Tussen mijn huis en de bushalte ligt geen station. Ik kan mijn saldo, als ik met de bus ga, dus pas controleren op het moment dat ik de bus in stap. Of als ik eerst naar de AH ga, die 1 km de andere kant op is.quote:Op donderdag 3 juni 2010 15:50 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Ik snap best dat het handig is dat je het actuele saldo ziet. Maar waarom het perse dezelfde dag via internet te controleren moet zijn snap ik niet. Op de stations staan genoeg apparaten om het te controleren en je hebt het eigenlijk niet eens nodig omdat je ook automatisch op kunt laden.
Dan raad ik je aan om het autmatisch opladen te activeren.quote:Op donderdag 3 juni 2010 15:55 schreef Q. het volgende:
[..]
Tussen mijn huis en de bushalte ligt geen station. Ik kan mijn saldo, als ik met de bus ga, dus pas controleren op het moment dat ik de bus in stap. Of als ik eerst naar de AH ga, die 1 km de andere kant op is.
Ja, lekker, iedereen maar toegang geven tot je bankrekening. Als je de chipkaart verliest, kan de vinder op jouw kosten heel Nederland door met het OV. (Nou kun je die kaart van laten blokkeren, maar dat kost ook tijd en je moet ook eerst doorhebben dat die kaart weg is.) Met een strippenkaart is het risico nooit groter dan het aantal vrije strippen op de kaart. Met een chipkaart zonder automatisch opwaarderen, is je risico niet groter dan het saldo op de kaart. En het moet toch niet zo zijn dat we extra risico's moeten nemen omdat TLS niet in staat is de juiste saldo-informatie te verstrekken?quote:Op donderdag 3 juni 2010 16:04 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Dan raad ik je aan om het autmatisch opladen te activeren.
Ja dat klopt, alleen niemand weet hoe vaakquote:Op donderdag 3 juni 2010 17:13 schreef znarch het volgende:
Hoe zit het nu prcies als je vergeet uit te checken in bv de bus met een studenten ov chipkaart?
Hoorde zelfs dat hij na een x aantal keer geblokkeerd word, klopt dat?
Komop zeg... Moet ik je echt nog serieus nemen als je al begint met "iedereen toegang geven tot je bankrekening"?quote:Op donderdag 3 juni 2010 17:11 schreef Light het volgende:
[..]
Ja, lekker, iedereen maar toegang geven tot je bankrekening. Als je de chipkaart verliest, kan de vinder op jouw kosten heel Nederland door met het OV. (Nou kun je die kaart van laten blokkeren, maar dat kost ook tijd en je moet ook eerst doorhebben dat die kaart weg is.) Met een strippenkaart is het risico nooit groter dan het aantal vrije strippen op de kaart. Met een chipkaart zonder automatisch opwaarderen, is je risico niet groter dan het saldo op de kaart. En het moet toch niet zo zijn dat we extra risico's moeten nemen omdat TLS niet in staat is de juiste saldo-informatie te verstrekken?
maar ja als je niet elke dag reist, kan het flink oplopen. Probeer het maar eens terug te krijgen danquote:Op donderdag 3 juni 2010 17:31 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Komop zeg... Moet ik je echt nog serieus nemen als je al begint met "iedereen toegang geven tot je bankrekening"?
Als je je kaart verliest, dan kun je die meteen blokkeren. Dan is die de volgende dag niet meer bruikbaar en wordt er niet meer op jouw kosten gereisd.
En bij een strippenkaart ben je je geld zeker kwijt. Bij een persoonlijke kaart storten ze je geld terug op een rekening.
Zodra je merkt dat je je kaart hebt verloren, kun je die laten blokkeren. JIj controleert ongetwijfeld iedere 5 minuten of je alle pasjes en dergelijke nog hebt, maar dat geldt vast niet voor iedereen. En zolang je niet weet dat je je kaart hebt verloren, is er ook niets te blokkeren.quote:Op donderdag 3 juni 2010 17:31 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Komop zeg... Moet ik je echt nog serieus nemen als je al begint met "iedereen toegang geven tot je bankrekening"?
Als je je kaart verliest, dan kun je die meteen blokkeren. Dan is die de volgende dag niet meer bruikbaar en wordt er niet meer op jouw kosten gereisd.
Het geld dat er nog opstaat kunnen ze terugboeken. Ongetwijfeld minus wat kosten, en alleen als het saldo ten minste een bepaald bedrag is.quote:En bij een strippenkaart ben je je geld zeker kwijt. Bij een persoonlijke kaart storten ze je geld terug op een rekening.
Ja saldo onder 5 euro ben je kwijt, ter vergelijking een strippenkaart kost 7,30quote:Op donderdag 3 juni 2010 19:32 schreef Light het volgende:
[..]
Zodra je merkt dat je je kaart hebt verloren, kun je die laten blokkeren. JIj controleert ongetwijfeld iedere 5 minuten of je alle pasjes en dergelijke nog hebt, maar dat geldt vast niet voor iedereen. En zolang je niet weet dat je je kaart hebt verloren, is er ook niets te blokkeren.
Daarbij, als het een dag duurt voordat zo'n blokkade effect heeft, dan is dat best lang. Of gaat dat net zo snel als het zichtbaar worden van de reisgegevens op ov-chipkaart.nl? In dat geval valt een dag nog mee.
[..]
Het geld dat er nog opstaat kunnen ze terugboeken. Ongetwijfeld minus wat kosten, en alleen als het saldo ten minste een bepaald bedrag is.
Die 20 euro is bij een anonieme chipkaart. En daar kun je geen automatisch opwaarderen aan koppelen. Bij een persoonlijke chipkaart rekent NS 10 euro borg.quote:Op donderdag 3 juni 2010 18:06 schreef macca728 het volgende:
En bij automatisch opwaarderen blijft het nadeel, dat er pas wordt opgewaardeerd als je saldo lager is dan 5 euro. En bij de NS moet je 20 euro schuiven als borg, dus moet je minimaal 2 of 3x inchecken.
quote:Ook al zo vaak gezegd en zo vaak genegeerd, want nadelen zijn er niet he
Nou als dat zo'n groot bezwaar is kun je ook meteen je credit card doorknippen, want als je die kwijt bent kan er veel meer mee gebeuren...quote:Op donderdag 3 juni 2010 19:32 schreef Light het volgende:
[..]
Zodra je merkt dat je je kaart hebt verloren, kun je die laten blokkeren. JIj controleert ongetwijfeld iedere 5 minuten of je alle pasjes en dergelijke nog hebt, maar dat geldt vast niet voor iedereen. En zolang je niet weet dat je je kaart hebt verloren, is er ook niets te blokkeren.
Het duurt geen dag, de volgende dag is je kaart geblokkeerd. Het systeen verwerkt de blokkering 's nachts.quote:Daarbij, als het een dag duurt voordat zo'n blokkade effect heeft, dan is dat best lang. Of gaat dat net zo snel als het zichtbaar worden van de reisgegevens op ov-chipkaart.nl? In dat geval valt een dag nog mee.
Moet 5 euro of meer zijn.quote:Het geld dat er nog opstaat kunnen ze terugboeken. Ongetwijfeld minus wat kosten, en alleen als het saldo ten minste een bepaald bedrag is.
nee hoor, met een persoonlijke kaart anders dan een NS kaart betaal je 20 euro borg en kan je ook automatisch opladen activeren. Alleen met een NS kaart betaal je 10 euro borgquote:Op donderdag 3 juni 2010 19:34 schreef Light het volgende:
[..]
Die 20 euro is bij een anonieme chipkaart. En daar kun je geen automatisch opwaarderen aan koppelen. Bij een persoonlijke chipkaart rekent NS 10 euro borg.
[..]
Die betalingen kun je betwisten en terug laten draaien. De verkoper loopt een groter risico.quote:Op donderdag 3 juni 2010 19:37 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Nou als dat zo'n groot bezwaar is kun je ook meteen je credit card doorknippen, want als je die kwijt bent kan er veel meer mee gebeuren...
Da's nog lang. Zo'n blokkering zou in minuten moeten zijn geregeld.quote:Het duurt geen dag, de volgende dag is je kaart geblokkeerd. Het systeen verwerkt de blokkering 's nachts.
Op het moment dat je de kaart laat blokkeren? Of op het moment dat de blokkering daadwerkelijk actief wordt?quote:Moet 5 euro of meer zijn.
Ok, mijn fout dusquote:Op donderdag 3 juni 2010 19:49 schreef macca728 het volgende:
[..]
nee hoor, met een persoonlijke kaart anders dan een NS kaart betaal je 20 euro borg en kan je ook automatisch opladen activeren. Alleen met een NS kaart betaal je 10 euro borg
bv met een persoonlijke kaart van de RET betaal je 20 euro borg
Dat ligt er ook aan hoeveel er moet worden bijgestort iedere opwaardeeractie.quote:blijft nog staan, dat je minstens 2x of 3x moet inchecken om je saldo voldoende op te waarderen.
1 krijg je nou een boete als je het vergeet (ds per keer)?quote:Op donderdag 3 juni 2010 17:26 schreef macca728 het volgende:
[..]
Ja dat klopt, alleen niemand weet hoe vaak![]()
![]()
Je kan de blokkade wel kosteloos laten verwijderen
1 als je vergeet uit te checken ? Nee geen boetequote:Op donderdag 3 juni 2010 20:05 schreef znarch het volgende:
[..]
1 krijg je nou een boete als je het vergeet (ds per keer)?
2 Als je wilt uitchecken, en ik moet er uit bij halte 4. kan ik dan mijn kaart al uitchecken zodra de bus bij halte 3 weggaat en halte 4 op de display staat?
Als blijkt dat jij onvoorzichtig bent geweest ben je toch echt de sjaak.quote:Op donderdag 3 juni 2010 19:52 schreef Light het volgende:
[..]
Die betalingen kun je betwisten en terug laten draaien. De verkoper loopt een groter risico.
Dat is jouw mening. Het systeem is zo bedacht dat er geen constant contact met een server nodig is. Net als de chipknip, raak je die kwijt, dan ben je ook al het geld daarop kwijt.quote:Da's nog lang. Zo'n blokkering zou in minuten moeten zijn geregeld.
Geen idee. Ik neem aan nadat die echt geblokkeerd is.quote:Op het moment dat je de kaart laat blokkeren? Of op het moment dat de blokkering daadwerkelijk actief wordt?
Als je je kaart blokkeert wordt het automatisch opladen wel meteen gestopt.quote:7,60 euro, idd. Maar je risico is nooit groter dan de waarde van die strippenkaart. Bij een chipkaart met automatisch opwaarderen is je risico groter dan het saldo op de kaart, omdat er bij te weinig salod automatisch geld van je bankrekening wordt gehaald.
1 dus ik hoef als student eigenlijk niet uit te checken?quote:Op donderdag 3 juni 2010 20:13 schreef macca728 het volgende:
[..]
1 als je vergeet uit te checken ? Nee geen boete
2 ja dat kan, bij het naderen van de halte 4,
Het activeren van automatisch opwaarderen moet bij aparte automaten.quote:Op donderdag 3 juni 2010 20:19 schreef CherryLips het volgende:
Ik heb automatisch opwaarderen aangevraagd via de website, maar ik moet het nog activeren. Kan dat gewoon bij die speciale OV-chip-poortjes?
Ik heb de OV-chip op m'n Voordeelurenpas staan, maar volgens Mijn NS is die niet meer aan m'n pas gekoppeld. Maar hij doet het toch echt en heb hem daar nota bene geactiveerd.
nee alleen je zal wel problemen krijgen als je overstapt, want dan sta je nog ingecheckt bij een andere vervoerder c.q. andee bus of tram.quote:Op donderdag 3 juni 2010 20:20 schreef znarch het volgende:
[..]
1 dus ik hoef als student eigenlijk niet uit te checken?
2 maar dat kan in princiepe dus als de halte waar ik er uit wil op display verschijnt toch?
Heb je 'm al gebruikt?quote:Op donderdag 3 juni 2010 21:25 schreef RiDo78 het volgende:
Vandaag is er weer een zwarte dag in de geschiedenis van het nederlandse OV. Amsterdam is nu ook verplicht om op die ov-shitkaart. Ik heb er nog steeds geen enkel voordeel voor de reizigervan kunnen bedenken. Maar ik schudt zo een hele stapel nadelen uit mijn mouw...
Nu werk ik in de ICT en ben echt niet bang voor verandering... maar die OV-shitkaart vind ik echt 3x niks. Imo. is het gewoon een projectje van onze incompetente regering die er doorheen gedrukt wordt om niet helemaal gezichtsverlies te leiden.
Ik krijg vooral in het westen alleen maar goede reacties, en ja weer van de leeftijdscategorie 45 en ouder.quote:Op donderdag 3 juni 2010 21:25 schreef RiDo78 het volgende:
Vandaag is er weer een zwarte dag in de geschiedenis van het nederlandse OV. Amsterdam is nu ook verplicht om op die ov-shitkaart. Ik heb er nog steeds geen enkel voordeel voor de reizigervan kunnen bedenken. Maar ik schudt zo een hele stapel nadelen uit mijn mouw...
Nu werk ik in de ICT en ben echt niet bang voor verandering... maar die OV-shitkaart vind ik echt 3x niks. Imo. is het gewoon een projectje van onze incompetente regering die er doorheen gedrukt wordt om niet helemaal gezichtsverlies te leiden.
waarom heeft de NS allemaal aparte regeltjes ?quote:Op donderdag 3 juni 2010 21:56 schreef Geerd het volgende:
Ik vind het toch wel frappant hoor, 80% van de mensen die op saldo reist is boven de 30.
Merendeel van die 80 % rond de 50/60, die hebben het altijd voor elkaar terwijl je voor reizen op saldo toch aantal stappen moet doen.
Telefonisch of via internet aanvragen dan bij de automaat of loket activeren dan nog geld op zetten.
En studenten hoefden alleen maar hun week of weekend product er op te laden.
Enja in het begin waren daar wat problemen mee en moesten we ook coulant zijn, maar ik kom nu nog studenten tegen die niet eens weten dat de ib groep nu duo is geworden, gewoon lekker in/uit checken bij ns.
En zelfs nog proberen met een week kaart in het weekend te reizen door in te checken.
En dat is niet een keer, dat kom je nu nog steeds elke dag tegen.
Heb zelf een ov gehad en kreeg ik ook alle voorwaarden der bij.
Ik geloof niet dat alle studenten alleen maar een kaart in de bus krijgen.
De kaartautomaten blijven nog gewoon een paar jaar hoor kom al genoeg mensen tegen 1de klas maar via de automaat een overgang gekocht van 2 naar 1.quote:Op donderdag 3 juni 2010 21:58 schreef macca728 het volgende:
sterkte aan de provincies waar nog helemaal geen OV chipkaart is
Sterkte ook aan de NS die binnen een jaar een oplossing moet hebben voor mee laten reizen van anderen op een kortingskaart van 1 reiziger
Omdat veel mensen een jaartrajectkaart hebben of een voordeeluren kaart, hierop kun je al gratis op saldo reizen alleen moet je dat even activeren en hoef je niet voor 7,5 een kaart te kopenquote:Op donderdag 3 juni 2010 22:01 schreef macca728 het volgende:
[..]
waarom heeft de NS allemaal aparte regeltjes ?
activeren van reizen op saldo bv ? Het is toch 1 systeem ?
je hebt het bericht gemist dat een hele hoop OV studentenkaarten gewoon binnen een paar weken defect waren ?quote:Op donderdag 3 juni 2010 21:59 schreef Geerd het volgende:
[..]
Ik krijg vooral in het westen alleen maar goede reacties, en ja weer van de leeftijdscategorie 45 en ouder.
Echt waar weet niet wat het is met de studenten van nu maar als dat de toekomst van ons is.
wat heeft dat te maken met een OV chipkaart die ik al 3 jaar gebruik en opeens voor de NS moet gaan activeren ? Die ik ook gratis kreeg van de RET trouwens, die hoefde ik helemaal niet te activeren.quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:04 schreef Geerd het volgende:
[..]
Omdat veel mensen een jaartrajectkaart hebben of een voordeeluren kaart, hierop kun je al gratis op saldo reizen alleen moet je dat even activeren en hoef je niet voor 7,5 een kaart te kopen
Er is een verschil tussen een kapotte kaart (krijg ik geen gegevens) en de melding geen reisrecht dus waarbij persoon in kwestie zijn week of maand abbo niet heeft opgehaald.quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:05 schreef macca728 het volgende:
[..]
je hebt het bericht gemist dat een hele hoop OV studentenkaarten gewoon binnen een paar weken defect waren ?
dat studenten hun extra reiskosten door alle problemen met de OV studentenkaart standaard niet vergoed krijgen ?? Soms wel tot 600 euro toe
Ik zou er dan ook klaar mee zijn
Veruit het grootste deel van het land is de OV chipkaart niet verplicht. Als dan blijkt dat steeds meer mensen de kaart gebruiken is er niks mis met die zin.quote:Op donderdag 3 juni 2010 21:59 schreef BasOne het volgende:
Ik word schijtziek van de reclame spotjes op de radio
"Steeds meer mensen kiezen voor de OV chip kaart"
Nee, steeds meer mensen worden gedwongen hem te gebruiken.....
Dat is toch hetzelfde dat je steeds in en uit moet checken bij verschillende vervoerders?quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:08 schreef macca728 het volgende:
[..]
wat heeft dat te maken met een OV chipkaart die ik al 3 jaar gebruik en opeens voor de NS moet gaan activeren ? Die ik ook gratis kreeg van de RET trouwens, die hoefde ik helemaal niet te activeren.
Vind je dat niet verwarrend ? Het is toch 1 systeem ?
Kaart was te lang verlopen dan?quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:12 schreef macca728 het volgende:
Om even wat te delen:
Bij verlenging van korting NS kaart: Oh sorry, U had er al één? Te laat, kunnen uw oude kaart niet meer gebruiken, u krijgt al een nieuwe thuisgestuurd.
En m'n andere OV abbo's dan? Ja jammer, dan maar twee kaarten.
Brief thuis: U heeft al een kaart op naam; twee is illegaal.
NS: Oh, ja we kopieren dan wel die statussen mee. Moet u even naar zo'n automaat.
Automaat: Ok, overgezet, reis tegoed niet. Twee weken geen abbo's beschikbaar, zijn van kaart 1 af; kaart 2 nog niet binnen.
Kaart twee komt binnen, dus die geactiveerd. Maar de 24 eu kan ik nog niet over zetten, dus dan maar met kaart 1 inchecken blijven tot die leeg is.
Kaart 1 schrijft vervolgens bij inchecken geld af van zowel kaart 1 als 2 bij inchecken.
Een nooit gebruikte kaart 2, zit dus meteen al bij het eerste gebruik op -3.81eu
10x controle waarbij ik hoor dat ik mijn traject kaart niet los van m'n saldo mag gebruiken en ik deze zooi moet uitleggen. Twee boetes die ik terug moet vorderen van 35,- omdat de groep van controleurs geen zin heeft in verhaaltjes.
![]()
![]()
![]()
Heb dit nergens ontkent enja zijn veel problemen mee, en die kaarten net zoals die voordeeluren kaarten worden niet geleverd door NS, dusja alleen bij fraude kunnen we die dingen innemen.quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:12 schreef macca728 het volgende:
http://www.treinreiziger.(...)atssecretaris-142576
Studenten die hoge (reis)kosten maken door fouten met de studentenchipkaart krijgen hun kosten niet altijd vergoed: vervoersbedrijven blijken in de praktijk deze opdracht van staatssecretaris Van Bijsterveldt te negeren. Dit blijkt uit navraag van Rover bij het OV-Loket.
Declaratieverzoeken van studenten kunnen zonder enige verklaring worden afgewezen, ook zijn er geen voorwaarden bekend voor het indienen van declaraties. Daarnaast worden studenten met defecte chipkaarten op kosten gejaagd. Tot die conclussie komt Rover.
Drama studenten ov-chip
“De invoering van de studentenchipkaart is van het begin af aan al een drama, geen enkele procedure heeft zo veel incompetentie aan het licht gebracht”, stelt Rover. Ook de politiek kon er niet omheen: na de verplichte overschakeling op de studentenchipkaart kwamen vele studenten in de problemen door de chaos bij de invoering. Uiteindelijk besloot staatssecretaris Van Bijsterveldt dat studenten hun gemaakte kosten (treinkaartjes, vele pasfoto’s en dure telefoontjes) konden declareren bij vervoersbedrijven via een speciaal formulier.
Verantwoordelijkheid afschuiven
In de praktijk blijken geen voorwaarden te zijn gebonden aan het indienen van deze declaraties. Vervoersbedrijven kunnen daarom zonder verantwoording de declaraties afwijzen. Ook worden geen kosten vergoed wanneer de fout bij de Dienst Uitvoering Onderwijs ligt. “Het is niet de zaak van de student wie de schuldige is”, aldus Rover, “dit naar elkaar wijzen van de betrokkenen zorgt al tijden voor ellende. Intussen moeten studenten buiten hun schuld honderden euro’s aan kosten maken en ze kunnen naar hun geld fluiten”.
Reiskostenvergoeding
Ook krijgen studenten geen reiskostenvergoeding bij een defecte chipkaart. Dit probleem is groeiende: honderden studentenchipkaarten laten momenteel het leven waardoor de student weer op hoge kosten wordt gejaagd.
toch duidelijk ? voordeelurenkaart werd vervangen door nieuwe, echter daardoor was de (nog geldige) oude kaart niet meer te gebruiken (net als met bankpas blijkbaar) en de nog geldige abonnementen konden ook niet overgezte wordenquote:Op donderdag 3 juni 2010 22:17 schreef Geerd het volgende:
[..]
Kaart was te lang verlopen dan?
Kom elke week wel paar verlopen kortingskaarten tegen ja en die zijn mits niet te lang verlopen gewoon weer te verlengen.
Om nog even op het punt van privacy terug te komen...quote:Op donderdag 27 mei 2010 22:37 schreef macca728 het volgende:
[..]
ouderen en kinderen zijn ook vaste klant ?
Reisgegevens mogen ze hebben, alleen niet gekoppeld aan personen
en waarom mag een conducteur mijn laatste 10 reizen zien, terwijl de NS zegt dat dat niet mogelijk is
quote:CBP negeert privacyschending OV-chipkaart
Gepubliceerd: Maandag 25 januari 2010 /// Auteur: Brenno de Winter
Vervoersbedrijven schenden met de OV-chipkaart de privacy van studenten en andere kaarthouders. Prijs mag geen reden zijn anonimiteit op te geven, maar het CBP komt niet in actie.
ik voorzie een pinpas, GSM en creditcard reactiequote:Op donderdag 3 juni 2010 22:37 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Om nog even op het punt van privacy terug te komen...
[..]
Ja zeg het maar, dit soort gevalletjes zou een belletje voldoende moeten zijn.quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:30 schreef macca728 het volgende:
[..]
toch duidelijk ? voordeelurenkaart werd vervangen door nieuwe, echter daardoor was de (nog geldige) oude kaart niet meer te gebruiken (net als met bankpas blijkbaar) en de nog geldige abonnementen konden ook niet overgezte worden
Gevolg, boetes van de conducteur+ dubbel tarief op saldo reizen (hoe kan dat in hemelsnaam, alle kaarten zijn toch uniek ?)
Ah leulk.... Daar hadden we het nog niet over gehadquote:Op donderdag 3 juni 2010 22:37 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Om nog even op het punt van privacy terug te komen...
[..]
quote:n een reactie laat de voorlichter van het CBP weten dat de problematiek van prijsdruk voor abonnementshouders en kortingskaarten nu niet meer op de radar staat. “Het CBP heeft niet onderzocht of er sprake was/is van prijsdruk, dus kunnen wij hierover geen uitspraken doen.”
Wat een triest figuur ben je ook, want de volgende regel:quote:Op donderdag 3 juni 2010 22:42 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Ah leulk.... Daar hadden we het nog niet over gehad
Misschien ook maar eens het HELE artikel lezen:
[..]
Kortom: CBP geeft aan dat het niet zou mogen, en daarna gebeurt het toch.quote:Het is onduidelijk waarom het CBP het niet heeft opgepikt, want de eisen zelf zijn niet komen te vervallen, stelt de organisatie. De woordvoerdster wil niet aangeven of dit een onderwerp zou zijn waar het CBP handhavend bij zou kunnen optreden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |