FOK!forum / Televisie / The Late Show with Stephen Colbert #2
Woodpeckervrijdag 26 februari 2010 @ 17:40
colbert-desk2.jpg

The Colbert Report is een Amerikaans satirisch televisieprogramma dat door Stephen Colbert gepresenteerd wordt op Comedy Central. Het is een spin-off van The Daily Show, waar Stephen Colbert als 'correspondent' werkte. Nu is zijn karakterrol een presentator, in een show die een parodie is op programmas van 24/7 nieuwszenders, zoals The O'Reilly Factor van Bill O'Reilly, dat uitgezonden wordt op Fox News. De Colbert Report wordt rond 23:30 uitgezonden in de Verenigde Staten, tegenover de talkshows van Jay Leno en David Letterman. (wiki)

Alle afleveringen zijn te zien op www.colbertnation.com

Deel een

Game on!

[ Bericht 4% gewijzigd door Karina op 12-09-2015 10:14:22 (plaatje kapot) ]
Woodpeckervrijdag 26 februari 2010 @ 17:43
Ik heb overigens geen Kleintje Pils mogen ontdekken in de vier afleveringen van de Vancouverage of the 2010 quadrennial cold weather competition. Wel Shani Davis met zijn zilveren plak
hole1988maandag 1 maart 2010 @ 01:18
quote:
Op vrijdag 26 februari 2010 17:43 schreef Woodpecker het volgende:
Ik heb overigens geen Kleintje Pils mogen ontdekken in de vier afleveringen van de Vancouverage of the 2010 quadrennial cold weather competition. Wel Shani Davis met zijn zilveren plak
ik wel in één van de laatste shots (aftiteling) van http://www.colbertnation.(...)say-vonn--bob-costas op 21:18.

maar op is te horen dat ze pas deze week op tv komen

[ Bericht 9% gewijzigd door hole1988 op 01-03-2010 01:30:07 ]
UnoclaMmaandag 1 maart 2010 @ 13:11
Woodpeckermaandag 1 maart 2010 @ 13:37
quote:
Op maandag 1 maart 2010 01:18 schreef hole1988 het volgende:

[..]

maar op is te horen dat ze pas deze week op tv komen
Leuk dat je in die beelden ook zijn complete mobiele telefoonnummer te zien krijgt SMS-sen maar!
mvtdinsdag 2 maart 2010 @ 23:26
quote:
Op maandag 1 maart 2010 13:37 schreef Woodpecker het volgende:

[..]

Leuk dat je in die beelden ook zijn complete mobiele telefoonnummer te zien krijgt SMS-sen maar!
wel een oldskool mobieltje, tvens tvp
El_jefe07vrijdag 28 mei 2010 @ 19:58
Komende dinsdag is Ayaan Hirsi Ali te gast (+ muziek van Vampire Weekend).
mvtwoensdag 2 juni 2010 @ 12:08
quote:
Op vrijdag 28 mei 2010 19:58 schreef El_jefe07 het volgende:
Komende dinsdag is Ayaan Hirsi Ali te gast (+ muziek van Vampire Weekend).
Ik ga nu kijken, dit lijkt me geweldig.
JohnLockedonderdag 3 juni 2010 @ 13:13
Aardig interview maar niet bijzonder.
mvtdonderdag 3 juni 2010 @ 13:16
quote:
Op donderdag 3 juni 2010 13:13 schreef JohnLocke het volgende:
Aardig interview maar niet bijzonder.
ach, ze kon niets serieus zeggen, probeerde het wel, maar hij gooide aardig de rem er op.
JohnLockedonderdag 3 juni 2010 @ 13:20
quote:
Op donderdag 3 juni 2010 13:16 schreef mvt het volgende:

[..]

ach, ze kon niets serieus zeggen, probeerde het wel, maar hij gooide aardig de rem er op.
Toch ook een beetje angst vrees ik, comedy central heeft al eerder bewezen gevoelig te zijn voor dreigementen.

Wel leuk dat ze zei dat ze mij prefereerde boven Jesus
SPOILER
Helaas had ze het niet over Lost maar over de filosoof.
Mr.Silencerzaterdag 19 juni 2010 @ 20:03
Zat net hier te kijken: Celebrities and Their Physical Defects
Het viel me op dat Colbert hier ook tussen staat.

quote:
Stephen Colbert has a weird looking ear due to an ear tumor he had when he was ten years old. He is also deaf in his right ear from the operation he had to remove the tumor.
Nooit geweten dat ie 'misvormd' was.
Ik moet wel zeggen dat de focus van de camera's toch iets meer naar de linkerkant van zijn gezicht gaan.

[ Bericht 6% gewijzigd door Mr.Silencer op 19-06-2010 20:19:47 ]
JohnLockezondag 20 juni 2010 @ 08:47
Echt niet eerder gezien? Vond het altijd moeilijk te missen. Hij heeft er ook wel eens grapjes over gemaakt.

Maar de man heeft dan ook wel veel ergere dingen meegemaakt in zijn jeugd helaas.
NJdonderdag 8 juli 2010 @ 17:21
Even Stevphen returns!

The Colbert ReportMon - Thurs 11:30pm / 10:30c
Steve Carell
www.colbertnation.com
Colbert Report Full Episodes2010 ElectionFox News
Evil_Jurzaterdag 2 oktober 2010 @ 02:16
Rick Sanchez is ontslagen bij CNN:

http://www.huffingtonpost(...)from-c_n_747607.html

Na deze opmerkingen dus:

http://www.politico.com/b(...)CNN_run_by_Jews.html

Colbert heeft hem toch gekwetst kennelijk:

http://www.colbertnation.(...)23-2010/sanchez-bump
Boekenwurmdinsdag 30 november 2010 @ 12:37
Sinterklaas!
MagicIsland1dinsdag 30 november 2010 @ 13:19
Hoe die Sinterklaas uitlegd aan amerikanen...lol _O-
mvtwoensdag 18 januari 2012 @ 09:26
Ik moet toegeven, hoe ze dat nu doen met die Colbert Superpact en ook nu dat Stewart het heeft overgenomen omdat Colbert 'meedoet' met de verkiezingen. GEWELDIG!!!
Ook bij TDS met zijn tweetjes aan de telefoon. Hoe idioot die wetgeving in elkaar zit zeg.
Mikedonderdag 16 februari 2012 @ 12:51
quote:
'Colbert Report' suspended: Stephen Colbert's show on hold for unknown reasons

When viewers tuned in to Comedy Central on Wednesday night expecting a new episode of "Colbert Report," they were instead met with a rerun of the Stephen Colbert-led "fake news" favorite.

Deadline reports that when the audience members turned up for Colbert's Wednesday show, they were turned away and told that the show had been canceled for "unforseen reasons," and would be suspended for at least the rest of the week and possibly longer.
bron: zap2it.com

Apart...ik ben benieuwd wat er aan de hand is.
mvtdonderdag 16 februari 2012 @ 16:26
Had het vanmiddag ook al gezien, erg jammer, vraag me ook af wat er aan de hand is. Vooral omdat zijn twitter feed stil ligt
Michael_Mooredonderdag 16 februari 2012 @ 19:58
UPDATE 1:49 p.m.: The Wall Street Journal cited sources familiar with the Report when it reported that the shows were canceled due to an "emergency in Mr. Colbert's family."

The show is expected to resume production soon, perhaps as early as next week.
Michael_Moorevrijdag 17 februari 2012 @ 18:43
Stephen Colbert halts show for mother.

quote:
Stephen Colbert's "The Colbert Report" has reportedly shut down production for the week due to his sick 91-year-old mother, sources told the New York Post.

An email was sent to audience members on Wednesday and Thursday saying the shows had been cancelled due to "unforeseen circumstances."

Colbert, the youngest of 11 children, is very close to his mother, a source close to the show told the Post.

The nature of his mother's sickness is not known and a spokesman for the comedic host gave no details, says the paper.

Comedy Central said the show would air repeat episodes until further notice.
Mikewoensdag 17 december 2014 @ 18:04
Dit topic moest even enorm opgevist worden. Zijn er meer mensen die het ook zo jammer vinden dat het programma stopt na deze week? ;(
mvtdonderdag 18 december 2014 @ 00:46
Erg jammer. Het is nu een beetje afwachten wat Larry Willmore gaat doen nu hij het tijdslot krijgt. Geen idee of hij zo'n show kan dragen.

En natuurlijk hoe Colbert zich gaat gedragen als host van Late Show. Of hij ook dat format aan kan. Hoe dan ook, we gaan waarschijnlijk een heel andere Colbert zien. Die waarschijnlijk minder vrijheid krijgt (zoals met de Super Pac) en die ook misschien niet zoals toen in de hoorzitting van het congres duidelijk verschil moest tonen Colbert en het typetje Colbert.

Ik zal de show missen.
darktowermaandag 22 december 2014 @ 22:29
Bizar dat er op Fok! niet meer aandacht is geweest voor Colbert. Laatste aflevering was episch...
Mikemaandag 22 december 2014 @ 22:30
quote:
0s.gif Op maandag 22 december 2014 22:29 schreef darktower het volgende:
Laatste aflevering was episch...
Inderdaad...emotioneel moment. :P En wat en bizarre hoeveelheid bekende figuren hadden ze in de studio verzameld!
Maxerazzizaterdag 12 september 2015 @ 09:21
Hebben meer mensen hier de eerste afleveringen van The Late Show with Stephen Colbert gekeken? Het is wat mij betreft nu al een succes - even de gebruikelijke kinderziektes daargelaten - en is echt een hele belangrijke toevoeging door substantiële zaken toe te laten binnen het Late Show-format. Hij onderscheidt zich meteen door politici en CEO's uit te nodigen, iets wat amper gebeurt bij zijn concurrenten: daar is het toch vooral 'lang leve de lol' en veelal gasten uit de entertainmentwereld. Oprecht blij dat Colbert weer terug is; hij en John Oliver hebben zo'n belangrijke rol in het Amerikaanse publieke debat op dit moment. Maakt het gemis van Jon Stewart ook weer wat minder. Hij heeft ook godzijdank de politieke satire van The Colbert Report erin gehouden, zoals dit soort stukjes:

SpaceOddityzaterdag 12 september 2015 @ 13:11
Ik was groot fan van zowel The Colbert Report als David Letterman. Dat ze beide kort achter elkaar stopte vond ik balen, maar aan de andere kant ook wel een goed iets. Van af het moment dat bekend werd dat uitgerekend Colbert de Late Night van Letterman ging overnemen, heb met ongeduld zitten wachten. Een van de sterkste punten van The Colbert Report vond ik juist altijd het typetje wat Colbert speelde, dus die van narcistische republikein. Het sprak voor zich dat Colbert hier niet mee door kon gaan, en was ook erg benieuwd hoe hij het zou gaan doen, en waarin de show zou gaan verschillen met de oude opzet.

Zelf had ik veel meer Late Night stijl zoals Letterman verwacht, maar het voelt vooralsnog meer als The Colbert Report XXL aan, met Colbert in een wat meer neutrale rol. Even wennen, maar vind het tot nu toe ook weer erg leuk. Wel erg amerikaans (ja, wat verwacht je dan), ik hoop dat het nog iets ''scherper'' en ''uitdagender'' word. Verrassend vond ik gisteren het interview met Joe Biden, wat erg diep en persoonlijk werd. Het was ook heel erg slim om bij de eerste uitzending Jeb Bush uit te nodigen, om gelijk duidelijk te maken dat dit niet een alleen pro democraten show is.

De eerste afleveringen voelden wel erg strak geregisseerd met weinig tot geen ruimte voor improvisatie en spontaniteit. (Al is dat ook wel begrijpelijk, en Colbert zal zn nieuwe vorm wel vinden) Nu is het wel zo dat er bij dat soort amerikaanse shows daar ook nooit echt ruimte voor is, maar het is de truuk om dat op zon manier te veinzen dat het zo lijkt dat dat juist wel kan (Conan vind ik daar erg goed in bijvoorbeeld, en Letterman projecteerde ook een bepaalde ''i-dont-care'' losheid.)

Btw, shot van het publiek de 2e show :) ; vlcsnap-2015-09-12-13h00m59s646_zpson3gynvh.png[/URL][/img]
Hondenbrokkenzondag 13 september 2015 @ 00:58
Ik heb de eerste aflevering gezien. (Ook de enige die ik op downloadsites kon vinden om de een of andere reden)
De humor kwam nog wat geforceerd over en er zijn erg veel commerciële breaks als je het op tv zou bekijken.
Het stukje met Donald Trump was wel leuk, maar eigenlijk vind ik dat er al te veel aandacht aan die dorpsgek besteed wordt. Gelukkig maakte de show daar zelf ook een punt van met die chocolaatjes. Het interview met George Cloony heb ik maar overgeslagen.
Bij het interview met Jeb Bush ergerde ik me eraan dat Stephen hem nauwelijks uit liet praten. Één van de weinig serieuze vragen die Jeb Bush uiteindelijk heeft kunnen beantwoorden is wat hij anders zou doen dan zijn broer.
Ik vind het nog niet bijzonder goed eigenlijk.

[ Bericht 0% gewijzigd door Hondenbrokken op 13-09-2015 22:24:19 ]
darktowerzondag 13 september 2015 @ 16:26
Ik heb alle afleveringen deze week gekeken. Ik heb er gemengde gevoelens over. Ik ben groot fan van Colbert (sinds 2006 álle afleveringen gezien van The Colbert Report) en ik hoopte dus op een show die zich kwalitatief direct kon meten met zijn shows van de afgelopen jaren. Ik merk alleen aan mezelf dat ik telkens een beetje afhaak als het te a-politiek wordt. Met name de openingsmonologen vind ik wat traag en saai. De interviews zijn leuk, bij vlagen scherp, maar hij drukt minder door dan in TCR. Interview met Clooney was leuk, met Scarlett mwah, met Biden goed, met Bush re-de-lijk... ik weet het nog niet, het voelt nu telkens een beetje alsof de show gewoon te lang is, dat de 22 minuten van voorheen action packed waren, en (mede daardoor?) ook scherper. Ik snap heel goed dat je op dit soort zenders en in dit soort programma's ook een breder publiek aan moet spreken en dat je dus water bij de wijn moet doen, maar de juiste mix is wat mij betreft nog niet gevonden. Hij zit er wél in de buurt, dat wel... Kortom: ik zou ook kunnen zeggen: 'wat knap dat hij in week 1 dít al neer weet te zetten.' Laat ik daar maar mee afsluiten dan. :)

En ik kijk vrolijk door.

Benieuwd naar wat Jon S. gaat doen.
µzondag 13 september 2015 @ 16:37
Ik krijg de nieuwe niet binnen van usenet.. Hoe kijken jullie?
Strangermaandag 14 september 2015 @ 12:25
quote:
5s.gif Op zondag 13 september 2015 16:37 schreef µ het volgende:
Ik krijg de nieuwe niet binnen van usenet.. Hoe kijken jullie?
Gewoon via de website van CBS. Heb wel een plugin die mijn regio naar US zet.
Mikemaandag 14 september 2015 @ 12:47
quote:
5s.gif Op zondag 13 september 2015 16:37 schreef µ het volgende:
Ik krijg de nieuwe niet binnen van usenet.. Hoe kijken jullie?
Torrents.

Ik moet er nog een beetje aan wennen, maar het is ook logisch dat het programma even nodig heeft om te settlen. Stephen is als host natuurlijk vele malen beter dan Jimmy 'ik vind alles en iedereen awesome!' Fallon en hij is lekker scherp in de interviews. Hij heeft wel erg weinig monoloog aan het begin en dat kan wel wat kijkers kosten, want dat is altijd het populairste gedeelte van de late night shows in de VS.
wolfrolfmaandag 14 september 2015 @ 13:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 12 september 2015 13:11 schreef SpaceOddity het volgende:
Ik was groot fan van zowel The Colbert Report als David Letterman. Dat ze beide kort achter elkaar stopte vond ik balen, maar aan de andere kant ook wel een goed iets. Van af het moment dat bekend werd dat uitgerekend Colbert de Late Night van Letterman ging overnemen, heb met ongeduld zitten wachten. Een van de sterkste punten van The Colbert Report vond ik juist altijd het typetje wat Colbert speelde, dus die van narcistische republikein. Het sprak voor zich dat Colbert hier niet mee door kon gaan, en was ook erg benieuwd hoe hij het zou gaan doen, en waarin de show zou gaan verschillen met de oude opzet.

Zelf had ik veel meer Late Night stijl zoals Letterman verwacht, maar het voelt vooralsnog meer als The Colbert Report XXL aan, met Colbert in een wat meer neutrale rol. Even wennen, maar vind het tot nu toe ook weer erg leuk. Wel erg amerikaans (ja, wat verwacht je dan), ik hoop dat het nog iets ''scherper'' en ''uitdagender'' word. Verrassend vond ik gisteren het interview met Joe Biden, wat erg diep en persoonlijk werd. Het was ook heel erg slim om bij de eerste uitzending Jeb Bush uit te nodigen, om gelijk duidelijk te maken dat dit niet een alleen pro democraten show is.

De eerste afleveringen voelden wel erg strak geregisseerd met weinig tot geen ruimte voor improvisatie en spontaniteit. (Al is dat ook wel begrijpelijk, en Colbert zal zn nieuwe vorm wel vinden) Nu is het wel zo dat er bij dat soort amerikaanse shows daar ook nooit echt ruimte voor is, maar het is de truuk om dat op zon manier te veinzen dat het zo lijkt dat dat juist wel kan (Conan vind ik daar erg goed in bijvoorbeeld, en Letterman projecteerde ook een bepaalde ''i-dont-care'' losheid.)

Btw, shot van het publiek de 2e show :) ; [ afbeelding ][/URL][/img]
Wie is die zure oude man in het midden?
KingRolanddinsdag 15 september 2015 @ 19:55
Stephen Colbert _O_ _O_
Conan _O_ _O_

TVP. Op aanraden van Karina ben ik hier dus vaker te vinden :)
KingRolanddinsdag 15 september 2015 @ 19:58
quote:
14s.gif Op zaterdag 12 september 2015 09:21 schreef Maxerazzi het volgende:
Hebben meer mensen hier de eerste afleveringen van The Late Show with Stephen Colbert gekeken? Het is wat mij betreft nu al een succes - even de gebruikelijke kinderziektes daargelaten - en is echt een hele belangrijke toevoeging door substantiële zaken toe te laten binnen het Late Show-format. Hij onderscheidt zich meteen door politici en CEO's uit te nodigen, iets wat amper gebeurt bij zijn concurrenten: daar is het toch vooral 'lang leve de lol' en veelal gasten uit de entertainmentwereld. Oprecht blij dat Colbert weer terug is; hij en John Oliver hebben zo'n belangrijke rol in het Amerikaanse publieke debat op dit moment. Maakt het gemis van Jon Stewart ook weer wat minder. Hij heeft ook godzijdank de politieke satire van The Colbert Report erin gehouden, zoals dit soort stukjes:

Jon Stewart en Stephen zijn ook beste buddies dus dit maakt een hoop goed. De meest recente afleveringen van The Late Show met Stephen Colbert zijn wel vermakelijk :)
Maxerazziwoensdag 16 september 2015 @ 20:46

Geniaal.
KingRolandzaterdag 19 september 2015 @ 20:24
Topshow gisteren met Bernie Sanders _O_ _O_ _O_

#FeelTheBern

hel_en_omstrekenwoensdag 23 september 2015 @ 15:16
Zijn interview met Trump was als goeie sex
Repelsteeltjuwoensdag 23 september 2015 @ 15:48
De aflevering met de aanstaande Daily Show presentator was maar weinig indrukwekkend. Je merkte wel duidelijk dat hij gekozen is om een frisse wind te zijn in een programma dat jaren lang hetzelfde is gebleven, maar aan de andere kant is hij veel minder grappig dan de alumni van de Daily Show die nu succes hebben buiten dat programma, met name Stephen Colbert en James Oliver. Ik kan zelfs een paar correspondenten opnoemen die ik tot nu toe grappiger vond.
wolfrolfwoensdag 23 september 2015 @ 15:50
Colbert heeft wel dikke swagger.

10x zo baas als Jimmy "WOW EVERYBODY IS AWESOME" Fallon.
Repelsteeltjuwoensdag 23 september 2015 @ 19:29
quote:
0s.gif Op woensdag 23 september 2015 15:16 schreef hel_en_omstreken het volgende:
Zijn interview met Trump was als goeie sex
Tam en uiteindelijk teleurstellend?
darktowerwoensdag 23 september 2015 @ 21:44
Ik vond het interview met Trump totaal blegh. Colbert stelde geen enkele moeilijke vraag, hij gooide alleen maar soft balls, Colbert-unworthy. De dag ervoor was het ook al hetzelfde met Ted Cruz. Die kraamde allerlei onzin uit over het homohuwelijk, waar de Colbert uit The Colbert Report korte metten mee had gemaakt, maar de enige reactie van Colbert nu kwam neer op: 'ok, dank je wel voor je bijdrage. Volgende onderwerp.'

Het lijkt er helaas heel erg op dat Colbert in deze nieuwe rol of niet te kritisch mág zijn, of niet wíl zijn. In beide gevallen denk ik: man man man...

Alles wat interessant was aan Colbert verdwijnt op deze manier als sneeuw voor de zon. :(
Breulsdonderdag 24 september 2015 @ 10:28
Ik heb al een aantal afleveringen van de Late Show bekeken. Ik vind het leuk, een frisse wind in het genre (al heb ik Meyers maar 1x gezien en James Corden nog helemaal niet, dus ik heb niet alle recente shows gezien).

Trump vond ik opvallend; Colbert heeft hem in de eerdere afleveringen behoorlijk op de hak genomen en hij hield zich hier gelukkig niet in. Hij ging ook niet volledig in de aanval, maar dat past natuurlijk ook niet in een variety show. Het was uiteindelijk best okay. :)
Breulsdonderdag 24 september 2015 @ 10:29
quote:
0s.gif Op woensdag 23 september 2015 21:44 schreef darktower het volgende:
Het lijkt er helaas heel erg op dat Colbert in deze nieuwe rol of niet te kritisch mág zijn, of niet wíl zijn. In beide gevallen denk ik: man man man...
Hij is in deze show gewoon zichzelf, he? Geen personage meer. ;)
Mikedonderdag 24 september 2015 @ 11:06
quote:
0s.gif Op woensdag 23 september 2015 21:44 schreef darktower het volgende:
Ik vond het interview met Trump totaal blegh. Colbert stelde geen enkele moeilijke vraag, hij gooide alleen maar soft balls, Colbert-unworthy. De dag ervoor was het ook al hetzelfde met Ted Cruz. Die kraamde allerlei onzin uit over het homohuwelijk, waar de Colbert uit The Colbert Report korte metten mee had gemaakt, maar de enige reactie van Colbert nu kwam neer op: 'ok, dank je wel voor je bijdrage. Volgende onderwerp.'

Het lijkt er helaas heel erg op dat Colbert in deze nieuwe rol of niet te kritisch mág zijn, of niet wíl zijn. In beide gevallen denk ik: man man man...

Alles wat interessant was aan Colbert verdwijnt op deze manier als sneeuw voor de zon. :(
Niet mee eens. Colbert is nog steeds scherp en zeker in de uitzending met Trump hield hij zich niet in qua grappen ("ik heb 9 jaar lang een conservatieve karikatuur gespeeld, zoals u al veel langer doet"), maar zoals hij ook tegen z'n publiek zei in de uitzending met Cruz:'geen geboe, want deze man is mijn gast'.

Het is geen journalistiek programma, dus ook zeker niet de bedoeling om je gasten hard aan te pakken. Ik vond het al interessant dat Colbert de feiten over Reagan met Cruz besprak, want dat heb ik verder nog nergens gezien.
Breulsdonderdag 24 september 2015 @ 11:11
quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 11:06 schreef Mike het volgende:

Het is geen journalistiek programma, dus ook zeker niet de bedoeling om je gasten hard aan te pakken.
Precies. Hij is gestopt met de Report, dus verwacht niet dat hij dat stiekem alsnog voortzet.
darktowerdonderdag 24 september 2015 @ 11:26
Ik verwachtte het niet, ik hoopte er wel op. Zonde dat hij zijn talent om juist dát te doen nu in de koelkast zet.
Maxerazzidonderdag 24 september 2015 @ 11:28
Ik vind dat Colbert heel kundig omgaat met de Republikeinse gasten. Het is uiteindelijk niet Colberts taak als comedian en host om z'n gasten te fileren, en hij heeft er al helemaal geen baat bij als Republikeinen 'm gaan mijden dankzij een boeroeppubliek. Iedereen weet waar Colberts publieke voorkeur ligt, maar zoals hij in de eerste uitzending aanhaalde: zijn broer heeft bijvoorbeeld ook een andere politieke mening, maar dat neemt niet weg dat hij graag in gesprek met hem erover gaat. Niets mis met die dialoogvorm, volgens mij.

Cruz lulde zichzelf overigens behoorlijk klem dankzij Colbert. Die was messcherp toen Reagan werd aangehaald. Trump is gewoon heel charismatisch en heeft genoeg televisie-ervaring om te weten dat hij bij Colbert niet zijn gebruikelijke schizofrene, megalomane gedrag moest vertonen, omdat Colbert 'm dan compleet belachelijk zou maken. Het was natuurlijk een geniale zet van Colberts team om daarna Ernest Moniz te laten vertellen over de broodnodige diplomatie achter het Iran-akkoord. Dan laat je indirect zien dat de politieke realiteit vraagt om dat soort handelen en niet Trump z'n hocus-pocus-oplossingen.
Maxerazzidonderdag 24 september 2015 @ 11:44
En hij pakt Clinton natuurlijk snoeihard aan. Gelukkig maar, want het blijkt wat voor stuitend zwakke presidentskandidaat zij alwéér is.


Dodelijke opmerking dit: "Well there it is. I gotta vote for Hillary now, because apparently, electing her President is the only way to find out what she believes!"
Mikedonderdag 24 september 2015 @ 11:55
Ja, de stukjes die voor de gasten zitten zijn gewoon nog altijd wat we ook te zien kregen bij The Colbert Report.
Maxerazzidonderdag 24 september 2015 @ 15:46
Overigens was gisteren Elizabeth Warren te gast. Zonde dat zij zich niet verkiesbaar heeft gesteld; heeft dezelfde uitgangspunten als Bernie Sanders, maar is veel beter uitgerust om die sociaaleconomische thema's aan te pakken, denk ik. Al is ze misschien handiger in Congress uiteindelijk.

[ Bericht 4% gewijzigd door Maxerazzi op 24-09-2015 16:06:17 ]
hel_en_omstrekenvrijdag 25 september 2015 @ 14:30
quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 11:06 schreef Mike het volgende:

[..]

Niet mee eens. Colbert is nog steeds scherp en zeker in de uitzending met Trump hield hij zich niet in qua grappen ("ik heb 9 jaar lang een conservatieve karikatuur gespeeld, zoals u al veel langer doet"), maar zoals hij ook tegen z'n publiek zei in de uitzending met Cruz:'geen geboe, want deze man is mijn gast'.

Het is geen journalistiek programma, dus ook zeker niet de bedoeling om je gasten hard aan te pakken. Ik vond het al interessant dat Colbert de feiten over Reagan met Cruz besprak, want dat heb ik verder nog nergens gezien.
helemaal mee eens. colbert is vele malen kritischer dan welke andere late night host ook.
hij beschermt zn gasten tegen zn eigen publiek, is kritisch en weet het grappig en ad rem te houden.
Ik vind het heel bijzonder wat ie doet.
Repelsteeltjuvrijdag 25 september 2015 @ 20:18
quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 10:28 schreef Breuls het volgende:
Trump vond ik opvallend; Colbert heeft hem in de eerdere afleveringen behoorlijk op de hak genomen en hij hield zich hier gelukkig niet in. Hij ging ook niet volledig in de aanval, maar dat past natuurlijk ook niet in een variety show. Het was uiteindelijk best okay.
Sorry maar hebben we hetzelfde interview gezien? Colbert verontschuldigde zich practisch voor zijn eerdere grappen, zei dat ze niet kunnen in beleefd gezelschap. De enige keer dat hij Trump even een stomp gaf was toen hij Trump aankondigde als de toekomstige laatste president van de Verenigde Staten.

quote:
0s.gif Op donderdag 24 september 2015 10:29 schreef Breuls het volgende:

[..]

Hij is in deze show gewoon zichzelf, he? Geen personage meer. ;)
Nauwelijks. Hij gaat op dezelfde manier met adverteerders. Het publiek scandeert nog steeds zijn naam aan het begin van elke afleving en hij gaat er nog even faux megolomaan mee om. Hij bespreekt het nieuws zelfs op dezelfde manier, het enige wat verschilt met de Report is dat hij zijn langstlopende stlijfiguur (ironisch dingen zeggen die hij niet meent) wat politieke kwesties betreft heeft geschrapt (het eindeloze gehekel van FOX News is gelukkig ook voolopig afwezig) en dat hij de interviews iets normaler in gaat. Hoewel het interview met Bernie Sanders bijvoorbeeld in vorm en inhoud ook zo op de Colbert Report had kunnen plaatsvinden.
Gambettavrijdag 25 september 2015 @ 22:25
Ik snap best dat Colbert een beetje vriendelijk moet blijven tegen zijn politieke gasten om te voorkomen dat er alleen nog maar mensen willen aanschuiven uit de entertainmentindustrie, maar ik was desondanks toch ook zeer teleurgesteld met zijn Cruz-interview. Hij maakte wel een paar goede punten in de discussie over Reagan, maar toen Cruz een enorme hoeveelheid lulkoek uitsloeg over 'five unelected lawyers' die de constitutie vernietigen had Colbert hem daar best van repliek mogen dienen. Als je niet bereid bent politici tegengas te bieden als ze wartaal uitslaan moet je geen politieke onderwerpen bespreken en het maar houden bij hun lievelingsgerecht en favoriete kleur. Ik vind dat we van Colbert wel wat meer mogen verwachten. Trouwens wel goed dat hij zijn publiek even terechtwees toen ze Cruz gingen uitfluiten, hoe begrijpelijk die reactie ook was. Cruz :')
Repelsteeltjuvrijdag 25 september 2015 @ 22:41
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 september 2015 22:25 schreef Gambetta het volgende:
Ik snap best dat Colbert een beetje vriendelijk moet blijven tegen zijn politieke gasten om te voorkomen dat er alleen nog maar mensen willen aanschuiven uit de entertainmentindustrie,
Ja, bij zijn Better know a District-segment uit de Colbert Report wou al voor dat ik er naar begon te kijken geen Republikein aanschuiven en later wilden de Democraten ook niet meer. Hij heeft volgens mij heel wat moeten lijmen om die serie uiteindelijk toch nog een beetje te kunnen voortzetten en zelfs daarna was de aanloop mondjesmaat heb ik de indruk. Daar moest ik wel een beetje aan denken toen hij met Cruz is discussie ging.
quote:
toen Cruz een enorme hoeveelheid lulkoek uitsloeg over 'five unelected lawyers' die de constitutie vernietigen had Colbert hem daar best van repliek mogen dienen.
Leuk, maar ik en heel veel anderen met mij waarschijnlijk hebben geen zin in twisten over de opbouw van Amerika's constitutionele systeem en de plaats van de rechtspraak daar in. Moet ik toegeven dat ik nu wel een klein beetje nieuwsgierig ben naar wat er niet klopt aan Cruz' uitspraak afgezien van hoe hij vermoedelijk de hoogste rechters van het land vijf onverkozenen advocaten noemt.

quote:
Als je niet bereid bent politici tegengas te bieden als ze wartaal uitslaan moet je geen politieke onderwerpen bespreken en het maar houden bij hun lievelingsgerecht en favoriete kleur.
Grappig, want dat was min of meer waar het gedroomde interview met Donald Trump op neer kwam.
quote:
Trouwens wel goed dat hij zijn publiek even terechtwees toen ze Cruz gingen uitfluiten.
Dit. Er zijn momenten waar Colbert er heerlijk en zelfs weledel uitziet en dit was er een van.
Gambettavrijdag 25 september 2015 @ 23:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 september 2015 22:41 schreef Repelsteeltju het volgende:

Leuk, maar ik en heel veel anderen met mij waarschijnlijk hebben geen zin in twisten over de opbouw van Amerika's constitutionele systeem en de plaats van de rechtspraak daar in. Moet ik toegeven dat ik nu wel een klein beetje nieuwsgierig ben naar wat er niet klopt aan Cruz' uitspraak afgezien van hoe hij vermoedelijk de hoogste rechters van het land vijf onverkozenen advocaten noemt.
Waarom zou hij Cruz niet even kunnen tegenspreken wanneer deze niet verder komt dan het herhalen van conservatieve talking points over zoiets belangrijks als het Hooggerechtshof? Het hoeft voor mij geen kruisverhoor of uitgebreid debat te zijn, een vraag en een grap kan al genoeg zijn. Nu knikte hij alleen, schudde hem de hand en bedankte hem voor het interview. Dat doet bij mij een beetje pijn, omdat ik Colbert heel hoog heb zitten.

quote:
Grappig, want dat was min of meer waar het gedroomde interview met Donald Trump op neer kwam.
Ik had dan ook geen problemen met zijn interview met Trump. Hij leek zich daarbij te schikken in de traditionele rol van latenight talkshowhost en maakte gewoon een vriendelijk praatje met hem, zonder te pretenderen dat ze het over serieuze politieke issues zouden hebben. Jammer, maar daar kan ik me zonder problemen bij neerleggen.
Repelsteeltjuvrijdag 25 september 2015 @ 23:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 september 2015 23:19 schreef Gambetta het volgende:

[..]

Waarom zou hij Cruz niet even kunnen tegenspreken wanneer deze niet verder komt dan het herhalen van conservatieve talking points over zoiets belangrijks als het Hooggerechtshof?

Het klopt toch gewoon? Je kunt zeggen: de Amerikaanse hoge raad wordt indirect verkozen (aangesteld door de zittende president), maar dat is een woordenspel. Wat is hun rol precies in het debat over het homohuwelijk in Amerika?
Gambettazaterdag 26 september 2015 @ 00:58
quote:
11s.gif Op vrijdag 25 september 2015 23:26 schreef Repelsteeltju het volgende:

[..]

Het klopt toch gewoon? Je kunt zeggen: de Amerikaanse hoge raad wordt indirect verkozen (aangesteld door de zittende president), maar dat is een woordenspel. Wat is hun rol precies in het debat over het homohuwelijk in Amerika?
Het Hooggerechtshof is veel meer dan een groep unelected lawyers, het is een volwaardige macht op zich en speelt al eeuwen een belangrijke rol in het Amerikaanse staatsbestel. Wat het Hooggerechtshof deze zomer heeft gedaan is niet meer dan oordelen dat een verbod op same-sex marriage in strijd is met de Due Process en Equal Protection Clauses van het veertiende amendement van de grondwet. Het verschilt daarin weinig van de manieren waarop in 1967 het verbod op interraciale huwelijken (Loving v Virginia) en in 2003 het verbod op homoseksuele praktijken (Lawrence v Texas) ongrondwettelijk werden verklaard. Het Hooggerechtshof heeft al meer dan tweehonderd jaar het recht om zulke uitspraken te doen (Marbury v Madison) en dit is dan ook niks nieuws. Natuurlijk is het Hooggerechtshof niet onfeilbaar (Dred Scott v Sanford) maar dat neemt niet weg dat zo'n uitspraak nog wel op de juiste manier tot stand is gekomen.

Wat mij stoort is dat Cruz met zijn retoriek over unelected lawyers die de constitutie met voeten zouden treden afbreuk tracht te doen aan de legitimiteit van het Hof omdat ze het nu toevallig niet met hem eens zijn. Je hoort zulke teksten ook nooit vanuit het conservatieve kamp wanneer het Hof een uitspraak doet waar ze zich wel in kunnen vinden. Cruz roept nu dat het volk zelf hoort te beslissen over zulke zaken, maar het hele idee achter het Hooggerechtshof is juist dat de ene groep niet over de burgerrechten van een andere groep hoort te oordelen. Daarom heeft het Hof het recht wetten aan de grondwet te toetsen.

Ten slotte kan ik zulke teksten vooral van Cruz erg slecht verdragen omdat ik altijd het idee heb dat hij er zelf niet eens in gelooft - naar het schijnt is hij een briljante jurist die nog als clerk heeft gediend voor de Opperrechter van het Hooggerechtshof. Hij móet dus weten dat wat hij vertelt niet klopt, en dat hij het desondanks beweert om stemmen te winnen neem ik hem erg kwalijk.

Maar we dwalen een beetje af denk ik. Ik ben niet zo'n fan van Cruz. :P