Decentrale selectiequote:Op woensdag 3 februari 2010 23:04 schreef Lithiumion het volgende:
[..]
Ik zit zelf nu nog op het 5VWO (nt + bio +nlt +naschoolse lessen) en na tijd georiënteerd te hebben over verschillende studies lijkt mij geneeskunde de beste/leukste keus voor mij. Dus zit ik nu her en der hierover informatie te zoeken en alvast te kijken op welke manier ik de meeste kans heb om toegelaten te worden. Als ik wel eens op www.ikwildoktorworden.nl kijk dan vind ik de meeste mensen daar wel erg eng, wat die wel allemaal niet doen om een zo gunstig mogelijke cv voor de decentrale loting te krijgen
Econometrie, wat lijkt me dat verschrikkelijk. Allemaal van die nietzeggende economen gecombineerd met nerderige wiskundigenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:16 schreef Seam het volgende:
Ik had een 7,4NG (wiskunde B2) met latijn, grieks en economie
Tot de zesde getwijfeld of ik econometrie wilde doen in plaats van Geneeskunde
Nu ik die salarissen zie dalen, had ik toch beter dat kunnen doen
quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:18 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Econometrie, wat lijkt me dat verschrikkelijk. Allemaal van die nietzeggende economen gecombineerd met nerderige wiskundigen![]()
* dotKoen heeft helemaal geen vooroordelen
Bijna alle nt'ers hebben als keuze vak bio, en dus ook veel die geneeskunde zoals jij gaan doen onder het motto "omdat het kan". Sommige mensen kunnen hier helemaal niet tegen zoals dit (troll) topic http://www.medifora.nl/showthread.php?t=4791quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:12 schreef Repeat het volgende:
Ik had overigens NT met bio en inderdaad gewoon maar geneeskunde gekozen. Wist niet echt wat ik moest gaan doen en ik vond Trauma ER live wel leuk
Jammer dat er daar zo weinig mensen reageren, anders had ik daar ieder jaar wel willen trollenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:23 schreef Lithiumion het volgende:
[..]
Bijna alle nt'ers hebben als keuze vak bio, en dus ook veel die geneeskunde zoals jij gaan doen onder het motto "omdat het kan". Sommige mensen kunnen hier helemaal niet tegen zoals dit (troll) topic http://www.medifora.nl/showthread.php?t=4791
Schitterend die reacties.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:24 schreef Seam het volgende:
[..]
Jammer dat er daar zo weinig mensen reageren, anders had ik daar ieder jaar wel willen trollen
Kijk dat vind ik nu wel erg. Geef het dan in ieder geval een jaartje een kans.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:26 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Schitterend die reacties.
Nou ja, ik ben dus ook nageplaatst omdat iemand na 2 weken er al genoeg van had, blijkbaar.
Ik heb geen van beide gedaan na de derde. Wel KCV, kon ik zeker mee naar Romequote:Op woensdag 3 februari 2010 23:31 schreef Repeat het volgende:
Grieks trouwensHoe kon je dat opbrengen?
Ik heb gelijk voor latijn gekozen.
Ik had in de derde voor beiden een negen dus dacht dat het wel zo makkelijk zo blijvenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:31 schreef Repeat het volgende:
Grieks trouwensHoe kon je dat opbrengen?
Ik heb gelijk voor latijn gekozen.
Maastrichtquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:34 schreef Lithiumion het volgende:
Dat forum zit vol met dat soort volk. Nadat ik daar een tijdje had gelezen schrok ik al met het idee dat je echt je hele cv moet gaan pimpen om door de decentrale loting te kunnen komen.
"ja je moet minstens 8 uur per week, 1 jaar lang, vrijwilligers doen dat relevant is aan de studie geneeskunde. Want als je er voor betaald krijgt zien ze het als een baantje en dus niet als motivatie. Daarom doe ik al 1 jaar lang vrijwilligers werk in een bejaardentehuis"dit is maar een van de vele "tips" die ze daar elkaar geven.
Daarom leek mij Nijmegen ook de beste plek alhoewel Maastricht ideaal zou zijn.
Maastricht zuigt best hard eigenlijk hoorquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:34 schreef Lithiumion het volgende:
Dat forum zit vol met dat soort volk. Nadat ik daar een tijdje had gelezen schrok ik al met het idee dat je echt je hele cv moet gaan pimpen om door de decentrale loting te kunnen komen.
"ja je moet minstens 8 uur per week, 1 jaar lang, vrijwilligers doen dat relevant is aan de studie geneeskunde. Want als je er voor betaald krijgt zien ze het als een baantje en dus niet als motivatie. Daarom doe ik al 1 jaar lang vrijwilligers werk in een bejaardentehuis"dit is maar een van de vele "tips" die ze daar elkaar geven.
Daarom leek mij Nijmegen ook de beste plek alhoewel Maastricht ideaal zou zijn.
In theorie is het geweldigquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:35 schreef dotKoen het volgende:
[..]
MaastrichtZe praten er raar en dat PGO slaat nergens op
Welke vervolgopleiding wil je eigenlijk in proberen te komen?quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:39 schreef Repeat het volgende:
Ik moet mn CV eens gaan pimpen voor mn vervolgopleiding, maar het vervelende is dat ik een grafhekel heb aan onderzoek. Nouja, niet eens zozeer het onderzoek zelf, maar nog meer dat ik in mn vrije tijd voor gratis extra moet gaan werken. Hou ik niet van
Ik ben blij dat ik dat kan combineren met mijn honoursprogramma. Verschrikkelijk om het op die manier in je vrije tijd te doen, net zoals commissiesquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:39 schreef Repeat het volgende:
Ik moet mn CV eens gaan pimpen voor mn vervolgopleiding, maar het vervelende is dat ik een grafhekel heb aan onderzoek. Nouja, niet eens zozeer het onderzoek zelf, maar nog meer dat ik in mn vrije tijd voor gratis extra moet gaan werken. Hou ik niet van
als studentenstad is Maastricht trouwens wel leuker dan Nijmegenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:40 schreef Lithiumion het volgende:
Maastricht zou 20 min met de trein zijn en voor Nijmegen zou ik op kamers moeten gaan en om dan met een giga studieschuld te zitten hmm. Moet eerst nog eens een bezoekje brengen aan de faculteit in Nijmegen
Voorlopig nog steeds heelkunde en dan het liefst plastische.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:39 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Welke vervolgopleiding wil je eigenlijk in proberen te komen?
Heb je al eens gekeken naar dat lijstje op de heelkunde sitequote:Op woensdag 3 februari 2010 23:42 schreef Repeat het volgende:
[..]
Voorlopig nog steeds heelkunde en dan het liefst plastische.
Hoe ben je daar precies in aanmerking voor gekomen? Zoiets was ik ook van plan.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:44 schreef dotKoen het volgende:
Ik ben trouwens bezig met mijn onderzoeksstage (die je normaal na je co-schappen doet). Was ik eigenlijk niet van plan, maar werd gevraagd door een hoogleraar. Ik had dus een afspraak gemaakt met de studieadviseur. Nog nooit eerder gesproken, aardige vrouw en alles kon. Ik kreeg ter plekke toestemming, kreeg zelfs al een co-groepnummer toebedeeld, kwam allemaal goed. Die brieven naar de examencommissie waren slechts een formaliteit.
Nu was ik al gewaarschuwd door collega's voor deze studieadviseur. Ik sprak dus gisteren even met de secretaris van de examencommissie die ik ook enigszins privé ken: zou dan bij zeer hoge uitzondering zijn, examencie wil dat mensen direct met co-schappen beginnen, ik moest zeker een brief van de hoogleraar erbij zetten. Echt, wat een amateur die studieadviseur.
Met stad ben ik het eens, er zijn weinig steden die niet leuker zijn dan Nijmegenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:41 schreef Seam het volgende:
[..]
als studentenstad is Maastricht trouwens wel leuker dan NijmegenEn veel toegankelijker.
Niet op kamers gaan is echt wel zonde, vind ik. Die studieschuld ga je, als je afstudeert en arts wordt, echt wel kunnen terugbetalen.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:40 schreef Lithiumion het volgende:
Maastricht zou 20 min met de trein zijn en voor Nijmegen zou ik op kamers moeten gaan en om dan met een giga studieschuld te zitten hmm. Moet eerst nog eens een bezoekje brengen aan de faculteit in Nijmegen
Ik zat te denken aan een rectal swap.. gewoon omdat het kanquote:Op woensdag 3 februari 2010 15:51 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Als EricT nog proefpersonen nodig heeft die een P. falciparum-infectie hebben doorgemaakt, mag hij mij bellen. Wel tegen een aanzienlijke vergoeding natuurlijk
Inderdaad, in het verlengde: op geneeskunde forum las ik dit mbt decentrale selectie::quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:16 schreef DDM het volgende:
[..]
Vaak is het wel handig om bij een decentrale selectie gebruik te maken van het woord dokter i.p.v. doktor.
quote:Oorspronkelijk geplaatst door Bianca-8 Bekijk bericht
maar kan je als je in een keer slaagd, al mee loten met een laag gemiddelde en dan het jaar erop slaagd met een hoger gemiddelde, nemen ze dan het hogere gemiddelde om in te loten of niet?
De studentdecaan vroeg me in de 3e nog of ik toch echt niet liever het gymnasium wilde doen, moest alleen wel 3 jaar Grieks en Latijn inhalen.. om over de stakkers in dat klasje nog maar niet te spreken. Die deal ging dus niet doorquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:31 schreef Repeat het volgende:
Grieks trouwensHoe kon je dat opbrengen?
Ik heb gelijk voor latijn gekozen.
Nou ja, ik viel blijkbaar positief op bij een werkgroep die hij begeleide. Hij zei tegen me dat neurologie wel iets voor me was. Ik vroeg toen aan hem of ik een keer met hem mocht meelopen. Toen ik de datum per mail aan het afspreken was, vroeg hij dus of ik ook onderzoek wilde doen.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:46 schreef Seam het volgende:
[..]
Hoe ben je daar precies in aanmerking voor gekomen? Zoiets was ik ook van plan.
Op kamers is bruut en hoort iedere student te doen.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:46 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Met stad ben ik het eens, er zijn weinig steden die niet leuker zijn dan Nijmegen. Wat bedoel je met toegankelijker?
[..]
Niet op kamers gaan is echt wel zonde, vind ik. Die studieschuld ga je, als je afstudeert en arts wordt, echt wel kunnen terugbetalen.
Mij hadden ze aangeraden om CM te gaan doenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:46 schreef EricT het volgende:
[..]
Ik zat te denken aan een rectal swap.. gewoon omdat het kan
[..]
Inderdaad, in het verlengde: op geneeskunde forum las ik dit mbt decentrale selectie::
[..]
![]()
[..]
De studentdecaan vroeg me in de 3e nog of ik toch echt niet liever het gymnasium wilde doen, moest alleen wel 3 jaar Grieks en Latijn inhalen.. om over de stakkers in dat klasje nog maar niet te spreken. Die deal ging dus niet door
Coolquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:48 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Nou ja, ik viel blijkbaar positief op bij een werkgroep die hij begeleide. Hij zei tegen me dat neurologie wel iets voor me was. Ik vroeg toen aan hem of ik een keer met hem mocht meelopen. Toen ik de datum per mail aan het afspreken was, vroeg hij dus of ik ook onderzoek wilde doen.
Van dat toegankelijker weet ik niet echt. Er zijn gewoon veel minder studentenverenigingen in Nijmegen, wellicht speelt dat mee. Heb niet de indruk dat de studentenverenigingen zelf minder toegankelijk zijn dan in bijvoorbeeld Groningen, waar ik de KEI-week heb gelopen en de intro van een vereniging heb meegedaan.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:48 schreef Seam het volgende:
[..]
Op kamers is bruut en hoort iedere student te doen.
Met toegankelijker bedoel ik dat je overal erg snel wordt geaccepteerd. Sportverenigingen en studentenverenigingen zijn erg open en vriendelijk (ook naar elkaar toe)
Ik las laatst de uitslag van zo'n beroepskeuzetest terug. Ik moest iets in de voedselsector of economisch gaan doenquote:Op woensdag 3 februari 2010 23:48 schreef Seam het volgende:
[..]
Mij hadden ze aangeraden om CM te gaan doen
Van Groningen kan ik weinig zeggen daar kom ik niet zo vaak, maar bijna al mijn vrienden studeren in Nijmegen en op die manier viel het me op.quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:50 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Van dat toegankelijker weet ik niet echt. Er zijn gewoon veel minder studentenverenigingen in Nijmegen, wellicht speelt dat mee. Heb niet de indruk dat de studentenverenigingen zelf minder toegankelijk zijn dan in bijvoorbeeld Groningen, waar ik de KEI-week heb gelopen en de intro van een vereniging heb meegedaan.
quote:Op woensdag 3 februari 2010 23:52 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ik las laatst de uitslag van zo'n beroepskeuzetest terug. Ik moest iets in de voedselsector of economisch gaan doen.
Is dit herleidbaar tot 1 persoon? Wat mij betreft niet.quote:Op donderdag 4 februari 2010 17:29 schreef fusionfake het volgende:
Zat te denken dat ik eigenlijk weinig echt acute gevallen heb gezien op mijn stage om vervolgens een pte. met sat. 60%, met een tracheostoma aan te treffen. Pte was al niet meer aanspreekbaar, ogen dicht etc. Arts erbij, er zat slijm in de luchtpijp en ze kon dus niet ademen, arts lukte het niet om te verwijderen met suction, pte rennend naar IC gebracht waar ze werd beademd met een machine direct in de luchtpijp en het een en ander IV kreeg.
Fascinerend om te zien hoe spO2 steeg naar 100% en de vrouw haar kleur weer terug kreeg en rustiger werd.
Mag ik overigens wel zulke info delen? Zonder namen te noemen natuurlijk.
Ja, is ook wel schrikken, het rare eraan is dat het voor mij verder normaal was, als in ze moet naar ic asap ofzo, terwijl die dochter er gewoon bij zat en dacht dat haar moeder voor haar ogen zou overlijden. Freaky.quote:Op donderdag 4 februari 2010 17:37 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Is dit herleidbaar tot 1 persoon? Wat mij betreft niet.
Maar interessante casus ja. Trof je deze pte alleen aan? Wel even schrikken.
Nog nooit een sterfgeval van dichtbij gemaakt dan?quote:Op donderdag 4 februari 2010 17:44 schreef fusionfake het volgende:
[..]
Ja, is ook wel schrikken, het rare eraan is dat het voor mij verder normaal was, als in ze moet naar ic asap ofzo, terwijl die dochter er gewoon bij zat en dacht dat haar moeder voor haar ogen zou overlijden. Freaky.
Net nietquote:Op donderdag 4 februari 2010 18:04 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Nog nooit een sterfgeval van dichtbij gemaakt dan?
Tja, ik heb het wel van dichtbij gezien. Als een oudje van 83 er ineens mee ophoudt tja dat is spijtig, maar begrijpelijk. Maar een kankerpatientje van twaalf zien overlijden dat is andere koek et cetera. Maar ja, ik ben geen arts dus dan is het anders. Voor jullie waren het patiënten, voor mij waren het gang en/of kamergenoten. Ik zou niet weten of je daar als arts echt aan kan wennen.quote:
Matties?quote:Op donderdag 4 februari 2010 18:10 schreef Dorien52 het volgende:
Hallo Geneeskunde-matties,
ik kom naar jullie voor een wat lullige vraag, of liever, een antwoord op een wat lullige vraag. Wat is jullie motivatie om Geneeskunde te studeren? Ik ben nu een tweedejaars Filosofiestudente maar was ooit een uitgeloot-voor-Geneeskunde-studente. Om de zoveel tijd kriebelt het weer maar ik vraag me af of ik een realistisch beeld heb van wat een gegronde motivatie is voor de niet-erg-beschouwende-maar-wel-keihard-wetenschappelijke-studie Geneeskunde. Misschien kunnen jullie me wat over jullie eigen beweegredenen en eventueel aanwezige passie vertellen, dan kan ik me daar een beetje aan spiegelen.
Dank duizend,
Dorien
Helemaal eens met jouw redenen, alleen bij mij staat status bovenop, gevolgd door interesse. Ook is het mooi meegenomen dat je mensen kan helpen met je beroep.quote:Op donderdag 4 februari 2010 18:18 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Matties?![]()
Maar goed, ik heb gekozen voor geneeskunde om verschillende redenenIk vind menselijke biologie ontzettend interessant Ik vind het proces om tot een diagnose te komen erg leuk, het 'puzzelen'. Ik vind het prettig een studie te doen met een duidelijk toekomstperspectief Ik vind maatschappelijke status en salaris belangrijk
Nu ik zo'n 2,5 jaar geneeskunde studeer, ben ik ook echt steeds meer gemotiveerd geraakt om een goede dokter te worden.
Maar of jouw motivaties gegrond zijn, kan ik natuurlijk niet voor je verzinnen.
Als je dat zoekt kan je beter biologie of organische chemie studerenquote:Op donderdag 4 februari 2010 18:10 schreef Dorien52 het volgende:
Hallo Geneeskunde-matties,
ik kom naar jullie voor een wat lullige vraag, of liever, een antwoord op een wat lullige vraag. Wat is jullie motivatie om Geneeskunde te studeren? Ik ben nu een tweedejaars Filosofiestudente maar was ooit een uitgeloot-voor-Geneeskunde-studente. Om de zoveel tijd kriebelt het weer maar ik vraag me af of ik een realistisch beeld heb van wat een gegronde motivatie is voor de niet-erg-beschouwende-maar-wel-keihard-wetenschappelijke-studie Geneeskunde. Misschien kunnen jullie me wat over jullie eigen beweegredenen en eventueel aanwezige passie vertellen, dan kan ik me daar een beetje aan spiegelen.
Dank duizend,
Dorien
quote:Op donderdag 4 februari 2010 18:31 schreef EricT het volgende:
[..]
Als je dat zoekt kan je beter biologie of organische chemie studeren
Status op één? Waarom word je dan geen koning ofzoquote:Op donderdag 4 februari 2010 18:30 schreef Seam het volgende:
[..]
Helemaal eens met jouw redenen, alleen bij mij staat status bovenop, gevolgd door interesse. Ook is het mooi meegenomen dat je mensen kan helpen met je beroep.
Status en salaris bedoel ik, en ik wil wel erkend worden om mijn kundigheid niet vanwege aangeboren onzin.quote:Op donderdag 4 februari 2010 18:34 schreef EricT het volgende:
[..]
[..]
Status op één? Waarom word je dan geen koning ofzo
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |