abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_84442035
Welkom in het topic voor beginnende hardlopers!



Dit topic is speciaal gemaakt voor mensen die net begonnen zijn met hardlopen, of die zich nog thuis voelen hier ;). Het maakt niet uit of je nou met Evy loopt, je eigen schema volgt of C25K: Iedereen is hier welkom! Je kan in dit topic praten over je voortgang, welke kleding je wil dragen, hoe zwaar/makkelijk het allemaal gaat..Je kan het zo gek niet verzinnen. Stel ook gerust vragen, we zijn hier om elkaar te helpen :).

Voor de hardlopers die verder gevorderd zijn, al wedstrijden lopen of zich wat meer willen verdiepen in het hardlopen, is het zustertopic wellicht meer geschikt:
Centraal topic voor amateurhardlopers! deel 43

Vorige delen:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5



Diverse hardloopschema's:
http://www.hardloopschema.nl/
http://www.prorun.nl/index.aspx?ChapterID=2349
http://www.myasics.nl/nl/about-us/start_myasics20.php
http://www.runinfo.nl/schemabeginners.htm
http://www.dehardloopwinkel.nl/index2.php?/page/loopschemas/
http://www.ullreys.com/robert/Podcasts/
Schema Start to Run Serie 1 (0-5 km)
Google Sheet Start to Run Serie 2 (5-10 km)

Tips voor beginnende hardlopers:
http://www.looptijden.nl/hardlopen (algemene info hardlopen)
http://www.runinfo.nl/tipsbeginners.htm (tips voor beginners)

Handige linkjes:
http://www.afstandmeten.nl (bepaal je route en meet hoe ver je gelopen hebt)
http://www.looptijden.nl/loopgroepen/53/fok!-running- (de Fok! hardloopgroep, om je tijden te posten)
http://www.blessureaanwijzer.nl/hier_doet_het_pijn.htm (blessure aanwijzer)
http://www.gmap-pedometer.com (om te meten hoeveel km je hebt gelopen)
http://www.buienradar.nl (voor als je wel/niet in de regen wil lopen)
http://www.hardloopmuziek.com (mp3 lessen, muziek voor tijdens hardlopen)

Hardloopwinkels:
www.run2day.nl
www.runnersworld.nl
www.dehardloopwinkel.nl
www.aartstigtersrunningshop.nl
www.hardloopaanbiedingen.nl
www.pkrun.nl

Hardloop applicaties voor op je telefoon:
http://www.buddyrunner.com (voor Anroid)
http://www.mapmyrun.com (voor iPhone)
http://mytracks.appspot.com (voor Android)
http://runkeeper.com (voor iPhone)
http://www.worksmartlabs.com/cardiotrainer/ (voor Android)
http://sportstracker.nokia.com/nts/main/index.do (Nokia Sportstracker)



*O* Begonnen beginners: *O*
---------------------------
• Brighteyes || Evy 0-5
• blomst || Evy 0-5
• Cinnamongirl || Evy 0-5
• Crutch || Evy 0-5
• Danseresje84 || Evy 0-5
• DeLune || Evy 0-5
• Dwab || Evy 0-5
• Erwtje || Evy 0-5
• Herkauwer || Evy 0-5
• KingOfMars || Evy 0-5
• lemonlime || Evy 0-5
• Lolaatje || Evy 0-5
• nectarientje || Evy 0-5
• PiperMaru || Evy 0-5
• PiRANiA || Evy 0-5
• progje || Evy 0-5
• Rekkie || Evy 0-5
• Ronnie_bravo || Evy 0-5
• Mr.Myst || Evy 0-5
• sproetjes || Evy 0-5
• Yuki || Evy 0-5
• Gesloten || Evy 0-5
• Neelix || Evy 0-5
• TC_artemis || Evy 0-5
---------------------------
• _Calimero_ || Net klaar met Evy 0-5
• Coelho || Net klaar met Evy 0-5
• Flappekz || Net klaar met Evy 0-5
• Gotc || Net klaar met Evy 0-5
• Soempie || Net klaar met Evy 0-5
• SolnaStockholm || Net klaar met Evy 0-5
---------------------------
• DaBuzzzzz || Evy 5-10
• Joene || Evy 5-10
• Vido || Evy 5-10
• Sheriam || Evy 5-10
---------------------------
• De_Hertog || C25K
• E.T. || C25K
• kieskleurig || C25K
---------------------------
• LieLie || Runinfo
• PurePoisonPerfume || Hardloopschema.nl
• Vuurvliegje88 || Hardloopwinkel.nl
---------------------------



Deze OP vind je hier. Je kan daar ook jezelf toevoegen aan de OP! Kan je het zelf niet? Vraag het iemand die in lijst staat!
pi_84456376
tvp morgen nog een rustdagje en dan maandag eens les 22 proberen :)
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  zondag 25 juli 2010 @ 13:58:59 #3
52216 pdiscs
Spruitjes zijn vies!
pi_84466181
Ik ben pas net begonnen (met behulp van Evy) en heb een vraag over GPS/Hartslagmeters.

Ik heb even zitten googlen en heb een aantal apparaatjes gevonden. Meestal gecombineerde hartslag en GPS. Wie heeft hier ervaring mee?

Ik zou via zo'n apparaatje graag willen zien hoe hard ik ren (en dan ook de gemiddelde snelheid, afstand enz.). Beetje hetzelfde idee als met een fietscomputer.

Ik zag apparaatjes van o.a. Garmin.
pi_84466333
Tegenwoordig heb ik na het lopen wat last aan de onderkant van mijn knie aan mijn linkerbeen. Vervelend gevoel, het is niet zo erg dat ik niet kan wandelen of lopen, maar het zorgt voor een oncomfortabele gevoel.

Afgelopen donderdag eindelijk naar de runnersworld gegaan van Eindhoven, daar werd al snel duidelijk dat ik platvoeten heb (wist ik al), dat ik heel brede voeten heb (wist ik ook, maar blijkbaar vaak voorkomend bij aziaten) en als ik loop mijn rechtervoet voornamelijk naar buiten wijst.

Een paar Mizuno aangeraden en mij even laten lopen, heb ik ook even naar mijn voeten gelet tijdens het lopen. Mijn voeten wijzen dan wel naar voor, hopen dat mijn probleem hiermee is opgelost. Had al besloten om op vrijdag niet te lopen om mijn knie te laten rusten (samen met het weekend erbij). Morgen beginnen met mijn nieuwe schoenen en hopen dat ik pijnvrij kan lopen :)
pi_84475405
Ben vandaag begonnen met lopen, samen met Evy. Eerste les ging wel goed, alleen ik zal morgen wel overal spierpijn hebben :'). Maar dat heb je als je 5 jaar lang niets aan sport hebt gedaan.
Ja, schrok je toch even he!
  zondag 25 juli 2010 @ 19:26:15 #6
39145 Aventura
Relax, het is maar Fok
pi_84477144
Gisteren in het Minderbroederspark in Brugge (ik ben nu zo fanatiek dat ik ook wil tijdens weekendjes weg !) voor het eerst 20 minuten achter elkaar gelopen. Het ging niet eens moeilijk! Kwam allemaal medelopers tegen. Voelde me heel cosmopolitisch :D
pi_84478439
Ik ben misschien een beetje te enthousiast geweest met versnellingen in de tweede Evy reeks, want ik heb al een paar dagen wat last van m'n rechter achilles pees. Moet bekennen dat ik ook wel bijna 2x zo lang liep te versnellen als Evy zei, en nog een paar versnellinkjes liep tijdens de 'gewone' lesjes... Het ging zo lekker, voelde het! Maar ja na een tijdje dus niet meer... :@ De lesjes zijn toch zo langzaam opgebouwd voor een reden blijkt maar weer eens. Even een paar daagjes extra rust (had gisteren moeten lopen, die overgeslagen en nu heb ik sowieso 3 dagen achtereen werk/laat thuis enzo). En dan weer verder me dan echt netjes aan 't schema proberen te houden, ook als 't op het moment heel lekker lijkt te gaan.
Note to self: geduld, geduld, geduld, geduld....... o|O
  zondag 25 juli 2010 @ 20:02:14 #8
308266 Ach3r0n
kennis is macht
pi_84478595
Ik was dit weekend erg moe, mogelijk vanwege de eerste gevolgen van een probiotica kuur waar ik sinds vorige week mee begonnen ben. Desondanks toch mezelf aangespoord om vanavond te gaan hardlopen. In de eerste plaats om mijn conditie op peil te houden, maar ook om schadelijke stoffen versneld af te voeren en uit te zweten. Helaas heb ik deze week ook meer last gekregen van mijn achillespezen, maar de pijn in mijn voorvoeten is wel verdwenen. Eenmaal de deur uit ging het lopen toch verrassend goed. Ik had weliswaar geen hoge snelheid, maar kon een vast tempo lopen, ook op de moeilijke stukken van de route waar de weg vals plat omhoog loopt. Uiteindelijk 5,6 kilometer gelopen in 31:30 (10,7 km/u). De snelheid was gelijk aan die van woensdag, ondanks de vermoeidheid en op slechts 15 seconden van mijn PB.
  zondag 25 juli 2010 @ 21:02:57 #9
1135 Neelix
Fok!fossiel
pi_84481570
Ik ben helemaal klaar met de eerste Evy reeks! *O* ik heb nu al een paar keer 5km gelopen en dat is echt heerlijk. Het gevoel dat je de deur uitloopt, begint te rennen en pas een half uur later hoeft op te houden, da's echt fantastisch :D

Nu eerst twee weekjes hoogtetraining in Italië (bergsportvakantie) en daarna wil ik verder gaan uitbouwen. Hoe zijn de ervaringen met Evy 5-10? Daar heb ik de eerste van gedaan, maar dat leek op een half uur hardlopen met wat tips over rekken en eten, veranderd dat nog? Zijn er andere podcasts voor 5-10?
pi_84493871
Gisterochtend Evy 13 gelopen. Je had me een maand geleden niet moeten zeggen dat ik nu 3 vijf minuten blokjes zou kunnen lopen, want dan had ik je vierkant uitgelachen. M'n conditie was na 2 zwangerschappen echt onder het nulpunt. Maar het gaat zo lekker, dat het me eigenlijk allemaal iets te langzaam gaat, die lessenreeks. Geen last meer van mijn knieën ook.

Ik hou me toch maar braaf aan de opbouw en zit stiekem al te denken over een 5 km. loop om me voor in te schrijven en dan misschien maar door met de 5-10 km. reeks.
Hardloper.
IG @webkim
pi_84494034
Vrijdag dacht ik les 21 van Evy 0-5 te doen maar viel mijn MP3-speler na een minuut of 4 uit :X
Vergeten op te laden..... Dan maar op de gok lopen. Uiteindelijk mijn rondje van 6,3 KM met twee wandelpauze's gedaan.

Ging nog best lekker, maar wel lastig inschatten kwa tijd.
pi_84495983
quote:
Op zondag 25 juli 2010 18:43 schreef Boe-man het volgende:
Ben vandaag begonnen met lopen, samen met Evy. Eerste les ging wel goed, alleen ik zal morgen wel overal spierpijn hebben :'). Maar dat heb je als je 5 jaar lang niets aan sport hebt gedaan.
Goed dat je bent begonnen ^O^ Weet niet hoe oud je bent, maar als je jong bent heb je in het begin vaak geen last van spierpijn. Je hebt wel sowieso kans dat je beginnersblesures oploopt.
  maandag 26 juli 2010 @ 10:57:48 #13
311833 Improved28
Voor verbetering vatbaar
pi_84496976
Ik ben gisteren ook begonnen met Evy. Heb ooit een poging gedaan samen met mijn man, maar die loopt totaal anders en dat werkte absoluut niet. Dus nu alleen met de mp3 speler op. Ik had niet verwacht dat ik het zou kunnen eerlijk gezegd, ik was er al op voorbereid dat ik les 1 een paar keer over zou moeten doen, zo waardeloos als mijn conditie is. Maar ik kon het *O* . Morgen les 2!

Wel goed om te lezen dat iedereen zo goed vordert. Als ik het schema zo zie geloof ik echt niet dat er een punt op waarop in 10 minuten achter elkaar hard kan lopen :o.

Oh ja, ik heb ook wel een beetje spierpijn, trouwens. maar daar kan ik wel gewoon doorheen lopen toch?
pi_84498876
les 22 *O* ging lekker, (2x15) ondanks flinke tegenwind op de lange stukken. Das wat jammer want dat heeft invloed gehad op mijn snelheid en dus afstand maar ik heb het iig volgehouden en zonder problemen eigenlijk :)
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
  maandag 26 juli 2010 @ 14:04:51 #15
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84503413
Hmmz...eens kijken hoe ik dit ga inpassen icm 3 keer sportschool per week. Iemand ervaringen?
Ik ben van pindavlees
pi_84503498
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:04 schreef Flappekz het volgende:
Hmmz...eens kijken hoe ik dit ga inpassen icm 3 keer sportschool per week. Iemand ervaringen?
Je kan op de sportschool toch lopen?

En een beetje afhankelijk wat je in de sportschool gaat doen natuurlijk
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
  maandag 26 juli 2010 @ 14:07:38 #17
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84503540
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:06 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Je kan op de sportschool toch lopen?

En een beetje afhankelijk wat je in de sportschool gaat doen natuurlijk
Loopband loopt niet leuk
Op de sportschool meestal 5 kwartier a anderhalf uur cardio, met zo'n 3 kwartier kracht
Ik ben van pindavlees
  maandag 26 juli 2010 @ 14:10:48 #18
12648 Fallen
135335 and rising...
pi_84503678
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:04 schreef Flappekz het volgende:
Hmmz...eens kijken hoe ik dit ga inpassen icm 3 keer sportschool per week. Iemand ervaringen?
Je bedoelt met sportschool "gewoon" fitness?
Afhankelijk van hoe fanatiek je bent en welke spiergroepen je traint, kan je bijvoorbeeld ook na afloop nog een halfuurtje rennen. Ik heb dat wel een tijdje gedaan en dat ging eigenlijk prima.
He didn't set up the rhyme with meaningless words.
As you predicted or assumed everything was calculated
Every word had purpose just not always on the surface.
But you couldn't look below, life is fast when you're shallow.
  maandag 26 juli 2010 @ 14:12:54 #19
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84503761
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:10 schreef Fallen het volgende:

[..]

Je bedoelt met sportschool "gewoon" fitness?
Afhankelijk van hoe fanatiek je bent en welke spiergroepen je traint, kan je bijvoorbeeld ook na afloop nog een halfuurtje rennen. Ik heb dat wel een tijdje gedaan en dat ging eigenlijk prima.
Dat ligt eraan wat je verstaat onder "gewoon" fitness
In de post boven je zie je waar mijn sportschoolbezoek uit bestaat, en dat doe ik behoorlijk fanatiek
Ik ben van pindavlees
pi_84503763
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:07 schreef Flappekz het volgende:

[..]

Loopband loopt niet leuk
Op de sportschool meestal 5 kwartier a anderhalf uur cardio, met zo'n 3 kwartier kracht
Dat is lang, en met cardio bedoel je dus fietsen/langlaufen?

Wat ik deed bij Muldersport was daar omkleden, even een rondje in het zuiderpark rennen en daarna even krachttraining doen.
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
  maandag 26 juli 2010 @ 14:15:25 #21
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84503890
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:12 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Dat is lang, en met cardio bedoel je dus fietsen/langlaufen?

Wat ik deed bij Muldersport was daar omkleden, even een rondje in het zuiderpark rennen en daarna even krachttraining doen.
eerst een uur op de crosstrainer, daarna krach, daarna nog een beetje cardio
Ik train bij Fit for free ( ) in Wateringen, valt weinig te lopen daar..
Ik ben van pindavlees
  maandag 26 juli 2010 @ 14:15:28 #22
12648 Fallen
135335 and rising...
pi_84503892
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:12 schreef Flappekz het volgende:

[..]

Dat ligt eraan wat je verstaat onder "gewoon" fitness
In de post boven je zie je waar mijn sportschoolbezoek uit bestaat, en dat doe ik behoorlijk fanatiek
Dat zag ik later ja....
Maar je kan naast fitness natuurlijk ook hele andere dingen op de sportschool en normaal zonder " " klinkt zo onaardig

Maar ik kan me voorstellen dat je na jouw sessies wel redelijk leeg bent.
He didn't set up the rhyme with meaningless words.
As you predicted or assumed everything was calculated
Every word had purpose just not always on the surface.
But you couldn't look below, life is fast when you're shallow.
  maandag 26 juli 2010 @ 14:16:16 #23
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84503926
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:15 schreef Fallen het volgende:

[..]

Dat zag ik later ja....
Maar je kan naast fitness natuurlijk ook hele andere dingen op de sportschool en normaal zonder " " klinkt zo onaardig

Maar ik kan me voorstellen dat je na jouw sessies wel redelijk leeg bent.
Dat is inderdaad de bedoeling. Ik kan nooit half voluit gaan
Ik ben van pindavlees
pi_84503949
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:15 schreef Flappekz het volgende:

[..]

eerst een uur op de crosstrainer, daarna krach, daarna nog een beetje cardio
Ik train bij Fit for free ( ) in Wateringen, valt weinig te lopen daar..
Kan zo een leuk rondje van 2/3 km voor je uitstippelen hoor, genoeg te zien daar.
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
  maandag 26 juli 2010 @ 14:17:35 #25
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84503981
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:16 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Kan zo een leuk rondje van 2/3 km voor je uitstippelen hoor, genoeg te zien daar.
Ik zal google maps er vanavond thuis eens bij pakken
Ik ben van pindavlees
pi_84504027
Vanavond weer een 5k doen. Die tijd wil ik toch echt nog (liefst ruim) onder de 30 minuten krijgen.
pi_84504690
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:18 schreef KingOfMars het volgende:
Vanavond weer een 5k doen. Die tijd wil ik toch echt nog (liefst ruim) onder de 30 minuten krijgen.
Kan prima, ik loop over 8 tot 9 km nu 10,7km/u gemiddeld. Vergeet niet dat je met duurloop je aerobe uithoudingsvermogen wilt trainen en dat je dus ook in de hartslagzone voor het aerobe gebied blijft zitten. Als je relatief ongetrained bent is meer dan 10km/u met een aerobe hartslag moeilijk. Om een PR te lopen dus prima, maar om te trainen wel ff goed op blijven letten
  maandag 26 juli 2010 @ 14:37:39 #28
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84504767
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:35 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:

[..]

Kan prima, ik loop over 8 tot 9 km nu 10,7km/u gemiddeld. Vergeet niet dat je met duurloop je aerobe uithoudingsvermogen wilt trainen en dat je dus ook in de hartslagzone voor het aerobe gebied blijft zitten. Als je relatief ongetrained bent is meer dan 10km/u met een aerobe hartslag moeilijk. Om een PR te lopen dus prima, maar om te trainen wel ff goed op blijven letten
Kijk, dat zijn de posts waar we in dit beginnerstopic wat aan hebben
Ik ben van pindavlees
pi_84504868
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:35 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:

[..]

Kan prima, ik loop over 8 tot 9 km nu 10,7km/u gemiddeld. Vergeet niet dat je met duurloop je aerobe uithoudingsvermogen wilt trainen en dat je dus ook in de hartslagzone voor het aerobe gebied blijft zitten. Als je relatief ongetrained bent is meer dan 10km/u met een aerobe hartslag moeilijk. Om een PR te lopen dus prima, maar om te trainen wel ff goed op blijven letten
Dankje. Heb helaas geen hartslagmeter. Ben gewoon een goedwillende amateur die helemaal doodgaat tijdens de 5k . Vorige keer net geen 34 minuten over 5k gelopen dus het moet te doen zijn (al zal het niet vanavond zijn want in 1x 4 minuten eraf is wat fors natuurlijk). Hopelijk krijg ik het rond de 33 minuten nu.

Zes kilometer lopen gaat ook prima, maar wel in een fors lager tempo. Dus dat wissel ik een beetje af.
pi_84505374
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:37 schreef Flappekz het volgende:

[..]

Kijk, dat zijn de posts waar we in dit beginnerstopic wat aan hebben
Was toch ff bezig met fietsroute maken net, heb je gelijk ff een route gepmt
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
  maandag 26 juli 2010 @ 14:53:04 #31
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84505394
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:52 schreef CaLeX het volgende:

[..]

Was toch ff bezig met fietsroute maken net, heb je gelijk ff een route gepmt
Ik zag het ja, thanks
Ik ben van pindavlees
pi_84506815
heeft iemand hier eigen ID bij zich als ze gaan lopen oid? zat er aan te denken zoiets aan te schaffen aangezien ik best wat medische bagage heb en allergieën. Best handig om bij je te dragen eigenlijk. Ben nu steeds maar een half uur van huis maar wil naar de 10 km uiteindelijk en dus langer onderweg dan.
♥ ♥ 13-08-2002 ♥ ♥
pi_84507014
quote:
Op maandag 26 juli 2010 14:40 schreef KingOfMars het volgende:

[..]

Dankje. Heb helaas geen hartslagmeter. Ben gewoon een goedwillende amateur die helemaal doodgaat tijdens de 5k ;). Vorige keer net geen 34 minuten over 5k gelopen dus het moet te doen zijn (al zal het niet vanavond zijn want in 1x 4 minuten eraf is wat fors natuurlijk). Hopelijk krijg ik het rond de 33 minuten nu.

Zes kilometer lopen gaat ook prima, maar wel in een fors lager tempo. Dus dat wissel ik een beetje af.
Dan kan ik je nu vertellen dat je een groot deel van je route anaeroob loopt. Als je iets terug gaat in snelheid zul je zien dat je veel meer aan je training hebt! Als je thuiskomt en je bent helemaal bek af is dat geen goede aerobe training.

quote:
Op woensdag 7 juli 2010 14:28 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:

[..]
Belangrijkste onderscheid dat je kunt maken in het lopen is of dat je je aerobe of je anaerobe uithoudingsvermogen aan het vergroten bent. Aeroob houdt in dat je spieren kracht leveren met behulp van zuurfstof, anaeroob gebruikt meer het fosfatische energiesysteem. Eenvoudig gezegd verzorgt je aerobe uithoudingsvermogen je duurvermogen en het anaerobe uithoudingsvermogen je sprintvermogen/explosiviteit.

Hoe bepaal je nou in welk traject je aan het trainen bent?
Maximale hartslag (HFmax): 220 - leeftijd voor mannen; 226 - leeftijd voor vrouwen
Rusthartslag: Hartslag volledig in rust nadat je bijvoorbeeld al een paar minuten stil zit.
Om je trainingshartslag te berekenen (Hf-training) gebruik je de volgende formule: Hfrust + x% * (HFmax - HFrust)
Waarin x een percentage is dat de gewenste trainingsintensiteit bepaald.

Met 55-65% ben je vooral vet aan het verbranden, tussen de 65-85% zit je in het aerobe trainingsgebied en boven de 85% ben je eigenlijk volledig anaeroob aan het trainen.

Ik ben 19, heb een HFmax naar schatting van 220-19 = 201. Mijn HFrust ligt rond de 70. Mijn ondergrens voor mijn aerobe trainingsgebied ligt dus op: 70 + 0,65 * (201 - 70) = 155.
De bovengrens ligt op: 70 + 0,85 * (201-70) = 181. Dit stel ik zo in op mijn hartslag meter en wanneer hij niet piept, weet ik dat ik aeroob aan het trainen ben :)
Wat je ook kunt aanhouden is dat je iedere 3 passen (dus 3x links, 3x rechts) 1x inademt en 1x uitademt. Dan zit je ook relatief safe om te zeggen dat je aeroob traint. Als je loopt te hijgen train je anaeroob. Succes ermee!
  maandag 26 juli 2010 @ 15:38:54 #34
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84507138
quote:
Op maandag 26 juli 2010 15:36 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:

[..]

Dan kan ik je nu vertellen dat je een groot deel van je route anaeroob loopt. Als je iets terug gaat in snelheid zul je zien dat je veel meer aan je training hebt! Als je thuiskomt en je bent helemaal bek af is dat geen goede aerobe training.
[..]

Wat je ook kunt aanhouden is dat je iedere 3 passen (dus 3x links, 3x rechts) 1x inademt en 1x uitademt. Dan zit je ook relatief safe om te zeggen dat je aeroob traint. Als je loopt te hijgen train je anaeroob. Succes ermee!
Ik dacht altijd dat het aerobe deel lager lag :@
Ik ben van pindavlees
pi_84507247
Centraal topic voor amateurhardlopers, deel 45

Hier is deze discussie ook weleens gevoerd
Trek eens aan mijn vinger?
Een open deur vraagt nu eenmaal om ingeschopt te worden.
pi_84507412
quote:
Op maandag 26 juli 2010 15:38 schreef Flappekz het volgende:

[..]

Ik dacht altijd dat het aerobe deel lager lag :@
Die formule en die waarden komen uit mijn studieboeken, deze komen overeen met de informatie op de website van polar. Ik ga er dus vanuit dat die kloppen :)
  maandag 26 juli 2010 @ 15:45:58 #37
126462 Flappekz
Met pöntjes
pi_84507447
quote:
Op maandag 26 juli 2010 15:45 schreef Kabouter_Plofkop het volgende:

[..]

Die formule en die waarden komen uit mijn studieboeken, deze komen overeen met de informatie op de website van polar. Ik ga er dus vanuit dat die kloppen :)
Daar ga ik dan ook vanuit ja :Y
Ik ben van pindavlees
  maandag 26 juli 2010 @ 18:02:41 #38
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_84513022
19 gedaan gisteren, viel me alleszins mee na 17 en 18 die ik moeilijk vond. :Y

Er klopte alleen idd niet veel van Evy's minuten-telling in het begin...
***
pi_84515965
quote:
Op maandag 26 juli 2010 10:22 schreef Cudles het volgende:

[..]

Goed dat je bent begonnen ^O^ Weet niet hoe oud je bent, maar als je jong bent heb je in het begin vaak geen last van spierpijn. Je hebt wel sowieso kans dat je beginnersblesures oploopt.
Ben 23 en het valt inderdaad mee vandaag, voel alleen een beetje mijn dijbenen, maar niets bijzonders. Morgen weer :Y

Merkte wel bij het lopen dat ik snel te hard wil en mijzelf dus voor moet houden rustig te lopen.
Ja, schrok je toch even he!
  maandag 26 juli 2010 @ 19:26:45 #40
4089 BE
Gewoon gelukkig!
pi_84516318
quote:
Op maandag 26 juli 2010 15:30 schreef DarkElf het volgende:
heeft iemand hier eigen ID bij zich als ze gaan lopen oid? zat er aan te denken zoiets aan te schaffen aangezien ik best wat medische bagage heb en allergieën. Best handig om bij je te dragen eigenlijk. Ben nu steeds maar een half uur van huis maar wil naar de 10 km uiteindelijk en dus langer onderweg dan.
Ik heb er ook wel aan gedacht hoor. Nu loop ik vooralsnog samen met iemand op het moment, maar als je alleen loopt, en zeker wat langer, lijkt het me helemaal niet gek. :N
***
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')