quote:Op woensdag 24 februari 2010 22:04 schreef maril het volgende:
http://nos.nl/os2010/vide(...)r-een-dag-later.html
Bob de Jong heeft daar toch hele andere ervaringen mee.quote:Op donderdag 25 februari 2010 00:00 schreef Aalbers het volgende:
Kemkers vind nieuw baan als tandarts: hij helpt je zo van je plak af.
quote:Op donderdag 25 februari 2010 00:00 schreef Aalbers het volgende:
Wat een kerel.
En ohja, nog niet voorbij zien komen:
Kemkers vind nieuw baan als tandarts: hij helpt je zo van je plak af.
quote:Op donderdag 25 februari 2010 01:46 schreef maril het volgende:
Deze is van @giolippens twitter alhans hij plaatste deze wilde hem jullie niet onthouden
[ afbeelding ]
Een nachtje slapen doet wonderen.quote:Op donderdag 25 februari 2010 09:46 schreef Klopkoek het volgende:
het is toch wel ironisch.
gisteren en eergisteren met zijn allen doen alsof de wereld vergaat en nu Kramer zegt 'het is gebeurd, we gaan verder en fouten zijn menselijk' (oid) sluit men hier de rijen en o, o, wat is Kramer toch een 'baas'.
ook wennemars bij de NOS gisteren. "Laten we er een streep onder zetten". Zegt de man die de radioapparatuur van radio1 heeft vernield.
Dat was een grap van Bartquote:Op donderdag 25 februari 2010 10:17 schreef Goverman het volgende:
^^ ach, dat is het verschil tussen de emotie op het moment en de wat meer genuanceerde kijk naderhand.
Zelf vond ik de scene van Bart Veldkamp nogal briljant en relativerend. Mart Smeets die de boel probeert te sussen met "laten we geen overhaaste beslissingen nemen" en daarna Bart Veldkamp "als het zo moet, dan stop ik ermee"
Exact.quote:Op donderdag 25 februari 2010 10:04 schreef MiLalaa het volgende:
Mijns inziens kan dat goed samengaan. Ja we vonden het allemaal ellendig. Maar hij blijft een held, nog eens extra door de manier waarop ie er mee omgaat (hadden vele negatievelingen hier volgens mij niet verwacht)
ik had daar geen nacht slaap voor nodig. ik vond het wel komisch eigenlijk op het moment dat het gebeurde. pas later denk je 'o jee, Kramer is dan wel een eikel maar dit gun je niemand'.quote:Op donderdag 25 februari 2010 10:07 schreef marcodej het volgende:
[..]
Een nachtje slapen doet wonderen.
Als je bedoeld dat ie een laptop kapot zou hebben gegooid: dat verhaal klopt niet. In het verslag op de radio hoor je enkel dat er gezegd wordt dat ie op een gegeven moment de deksel van z'n laptop dichtklapt.quote:Op donderdag 25 februari 2010 11:28 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
overigens is het geen grap van mij dat wennemars apparatuur van radio1 heeft vernield
Maak je geen zorgen, niemand hier neemt Klopkoek serieus. Net zal Barca trouwens.quote:Op donderdag 25 februari 2010 12:22 schreef beantherio het volgende:
[..]
Als je bedoeld dat ie een laptop kapot zou hebben gegooid: dat verhaal klopt niet. In het verslag op de radio hoor je enkel dat er gezegd wordt dat ie op een gegeven moment de deksel van z'n laptop dichtklapt.
Barça daarentegen is een onschuldige clown, Klopkoek is een suggestieve troll.quote:Op donderdag 25 februari 2010 12:57 schreef Montov het volgende:
[..]
Maak je geen zorgen, niemand hier neemt Klopkoek serieus. Net zal Barca trouwens.
Ookquote:Op donderdag 25 februari 2010 10:08 schreef Zith het volgende:
Is dit het topic waar vooral vrouwen posten?
Volgens gunnen we hier Chad Hedrick ook niets, behalve de 4e plaats.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 18:21 schreef Ericr het volgende:Toch al opvallend hoe negatief er over Kramer wordt gedacht op Amerikaanse nieuwssites waar ook reacties geplaatst kunnen worden. Velen gunnen het hem dat hij de gouden medaille misliep op de 10K.
Ach, de Amerikanen kennen hem nu alleen als iemand die reporters uitscheld en vrijwilligers wegduwt.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 18:21 schreef Ericr het volgende:
Toch al opvallend hoe negatief er over Kramer wordt gedacht op Amerikaanse nieuwssites waar ook reacties geplaatst kunnen worden. Velen gunnen het hem dat hij de gouden medaille misliep op de 10K.
Maar wij van Essent zijn heel blij want wij hoeven geen korting uit te keren ...quote:Op zondag 28 februari 2010 00:04 schreef Aalbers het volgende:
Jammer Sven, geen goud. Maar toch staan wij, en nog 200.000 16.000.000 andere Svenfans nog steeds achter je!
Kijk, die amerikanen snappen het. Gisteren bij DWDD een filmpje... daar lieten ze perfect zien hoe ze ertegenaan kijken.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 19:12 schreef marcodej het volgende:
[..]
Ach, de Amerikanen kennen hem nu alleen als iemand die reporters uitscheld en vrijwilligers wegduwt.
Overigens was er wat dat laatste betreft volgens Wennemars weinig aan de hand.
Chad is een held, vanaf de 1.000m een medaille kunnen pakken tijdens je carriere en ook nog eens de TP. Dat doet niemand hem na de komende jaren.quote:Op vrijdag 26 februari 2010 18:33 schreef Ayreon84 het volgende:
[..]
Volgens gunnen we hier Chad Hedrick ook niets, behalve de 4e plaats.
Lekker makkelijk praten natuurlijk achteraf. Schenk zat in de documentaire van Smeets nog stellig te beweren dat Kramer na de spelen het rijtje van Koss, Schenk en Heiden ontstegen zal zijn. En hij kon het weten.quote:Onsterfelijk? Over vier jaar weer proberen
Door John Volkers op 01 maart '10, 08:13, bijgewerkt 1 maart 2010 08:20
Drie gouden medailles zijn niet zomaar gewonnen, hoort Yvonne van Gennip zeggen in een hotel. Zij won in Calgary (1988) de 1500, 3000 en 5000 meter. Van Gennip lacht en beaamt de stelling dan volmondig: drie keer goud win je niet zomaar.
Sven Kramer had een plaats willen krijgen in het gouden schaatsrijtje met Ard Schenk en Van Gennip. In plaats daarvan kan hij zich met eenmaal goud en eenmaal brons terugvinden tussen sporters die meer zijn dan een olympische sterveling, maar niet met onsterfelijkheid in verband worden gebracht.
De 23-jarige Fries, al negen maal individueel wereldkampioen, had een heel schaatsjaar afgestemd op zijn olympische hoogtepunt. Zijn marketingafdeling was al naar de drukkerij geweest. Op de vroegtijdig uitgereikte dvd-box ‘SvenK’ was hij de schaatser die ‘hard op weg was een legende te worden’.
Dat klonk logisch op zaterdag 13 februari, de eerste competitiedag van de Winterspelen van Vancouver. Kramer won de 5 kilometer met een enorme krachtsinspanning, want de loting had hem als eerste van alle favorieten op het zware werkijs gebracht.
Iedereen was blij en tevreden. Hij had de druk van het moeten winnen weerstaan. Hij was niet bezweken aan de last van de ongeslagen status (sinds november 2007). Vanaf nu, zo wist iedereen die ’s avonds het Heineken Holland House verliet, zou het gaan ‘rollen’ voor Sven.
De eerste gouden medaille winnen, die wegleggen op het nachtkastje, in afwachting van de nummers twee en drie. Dat was het verwachte scenario, want nooit was iemand in de Nederlandse schaatsgeschiedenis meer favoriet dan Kramer in 2010.
Na de 5 kilometer kwam de 10 kilometer en daarna de ploegachtervolging, met Kramer als gangmaker. Daar hoefde niemand aan te twijfelen. En misschien ging hij nog iets moois doen op de 1500 meter, een afstand die deze winter niet op zijn repertoire stond, maar waarop hij twee jaar geleden tweede was geworden op de WK afstanden.
Een Kramer in vorm kan veel, werd daarbij gezegd. Maar op zaterdag 20 februari was Kramer niet in vorm. Hij werd die dag dertiende op de 1500 meter. Was het cijfer een vingerwijzing? Hij schaatste te gehaast. ‘Hij heeft niet de rust om zijn slag af te maken’, zei vader Yep.
Iedereen had die zaterdag de mond vol van Mark Tuitert. Die won zonder verwachtingspatroon, zonder favorietenrol, de 1500 meter. Zo kon het dus ook.
Het was niet erg, zeiden zijn naaste volgers. Het ging erom dat Kramer de dingen goed zou doen die hij tot in de vingertoppen beheerst, de 5 en de 10 kilometer domineren. Daarop was alles de voorbije twaalf maanden afgestemd. De trainingen waren geschreven op het vergroten van zijn uithoudingsvermogen.
De stemming in de ploeg was dik in orde. De zondag na Kramers debacle op de 1500 meter bleek ploeggenoot Ireen Wüst in topvorm. Ze won het goud op de schaatsmijl, de Canadese favorieten terugwijzend.
Iedereen in het Nederlandse kamp was euforisch. Twee gouden plakken in één weekeinde; dat was zelden vertoond. Maar coach Gerard Kemkers achtte het ter plekke tijd om de media terecht te wijzen. Hadden zij hem de voorbije maanden immers niet als minder competent afgeschilderd? Het was een overgevoelige reactie op een groot succes. Waar zo’n gouden coach zich al niet druk om maakt, zeiden volgers.
Twee dagen erna moest Kramer in de voetsporen van de Nederlandse grootheden Gianni Romme en Jochem Uytdehaage treden. Zij wonnen, in een recent verleden, de gouden medailles op de twee lange afstanden van het olympisch toernooi. Romme deed het in Japan (Nagano, 1998) en Uytdehaage in de VS (Salt Lake City, 2002).
Dat waren de jaren dat Kramer nog voor de tv zat om de successen van grote schaatsers te inhaleren. Hun namen hadden niet vaak geklonken in de voorbeschouwingen van 2010. Altijd ging het om de evenaring van Schenk en Van Gennip, al haalden die hun drie medailles op individuele afstanden. De ploegachtervolging bestond nog niet.
De 10 kilometer van dinsdag 23 februari bood Kramer een uitgelezen gelegenheid zijn tweede afstandzege te boeken. De loting was ideaal, laatste rit tegen de Rus Skobrev. Bob de Jong in de rit ervoor, net als de Koreaan Seung-hoon Lee, met wie hij nog de draak had gestoken op de persconferentie na diens zilver op de 5 kilometer.
Het ging mis, in de zeventiende ronde, op een kruising waar de coach het overzicht kwijt was, omdat hij met het dopje van zijn viltstift aan het stoeien was. De schreeuw van Kemkers (‘naar binnen’) deed hem op het laatste moment van koers wijzigen. Hij lag op een winnend schema, er kon niets fout gaan, maar toch gebeurde het.
Het moest zo zijn, was de tekst na afloop. De legendarische verrichting van driemaal goud, waarmee hij de verslagen van deze Spelen had kunnen domineren, was uit zicht. Woede maakte plaats voor berusting. Hij vergaf de coach die hij een dreun had willen verkopen. De machine was een mens geworden, riepen ze op televisie.
De superkampioen bleek in elk geval te beseffen dat coachen mensenwerk is, net als schaatsen trouwens. Kramer zei verder te willen met zijn coach. Daarmee was hij zijn volwassen begeleiders een stap voor.
Dat het drie dagen later in de ploegachtervolging weer mis ging, werd onder Murphy’s Wet geschaard. Wat mis kan gaan, gaat mis. Miscommunicatie van de coach op de 10 kilometer werd nu foute communicatie van twee teamgenoten in de achtervolgingsploeg. De halve finale ging verloren, ook het tweede goud kon worden geschrapt.
De ‘SvenSpelen’ werden gewone Winterspelen, met vier verschillende winnaars. In het medailleklassement voor schaatsers eindigde Kramer als zesde, gedeeld met Tuitert, achter Sablikova (2 goud, 1 brons), Beckert (1 goud, 2 zilver), Davis, Mo en Lee (1 goud, 1 zilver).
In de aanloop naar de Winterspelen van Sotsji zal vermoedelijk niemand meer filosoferen over bijzondere medailleoogsten. Afwachten, schaatsen en pas met de medaille om de nek een verhaal hebben: dat wordt het devies.
Als je maar vaak genoeg onzin de lucht in verspreidt krijg je vanzelf een keertje gelijkquote:Op woensdag 16 december 2009 00:08 schreef Klopkoek het volgende:
Nee, dat drukt heel Nederland en Kramer ("svenergy") met de neus op de feiten. Namelijk dat de WK's en EK's bij het schaatsen leuke volksevenementen zijn maar buiten nederland weinig status hebben. Olympische Spelen hebben veel meer status. Dat is bij alle sporten zo maar bij het schaatsen is die curve wel extreem. Je ziet dan ook altijd dat als de olympische spelen er aan komen nieuwe gasten aan het firmament staan en oude bekenden weer opleven.
Kramer is natuurlijk wel extreem goed maar laat je niet misleiden. Op Olympische Spelen kunnen sommigen altijd iets extra's en weten favorieten zelden vlekkeloos met de situatie om te gaan.
Ik snap je punt eigenlijk niet helemaal. Ik heb een aantal negatieve posts van je over Kramer gelezen en ik vraag me het volgende af:quote:Op maandag 1 maart 2010 17:03 schreef Klopkoek het volgende:
heerlijk zuur stukje in de Volkskrant vandaag. Alleen de eerste paar alineas al waren om te smullen
[..]
Lekker makkelijk praten natuurlijk achteraf. Schenk zat in de documentaire van Smeets nog stellig te beweren dat Kramer na de spelen het rijtje van Koss, Schenk en Heiden ontstegen zal zijn. En hij kon het weten.
Laat ik voorop stellen dat sporters egoisten zijn en dat ze dat ook moeten zijn.quote:Op maandag 1 maart 2010 17:14 schreef Barcaconia het volgende:
[..]
Ik snap je punt eigenlijk niet helemaal. Ik heb een aantal negatieve posts van je over Kramer gelezen en ik vraag me het volgende af:
Misgun je het Kramer gewoon of begrijp je niet dat een topsporter van dit niveau die arrogantie gewoon mag hebben?
Dan kun je fouten maken en nuanceren, maar als je van tevoren weet hoe goed je zelf bent mag dit best gezegd worden. Zijn prestaties uit het verleden zijn geen kattenpis.
Het is deze keer flink fout gegaan, maar is het dan terecht om hem af te doen als een arrogante zak die het verdient om te falen?
Ik bedoel dit als vraag, niet als flame
Met het begin ben ik het opzich wel eens. Tegenstanders afzeiken is not-done, dat is ook niet de echte sportgedachte.quote:Op maandag 1 maart 2010 17:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
En daarmee komen we op het laatste punt. Het waarmaken van je woorden. Dan gaat het niet alleen om dat je je ambities waar maakt. Juist niet. Olympisch goud blijft olympisch goud. Nee, dat waarmaken van je woorden komt dan in het licht te staan van je eerder gedane uitspraken en eerder naar buiten gestuurde berichten. Zoals dat een bombardement aan sven-prullaria al klaar stond. Dat men al stond te wachten op de pot met goud aan het einde van de regenboog. En ja, dat wordt je dan eens extra goed ingewreven.
Persoonlijk vind ik het vernederen van tegenstanders ("malle Bob") het meest storend.
Leuk dat je zegt dat je Kramer arrogant vind, en dan met een voorbeeld van Armstrong komt.quote:Op maandag 1 maart 2010 17:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Tegelijkertijd ben ik van mening dat Kramer erg arrogant is. Arrogant is wat anders dan egoistisch. Arrogant betekent ook niet dat je geen ambities mag uitspreken. Arrogant betekent niet dat je niet mag zeggen dat je de beste bent wanneer dat gerechtvaardigd is. Arrogant is vooral het vernederen van je tegenstanders.
Arrogant is bijvoorbeeld wat Lance Armstrong deed nadat Sastre zijn Tourzege behaalde. Nog de volgende dag belde hij Reuters op (ja, je leest dat goed, hij belde reuters op) om even te zeggen wat hij er van vond. Dat hij niet onder de indruk was. Dat hij dat ook wel zou kunnen op zijn leeftijd. Vervolgens maakte hij het niet waar.
Die uitspraken en verwachtingen waren anders gewoon reeel. Driemaal goud lag gewoon in de algemene lijn der verwachting. En als je ziet op welke manier hij die andere twee gouden medailles mist kan je nog steeds zeggen dat die verwachtingen reeel waren. Hij was drie keer de beste.quote:En daarmee komen we op het laatste punt. Het waarmaken van je woorden. Dan gaat het niet alleen om dat je je ambities waar maakt. Juist niet. Olympisch goud blijft olympisch goud. Nee, dat waarmaken van je woorden komt dan in het licht te staan van je eerder gedane uitspraken en eerder naar buiten gestuurde berichten. Zoals dat een bombardement aan sven-prullaria al klaar stond. Dat men al stond te wachten op de pot met goud aan het einde van de regenboog. En ja, dat wordt je dan eens extra goed ingewreven.
Voorbeelden? Waar haal je dat "malle Bob" bijvoorbeeld vandaan?quote:Persoonlijk vind ik het vernederen van tegenstanders ("malle Bob") het meest storend.
Heiden ontstijg je niet zomaar. Koss en Schenk dat was nog wel haalbaar, als hij 3x goud individueel had gewonnen. Op de 1500 m, 5 en 10 km dus, want de ploegenachtervolging is leuk en aardig, maar die konden Schenk, Koss en Heiden niet winnen natuurlijk, want die was er nog niet.quote:Op maandag 1 maart 2010 17:03 schreef Klopkoek het volgende:
heerlijk zuur stukje in de Volkskrant vandaag. Alleen de eerste paar alineas al waren om te smullen
[..]
Lekker makkelijk praten natuurlijk achteraf. Schenk zat in de documentaire van Smeets nog stellig te beweren dat Kramer na de spelen het rijtje van Koss, Schenk en Heiden ontstegen zal zijn. En hij kon het weten.
Wat heeft Kramer dan over Lee gezegd?quote:de Koreaan Seung-hoon Lee, met wie hij nog de draak had gestoken op de persconferentie na diens zilver op de 5 kilometer.
De Jong heeft nooit gezegd dat hij goud zou winnen. De Jong heeft alleen gezegd dat hij een geheim wapen kende om Kramer te kunnen verslaan. De Jong is altijd een stuk minder stellig geweest.quote:Op maandag 1 maart 2010 17:45 schreef marcodej het volgende:
[..]
Leuk dat je zegt dat je Kramer arrogant vind, en dan met een voorbeeld van Armstrong komt.
[..]
Die uitspraken en verwachtingen waren anders gewoon reeel. Driemaal goud lag gewoon in de algemene lijn der verwachting. En als je ziet op welke manier hij die andere twee gouden medailles mist kan je nog steeds zeggen dat die verwachtingen reeel waren. Hij was drie keer de beste.
Het is niet zo dat hij gewoon op waarde verslagen is, maar het liep door relatief externe factoren mis (hoewel hij in de ploegenachtervolging ook zelf een rol had natuurlijk). Het is een beetje zwart-wit door te stellen: hij heeft zijn ambities niet gehaald, het dus niet waargemaakt en daarom is hij arrogant. Als hij gewoon fair and square geklopt is (zoals Armstrong), dan had je een punt. Nu niet. Vreemd dat je wel Kramer niet noemt, maar Bob de Jong compleet buiten beschouwing laat. Die komt eerder in aanmerking als iemand die zijn ambities niet heeft waargemaakt.
Hij heeft vrijwel altijd zijn woorden waargemaakt, nu een keer toevallig niet, en hij krijgt meteen de deksel op zijn neus. Jammer, maar helaas wel het risico.
En je kan je afvragen of Kramer het bombardement van svenprullaria zelf in de hand heeft, of dat dat gedaan wordt door zijn entourage etc. Het is inderdaad dom dat alles al klaarstond voordat de prijzen vergeven waren, maar wel begrijpelijk.
[..]
Voorbeelden? Waar haal je dat "malle Bob" bijvoorbeeld vandaan?
Maar soms gaat hij er ook over heen.quote:Waar de meeste schaatsers in de slotronden problemen kregen, bleef de wereldrecordhouder (6.03,32) lang de rondjes van 29 seconden aaneen rijgen, om uit te komen op 6.15,74. Zware omstandigheden? „Vond ik wel meevallen.” Bøkko? „Ik had van tevoren gedacht dat hij beter zou zijn.” De overige concurrentie? „Niet goed, ook Fabris niet.” Hijzelf? „Ik ben beter dan vorig jaar.”
Misschien moeten we gewoon normaal doen en geen verbastering van naam doen want als wij zogenaamde Fans zo doorgaan denk ik niet dat Sven Sotsji haalt. Wordt de druk hem op een gegeven moment teveel #druppel.quote:Op maandag 1 maart 2010 18:10 schreef iriswww het volgende:
Ik denk dat het nog wel goed komt met Sven. Ok Svencouver werd het niet maar met Sotsji is vast ook iets leuks te bedenken. Svensji ofzo...
Maar idd wat heeft Kramer over Lee gezegd op de persconferentie?
Respectloos om er maar om te gaan lachen.quote:Kramer lacht om 'wisselgrappen'
HAARLEM - In Haarlem zal alle Nederlandse olympiërs gehuldigd. Sven Kramer bleek veruit het populairst onder het massaal toegestroomde publiek. Toen Kramer het podium betrad, kreeg hij een enorm applaus.
De schaatsheld moest toegeven met een dubbel gevoel op het podium te staan. "Het was heel dubbel om terug naar Nederland te gaan. Ik had graag meer medailles meegenomen, maar dit blijft een goed gevoel.”
Presentator Jeroen van Nieuwenhuize vroeg zich hardop af wat Kramer had meegekregen van de grappen die in Nederland werden gemaakt over zijn fatale verkeerde wissel. "Ik heb gemerkt dat Nederlanders heel creatief zijn. Ik heb er vaak hard om moeten lachen.”
Dat vind ik dan weer sympathiek, als het een beetje oprecht is tenminste.quote:Op dinsdag 2 maart 2010 20:54 schreef beantherio het volgende:
[..]
Respectloos om er maar om te gaan lachen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |