http://universonline.nl/2(...)-voor-tweede-master/quote:Toch laag tarief voor tweede master
Studenten die volgend jaar een tweede studie aan de UvT volgen, hoeven toch maar het lage wettelijke tarief van 1713 euro voor die studie te betalen. De Universiteitsraad heeft vrijdag ingestemd met de wijziging regeling inschrijving en collegegeld 2011-2012.
In een eerder voorstel stond nog dat studenten voor hun tweede studie het instellingstatief moesten betalen, variërend van ¤ 6.546,- tot ¤ 10.644,-.
Ook bevat de regeling de belofte dat studenten die volgend academisch jaar starten met een tweede studie deze studie binnen een bepaalde tijd (ze krijgen een extra jaar) af kunnen maken tegen het lage wettelijk tarief. Wel gaf collegevoorzitter Hein van Oorschot aan dat het om een overgangsbeleid gaat, op termijn zullen de studenten dus het instellingstarief moeten gaan betalen.
De regeling collegegelden kwam al eerder in de Universiteitsraad. Uit dat voorstel bleek dat studenten vanaf het komende collegejaar al het hoge tarief moesten gaan betalen. Studentenfractie Sam adviseerde het College van Bestuur als enige partij om dat niet te doen en dus de toenmalige regeling niet goed te keuren, maar stond daarin alleen. De medewerkersfracties Abvakabo, Onafhankelijken en studentenfractie Front gaven een positief advies. Omdat er onduidelijkheid ontstond over de invulling van de regeling en studenten niet zeker wisten hoeveel ze volgend collegejaar moesten gaan betalen, kwam de aangepaste regeling opnieuw te stemming.
Maastricht doet hetzelfde. Ik begin in september ook met twee masters, tot en met studiejaar 2012-2013 betaal je het lage tarief, de kosten na die periode zijn nog niet bekend.quote:Op woensdag 8 juni 2011 19:24 schreef GlowMouse het volgende:
Tilburg rekent aankomend jaar het wettelijk collegegeld als instellingstarief, en blijft dat doen gedurende de nominale duur plus 1 jaar.
Da's inderdaad een goede samenvatting van het nieuwsbericht dat erboven staatquote:Op woensdag 8 juni 2011 19:24 schreef GlowMouse het volgende:
Tilburg rekent aankomend jaar het wettelijk collegegeld als instellingstarief, en blijft dat doen gedurende de nominale duur plus 1 jaar.
www.stcau.nlquote:We hebben bijna genoeg geld om onze zaak voor de rechter te brengen, daarom nogmaals deze oproep: steun de Collectieve Actie Universiteiten! Dit kan met een paar klikken via een Ideal betaalknop op onze website. Zie www.stcau.nl. Jouw bijdrage kan het verschil maken!
De SCAU heeft de universiteiten van Amsterdam, Groningen, Leiden, Maastricht, Tilburg, Utrecht en de Radboud Universiteit aangesproken op de verhoogde tarieven voor 2de masters. De stichting heeft gevraagd om een nadere onderbouwing voor deze verhoging. Het is aan de universiteiten om aan te tonen dat deze tarieven in redelijk verband staan met de werkelijke kosten voor 2de masters.
Blijken de universiteiten hier niet toe instaat, dan zal de stichting voor de rechter betogen dat de universiteiten onbevoegd, oneerlijk en onbetrouwbaar handelen.
De situatie is bij de UM toch wel anders dan bij de UvT. Bij de UvT is het namelijk zo dat je ongeacht jouw eerdere studiesituatie een tweede studie kunt beginnen, bij de UM gaat het veel meer om een overgangsregeling aangezien je met een studie aan de UM bezig moet zijn.quote:Op woensdag 8 juni 2011 19:30 schreef Gauner het volgende:
[..]
Maastricht doet hetzelfde. Ik begin in september ook met twee masters, tot en met studiejaar 2012-2013 betaal je het lage tarief, de kosten na die periode zijn nog niet bekend.
http://www.sax.nu/Nieuws/tabid/204/vw/1/ItemID/9389/Default.aspxquote:Tweede studie: Zijlstra houdt zich op de vlakte
Geplaatst door: Thijs Klaverstijn, 10 uur geleden
Hogescholen en universiteiten mogen van staatssecretaris Zijlstra zelf weten hoeveel collegegeld zij vragen aan wie een tweede studie wil volgen. Studenten die menen dat ze te veel betalen, verwijst hij naar het klachtenloket.
Instellingen moeten het tarief voor een tweede studie wel goed kunnen motiveren en hun beleid voorleggen aan de medezeggenschap, schrijft Zijlstra in antwoord op kamervragen van PvdA en CDA. Hij noemt het “een redelijk uitgangspunt” om het tarief voor tweede studies te laten afhangen van de kwaliteit van de opleiding en de kostprijs.
Studenten die geen onderbouwing van het bedrag krijgen, of die deze ontoereikend vinden, kunnen dit aankaarten bij de medezeggenschap of een officiële klacht indienen bij hun instelling. Als dat niet helpt kunnen ze in beroep gaan bij het College van beroep voor het hoger onderwijs.
In april stuurde een aantal rechtenstudenten aan acht universiteiten een brief waarin zij een verklaring eisten voor de naar hun mening veel te hoge collegegeldtarieven van een tweede juridische masteropleiding. De tarieven daarvoor variëren van tien- tot veertienduizend euro. Vorige maand lieten zij weten naar de rechter te zullen stappen.
Sinds dit collegejaar mogen hogescholen en universiteiten meer collegegeld in rekening brengen voor wie na een eerste bachelor- of masteropleiding aan een tweede begint. Onderwijs- en zorgopleidingen vormen daarop een uitzondering.
ohquote:Op woensdag 8 juni 2011 19:40 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Da's inderdaad een goede samenvatting van het nieuwsbericht dat erboven staat
Nee, de oude regeling was te ingewikkeld.quote:Zeer waarschijnlijk speelt de actie van de Stichting Collectieve Actie Universiteit een rol bij de beslissing van universiteiten om toch het lage tarief te hanteren.
Het heeft ongetwijfeld meegespeeld. Andere uni's snappen de regeling wel.... Maar maakt niet uit, het gaat om het resultaatquote:Op donderdag 9 juni 2011 18:23 schreef GlowMouse het volgende:
Nee, de oude regeling was te ingewikkeld.
Dat moet je van te voren goed regelen. Bij mijn eerste studie sloeg ik een jaar over en telde alle tweedejaars vakken dubbel mee (dus als ik jaarrekening 2.1 haalde, haalde ik ook jaarrekening 1.1) en bij mijn tweede en derde studie, die ik tegelijkertijd volg, krijg ik vrijstelling voor overlappende vakken.quote:Op donderdag 9 juni 2011 20:37 schreef Sokz het volgende:
Aankomend jaar beginnen aan universiteit (kom van middelbare school) en van plan - zeker in 't begin - twee studies (wo bach.) naast elkaar te gaan doen.
- Betaal ik gewoon ¤1700 (volgens dat schema wel, nog up-2-date?)
- Hoe zit dat met 'overlap' vakken .. 1 keer halen is 12 (2x 6) ects?
Ik ben al enige tijd niet meer op dit forum actief geweest. Ik wist echt niet meer wat ik moest doen om een nieuwe studie te starten. Inmiddels, door jouw bericht, ga ik voor Tilburg.quote:Op donderdag 9 juni 2011 18:20 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
http://www.sax.nu/Nieuws/tabid/204/vw/1/ItemID/9389/Default.aspx
quote:Op woensdag 15 juni 2011 12:13 schreef floydje07 het volgende:
[..]
Ik ben al enige tijd niet meer op dit forum actief geweest. Ik wist echt niet meer wat ik moest doen om een nieuwe studie te starten. Inmiddels, door jouw bericht, ga ik voor Tilburg.
Hartelijk dank!!!!
De term Zijlstrabelasting vind ik heel wat beter aangezien:quote:Heeft iemand een inschatting van hoe veel jaar het nu nog gaat duren voordat we alsnog die langstudeerboete etc. krijgen?
Volgens mij krijg je sowieso geen extra studiefinancieringquote:Op vrijdag 17 juni 2011 18:35 schreef DSL het volgende:
Ik wil volgend jaar gaan beginnen met de bachelor Filosofie van een Wetenschapsgebied (dus naast de huidige studie). Dit duurt normaal gesproken twee jaar, waardoor ik met beide bachelors in 2013 klaar zou zijn.
Maar nu mijn vraag, als ik over beide een jaar langer doe, dus tot 2014, ben ik dan door mn studiefinanciering heen (in totaal heb je recht op vier jaar geloof ik, drie jaar bachelor + een jaar master) of heb ik recht op een extra jaar studiefinanciering i.v.m. de tweede bachelor?
Iig hoe je maar voor 1 studie collegegeld te betalen. Dat andere weet ik niet zeker. Kijk ff op de sites van de uni's wat daar staatquote:Op zaterdag 18 juni 2011 09:28 schreef Springstof het volgende:
Ik ben nu derdejaarsstudent (WO), maar ik wil volgend collegejaar en voordat ik mijn bachelor diploma haal starten met twee nieuwe studies. Ik heb dan toch recht op het wettelijk collegeldtarief en hoef dit alleen voor één van de twee studies te betalen?
Je zal dan wel alle drie de studies tegelijkertijd moeten afronden.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 09:28 schreef Springstof het volgende:
Ik ben nu derdejaarsstudent (WO), maar ik wil volgend collegejaar en voordat ik mijn bachelor diploma haal starten met twee nieuwe studies. Ik heb dan toch recht op het wettelijk collegeldtarief en hoef dit alleen voor één van de twee studies te betalen?
Daar was ik al bang voor. Dan raak ik m'n gratis OV zeker ook kwijt?quote:Op zondag 19 juni 2011 00:15 schreef devaatwasser het volgende:
[..]
Volgens mij krijg je sowieso geen extra studiefinanciering
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |