilijke opgave.
pi_85817946
En een flinke voorraad lsd aanleggen...
pi_85818389
Kijk in TRU
█▄ █▄█ █▄ █▄█▄█ █▄█ ▀█▀
TryAndResistClicking. Trollspray.
pi_85818551
Oh, maak je geen zorgen over die voldoende pagina's. Dat gaat echt wel lukken hoor! Het onderzoek zit ik alleen nog een beetje mee in m'n maag.. ik zou niet zo snel iets weten.
pi_85818603
Tja, ligt eraan hoe je het onderwerp wil aanpakken.
mij schieten enkele dingen te binnen:
uitzoeken of er daadwerkelijk verschil zit tussen normale dromen en lucide dromen op fysiek vlak (welke hersengolven zijn actief, wanneer treed het op (volgens mij meestal aan het eind van de slaapcyclus)

ten tweede gedraagt men zich in lucide dromen vaak anders dan normale dromen. Vaak doe je dingen die je normaal nooit zou doen, doordat je (om in freudiaanse termen te spreken) superego afwezig is, en je ego het overneemt. Je bent bewust, maar niet gehinderd door moraliteit etc. Lijkt me wellicht leuk om verder onderzoek naar de psychologische kant van het verhaal. Veel mensen willen gaan vliegen bijv, waar komt deze drang vandaan? etc. Ook is men vaak na lucide dromen in een heel andere sfeer, er blijft een goed gevoel hangen.

te derde kun je kijken qua historie en cultuur naar dit fenomeen natuurlijk. Aborigines hechten bijvoorbeeld veel waarde aan hun dromen.

Ook is het altijd leuk om zelf natuurlijk te proberen lucide te gaan dromen, en daar verslag van maken. Let wel: niet iedereen kan lucide dromen, al is het wel te trainen. Dmv reality checks te doen (klokkijken/krant lezen in dromen lukt nooit goed, kijken of het lichtlampje werkt of iets op je hand schrijven IRL, en dan in de droom kijken of dat er nog op staat, etc) kun je achterhalen of je droomt. Dan kun je zelf daarna de droom overnemen.

En als laatste kun je natuurlijk mensen interviewen die aangeven zelf lucide te kunnen dromen naar hun ervaringen
For every fact, there is an equal and opposite opinion.
Twitch.tv/bensel15
pi_85818702
- En zoals pijn ook een vorm van voelen is, laat kou me weten dat ik wist wat warmte was.
- Ik ben de reden voor wie voor zijn lijden reden zoekt!
- Those people who tell you not to take chances, they are all missing on what life is about.
pi_85818938
quote:
foto Op zaterdag 28 augustus 2010 22:19 schreef Emrye het volgende:
Oh, maak je geen zorgen over die voldoende pagina's. Dat gaat echt wel lukken hoor! Het onderzoek zit ik alleen nog een beetje mee in m'n maag.. ik zou niet zo snel iets weten.
Dan wens ik je nog succes. Als ik jou was en iets over dromen zou willen maken, dan zou ik dromen in het algemeen nemen en lucide dromen als een deel. Over dromen in het algemeen zou je nog best een enquête kunnen houden met vragen als hoe vaak droom je, waarover gaan je dromen, hoe goed kan je ze herinneren, etc en natuurlijk kan je lucide daar ook in verwerken.
pi_85819133
Scholen nemen je PWS minder serieus dan je denkt. Ik heb bijvoorbeeld mijn praktisch onderzoek nooit uitgevoerd maar volledig uit mijn duim gezogen. Iemand anders deed zijn PWS over paddo's en zijn praktisch onderzoek was... Juist, je snapt hem al. Beide ontvingen we een 8 als eindcijfer.
pi_85822089
quote:
Op zaterdag 28 augustus 2010 22:41 schreef t1m0k het volgende:
Scholen nemen je PWS minder serieus dan je denkt. Ik heb bijvoorbeeld mijn praktisch onderzoek nooit uitgevoerd maar volledig uit mijn duim gezogen. Iemand anders deed zijn PWS over paddo's en zijn praktisch onderzoek was... Juist, je snapt hem al. Beide ontvingen we een 8 als eindcijfer.
Inderdaad. Ik had voor mijn profielwerkstuk een gitaar gebouwd. School hoefde (en heeft) hem nooit gezien. Heb nooit een definitieve versie in hoeven te leveren en had toch een voldoende.. :')
pi_85822650
Van alle interessante onderwerpen omtrent slaap pak je lucide dromen.. Ik zou het ook gewoon een onderdeel maken, maarja..

Over het praktijkgedeelte: Train jezelf en kijk of gangbare technieken om lucide te leren dromen werken. Gebruik desnoods een tweede proefpersoon zodat je twee verschillende technieken kunt gebruiken. Dat is wetenschappelijk genoeg voor de middelbare school. Of doe een literatuuronderzoek naar interessante dingen (zoals al werd gezegd: hersengolven).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')

Het lijkt erop dat je onze advertenties blokkeert

Dat begrijpen we, maar is wel erg jammer. Je kunt FOK! namelijk wel gratis LEZEN, maar we kunnen FOK! niet gratis MAKEN. De inkomsten van de advertenties zorgen ervoor dat we de kosten van de site kunnen dragen zodat je ook morgen FOK! nog kunt bezoeken.

Zou je willen overwegen om voor FOK! een uitzondering te maken in je adblocker (of andere middelen die onze ads blokkeren)? Je krijgt deze melding dan nooit meer te zien.

Ja, ik wil fok.nl whitelisten, laat me zien hoe

Ik neem liever een premium account zodat ik geen advertenties hoef te zien (je moet eerst inloggen)
Ja, breng me naar de shop