Uh, jawel. Op het moment is Cyprus een beter tennis land dan Nederland. Als Cyprioot kan je een landgenoot atp wedstrijden zien winnen, wat potjes op een GS zien pakken en dergelijke, als Nederlander niet.quote:Op woensdag 20 januari 2010 09:17 schreef TheArt het volgende:
Als een land een top-100 speler heeft, wil het nog niet zeggen dat het het over het algemeen beter doet dan Nederland. Net of Cyprus een beter tennisland op dit moment is alleen omdat ze een uitzondering in Baghdatis hebben
Wat een onzin. Dat je toevallig één zeer goede speler hebt, wil nog niet zeggen dat je een beter tennisland bent. Dat ben ik gewoon totaal met je oneens. Cyprus heeft verder nog één speler die überhaupt een ranking heeft. Nou wat een goed tennisland. Baghdatis is gewoon een uitzondering, die niet eens in het land zelf is opgeleid.quote:Op woensdag 20 januari 2010 19:56 schreef VerdwaasdeVogel2 het volgende:
[..]
Uh, jawel. Op het moment is Cyprus een beter tennis land dan Nederland. Als Cyprioot kan je een landgenoot atp wedstrijden zien winnen, wat potjes op een GS zien pakken en dergelijke, als Nederlander niet.
Het gaat zowel om kwaliteit en kwantiteit, maar het is niet alsof Nederland wat we missen in een Baghdatis goedmaakt met drie goede top 100 spelers.
In vind het knap wat de Bakker nu doet, en het lijkt erop dat we binnenkort weer een dikke top 100 speler hebben, en die blessure is knap kut voor Haase, maar als relatief inwonerrijk land met veel tennisser doen we het gewoon slecht. Op zich geen ramp, maar het is wel zo.
Cyprus is idd geen beter tennisland dan Nederland. Dat blijkt ook uit oa Davis Cup resultaten e.d.quote:Op woensdag 20 januari 2010 20:31 schreef TheArt het volgende:
[..]
Wat een onzin. Dat je toevallig één zeer goede speler hebt, wil nog niet zeggen dat je een beter tennisland bent. Dat ben ik gewoon totaal met je oneens. Cyprus heeft verder nog één speler die überhaupt een ranking heeft. Nou wat een goed tennisland. Baghdatis is gewoon een uitzondering, die niet eens in het land zelf is opgeleid.
De KNLTB heeft jarenlang wanbeleid gevoerd, onder leiding van iemand waarvan ik opeens de naam kwijt ben. Maar dat houdt niet in dat we een slecht tennisland geworden zijn. Nogmaals, elk land heeft zijn pieken en dalen. Wij zijn jarenlang veel, maar dan ook veel beter geweest dan België qua aantal topspelers, spelers in de top-100 (vooral bij de mannen) en nu is het even andersom. Het zij zo.
De naam die ik kwijt was, was inderdaad die van Hans Felius ja. De beste man heeft er een puinzooi van gemaakt binnen de KNLTB door de talentenontwikkeling totaal links te laten lichting in de tijd dat we een uitzonderlijke lichting hadden. En ik ben het met je eens dat je je er niet bij neer moet leggen dat je altijd mindere periodes kent, maar ik ben niet iemand die het beleid bij de KNLTB moet maken om dat te voorkomen. Vandaar dat ik me er als tennisfreak en Nederland erbij neerleg. Daar was het meer op bedoeld.quote:Op woensdag 20 januari 2010 20:47 schreef The_BoezelaaR het volgende:
[..]
Cyprus is idd geen beter tennisland dan Nederland. Dat blijkt ook uit oa Davis Cup resultaten e.d.
En de naam die je zoekt is Hans Felius. Verantwoordelijk voor het wanbeleid (en volgens mij ook voor het verkopen van Amersfoort aan de familie Djokovic daht ik). Ik ben het in grote lijnen met je eens dat een tennisland pieken en dalen kent e.d. Alleen je laatste zin, het zij zo, steekt me een beetje. Imo moet je je er nooit bij neerleggen dat we nou eenmaal soms goeie tennissers hebben en soms niet maar er juist voor zorgen dat de pieken hoger komen te liggen en de dalen minder laag ...
De KNLTB is de goede weg ingeslagen met oa Goetzke, nou eens kijken of ze structureel gaan verbeterren ....
Wat een onzin is dit nu weer. Nu is Cyprus een beter tennisland. Dat Nederland meestal een beter land is verandert daar niks aan. Davis Cup zegt niet alles. Zwitserland is momenteel een zeer goed tennisland met de nummer 1 een top 20 speler met daarnaast een aantal 50-200 spelers, maar komt nauwelijks ooit ver in de Davis Cup. Frankrijk is een briljant tennisland momenteel, maar komt ook niet in de buurt van de grote overwinning.quote:Op woensdag 20 januari 2010 20:31 schreef TheArt het volgende:
[..]
Wat een onzin. Dat je toevallig één zeer goede speler hebt, wil nog niet zeggen dat je een beter tennisland bent. Dat ben ik gewoon totaal met je oneens. Cyprus heeft verder nog één speler die überhaupt een ranking heeft. Nou wat een goed tennisland. Baghdatis is gewoon een uitzondering, die niet eens in het land zelf is opgeleid.
De KNLTB heeft jarenlang wanbeleid gevoerd, onder leiding van iemand waarvan ik opeens de naam kwijt ben. Maar dat houdt niet in dat we een slecht tennisland geworden zijn. Nogmaals, elk land heeft zijn pieken en dalen. Wij zijn jarenlang veel, maar dan ook veel beter geweest dan België qua aantal topspelers, spelers in de top-100 (vooral bij de mannen) en nu is het even andersom. Het zij zo.
Murray is ook op zn 14e of zo richting Spanje vertrokken. Baghdatis meen ik mij te herinneren als een product van de Franse jeugdacademie ...quote:Op donderdag 21 januari 2010 00:59 schreef Komakie het volgende:
Laatste nog over het hele goede tennislanden verhaal.
Spanje is verreweg het beste land ter wereld. Er zijn niet alleen aardig wat spanjaarden in de top, maar bijna elke topspeler heeft minimaal een stage in Spanje gehad.
Safin kun je bijvoorbeeld al bijna spanjaard rekenen. Die heeft ik weet niet hoe lang in zijn jeugd in Spanje getraind.
Alleen daar kan hij niet op blijven teren. Thiemo moet zorgen dat hij in de toekomst op alle ondergronden zijn potjes wint op ATP-niveau en dan helpt het niet dat je alleen maar graveltoernooien speelt. Daarnaast is Thiemo's spel best geschikt voor snellere ondergronden en dat weet hij gelukkig zelf ook.quote:Op maandag 8 februari 2010 12:18 schreef The_BoezelaaR het volgende:
Ik vind het aan de ene kant best leuk hoor, een paar potjes meetennissen in Rotterdam en die andere hardcourt/indoor toernooien.
Maar Thiemo's kracht ligt toch op het gravel. Daarmee is hij ook zo'n eind gestegen, zijn prestaties op gravel. Ik had graag gezien dat Thiemo vorige week, deze week en volgende week had benut voor wat 250-toernooien in Zuid-Amerika. Niet hele sterke velden an sich, en op een ondergrond die hem het beste uitkomt.
Hardcourt en tapijt bij de grote mannen is leuk, maar daar moet hij nog meer stappen maken tov gravel imo. Maar goed, aan de andere kant snap ik zo'n WC voor Rotterdam ook wel weer, en het feit dat hij niet afhankelijk wil worden van gravel.
Marseille ligt eraan. Hij zit nu een paar plaatsen buiten het hoofdtoernooi, maar die lijst is al niet meer geüpdatet sinds halverwege januari, dus geen idee wat er voor afzeggingen zijn geweest in de tussentijd. Dubai staat hij er maar 1 buiten, dus als er nog iemand afzegt, zit Thiemo er rechtstreeks in. Indian Wells staat ie er 2 buiten, dus ook daar is er maar weinig nodig om hem rechtstreeks in het toernooi te brengen en van Miami heb ik geen idee, maar dat zal zo ongeveer hetzelfde zijn.quote:Op maandag 8 februari 2010 12:18 schreef danusz1986 het volgende:
Is hij in alle toernooien rechtstreeks toegelaten? Lijkt me niet namelijk.
Ik denk dat hij het moet gaan afwisselen. Hij moet soms kleinere toernooien spelen, maar hij moet ook regelmatig grotere toernooien gaan spelen.quote:Op maandag 8 februari 2010 12:18 schreef The_BoezelaaR het volgende:
Ik vind het aan de ene kant best leuk hoor, een paar potjes meetennissen in Rotterdam en die andere hardcourt/indoor toernooien.
Maar Thiemo's kracht ligt toch op het gravel. Daarmee is hij ook zo'n eind gestegen, zijn prestaties op gravel. Ik had graag gezien dat Thiemo vorige week, deze week en volgende week had benut voor wat 250-toernooien in Zuid-Amerika. Niet hele sterke velden an sich, en op een ondergrond die hem het beste uitkomt.
Hardcourt en tapijt bij de grote mannen is leuk, maar daar moet hij nog meer stappen maken tov gravel imo. Maar goed, aan de andere kant snap ik zo'n WC voor Rotterdam ook wel weer, en het feit dat hij niet afhankelijk wil worden van gravel.
Strijdlustige worden:quote:De Bakker met Haase in conclaaf over coach
ROTTERDAM - De tennissers Thiemo de Bakker en Robin Haase gaan op korte termijn bespreken hoe het verder moet met hun gezamenlijke coach Dennis Schenk. ,,Dat wordt een lastig verhaal'', erkende De Bakker dinsdag na zijn zege in de eerste ronde van het ABN Amro-toernooi in Ahoy.
De Bakker zou de samenwerking met Haase en Schenk graag willen voortzetten. ,,Maar onze ranking op de wereldranglijst gaat nu te veel uiteen lopen'', legde de 21-jarige nummer 1 van Nederland uit. ,,Robin zal voor de challengers gaan kiezen. Hij heeft veel tijd en wedstrijden nodig om na zijn knieblessures weer schade te kunnen aanrichten op ATP-niveau. Ik zal me daarentegen meer gaan richten op de grotere toernooien. Het is in alle opzichten goed voor mij dat ik me kan meten met spelers uit de wereldtop. Dat prikkelt me.''
De Bakker zei het niet raar te vinden als Haase en Schenk, die al langere tijd een band met elkaar hebben, voor hun eigen tennistraject kiezen. ,,Maar alles ligt nog open. Het is niet uitgesloten dat ik weer onder de hoede kom van bondscoach Jan Siemerink en/of technisch directeur Rohan Goetzke. Maar daar gaan we allemaal waarschijnlijk eind deze week over praten.'' (ANP/DHE)
quote:ROTTERDAM - Thiemo de Bakker zal woensdagochtend in Ahoy een meer dan aandachtige toeschouwer zijn bij de partij tussen de als vierde geplaatste Fransman Gael Monfils en de Belg Olivier Rochus.
De winnaar van die wedstrijd speelt donderdag tegen de 21-jarige Nederlander in de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
,,Ik ga met plezier naar dat duel kijken'', liet De Bakker dinsdag weten na zijn debuutzege in Ahoy in twee sets tegen de Tsjech Jan Hajek (7-6 6-3). De Nederlandse tennisser rekent op Monfils als winnaar. ,,Ik ben klaar voor hem'', klonk het strijdvaardig. ,,Vorig jaar tijdens de Daviscup in Maastricht wist ik ook van hem te winnen.''
De Bakker was opgelucht nadat hij de vijf jaar oudere Hajek had uitgeschakeld. ,,Eindelijk zit ik hier in de tweede ronde'', verzuchtte hij. ,,De eerste set was zwaar voor mij. Ik voelde de spanning in mijn benen. Daardoor kwam ik soms moeilijk uit de voeten en liep ook mijn service niet zo goed. In de tweede set was mijn tegenstander mentaal gebroken. Ik ben blij dat ik nu in Ahoy de kans heb om mijn betere spel in de tweede ronde te laten zien.'' (ANP/DHE)
Dat is een lastige, maar zeg nooit nooitquote:Op zaterdag 13 maart 2010 09:53 schreef TheVulture het volgende:
Goeie overwinning voor Thiemo
Hopelijk pakt ie Tipsarevic nu wel
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |