abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_81784328
quote:
Israël weert opnieuw een kritische joodse denker

Deze week werd voor de zoveelste keer een vooraanstaande joodse intellectueel onheus bejegend door Israël. Met het tegenhouden van de joods-Amerikaanse denker Noam Chomsky eerder deze week aan de Jordaanse grens bleek opnieuw dat de Israëlische autoriteiten weinig behoefte hebben aan joodse denkers die zich kritisch uilaten over de Israëlische politiek.

Chomsky, die bekend staat om zijn strijd voor de rechten van de Palestijnen, probeerde vanuit Jordanië naar de Westelijke Jordaanoever te gaan om een lezing te geven op de Palestijnse Birzeit-universiteit in de buurt van Ramallah. Na ondervraging van een aantal uren bij de grensovergang werd hij teruggestuurd. De afgelopen jaren kregen joodse criticasters als Norman Finkelstein, Richard Falk en Richard Goldstone een soortgelijke behandeling.

Chomsky
De internationaal hoog aangeschreven linguïst, filosoof en politiek analist was uitgenodigd door de Birzeit-universiteit. De criticaster van het Israëlische beleid ten opzichte van de Palestijnen zou een lezing geven over het Amerikaanse buitenlandse beleid.

Dat werd dus niet toegestaan. Chomsky vergeleek de aanpak van de Israëlische regering met die van stalinistische regimes. "Het zal nog niet vaak gebeurd zijn dat iemand toegang tot een land wordt ontzegd omdat hij zijn lezing niet op de universiteit van Tel Aviv geeft."

Criticasters
Verschillende vooraanstaande joodse intellectuelen gingen Chomsky voor. Een aantal jaren geleden werd Norman Finkelstein op luchthaven Ben Gurion de toegang tot Israël ontzegd. Finkelstein denkt dat hij moest boeten voor zijn scherpe kritiek op de oorlog in Gaza.

In 2008 werd ook Richard Falk, emeritus hoogleraar internationaal recht, die als VN-expert onderzoek moest doen naar de oorlog in Gaza, toegang geweigerd en met een vliegtuig naar de Verenigde Staten teruggestuurd.

Goldstone
De manier waarop Richard Goldstone, hoofd van een VN-commissie die onderzoek deed naar oorlogsmisdaden tijdens de Gaza-oorlog, werd behandeld, is echter het meest opvallend. Israël weigerde mee te werken aan het door hem geleide onderzoek en gaf Goldstone geen toestemming om via Israël naar Gaza te reizen. De Israëlische woede over zijn rapport leidde er zelfs toe dat Goldstone door sommige Israëli's werd beschuldigd van racisme tijdens en meewerking aan het apartheidsregime.

De Zuid-Afrikaanse jood wordt verguisd om zijn kritische houding ten opzichte van Israël. Het rapport van Goldstone en zijn bevindingen worden echter ook onderschreven door rapporten van mensenrechtenorganisaties als Human Rights Watch.

Bron
Wat was het ook alweer, dit land zou de enige voorbeelddemocratie van het Midden-Oosten zijn?
quote:
Chomsky: "Israël handelt als een totalitaire staat"

Noam Chomsky heeft er Israël van beschuldigd te handelen als een totalitaire staat nadat de Israëlische regering hem de toegang tot de Westelijke Jordaanoever had geweigerd.

De 81-jarige Chomsky, een Joods-Amerikaanse professor linguïstiek aan het Massachusetts Institute of Technology (MIT), was door de Palestijnse Birzeit Universiteit uitgenodigd om een lezing te houden in de buurt van Ramallah.

Tegengehouden
Vanuit Amman in Jordanië liet Chomsky de verzamelde pers in Ramallah weten dat hij zondag vijf uur was opgehouden aan de door de Israëli's gecontroleerde Allenby-overgang tussen Jordanië en de Westelijke Jordaanoever, om er te horen te krijgen dat hij de grens niet mocht oversteken.

"Dit zeer ongewone gedrag zie je alleen maar in totalitaire staten. Het gaat om een bemoeienis met de onafhankelijkheid van de universiteit", aldus Chomsky. Chomsky heeft naar eigen zeggen de indruk dat hij werd opgehouden vanwege zijn kritische houding tegenover Israël.

Bron
Video: Interview met Chomsky:
http://nos.nl/artikel/157931-israel-weert-noam-chomsky.html

Hij heeft zijn lezing uiteindelijk via een videoverbinding gegeven:
http://weblogs.nos.nl/mid(...)sky-en-zijn-dochter/
quote:
Van Agt provoceert Israël met Midden-Oosten reis

Een delegatie van Nederlandse prominenten uit politiek en wetenschap bezoekt onder leiding van oud-premier Dries van Agt komende week Israël en de bezette Palestijnse gebieden op de Westelijke Jordaanoever.

“We zullen vooral in contact treden met organisaties van vredesactivisten in Israel zelf en in de bezette gebieden," aldus Van Agt in een interview met NU.nl vlak voor het vertrek.

Van Agt staat bekend om zijn uitgesproken pro-Palestijnse standpunten. Naast CDA-er Van Agt gaan veel prominente oud-politici mee zoals oud-vice-premier Laurens Jan Brinkhorst (D66), oud-PvdA-minister Klaas de Vries, oud-CDA-voorzitters Bert de Vries en Tineke Loddes en
oud-minister van Defensie Wim van Eekelen van de VVD.


De reis wordt georganiseerd door The Rights Forum, een stichting opgericht door Van Agt, die zich inzet voor een rechtvaardiger Midden-Oosten beleid.


Pikant

“Het is vooral pikant dat de CDA-prominenten aan de reis deelnemen omdat juist die partij en met name demissionair premier Balkenende en diens minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen de laatste jaren een pro-Israelisch beleid zijn blijven voeren."

"Dat beleid van het CDA moet echt veranderen", aldus Van Agt, die als minister-president naar eigen zeggen in de periode van 1977 tot en met 1982 eenzelfde pro-Israëlisch beleid voerde maar later “tot inkeer kwam”.


Nederlandse steun

De Nederlandse steun aan Israël lijkt af te nemen onder de bevolking, zegt Van Agt. Onlangs kreeg de Israelische website Ynetnews.com een intern onderzoek van het Israelische ministerie van Buitenlandse Zaken in handen waaruit blijkt dat de ‘historische steun’ voor de Joodse staat onder het Nederlandse volk sterk aan het veranderen is.

In het rapport worden premier Balkenende en minister Verhagen wel geprezen om hun ‘zeer vriendelijke houding jegens Israël’. "Het zijn de laatste der Mohikanen," reageert Van Agt. “Het zal het Israelische zelfvertrouwen toch gaan aanvreten als de steun van bondgenoten als Nederland op z’n retour is."


Noam Chomsky

Een week geleden weigerde Israël de beroemde Joods-Amerikaanse publicist Noam Chomsky de toegang tot het land. Chomsky staat bekend als criticaster van het Israelische beleid ten aanzien van de Palestijnen.

“Ik houd er rekening mee dat ik geweigerd kan worden. De rest van de delegatie zal de reis gewoon voortzetten. Ik ga in dat geval naar huis en stampij maken in de pers," aldus de 79-jarige Van Agt die in 2009 zijn boek Een schreeuw om recht publiceerde waarin hij de “onrechtvaardige strijd” tussen de Israël en Palestina beschrijft.

“Reken maar dat men in Israel op de hoogte is van de inhoud van mijn boek. De inhoud wordt ongetwijfeld gezien als verderfelijk en onzinnig om zijn pro-Palestijnse houding. Als Chomsky al geweigerd wordt dan mag Dries van Agt uit Holland niet verwachten dat hij met open armen wordt ontvangen."

Bron
Nou, ben benieuwd of Van Agt ook wordt geweigerd.
pi_81788833
quote:
Op zondag 23 mei 2010 11:08 schreef De_Veenboer het volgende:

[..]

Wat was het ook alweer, dit land zou de enige voorbeelddemocratie van het Midden-Oosten zijn?
[..]

Video: Interview met Chomsky:
http://nos.nl/artikel/157931-israel-weert-noam-chomsky.html

Hij heeft zijn lezing uiteindelijk via een videoverbinding gegeven:
http://weblogs.nos.nl/mid(...)sky-en-zijn-dochter/
[..]

Nou, ben benieuwd of Van Agt ook wordt geweigerd.
Ik hoop eigenlijk dat ze hem toelaten tot de Palestijnse gebieden maar dat hij er daarna ook niet meer uit mag.
Kan hij zelf de rest van z'n leven ervaren hoe fantastische mensen die Palestijnen al dan wel niet zijn.
pi_81789256
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')