Stichting Red de Pedobeer. Inleiding:
Al jaren wordt er gejaagd op de pedobeer. De soort lijkt bijna te zijn uitgestorven en zelfs Marianne Thiemen neemt het niet op voor deze toch zo met uitsterven bedreigde diersoort. Dagelijks sneuvelen vele pedoberen wereldwijd en ook het WNF kan dit geen halt toeroepen.
Pedoberen leven vooral in een kinderrijke omgeving, dit in tegenstelling tot andere beersoorten die eerder een bos- of lommerrijke omgeving prefereren.

De pedobeer kent vele natuurlijke vijanden en opereert veelal individueel. Bovendien plant deze beer zich maar matig voort.
Het is een uiterst vreedzame beer, zelden agressief en in de regel vegetariėr.

Alhoewel veel mensen deze beer vrezen, valt deze beer zelden mensen aan.
![]()
![]()
Natuurlijke vijanden van de Pedobeer.
![]()
Pedobeer in zijn favoriete omgeving. In tegenstelling tot bijvoorbeeld de Bruine Beer of de IJsbeer, houdt deze beer van een mensrijke omgeving en zal je de beer meer in de stads en dorpskernen tegenkomen, dan in het bos.
De pedobeer is uiterst vriendelijk voor kinderen.

Kinderen voelen zich vaak ook zeer op hun gemak bij deze beersoort.
Door ons te steunen kunnen wij de politiek ertoe bewegen een jaagverbod op pedoberen te introduceren. Pedoberen zijn een verrijking van onze samenleving en uitsterving van dit geweldige berenras zou desastreus zijn.
Zorg ervoor dat ook uw (klein)kinderen nog jaren kunnen genieten van deze beer en doneer nu veel geld aan Stichting Red de Pedobeer.
Omdat deze beer bedreigd wordt met uitsterven, is er een fonds opgericht. U kunt geld doneren op giro: 333 t.n.v. Stichting Red de Pedobeer, Oude Pekela.
"Wie kinderen heeft, is bezorgd om zijn kinderen. Wie runderen heeft, is bezorgd om zijn runderen.
Wie niets heeft, kent geen zorgen.", Bhoedda
"Voorwaar, de vermindering wordt vaak tot aanwinst,
de vermeerdering vaak tot verlies.", Lao Tzu