Als ik zo snel even naar de CBS cijfers kijk dan waren er in 2008 zo'n 27.000 'Nederlandse' immigranten en ik neem aan dat het daar de remigranten betreft.quote:Op woensdag 10 februari 2010 14:24 schreef Boris_Karloff het volgende:
Zijn er ook cijfers bekend over re-emigraanten. Ik heb wel eens gehoord dat veel emigranten na een paar jaar met hangende pootjes terug komen omdat het gras in veel gevallen toch niet groener is.
Hoeveel daarvan kwamen vanuit de nederlandse antillen, dat zijn geen remigranten.quote:Op woensdag 10 februari 2010 14:25 schreef Monolith het volgende:
[..]
Als ik zo snel even naar de CBS cijfers kijk dan waren er in 2008 zo'n 27.000 'Nederlandse' immigranten en ik neem aan dat het daar de remigranten betreft.
Dat hij dingen verzint, en die als feiten presenteert.quote:Op woensdag 10 februari 2010 14:10 schreef HotSpotShield het volgende:
[..]
En wat is daar het probleem van, als hij gewoon gelijk heeft?
Ongeveer 6000, waarvan 2000 hier geboren, dus dat zouden eventueel nog remigranten kunnen zijn.quote:Op woensdag 10 februari 2010 14:35 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Hoeveel daarvan kwamen vanuit de nederlandse antillen, dat zijn geen remigranten.
Toon maar aan dat het niet klopt, als je zo overtuigd bent dat het niet waar isquote:Op woensdag 10 februari 2010 14:42 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Dat hij dingen verzint, en die als feiten presenteert.
Je geeft net een 'samenvatting' van een artikel, terwijl de dingen die jij noemt zijn helemaal niet in het artikel terug te vinden. Dat is dus dingen verzinnen (wat je geeft ook geen andere bron) en dat als feit presenteren. Of het wel of niet waar is weet ik niet, maar jij duidelijk ook niet, anders noemde je wel een bron.quote:Op woensdag 10 februari 2010 15:13 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Toon maar aan dat het niet klopt, als je zo overtuigd bent dat het niet waar is
RemcoDelft is een pedofiel.quote:Op woensdag 10 februari 2010 15:13 schreef RemcoDelft het volgende:
Toon maar aan dat het niet klopt, als je zo overtuigd bent dat het niet waar is
Naar andere wijken of echt weg uit het land?quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:01 schreef ASroma het volgende:
de buurt staat hier ook leeg, iedereen maar dan ook iedereen vetrekt.
naar het buitenland. Iedereen vertrekt, echt iedereen. Gewoon iedereen vetrekt.quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:02 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Naar andere wijken of echt weg uit het land?
Ik begrijp alleen niet waar je dan weer vandaag haalt dat het "met hangende pootjes" is, dat verzin je uiteindelijk gewoon zelf natuurlijk. Hier in Londen wonen meeste Nederlanders maar 2-3 jaar en dan gaan ze weer terug. Met de ervaring van hier kun je namelijk vrij lekkere banen krijgen in Nederland, en meestal zijn mensen niet eens van plan om zolang weg te gaan. Ze worden echter wel meegenomen in de telling van "emigranten".quote:Op woensdag 10 februari 2010 14:24 schreef Boris_Karloff het volgende:
Zijn er ook cijfers bekend over re-emigraanten. Ik heb wel eens gehoord dat veel emigranten na een paar jaar met hangende pootjes terug komen omdat het gras in veel gevallen toch niet groener is.
Dat kun je sowieso vrij lastig vaststellen. Dat met hangende pootjes terugkomen heeft over het algemeen betrekking op het mensen die daadwerkelijk van plan zijn om zich permanent in het buitenland te vestigen. Daarbij houd je dus bijvoorbeeld geen rekening met eventuele studiemigranten of (geplande) tijdelijke arbeidsmigratie. Zaken als globalisering, het stimuleren van masters in het buitenland, minder regels en beperkingen voor migratie binnen de EU zorgen i.c.m. het feit dat Nederlands relatief internationaal geörienteerd zijn m.i. al deels voor dat de migratie stijgt. Ook de remigratie stijgt wat bijvoorbeeld zou kunnen duiden dat de toename deels een toename van tijdelijke migratie is.quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:55 schreef Igen het volgende:
Hier een grafiekje:
[ afbeelding ]
De lijntjes "Nederland" gaan over mensen met geboorteland Nederland
Al sinds jaar en dag emigreren dus netto zo'n 20.000 Nederlanders meer dan dat er remigreren terug naar NL, en die schaar gaat alleen maar verder uit elkaar.
Het verhaaltje dat de grote meerderheid van de emigranten "met hangende pootjes" terugkomt of alleen tijdelijk naar het buitenland gaat is dus gewoon niet waar.
Als je naar de data kijkt, zie je juist dat de emigratie hard stijgt dan de remigratie. Sterker nog, remigratie fluctueert over tijd, maar groeit nauwelijks. Met andere woorden, de "net outflow" stijgt en dat heeft dus te maken met met die permanent het land verlaten. Check anders CBS even, da's vrij makkelijk.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:14 schreef Monolith het volgende:
[..]
Dat kun je sowieso vrij lastig vaststellen. Dat met hangende pootjes terugkomen heeft over het algemeen betrekking op het mensen die daadwerkelijk van plan zijn om zich permanent in het buitenland te vestigen. Daarbij houd je dus bijvoorbeeld geen rekening met eventuele studiemigranten of (geplande) tijdelijke arbeidsmigratie. Zaken als globalisering, het stimuleren van masters in het buitenland, minder regels en beperkingen voor migratie binnen de EU zorgen i.c.m. het feit dat Nederlands relatief internationaal geörienteerd zijn m.i. al deels voor dat de migratie stijgt. Ook de remigratie stijgt wat bijvoorbeeld zou kunnen duiden dat de toename deels een toename van tijdelijke migratie is.
Niet dus.quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:08 schreef ASroma het volgende:
[..]
naar het buitenland. Iedereen vertrekt, echt iedereen. Gewoon iedereen vetrekt.
En als je nou even nadenkt, dan klopt dat gewoon met wat ik stel. Als namelijk de tijdelijke migratie stijgt (zeg migratie voor een jaar of 3-5), dan zal de remigratie achterlopen op die stijging. De mensen die nu na tijdelijke migratie weer remigreren zijn de mensen die 3-5 jaar geleden vertrokken zijn.quote:Op woensdag 10 februari 2010 17:17 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Als je naar de data kijkt, zie je juist dat de emigratie hard stijgt dan de remigratie. Sterker nog, remigratie fluctueert over tijd, maar groeit nauwelijks. Met andere woorden, de "net outflow" stijgt en dat heeft dus te maken met met die permanent het land verlaten. Check anders CBS even, da's vrij makkelijk.
Asjemenou!quote:Op woensdag 10 februari 2010 13:12 schreef Ryan3 het volgende:
Zo, dus vanaf 2000 zijn er al zo'n 9 miljoen Nederlanders vertrokken joh. Dat is straf..
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |