Bron + filmpje: Gelderlanderhttp://www.gelderlander.nl/voorpagina/nijmegen/6814656/WKrel-Nijmeegse-scholieren-voor-camera.ece?start=3&sort=asc#reaktiesquote:NIJMEGEN - Honderden leerlingen van het Nijmeegse Canisiuscollege hebben donderdagochtend hun lessen onderbroken. Zij houden een staking. De leerlingen willen zo afdwingen dat zij aankomende maandagmiddag naar het WK-duel Nederland-Denemarken kunnen kijken.
Zie ook:
* Geen wk op middelbare scholen Nijmegen
* video artikel WK staking op Canisius loopt uit de hand
De schoolleiding van het Canisius kondigde het kijkverbod vorige week aan in De Gelderlander. Ook de SSGN had toen het besluit al genomen de lessen gewoon door te laten gaan. Daar besefte de leiding dat het besluit wel eens niet in goede aarde zou kunnen vallen.
De staking begon omstreeks kwart over elf, aanvankelijk aarzelend. Maar toen de schoolleiding geen gehoor gaf aan de eis tot 'WK-kijken' nam de groep stakende leerlingen snel toe, tot zo'n 600. Er werd op enig moment met eieren naar het schoolgebouw gegooid en ook met boterhammen. De steeds baldadiger jeugd heeft ook het ene na het andere voetballied aan, zoals 'het is stil aan de overkant'.
Omstreeks half een was het protest nog steeds bezig. Er werd inmiddels ook vuurwerk afgestoken en met yoghurt gegooid. Ook werd de weg voor de school geblokkeerd
Hier ook, trouwens.quote:Op donderdag 10 juni 2010 23:18 schreef fratsman het volgende:
Van beide kanten water bij de wijn doen. De middelbare school van mijn neefje begint maandag om 07.45 met lessen van 40 minuten zodat alle klassen om 13.00 ongeveer klaar zijn. Goeie oplossing lijkt me.
http://www.canisiuscollege.nl/BenDweg/Informatief/home.aspquote:WK-voetbal tijdens projectdagen, maandag 14 juni
De eerste wedstrijd van het Nederlands elftal is a.s. maandag om 13.30 uur. Tijdens die eerste voetbalwedstrijd hebben wij projectdagen. Deze dagen zijn een jaar geleden gepland, toen het wedstrijdschema nog niet bekend was.
Met de inhoudelijke en organisatorische voorbereiding daarvan is veel tijd (we besteden daar 400 uur aan, de voorbereidingen lopen al een half jaar) en geld gemoeid (voor sommige projecten is dit ¤ 20,- per leerling). Daarnaast zijn er veel mensen van buiten school betrokken bij deze projecten. We kunnen deze projecten niet verzetten en dat is de reden dat de projecten 'gewoon' doorgaan, ook al snappen we heel goed we onze leerlingen daarmee teleurstellen (zeker omdat er op andere scholen wel gekeken kan worden).
Onze leerlingen hebben dat met een handtekeningenactie en met een staking laten weten. Tijdens de staking hebben we geprobeerd om de leerlingen ons standpunt uit te leggen. De staking begon leuk, ludiek, met voetballiederen. Op het eind was het niet meer leuk omdat er met eieren en andere troep werd gegooid. Leerlingen van wie we dit hebben gezien zijn daar op aangesproken en hebben die troep opgeruimd.
Bij mijn school gebeurde dat ook. 1 vriend van me had wat tussenuren toen en was de dichtstbijzijnde kroeg ingedoken, om tijdens Frans weer snel naast me te zitten, riekend naar rook en drank..quote:Op donderdag 10 juni 2010 23:48 schreef Zokunen het volgende:
Tijdens de CL finale die ajax won had ik gym, we moesten komen, maar de radio stond wel aan! (en er werd weinig gedaan)
Mijn oude schoolquote:Op donderdag 10 juni 2010 23:13 schreef -0- het volgende:
De schoolleiding van het Canisius kondigde het kijkverbod vorige week aan in De Gelderlander. Ook de SSGN had toen het besluit al genomen de lessen gewoon door te laten gaan. Daar besefte de leiding dat het besluit wel eens niet in goede aarde zou kunnen vallen.
Speeldata zijn ondertussen al bijna een half jaar bekend. Men wist het dus, maar heeft verzuimd eerder actie te ondernemen.quote:Op donderdag 10 juni 2010 23:20 schreef Wokkel het volgende:
Ze hebben al dingen gepland die niet makkelijk te verplaatsen zijn.
[..]
Sukkelquote:Op donderdag 10 juni 2010 23:48 schreef Zokunen het volgende:
Tijdens de CL finale die ajax won had ik gym, we moesten komen, maar de radio stond wel aan! (en er werd weinig gedaan)
Ach komquote:Op vrijdag 11 juni 2010 09:21 schreef motorbloempje het volgende:
gewoon lessen volgen, niet zeiken en dan tegen het einde van de wedstrijd vragen of de radio even aan magzo heb ik toen in groep 6 Ajax kampioen 'horen' worden, super tof was dat
Logisch? Sinds wanneer is voetbal kijken een recht? Ik zie werkelijk niet in waarom er voetbal gekeken 'moet' worden, laat staan waarom voetbal belangrijker is dan onderwijs..quote:Op donderdag 10 juni 2010 23:13 schreef -0- het volgende:
[..]
Bron + filmpje: Gelderlanderhttp://www.gelderlander.nl/voorpagina/nijmegen/6814656/WKrel-Nijmeegse-scholieren-voor-camera.ece?start=3&sort=asc#reakties
Tja, actie van de school is ook niet al te slim in mijn ogen, er zijn velen scholen die wel voetbal gaan kijken dus dat je dan onrust krijgt onder je leerlingen is logisch.
quote:Op vrijdag 11 juni 2010 09:22 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Ach kom
Leuk voor een meisje dat ook eens voetbal volgt, maar daar kun je toch niks mee?
Een dagje les is zeker niet belangrijker dan de eerste WK wedstrijd van het NL elftal.quote:Op vrijdag 11 juni 2010 09:35 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
/care, het is school, andere dingen zijn belangrijker dan voetbal en onderwijs al helemaal.
Lol hihiquote:Heb zelf maandag ook een tentamen, ga ik ook niet vragen of ze het verplaatsen of dat ze een tv aan zetten
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |