abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_80672124
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 17:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is bekend dat het gaat om een kleine kern veelplegers. Ondanks dat jij het liever anders ziet.
Verspreid over heel Nederland door middel van een tunnelnetwerk?
Knowledge is power, use it wisely.
TRU-Bandstemmenontcijferaar 2010
pi_80672168
Het zijn inmiddels heelveelplegers of topveelplegers.
  zaterdag 24 april 2010 @ 18:10:59 #53
39952 Hukkie
Wanna bang heads with me
pi_80672193
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 17:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is bekend dat het gaat om een kleine kern veelplegers. Ondanks dat jij het liever anders ziet.
Bedoel je niet dat er in iedere plaats waar problemen zijn een kleine kern verantwoordelijk is voor die problemen?
There are no Saviours, there are no Kings, the Power lies in your head
DeviantArt
pi_80674662
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 17:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is bekend dat het gaat om een kleine kern veelplegers. Ondanks dat jij het liever anders ziet.
'het is bekend dat'

is dat jou manier om van een persoonlijke mening een feit te maken?
  zaterdag 24 april 2010 @ 23:28:02 #55
222922 Fortune_Cookie
I sit and ponder... Huh?
pi_80681590
Die jongens laten niet met zich sollen zeg!
Intelligent, but fucked up.
  zondag 25 april 2010 @ 00:00:20 #56
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_80682888
quote:
Op zaterdag 24 april 2010 17:35 schreef Mutant01 het volgende:

[..]

Het is bekend dat het gaat om een kleine kern veelplegers. Ondanks dat jij het liever anders ziet.
bron?
pi_80684396
quote:
Op zondag 25 april 2010 00:00 schreef leolinedance het volgende:

[..]

bron?
Duim van Mutant01.
pi_80687296
quote:
De media berichten volop over het criminele gedrag van Marokkaanse jongeren in Amsterdam. Maar is de harde kern werkelijk zo groot? En hoe valt verdere schade te voorkomen? “Er moet mét ons worden gepraat in plaats van over ons.”

‘Jeugdbendes rukken op in Amsterdam’, ‘ Jongeren bedreigen agenten met de dood’, ‘Marokkanen terroriseren bejaarden’. De kranten staan de laatste tijd bol van de berichtgeving over de 1500 zogenoemde ‘harde-kernjongeren’ die de stad Amsterdam onveilig maken. Zeventig procent van hen is van Marokkaanse afkomst. “Het gaat in principe om een kleine hardnekkige groep die het voor de rest van de Marokkaanse gemeenschap verpest”, zegt Eric van der Burg (VVD), voorzitter van de deelraadcommissie orde en veiligheid.

Hoe groot is die harde kern nu echt? Een woordvoerder van de Amsterdamse politie: “Tot de harde kern rekenen wij niet alleen jongeren die zich schuldig maken aan criminele activiteiten, maar ook jongeren die meer dan twee keer voor overlast zorgen.” Onder dat laatste vallen onder meer het beledigen van een ambtenaar en verkeersovertredingen. Dit wijkt af van de landelijke definitie, die alleen jongeren met meerdere zware delicten op hun naam tot de harde kern rekent. Als je de landelijke norm op de gemeente Amsterdam toepast, blijven er van het alarmerende getal van 1500 nog maar zo’n 300 harde-kernjongeren over, van wie er 225 Marokkaans zijn.

Hoewel het aantal Marokkaanse probleemjongeren te verwaarlozen is in verhouding tot de 15.817 Marokkaanse jongeren in Amsterdam waar het wel goed mee gaat, gaat de aandacht vooral naar die 225. “De Marokkanen worden in de hoek gedrukt door de media”, zegt Moustafa Baba, vrijwilliger bij Towards A New Start (TANS), een organisatie die jonge Marokkanen helpt bij de ontplooiing van hun talenten. Uit woede over de stigmatisering door de media schreef hij woensdag een ingezonden brief aan het Algemeen Dagblad. Baba: “Nieuwsmedia zijn altijd op conflicten uit. Iedere keer als er iets gebeurt bellen ze mij weer op omdat ze contact willen met zo’n jongere die een oud vrouwtje heeft beroofd.”

Een negatief gevolg van de berichtgeving is dat de gehele Marokkaanse gemeenschap ongewild op het criminele gedrag van een paar jongeren wordt aangesproken. Maar valt de Marokkaanse gemeenschap iets te verwijten? Van der Burg: “In de deelraadcommissie is men van mening dat het niet zozeer een probleem is van de Marokkaanse gemeenschap, maar van de samenleving als geheel.” Baba van TANS: “Het is een maatschappelijk probleem, iedereen moet aan de oplossing bijdragen.”

Die oplossing wordt tegenwoordig vooral gezocht in het uitschrijven van individuele scenario’s voor harde-kernjongeren. De politie houdt het gedrag van de jongeren via hun cliëntvolgsysteem in de gaten, brengt de jongeren in kaart en stippelt vervolgens samen met justitie en organisaties als het Jeugd Opvang Team (JOT) een individueel traject voor ze uit. Afhankelijk van het aantal criminele activiteiten en de aard van de vergrijpen worden ze ondergebracht bij hulpverleningsinstanties of jongerenopvanghuizen. De ernstigste gevallen komen terecht in internaten als Den Engh en Glen Mills. Een woordvoerder van Politie Amsterdam-Amstelland: “Op deze manier proberen we de jongeren uit het circuit te halen.”

Er gaan stemmen op voor een hardere aanpak van probleemjongeren. Van der Burg: “In het verleden zijn deze jongeren veel te slap aangepakt.” Baba: “Veelplegers moeten de straf krijgen die ze verdienen.”

Niet iedereen is voorstander van een harde aanpak. Frank van Gemert, die onderzoek heeft gedaan naar harde-kernjeugd in Rotterdam en Amsterdam, vindt preventie belangrijker. “De bestaande harde kern is niet meer te helpen en sterft vanzelf uit. Je moet voorkomen dat er een nieuwe aanwas komt”, meent Van Gemert.

De gemeente werkt aan preventie door jongeren te helpen bij het afronden van hun opleiding of het vinden van een baan. “Als ze op straat hangen, heb je geen vat meer op ze. De verleiding is voor hen dan groot om op een verkeerde manier geld te gaan verdienen”, aldus Ruud van Wakeren, decaan op onder meer het Meridiaancollege in Slotervaart. Jongeren moeten in deze levensfase worden begeleid. Volgens Van Gemert is dat vooral een taak van de ouders, maar daar gaat het vaak mis. Marokkaanse ouders laten hun kinderen op jonge leeftijd alles alleen opknappen. Dat beaamt Baba: “Ouders begrijpen niet wat er speelt in het leven van hun kinderen en schuiven daarom de verantwoordelijkheid door naar de school.”

“Vanaf de middelbare school bezoeken ouders veel minder de ouderavonden”, merkt ook Van Wakeren. Terwijl de school vindt dat ouders juist een stimulerende rol hebben in het leven van hun kinderen. Dat Marokkaanse kinderen vaak het woord voeren voor hun ouders of zaken regelen als de huursubsidie, komt de ouder-kind verhouding ook niet ten goede.

,,Dit geldt misschien voor de eerste generatie, maar de tweede en derde zijn al zo vernederlandst, die nemen hun verantwoordelijkheid wel”, aldus Abderrahim Airihani, coördinator van het Buurtvaderproject in Slotervaart/Overtoomseveld. Hij neemt geen aanstoot aan de negatieve publiciteit over zijn gemeenschap. “Ik weet dat ik mijn kinderen goed opvoed en dat het goed met ze gaat. Die negatieve aandacht heeft ook een positief bij-effect: het zorgt voor meer samenhang en betrokkenheid binnen de Marokkaanse gemeenschap.”

De buurtvaders in Overtoomseveld hebben succes. Bij de start van het project in 1996 waren de mannen nog elke avond op straat te vinden om rondhangende jongeren op hun gedrag aan te spreken. Tegenwoordig is het rustig in de wijk en hebben ze meer een adviserende rol gekregen. Voor de stichting Al Mawadda organiseren de vaders activiteiten. Elke avond zitten meer dan tachtig buurtbewoners in het wijkcentrum. Natuurlijk om een kopje muntthee te drinken en een spelletje te doen. Maar ook om actuele problemen te bespreken.

Buurtvader Abderrahim vindt het helemaal niet erg om kinderen van anderen op hun gedrag aan te spreken. “In de Marokkaanse gemeenschap let iedereen op elkaars kinderen.” In Osdorp loopt het project ook, maar Airihani verwacht daar niet hetzelfde succes. “De politie heeft het daar voor het zeggen en dat zorgt voor een harder beleid.”

Een ander preventiemiddel is het mentorenproject. Jongeren krijgen dan een ‘geslaagde Marokkaan’ als coach. Dit soort voorbeeldfiguren zijn heel belangrijk voor de op straat hangende jongeren. Een kind vormt zijn identiteit op straat en ziet andere probleemjongeren als rolmodel. Geslaagde Marokkanen distantiëren zich namelijk vaak van de gemeenschap, omdat ze zich niet elke dag voor het gedrag van een kleine groep willen verantwoorden. “Voor het mentorenproject is veel animo”, zegt Baba. Op deze manier kunnen ze aan jongeren laten zien dat een baan meer status geeft dan een strafblad.

“Er zijn altijd jongeren die zich anders gedragen, dat is niet typisch Marokkaans,” zegt Airihani. Hij hoopt dat het begrip ‘Marokkaanse probleemjongere’ over tien jaar niet meer voorkomt. Volgens hem is het beter als de gemeente meer samenwerkt met de Marokkaanse ouders. “Er moet meer mèt ons gepraat worden dan over ons.”

Brita van Oostvoorn en Ingrid Huzen
quote:
Korpschef verbaasd over ophef Marokkaanse jongeren
Uitgegeven: 3 oktober 2008 07:43
Laatst gewijzigd: 3 oktober 2008 09:41

LEIDERDORP - Korpschef Jan Stikvoort van de politie Hollands-Midden is verbaasd over de ophef die in de Tweede Kamer is ontstaan na het incident met Marokkaanse jongeren in Gouda.

Hij vindt dat een betrekkelijk klein incident door zowel 'linkse' als 'rechtse' Kamerleden is opgeklopt. Stikvoort zegt dat vrijdag in een interview in de Volkskrant.

"Ik ben klaar met politici die iets kleins heel groot maken en vervolgens zeggen dat de politie haar werk niet goed doet." Stikvoort denkt dat Kamerleden hebben gehandeld uit drang om electoraal te scoren.


Volgens hem hebben ze in zijn gebied vaker last van autochtone plattelandsjongeren die snuiven, spuiten en zuipen. "Maar ik zie dat de politiek liever in de hypesfeer duikt op allochtonen".

Connexxion

Gouda kwam vorige maand in het nieuws toen chauffeurs van vervoersbedrijf Connexxion weigerden langer met hun bus door een deel van de wijk Oosterwei te rijden na bedreigingen door Marokkaanse jongeren.

De korpschef zegt dat in Oosterwei een kleine kern van ongeveer twintig jongeren de boel probeer te verzieken. "Die gasten pakken we keihard aan. Landelijk is het niet echt bijzonder".

Hij vindt dat de Kamer het imago van Gouda kapot heeft gemaakt. "De bewoners herkennen zich niet in het beeld dat de politici en media schetsen. De mensen zijn niet angstig en voelen zich niet bedreigd."

Wilders

PVV-leider Geert Wilders, die er eerder voor pleitte het leger in te zetten om de orde te herstellen in Gouda, vindt dat de korpschef moet worden ontslagen naar aanleiding van zijn uitspraken.

"Met zo'n gevoel van urgentie kan hij beter parkeerwachter worden'', stelde Wilders vrijdag in een reactie. Hij wil een spoeddebat over de kwestie.
In elke stad is er een relatief kleine harde kern veelplegers actief. Daarbij heb je nog randfiguren lopen. In grotere steden bestaat de harde kern uit een paar honderd jeugdigen. Dat ze prominent aanwezig zijn is nogal logisch, immers het zijn VEELPLEGERS. Dat ze niet aangepakt worden is ook evident. Zo lopen er in Gouda tegen een harde kern van 20 jongeren nog zo'n 400 zaken. Die schijnen nog op de plank te liggen bij de politie.
Allah Al Watan Al Malik
  zondag 25 april 2010 @ 10:41:29 #59
124912 Henk-B
Dus, fok jou dan!
pi_80688302
Laten we hopen dat ze eerder sterven dan de oude vrouw!
Nee papa niet met die stok, Helppppp , snik snik !
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')