En daar kom je weer alleen maar als je goede cijfers hebt op de middelbare school en zo is het kringetje weer rondquote:Op zaterdag 13 maart 2010 16:52 schreef jbm het volgende:
[..]
Klopt, maar dan heb jet het over graduates die zich aanmelden voor een associate positie, nadat ze werkervaring plus MBA/MSc hebben afgerond.
De uni's waar de meeste Europese analysts vandaan komen zijn doorgaans Oxbridge, LSE, UCL, Warwick, Durham, TCD (Dublin), UCD (Dublin), RSM, Uva, HEC, EDHEC, École polytechnique, Lund, SSE (SE), Bocconi, St. Gallen, Mannheim, WHU (GER), Lomonosov (RUS).
Althans, dat ik wat ik het meeste zie.
Dat valt wel mee hoor, dat is voornamelijk zo bij de target uni's in de UK. Bij veel van de uni's die jbm noemde die in continental Europe liggen is dat namelijk niet het geval (RSM, SSE, Lund, St. Gallen etc.)quote:Op zaterdag 13 maart 2010 17:18 schreef draaier89 het volgende:
[..]
En daar kom je weer alleen maar als je goede cijfers hebt op de middelbare school en zo is het kringetje weer rond
Klopt. En natuurlijk kun je nog steeds bij een IB binnen komen als je niet van een van die uni's komt.quote:Op zaterdag 13 maart 2010 17:40 schreef pieter_R het volgende:
[..]
Dat valt wel mee hoor, dat is voornamelijk zo bij de target uni's in de UK. Bij veel van de uni's die jbm noemde die in continental Europe liggen is dat namelijk niet het geval (RSM, SSE, Lund, St. Gallen etc.)
Inderdaad, maar op een target school heb je meer kans, en 'koeien' suggereerde dat je geen hoge cijfers nodig hebt om IB'er te worden. Het is natuurlijk niet noodzakelijk, maar het maakt het leven wel een stuk makkelijker.quote:Op zaterdag 13 maart 2010 18:01 schreef jbm het volgende:
[..]
Klopt. En natuurlijk kun je nog steeds bij een IB binnen komen als je niet van een van die uni's komt.
Ik denk dat je gegarandeerd niet opvalt en mogelijk zelfs nadelig beoordeeld wordt. Ik kende de UCU toevallig via een kennis, maar geen van mijn (Nederlandse) collega's had er ooit van gehoord. En wat de boer niet kent, dat eet hij niet. Dus met 100-en CVs kom je dan snel op de verkeerde stapel.quote:Op zaterdag 13 maart 2010 01:49 schreef Bananenman het volgende:
[..]
Het lijkt mij dat zoiets zeer hoog aangeschreven staat. Aangezien ze vaak bij de grote zakenbanken niet zozeer kijken of je wat relevants gestudeerd hebt maar meer naar wat voor soort cijfers je hebt behaald, val je bijna gegarandeerd positief op als je op zo'n university college gezeten hebt. Je hebt om daar toegelaten te worden immers al een mooie VWO eindlijst moeten overhandigen, en ik neem aan dat de meeste studenten daar ook hoge cijfers halen aangezien het meestal zeer gemotiveerde mensen zijn. Daarna nog een master aan een topuniversiteit en volgens mij heb je een ideale kandidaat
Ik zou naast UvA en RSM ook zeker TuDelft en tegenwoordig Groningen zetten. Gek genoeg zie je die laatste enorm veel de afgelopen jaren, kan natuurlijk tijdelijk zijn.quote:Op zaterdag 13 maart 2010 16:52 schreef jbm het volgende:
[..]
Klopt, maar dan heb jet het over graduates die zich aanmelden voor een associate positie, nadat ze werkervaring plus MBA/MSc hebben afgerond.
De uni's waar de meeste Europese analysts vandaan komen zijn doorgaans Oxbridge, LSE, UCL, Warwick, Durham, TCD (Dublin), UCD (Dublin), RSM, Uva, HEC, EDHEC, École polytechnique, Lund, SSE (SE), Bocconi, St. Gallen, Mannheim, WHU (GER), Lomonosov (RUS).
Althans, dat ik wat ik het meeste zie.
Geen idee, dat is enkel wat we hier zien. Waarom weet ik niet.quote:
Inderdaad. En eigenlijk zie je Maastricht ook steeds vaker, maar dan wel de Duitsers die er gestudeerd hebben en niet zozeer de Nederlandersquote:Op zondag 14 maart 2010 10:38 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Ik zou naast UvA en RSM ook zeker TuDelft en tegenwoordig Groningen zetten. Gek genoeg zie je die laatste enorm veel de afgelopen jaren, kan natuurlijk tijdelijk zijn.
Niet aan het eerste in ieder geval, geen enkele Nederlandse universiteit heeft een slechte reputatie ofzo.quote:Op zondag 14 maart 2010 10:47 schreef Rejected het volgende:
Ok duidelijk, dan vraag ik me toch af of het aan de reputatie van de VU, niveau van de sollicitanten afkomstig van de VU of het verschil in aantal aanmeldingen ligt.
Ik zit zelf ook te denken aan een overstap naar Roosevelt Academy, ken jij mensen die via het UC in het wereldje zijn gekomen? (Al zijn de NLse UCs vrij recent). Ik heb al het één en ander gehoord over mensen die naar oxford, harvard, LSE, UCL zijn gegaan en daarna de financiele wereld in.quote:Op zondag 14 maart 2010 10:59 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Niet aan het eerste in ieder geval, geen enkele Nederlandse universiteit heeft een slechte reputatie ofzo.
Het zal me benieuwen of in enkele jaren de Duisenberg School of Finance er ook bij zal komen. Een particuliere school in Amsterdam die in 2008 gezamenlijk is opgericht door de EUR/UvA/VU en de financiele sector, en behoorlijk ambitieus is op het gebied van finance. Masters kosten er wel 20.000 euro....quote:Op zondag 14 maart 2010 10:38 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Ik zou naast UvA en RSM ook zeker TuDelft en tegenwoordig Groningen zetten. Gek genoeg zie je die laatste enorm veel de afgelopen jaren, kan natuurlijk tijdelijk zijn.
Nog nooit van gehoord maar net bekeken en ik moet zeggen dat het er behoorlijk strak uitziet. Goede sponsers, goede samenwerking, zeer goede leraren en er word zeker goed gekeken naar de inhoud van de studie. (Teminste, zo ziet her eruit, dat mogen we niet aannemen.) Ik vraag me inderdaad wel af waar je komt te staan als afgestudeerde na deze school, zeker in de eerste jaren zullen ze niet heel bekend zijn. Alleen dan zou je het lesgeld kunnen rechtvaardigen, de studie kan wel goed zijn maar je moet er ook verder mee kunnen komen uiteraard. Moet persoonlijk zeggen dat het buiteland ook wel heel aantrekkelijk is om een jaartje een master te volgenquote:Op zondag 14 maart 2010 17:25 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Het zal me benieuwen of in enkele jaren de Duisenberg School of Finance er ook bij zal komen. Een particuliere school in Amsterdam die in 2008 gezamenlijk is opgericht door de EUR/UvA/VU en de financiele sector, en behoorlijk ambitieus is op het gebied van finance. Masters kosten er wel 20.000 euro....
Ik ken er maar eentje eigenlijk, van UCU dus. Persoonlijk vind ik die UC's wat opgeblazen, maar wellicht dat ik gewoon te skeptisch ben.quote:Op zondag 14 maart 2010 13:18 schreef TheHawk90 het volgende:
[..]
Ik zit zelf ook te denken aan een overstap naar Roosevelt Academy, ken jij mensen die via het UC in het wereldje zijn gekomen? (Al zijn de NLse UCs vrij recent). Ik heb al het één en ander gehoord over mensen die naar oxford, harvard, LSE, UCL zijn gegaan en daarna de financiele wereld in.
Geen idee. Het gaat echt niet om dat soort minimale dingen, dat bepaalt niet of je wel of geen baan krijgt. Een goeie CV is gewoon een CV met goeie cijfers, wat extra activiteiten, etc... Een goeie universiteit is natuurlijk altijd behulpzaam, maar niet noodzakelijk. En een master al helemaal niet, geen van de Britse starters heeft een master, die beginnen gewoon met een bachelor.quote:Op zondag 14 maart 2010 18:05 schreef draaier89 het volgende:
Hoeveel profijt heb je er nu eigenlijk van als je je bachelor én je master op bijv. LSE of Oxford doet in vergelijking met alleen een master op LSE of Oxford?
Ik krijg daarbij ook zeker meer het idee dat het eigenlijk ook best allemaal te doen is als je het echt wilt.quote:Op zondag 14 maart 2010 18:10 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Geen idee. Het gaat echt niet om dat soort minimale dingen, dat bepaalt niet of je wel of geen baan krijgt. Een goeie CV is gewoon een CV met goeie cijfers, wat extra activiteiten, etc... Een goeie universiteit is natuurlijk altijd behulpzaam, maar niet noodzakelijk. En een master al helemaal niet, geen van de Britse starters heeft een master, die beginnen gewoon met een bachelor.
Waarom is dat?quote:Op zondag 14 maart 2010 18:10 schreef Drive-r het volgende:
[..]
En een master al helemaal niet, geen van de Britse starters heeft een master, die beginnen gewoon met een bachelor.
Hoor je wel eens wat over CBS (Copenhagen Business School)? Ik hoor overal dat het zon goede internationale reputatie heeft, maar heb er weinig over gehoord mbt i-banking.quote:Op zaterdag 13 maart 2010 16:52 schreef jbm het volgende:
[..]
Klopt, maar dan heb jet het over graduates die zich aanmelden voor een associate positie, nadat ze werkervaring plus MBA/MSc hebben afgerond.
De uni's waar de meeste Europese analysts vandaan komen zijn doorgaans Oxbridge, LSE, UCL, Warwick, Durham, TCD (Dublin), UCD (Dublin), RSM, Uva, HEC, EDHEC, École polytechnique, Lund, SSE (SE), Bocconi, St. Gallen, Mannheim, WHU (GER), Lomonosov (RUS).
Althans, dat ik wat ik het meeste zie.
Waarom doen Nederlanders een Master? Gewoon kwestie van gewoonte/geschiedenis. Zelfde gebeurt in de VS. Iedereen doet een bachelor, werkt 2 jaar en doet dan een MBA.quote:
Ik ken het wel. Vergeet niet dat Denemarken natuurlijk vrij klein is, dus op zich geniet CBS niet echt enorme bekendheid. SSE (Stockholm School of Economics) heeft wat dat betreft een betere reputatie, daarom zie je ook relatief veel Zweden in Londen.quote:Op zondag 14 maart 2010 21:46 schreef Koeien het volgende:
[..]
Hoor je wel eens wat over CBS (Copenhagen Business School)? Ik hoor overal dat het zon goede internationale reputatie heeft, maar heb er weinig over gehoord mbt i-banking.
Ik wil je enthousiasme niet temperen, maar ik zou het niet helemaal zo durven zeggen. Het is meer dat je met die ingredienten inderdaad een goeie kans hebt, vervolgens moet je wat geluk hebben en tijdens de interviews vlammen.quote:Op zondag 14 maart 2010 18:22 schreef TheHawk90 het volgende:
[..]
Ik krijg daarbij ook zeker meer het idee dat het eigenlijk ook best allemaal te doen is als je het echt wilt.Wat goede cijfers aan een universiteit, extra buitenschoolse ervaringen en dan heb je een best mooie kans om ergens binnen te komen voor gesprekken. Ik heb dan het idee dat het een andere koek is, je zult je er wel een beetje op moeten voorbereiden krijg ik het idee. (meer dan normaal, zegmaar)
Tuurlijk, tuurlijkquote:Op zondag 14 maart 2010 23:23 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Ik wil je enthousiasme niet temperen, maar ik zou het niet helemaal zo durven zeggen. Het is meer dat je met die ingredienten inderdaad een goeie kans hebt, vervolgens moet je wat geluk hebben en tijdens de interviews vlammen.
We hadden vandaag een recruitment meeting bij een niet nader te noemen Britse Bank. Die ene die op dat apotheek logo lijkt.quote:Op zondag 14 maart 2010 18:10 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Geen idee. Het gaat echt niet om dat soort minimale dingen, dat bepaalt niet of je wel of geen baan krijgt. Een goeie CV is gewoon een CV met goeie cijfers, wat extra activiteiten, etc... Een goeie universiteit is natuurlijk altijd behulpzaam, maar niet noodzakelijk. En een master al helemaal niet, geen van de Britse starters heeft een master, die beginnen gewoon met een bachelor.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |