Ik wil graag mijn Nederlandse rekening behouden en liefst ook mijn creditcard. Iemand ervaring hiermee, klopt het wat hier staat? (Ga nu even mijn bank bellen)quote:Het is volgens de Nederlandse wet niet toegestaan om krediet te ontvangen in Nederland als je er niet woont. Dit betekent dus dat je niet rood kan staan op je rekening en dat je geen Nederlandse credit card mag hebben.
quote:Op het moment van emigratie eindigt uw belastingplicht in Nederland, tenzij u na het moment van emigratie nog bepaalde inkomsten of vermogensbestanddelen (bijvoorbeeld inkomsten uit (vroegere) dienstbetrekking, onroerende zaken) in Nederland heeft. Dan moet u hierover (dus over uw Nederlandse inkomsten) belasting blijven betalen in Nederland. U bent dan voor de Nederlandse Belastingdienst buitenlandse belastingplichtige. Na emigratie wordt u ook in het land waarin u gaat wonen (Thailand) belastingplichtige. Over de inkomsten die u in dat land (eventueel) gaat krijgen, moet u daar meestal belasting betalen. Recht op keuze voor behandeling als binnenlandse belastingplichtige U mag er in het jaar van emigratie altijd voor kiezen om gedurende het gehele jaar als een inwoner van Nederland beschouwd te worden. U wordt dan in het hele jaar van emigratie behandeld alsof u binnenlandse belastingplichtige bent. Als u na emigratie buitenlandse belastingplichtige bent geworden, mag u niet alleen in het jaar van emigratie, maar ook in de jaren na uw emigratie ervoor kiezen om behandeld te worden alsof u binnenlandse belastingplichtige bent. U moet dan wel wonen in een land in de Europese Unie of een ander land waarmee Nederland een belastingverdrag heeft (behalve Zwitserland).
Nee, hiervan wist ik niks dus bedankt. Maar ik denk niet dat deze aanslag voor mij erg relevant zal zijn omdat ik een starter ben en derhalve geen lijfrentedingen en zo heb lopen. Mijn pensioenopbouw (opgebouwd met vakantiebaantjes/studentenwerk) zal ook wel niet veel om het lijf hebbenquote:Op woensdag 30 juni 2010 13:21 schreef andlikethathesgone het volgende:
TS, heb je hier al rekening mee gehouden?
Ik heb in Nederland een Amex kaart aangevraagd vorig jaar en dat was totaal geen probleem, zelfs al heb ik niet eens een Nederlandse rekening.quote:Op dinsdag 15 juni 2010 11:55 schreef gifkwal het volgende:
Oh, en ik lees ook nog dit op internet:
[..]
Ik wil graag mijn Nederlandse rekening behouden en liefst ook mijn creditcard. Iemand ervaring hiermee, klopt het wat hier staat? (Ga nu even mijn bank bellen)
Edit: de ING zegt dat ik mijn betaalrekening en creditcard gewoon kan behouden.
Nog meer handige info, merci! Of ik moet zeggen, grazie mille.quote:Op woensdag 30 juni 2010 17:50 schreef Fogel het volgende:
Hou er wel rekening mee dat je je Nederlandse rekening en het saldo daar waarschijnlijk op moet geven aan de Italiaanse belasting (je zal er hoogstwaarschijnlijk niet over belast worden, maar het is natuurlijk deel van je totale vermogen).
Kan in sommige landen trouwens problemen geven qua jaaropgaaf (niet overal begint een belastingjaar op 1 jan.), geen idee of dat in Italie ook zo is.quote:Op woensdag 30 juni 2010 18:14 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Nog meer handige info, merci! Of ik moet zeggen, grazie mille.
Ach, zoveel spaargeld heb ik toch niet op m'n rekening staan, dus ik merk het vanzelf wel. Kan er nu in elk geval rekening mee houdenquote:Op woensdag 30 juni 2010 18:16 schreef Fogel het volgende:
[..]
Kan in sommige landen trouwens problemen geven qua jaaropgaaf (niet overal begint een belastingjaar op 1 jan.), geen idee of dat in Italie ook zo is.
Hebben zij zorgverzekering voor mensen in het buitenland dan? Ik had met mijn eigen verzekering gebeld (IZA) en zij zeggen dat mijn verzekering met hen niet meer geldig is zodra ik officieel niet meer in Nederland woon.quote:Op woensdag 30 juni 2010 18:29 schreef Rewimo het volgende:
Je kunt ook even bij CVZ informeren hoe het zit met een zorgverzekering via hun.
Ok, erg goed om te weten want ik wil dus juist ook dekking in Nederland behouden. Ik ga het even uitzoeken, al vrees ik dat het nu niet meer mogelijk is om van zorgverzekeraar te wisselen. Ik laat het hier wel horen tztquote:Op woensdag 30 juni 2010 20:01 schreef Rewimo het volgende:
Ik weet niet precies hoe het zit, ik werk nog in NL en ben daar dus wel verzekerd. Maar onze zoon is in DLD verzekerd (kostenloos) en via CVZ ook in NL, daar hebben we een speciaal pasje voor gekregen. Hiermee kan hij in NL behandeld worden als wij dat willen.
quote:Op woensdag 30 juni 2010 04:12 schreef anske het volgende:
ik weet niet of je er nog iets aan hebt maar hier kan je alles verzekeren als je in het buitenland woont of geen vaste woon of verblijf plaats hebt.
http://www.expatverzekeri(...)/goudse-expat-pakket
Italie en fiscaal alles op orde hebben is hetzelfde als vragen aan "ome Berlus" oftie niet meer wil frauderenquote:Op woensdag 30 juni 2010 17:50 schreef Fogel het volgende:
Hou er wel rekening mee dat je je Nederlandse rekening en het saldo daar waarschijnlijk op moet geven aan de Italiaanse belasting (je zal er hoogstwaarschijnlijk niet over belast worden, maar het is natuurlijk deel van je totale vermogen).
Mja ik denk niet voor eeuwig, het is gewoon leuk om werkervaring op te doen in het buitenland maar ik zie het ook wel gebeuren dat ik op een gegeven moment weer terug ga (juist omdat dat hier in de EU zo makkelijk is).quote:Op vrijdag 9 juli 2010 20:49 schreef thespindoctor het volgende:
@ TS, ga je definitief of ga je tijdelijk Nederland verlaten? Ziektekosten verzekering in het buitenland is vaak aanmerkelijk goedkoper. Ik betaal nu 600 euro per jaar en ben in vergelijking met een Nederlandse ziektenkostingverzekering aanzienlijk beter af.
Tsja, daarom is het ook iets waar je je in moet verdiepen. Ik zou niet 1,2,3 er van uitgaan dat de Nederlandse optie de beste isquote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:07 schreef gifkwal het volgende:
Bedankt voor alle posts, mensen (KazachstanWat gaaf!)
[..]
Mja ik denk niet voor eeuwig, het is gewoon leuk om werkervaring op te doen in het buitenland maar ik zie het ook wel gebeuren dat ik op een gegeven moment weer terug ga (juist omdat dat hier in de EU zo makkelijk is).
Die verzekering van de Goudse is ook al vrij goedkoop, zo'n 50 euro per maand (dan wel 500 euro eigen risico, maar dan ga ik ook gewoon 50 euro per maand opzij zetten daarvoor. Heb ik het niet nodig, dan heb ik het gewoon lekker gespaard). Ik ga het dit weekend regelen!
Een verzekering regelen hier in Italië lijkt me een gebed zonder einde, tegen de tijd dat ik dat rond heb kom al weer terug
Daar heb je gelijk in, ja. Ik heb alleen niet zo veel geduld omdat ik me wil uitschrijven, maar zodra ik dat doe vervalt mijn NL verzekering en moet ik dus een alternatief voorhanden hebben. Ik ga wel even rondvragen bij mijn Italiaanse collega's of ze tips hebben qua verzekeringen hier.quote:Op vrijdag 9 juli 2010 22:19 schreef thespindoctor het volgende:
[..]
Tsja, daarom is het ook iets waar je je in moet verdiepen. Ik zou niet 1,2,3 er van uitgaan dat de Nederlandse optie de beste is
Geduld is in deze een schone zaakquote:Op vrijdag 9 juli 2010 23:05 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Daar heb je gelijk in, ja. Ik heb alleen niet zo veel geduld omdat ik me wil uitschrijven, maar zodra ik dat doe vervalt mijn NL verzekering en moet ik dus een alternatief voorhanden hebben. Ik ga wel even rondvragen bij mijn Italiaanse collega's of ze tips hebben qua verzekeringen hier.
Die info is wel heel algemeen...quote:Op vrijdag 9 juli 2010 23:11 schreef KarinJ. het volgende:
http://www.cvz.nl/verzekeringen/buitenland/buitenland.html
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |