Dat kan ik echt niet doen!quote:
Ik moet morgen studerenquote:Op zondag 10 januari 2010 22:47 schreef CantFazeMe het volgende:
[..]
Dat kan ik echt niet doen!
Of wil jij mij warm houden?![]()
Dat wordt wat in de sneeuw. Hopelijk doet mijn pasje het dan. Straks bibbert 'ie van de kou.quote:
Misschien moet je hem een jasje aan doen?quote:Op zondag 10 januari 2010 23:18 schreef CantFazeMe het volgende:
[..]
Dat wordt wat in de sneeuw. Hopelijk doet mijn pasje het dan. Straks bibbert 'ie van de kou.
Oeh, zoals dat mooie hoesje van 1+1=1 dat ik al drie jaar met me meesleep. Aan de ene kant mijn ov, aan de andere kant gebruikte treinkaartjes en een buskaart. Maar aan die kant mag nu mijn ov-chip zitten! Eindelijk! En lekker warm.quote:Op zondag 10 januari 2010 23:52 schreef automatic_ het volgende:
[..]
Misschien moet je hem een jasje aan doen?
Hahahaquote:Op maandag 11 januari 2010 01:12 schreef egeltje1985 het volgende:
[..]
Oeh, zoals dat mooie hoesje van 1+1=1 dat ik al drie jaar met me meesleep. Aan de ene kant mijn ov, aan de andere kant gebruikte treinkaartjes en een buskaart. Maar aan die kant mag nu mijn ov-chip zitten! Eindelijk! En lekker warm.
Ik zit met precies hetzelfde probleem, kwam ik vandaag achter.quote:Op zondag 10 januari 2010 13:55 schreef Dudeson20 het volgende:
Het is sowieso een waardeloos systeem!
Ik kreeg een tijdelijke product van week + kortingsweekend, terwijl ik in 2009 een weekendov hadNaja opzich geen probleem want nu kan ik in januari met m'n papieren in weekend reizen en met chip door de weeks, 7 dagen vrij reizen! (alleen geen veolia)
Maar nu heb ik weekend er op proberen te laden, en nu staan er 4 reisproducten op, 1 week - 1 kortings weekend - 2 overige reisproducten... Maar die 2 overige zijnd us mijn weekend ov!! En die werken dus gewoon niet![]()
Bel je naar de ov-studentenchipkaart lijn, krijg je een turkse vrouw aan de telefoon die niet eens fatsoenlijk nederlands kan en ook geen fatsoenlijk antwoord geeft en onverstaanbaar!!!! Nou lekker is dat, schiet je mee op..
Iemand enig idee?? Heb er nog niks over kunnen vinden in alle faq's.
Was dit toevallig bij een bus van Veolia ?quote:Op maandag 11 januari 2010 16:00 schreef Conversatie het volgende:
Vandaag ingecheckt (bus): Groen lampje
Bij het uitchecken gaf hij een leesfout aan (rood lampje) na paar keer proberen toch maar uitgestapt...
Hoe kan dit? En maakt het uit?
Heb overigens nog niet dat reisproduct opgehaald...
Neequote:Op maandag 11 januari 2010 16:04 schreef rsmits het volgende:
[..]
Was dit toevallig bij een bus van Veolia ?
Maar ik heb wel gewoon ingecheckt + in januari maakt het toch nog niet uit? (studenten-ov)quote:Op maandag 11 januari 2010 16:33 schreef The_Chosen_1 het volgende:
waarschijnlijk een negatief saldo... Dan kan je niet uitchecken
Ehm, wellicht niet bij alle vervoerders maar bij de RET sowieso wel.quote:Op maandag 11 januari 2010 16:33 schreef The_Chosen_1 het volgende:
waarschijnlijk een negatief saldo... Dan kan je niet uitchecken
Dom van me je hebt natuurlijk gelijkquote:Op maandag 11 januari 2010 16:36 schreef Conversatie het volgende:
[..]
Maar ik heb wel gewoon ingecheckt + in januari maakt het toch nog niet uit? (studenten-ov)
Ja, studenten-ovchip alleen nog geen reisproduct, snap er niets van. Probeer al paar dagen te bellen maar je komt er serieus niet door.quote:Op maandag 11 januari 2010 16:40 schreef The_Chosen_1 het volgende:
[..]
Dom van me je hebt natuurlijk gelijkMaar goed dan weet ik niet wat er mis is... heb je wel een studenten ov-chip dan? Anders heeft het nog geen nut. En een strippenkaart misschien. Maar ik heb geen flauw idee hoe de bus werkt.
Wat ik hoorde was, dat je automatisch wordt uitgecheckt na 24 uur. Maar probeer op ib-groep.nl te kijken. Of hier http://www.ov-chipkaart.nl/ en probeer veel gestelde vragen eens.quote:Op maandag 11 januari 2010 16:47 schreef Conversatie het volgende:
[..]
Ja, studenten-ovchip alleen nog geen reisproduct, snap er niets van. Probeer al paar dagen te bellen maar je komt er serieus niet door.Als je vergeet uit te checken en je reist per ongeluk heel lang op saldo, gaat hij dan oneindig in de min? Of is er een limiet? Bijvoorbeeld maximaal 20 euro negatief.
http://www.ov-chipkaart.nl/algemeen/contact/quote:Op maandag 11 januari 2010 17:01 schreef Rengaw het volgende:
Heeft IEMAND een mailadres zodat ik per mail info kan inwinnen?
Ik heb al zeker 7 keer gebeld en geen ENKELE keer iemand aan de lijn gehad. Echt... wát een kutprutsers.
Nog steeds geen reactie hoe het met mijn chipkaart is maar ik vrees het ergste![]()
Ajb, geef me een e-mailadres van de ovchipkaart service
Heeft geen nut, krijg je een standaard mailtje als antwoord, met info die je ook op de site kunt vinden. Blijven bellen is de oplossing. 's Ochtends om 8 uur ofzo wil wel lukken soms. Niet 7 uur, want dan gaan ze net open en bellen ook weer veel tegelijk. Of rond etenstijd 's avonds.quote:Op maandag 11 januari 2010 17:54 schreef The_Chosen_1 het volgende:
[..]
http://www.ov-chipkaart.nl/algemeen/contact/
Probeer deze maar. Tenminste ik hoop dat je dit bedoelde.
Hmm klopt, de korting moet op week staan. Even bellen denk ik :p Maar ik las ook iets dat je het zelf kan veranderen. Maar dat kan maar 2 keer per jaar.quote:Op maandag 11 januari 2010 21:27 schreef Pannenkoeken het volgende:
Ik heb afgelopen zaterdag mijn ov chipkaart geactiveerd, met succes.
Nu vraag ik me wel af of het goed is gegaan.
Als ik inlog op www.ov-chipkaart.nl kan ik zien welke producten er op mijn ov-chipkaart staan:
Studenten OV-chipkaart weekend
Studentenkaart korting weekend
Weet iemand of dit klopt? Ik had een weekend ov.
Vraag me namelijk af of het niet "korting week" moet zijn
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |