De joden zijn toleranter dan de Zwitsers. Nais.quote:JERUZALEM - Joden in Israël zijn in meerderheid tegen een minaretverbod. Dat blijkt uit een poll die maandag gepubliceerd werd in de Jerusalem Post.
Afgelopen jaar werd in Zwitserland in een burgerreferendum voor een dergelijk verbod gestemd. Volgens het onderzoek in Israël, uitgevoerd door Keevoon research, stemden 43 procent van de vijfhonderd ondervraagden tegen een dergelijk verbod. 28 procent van de verboden stemden voor. 29 procent van de ondervraagden zei te twijfelen. Vooral rechtse Joden en religieuze Joden zijn fel tegen een verbod, zo blijkt uit het verbod.
Toleranter
Volgens Rabbi Marc Schneier van de Stichting voor Etnische Verstandhoudingen in Israël zijn Israëliërs blijkbaar een stuk toleranter op het gebied van vrijheid van religie dan de Zwitsers, zo verklaarde hij tegenover de Jerusalem Post. ,,Vanuit een Israëlisch perspectief is er blijkbaar genoeg ruimte voor het samenleven van Joden en Arabieren, als het gaat om religie. Wat betreft politiek ligt dat wellicht anders.''
Bron
Leest Wilders mee? Het wordt tijd dat ie zijn kruistocht tegen minaretten staakt en luistert naar zijn achterban.quote:Vooral rechtse Joden en religieuze Joden zijn fel tegen een verbod, zo blijkt uit het verbod.
iets met isreal.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:07 schreef HSG-BOMBER het volgende:
PVV is toch geen partij voor de Joden?
Vertel Wilders dat even.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:07 schreef HSG-BOMBER het volgende:
PVV is toch geen partij voor de Joden?
quote:Op maandag 11 januari 2010 15:13 schreef Sachertorte het volgende:
Ja logisch, in Israel staan al een heleboel minaretten, het past dus in het straatbeeld; in Zwitserland niet. De Zwitsers hebben gewoon een vrijd democratische welstandscommissie.
not going to happenquote:Op maandag 11 januari 2010 15:31 schreef beeer het volgende:
Misschien dat de joden in tegenstelling tot veel Europeanen doorhebben dat dit soort wetgeving de dictatuur van de meerderheid legitimeert en dat deze zich in de toekomst tegen hen en hun joodse instellingen kan keren, wanneer de arabische Israeliers in de meerderheid zijn.
Dat is toch wat ik zeg?quote:Op maandag 11 januari 2010 15:34 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
not going to happen
Joden realiseren zich beter dan Christenen of Moslims wat de gevolgen zijn van discriminatie en vervolging en waar kleine beperkingen tot kunnen leiden.
Nee. jouw redenatie gaat uit van mogelijke gevolgen in de toekomst. De mijne vanuit ervaringen in het verleden. Het resultaat is gelijk.quote:
Leuke gedachte idd maar nee dat zal er niet zo veel mee te maken hebben.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:31 schreef beeer het volgende:
Misschien dat de joden in tegenstelling tot veel Europeanen doorhebben dat dit soort wetgeving de dictatuur van de meerderheid legitimeert en dat deze zich in de toekomst tegen hen en hun joodse instellingen kan keren, wanneer de arabische Israeliers in de meerderheid zijn.
Het jodendom is de meest tolerante van de monotheïstische religies. Daarnaast is Thomas B. dom en bevooroordeeld. Dat je het even weet.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:36 schreef Thomas B. het volgende:
Joden zijn niet tolerant. Joden zijn sluw en geniepig. Natuurlijk stemmen rechtse Joden tegen een maatregel die religieuze vrijheid moet inperken.
je was mij net voorquote:Op maandag 11 januari 2010 15:42 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
Het jodendom is de meest tolerante van de monotheïstische religies. Daarnaast is Thomas B. dom en bevooroordeeld. Dat je het even weet.
De Israëlische samenleving is de afgelopen 20 jaar wel enorm verrechtst, sterker nog dan hier in Nederland. Het valt me eigenlijk tegen dat maar 43 procent er geen problemen mee heeft.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:40 schreef C_N het volgende:
[..]
Leuke gedachte idd maar nee dat zal er niet zo veel mee te maken hebben.
Vrijheid van geloof er zijn veel oude moskeeën in Israël als bezienswaardigheden . .
die worden niet gesloopt maar open gesteld voor te bezichtigen .
iets wat by the way in de (Palestijnse) gebieden NIET wordt gedaan met de joodse synagogen.
Die worden verbrand en gesloopt. Is cultuur denk ik.
Dank u. Die tolerantie zit 'm niet in het geloof zelf, maar in de angst voor de eigen religieuze vrijheid. Het is puur opportunisme. Bovendien kan een religie niet meer of minder monotheistisch zijn.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:42 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
Het jodendom is de meest tolerante van de monotheïstische religies. Daarnaast is Thomas B. dom en bevooroordeeld. Dat je het even weet.
Dat is wel waar, maar heeft niets te maken met je 'sluw en geniepig' opmerkingen die rechtstreeks van stormfront had kunnen komen.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:49 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Dank u. Die tolerantie zit 'm niet in het geloof zelf, maar in de angst voor de eigen religieuze vrijheid. Het is puur opportunisme.
Dat zeg ik niet. Het Jodendom heeft echter in tegenstelling tot de Islam en het Christendom geen behoefte om anderen haar zienswijze op te leggen. Om het even over een kort-door-de-bocht religieuze boeg te gooien: een niet-jood komt in de hemel door zich netjes tegenover zijn medemens te gedragen, niet door joods te worden.quote:Bovendien kan een religie niet meer of minder monotheistisch zijn.
Oei, dan zullen er heel wat israëlische joden in de hel belanden.quote:Op maandag 11 januari 2010 15:53 schreef PhysicsRules het volgende:
[..]
een niet-jood komt in de hemel door zich netjes tegenover zijn medemens te gedragen, niet door joods te worden.
Het jodendom doet niet aan helquote:Op maandag 11 januari 2010 15:54 schreef Damien2 het volgende:
[..]
Oei, dan zullen er heel wat israëlische joden in de hel belanden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |