Dat heb ik gelezen inderdaad. Nu staat er bij de meeste bouwtekeningen wel wat voor speaker er het best in kan, dus dat is wel zo makkelijk. Er ligt nog een shitload aan losse speakers waar ik dus kasten omheen wil maken.quote:Op vrijdag 16 april 2010 15:55 schreef Silven het volgende:
Aantal liter dat de kist moet zijn aan de hand van de specs van de speakers (alleen belangrijk voor mid/low). In geval van 3-weg systeem dat de mid en bass in afzonderlijke ruimtes zitten om interferentie te voorkomen. Daarnaast nog een bijbehorend filter erin hangen die de frequenties verdeelt in de speaker. Oh en 't is wel makkelijk als je goed let op hoeveel ohm de speakers zijn en hier een passende amp aanhangt.
Haha, dat is wel leuk, maar niet helemaal wat ik bedoelde. Doet me ook een beetje denken aan de boombox kliko die ik regelmatig voorbij zie komen. Nee, waar ik meer aan dacht is dit op kleinere schaal:quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:06 schreef Stinus het volgende:
Zelf heb ik een jaar geleden ook zoiets gemaakt; mijn apparaat hebben we hier omgedoopt tot de 'Boombox'![]()
Ik heb veel informatie geplukt uit fora op tweakers:
http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1240904
Zelf heb ik gewoon een klein houten doosje met boxen + versterker, en een losse accu. Heel easy overal mee naar toe nemen (op de boot/strand/voetbalpleintje oid)
Bedoel je zoiets?
Anders moet je daar eens kijken
Een kratradio is inderdaad wel leuk, ik denk alleen dat wat TS wil wel wat krachtiger moet gaan zijn gezien het voor een soundsystem is. Hoe groot moet het worden TS? Zijn het speakers voor tunnel/buitenfeestjes of moet er een complete zaal met geluid gevuld gaan worden?quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:06 schreef Stinus het volgende:
Zelf heb ik een jaar geleden ook zoiets gemaakt; mijn apparaat hebben we hier omgedoopt tot de 'Boombox'![]()
Ik heb veel informatie geplukt uit fora op tweakers:
http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1240904
Zelf heb ik gewoon een klein houten doosje met boxen + versterker, en een losse accu. Heel easy overal mee naar toe nemen (op de boot/strand/voetbalpleintje oid)
Bedoel je zoiets?
Anders moet je daar eens kijken
Ah jah, dat dacht ik al. Helaas heb ik niet zo veel verstand van geluid maar m'n vader is geluidstechnicus geweest, misschien kan ik hem wat vragen, als je je tekeningen naar me PM't kan ik kijken of ik je misschien kan helpen.quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:14 schreef defamai het volgende:
[..]
Haha, dat is wel leuk, maar niet helemaal wat ik bedoelde. Doet me ook een beetje denken aan de boombox kliko die ik regelmatig voorbij zie komen. Nee, waar ik meer aan dacht is dit op kleinere schaal:
[ afbeelding ]
Het is een voormalige discotheek, er staan momenteel 2 peavey's met B&W speakers van ongeveer een meter hoog (weet de specificaties niet uit mn hoofd) en een baskist, oorspronkelijk allemaal bedoeld als PA voor een band. Buitenfeestjes is iets wat eventueel later komt (portable zweeft dus wel ergens achter in mn hoofd).quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:23 schreef TimKuik het volgende:
[..]
Een kratradio is inderdaad wel leuk, ik denk alleen dat wat TS wil wel wat krachtiger moet gaan zijn gezien het voor een soundsystem is. Hoe groot moet het worden TS? Zijn het speakers voor tunnel/buitenfeestjes of moet er een complete zaal met geluid gevuld gaan worden?
Hehe, ja, dat gebeurd ook wel, maar er zijn wat mensen die toch hun eigen systempje willen opzetten, met dat pand als thuisbasis. En voor de normale bar-avonden moet er ook geluid staan.quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:39 schreef Golden_Pauper het volgende:
ach ja als er een feestje is nodig je toch wat soundsystems uit
wel een leuk project. Ik vind die echte soundsystem speakers met van die diepe kasten waar je je europauper in kwijt kan tijdens het hakken er wel vet eruit zien.
die onderste rij dus http://94.100.120.229/537(...)37463041_6_wRPI.jpeg
Yes, omvormertje halen, is niet heel erg duur. Wel alleen autospeakers erop dan waarschijnlijk omdat die meestal 4 ohm zijn en een normale versterker 8-16 ohm.quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:45 schreef defamai het volgende:
Ik bedenk me trouwens ineens dat ik nog wel een shitload aan autospeakers en een dikke pioneer autoversterker heb liggen, hoe is dat als basis? Kan ik het omkatten naar een 230 aansluiting?
Midrange is dan nog vrij simpel. Heeft weinig tot geen luchtafvoer nodig omdat ze niet zoveel druk opbouwen als een basskist. Is dus waarschijnlijk gewoon een vierkante kast bouwen en de speakers erin. Hoorns idem-dito, mag gewoon een dichte behuizing zijn. Wat tevens een tip is i.v.m. geldbesparing, ga eens naar de Praxis/Gamma in de buurt, bij de houtzagerij waar ze voor klanten hout op maat zagen, hebben ze meestal een afvalcontainer, hier zitten soms echt grote stukken geschikt hout in dat je voor noppes mee kan nemen!quote:Op vrijdag 16 april 2010 16:09 schreef defamai het volgende:
Ok, dat is duidelijk. Esthetisch gezien zal ik dan waarschijnlijk sowieso wel gaan voor een bandpass, ook omdat ik daar meer van denk te leren. Dan zullen het 2 bandpasses worden. Maar dan blijft volgens mij de midrange over, want de hoorns gebruik ik als tweeter, en die baskasten voor... de bas.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |