abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_76445427
quote:
Op dinsdag 5 januari 2010 17:09 schreef Disana het volgende:

[..]

Iblis, als de wetenschappers er al niet uit komen, hoe moeten wij dan weten hoe het allemaal zit?
Ach, we hoeven niet te weten hoe het zit. We hoeven alleen te weten wat het weer morgen en overmorgen wordt en daarna zien we wel verder.
The problem is not the occupation, but how people deal with it.
pi_76445472
quote:
Op dinsdag 5 januari 2010 16:47 schreef Farenji het volgende:
Extreme kou op een heel halfrond, en nog weten ze het op global warming te gooien.
Al langer geleden voorspelde ik dit gedrag. Vanaf het moment dat men ging roepen dat weerextremen het gevolg zou zijn van MMGW. Waarmee iedere keer dat er iets afwijkends gebeurt dat het bewijs zou zijn van MMGW. Dat in het verleden er ook afwijkend weer voor kwam... ach...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  dinsdag 5 januari 2010 @ 17:34:26 #28
39952 Hukkie
Wanna bang heads with me
pi_76445536
quote:
Op dinsdag 5 januari 2010 17:25 schreef Re het volgende:

[..]

met die kutsneeuw heb je daar natuurlijk geen zak aan
Awel, maar die sneeuw ligt hier in het westen minimaal. Het vriest ook niet zo hard, maar het ijs ziet er redelijk goed uit.
There are no Saviours, there are no Kings, the Power lies in your head
DeviantArt
  dinsdag 5 januari 2010 @ 17:53:45 #29
164290 ouderejongere
jemig de pemig !
pi_76446276
Sneeuw zorgt voor meer albedo, waardoor het extra koud wordt in de winter. Op heldere nachten kan het dan zelfs eind maart nog makkelijk -20 worden.

[ Bericht 0% gewijzigd door ouderejongere op 05-01-2010 19:20:01 ]
Jezus redt
[-== Arch Linux ==-]
pi_76446594
Ik woon ook op het Noordelijk halfrond (Japan), maar hier hebben we best wel een milde winter, tot nu toe.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_76446636
MEER!
  dinsdag 5 januari 2010 @ 19:20:35 #32
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_76449836
quote:
Op dinsdag 5 januari 2010 16:42 schreef woozi het volgende:
ga je dan, met je global warming
Dat zullen ze links om ofrechts om wel recht lullen (ik denk zelf links om )
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
pi_76465266
Ik heb wel genoeg gezien

Sneeuw vind ik mooi, maar wel op schone straten. Het is nu meer drek wat is opgevroren met een laagje sneeuw er over. Een ondiepevalkuil met een laagje mos kan je het wel mee vergelijken.

Ik ben dus uitgegleden op die rotzooi
I Ask for so Little. Just Fear Me, Love Me, Do as I Say, and I Will Be Your Slave.
User van NWS zei: Maak van internet een schoner riool! YES WE CAN!
pi_76474653
quote:
things look clear to me now
wel fascinerend!
  Moderator woensdag 6 januari 2010 @ 14:34:16 #35
8781 crew  Frutsel
pi_76482270
quote:
Wereldwijde chaos

Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot hevige sneeuwval en gladde wegen. Wereldwijd is er sprake van extreem weer dat chaos veroorzaakt.

Groot-Brittanië was op woensdagochtend de op een na grootste luchthaven van het land, Londen Gatwick, gesloten. Ook vertrokken er geen vluchten van en naar de vliegvelden van Bristol en Exeter. Honderden Britse scholen zijn voor de tweede dag op rij gesloten, berichtte de BBC. Meteorologen voorspellen dat er de komende dagen in het zuiden tot 40 centimeter sneeuw kan vallen.

In het westen van Frankrijk ondervindt het verkeer grote hinder van het winterweer. In delen van de regio's Bretagne en Normandië mogen vrachtwagens en schoolbussen niet meer de weg op. Een sneeuwstorm in Parijs weerhield koopjesjagers er niet van woensdagochtend op de eerste dag van de uitverkoop afgeprijsde artikelen in de dure warenhuizen te hamsteren.

De auto van een Italiaans echtpaar bleef dinsdagavond in een dikke laag sneeuw steken op een spoorwegovergang in de Italiaanse stad Ravenna. De man en vrouw konden de auto verlaten vlak voordat een trein het voertuig aanreed, berichtten lokale media woensdag.

In het noorden en midden van China, waaronder de hoofdstad Peking, ligt een dikke laag sneeuw. De bewoners van deze gebieden zijn massaal aan het stoken geslagen, waardoor er daar een tekort aan kolen en elektriciteit is.

De temperatuur daalde tot meer dan 16 graden onder het vriespunt in de Noord-Indiase regio Kashmir. Tientallen mensen zijn daar omgekomen door de kou. Seoul en ander delen van Zuid-Korea liggen onder een dikke laag sneeuw.

Een opvallende uitzondering op dit winterweer is Griekenland. Bewoners rond de Egeïsche Zee beleven een van de warmste winters in tientallen jaren. In Athene en op Kreta schommelt het kwik tussen 15 en 23 graden.
  woensdag 6 januari 2010 @ 14:36:08 #36
267150 Q.E.D.
qat erat ad vundum
pi_76482371
quote:
Op dinsdag 5 januari 2010 17:01 schreef Aether het volgende:

[..]

Komt natuurlijk door Global Dimming
quote:
NASA photograph showing aircraft contrails and natural clouds. The temporary disappearance of contrails over North America due to plane groundings after the September 11, 2001 attacks, and the resulting increase in diurnal temperature range gave empirical evidence of the effect of thin ice clouds at the Earth's surface.
Hetgeen bewezen en beklonken moest worden.
pi_76485042
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  woensdag 6 januari 2010 @ 23:42:13 #38
1986 Jane
agnostic dyslexic insomniac
pi_76507584
Ik ben dat winterweer echt spuugzat!
Lying awake, wondering if there is a Dog...
Tijn won het Morlvision Songfestival 2023
pi_76507916
Ik ben blij dat we eindelijk weer eens een keer winter hebben. Kan me bijna niet anders herinneren dat de winter een soort van verlengde herfst was, vol regen en gekwakkel en grijsheid.
  Moderator vrijdag 8 januari 2010 @ 12:18:40 #40
8781 crew  Frutsel
pi_76558327
Europa maakt zich op voor sneeuwstorm Daisy
quote:
Een groot deel van Europa kreunt nu al weken onder een streng winteroffensief, maar het ergste moet nog komen. Weervoorspellers waarschuwen voor de winterdepressie Daisy, een sneeuwstorm die komend weekend ongemeen hard zal toeslaan, ook bij ons. Vooral in Midden-Europa (de Alpenlanden, Duitsland, Polen, ...) worden enorme hoeveelheden sneeuw en een zeer gure stormwind voorspeld. Een zelden geziene en wijd verspreide winterchaos hangt in de lucht

Laat ons beginnen met België. Vannacht was het rillen en beven bij diepvriestemperaturen. In Kleine-Brogel vroor het al 10 graden om 1u vannacht. Ook morgen blijft het de hele dag in het hele land vriezen: met maxima van -1 aan de kust tot -6 op de Hoge Venen. De schrale noordooster spant aan en maakt het koudegevoel nog sterker. Tegen de avond dringt vanuit de Ardennen dan de sneeuwzone verbonden aan Daisy ons land binnen.

Siberisch met nieuwe sneeuw
Zaterdag wordt dan een ronduit Siberische winterdag met nog altijd ook overdag vriestemperaturen. In het hele land vallen enkele centimeters sneeuw. Op de Hoge Venen kan de sneeuwlaag zelfs aandikken tot zo'n 25 cm. Nu ligt er 15 cm in Rocherath. De gure noordooster (5 tot 6 Beaufort in het binnenland, 7 aan de kust) veroorzaakt een heuse sneeuwstorm, zelden gezien de voorbij jaren in onze contreien. Zondag vallen er nog enkele sneeuwbuien, maar de wind neemt af in kracht en het ergste zou dan moeten voorbij moeten zijn. Volgende week blijft het wellicht droog en koud winterweer met overdag nog altijd vriestemperaturen. Het einde van de koudegolf is dus nog steeds niet in zicht.

45 cm sneeuw in Duitsland
België krijgt dus een stevige extra sneeuwlaag, maar in de rest van Europa slaat de winter nog veel harder toe. In Noorwegen vroor het gisteren tot -41 graden. In Polen stierven al meer dan 100 mensen door het winteroffensief. In Duitsland verwachten voorspellers tot 45 cm verse sneeuw! Verkeer zal op zaterdag virtueel onmogelijk worden, zodat grote delen van het land plat zullen gaan.

Chaos in Engeland
In het Verenigd Koninkrijk heeft de winterchaos al volop toegeslagen. Duizenden scholen zijn dicht, er gebeurden ontelbare verkeersongevallen door glijpartijen en de matchen in de League Cup moest worden afgelast. Het is voor het eerst in 30 jaar dat ze over Het Kanaal zo'n strenge winter hebben meegemaakt

Op een beeld van een Nasa-satelliet is duidelijk te zien dat de Britse Eilanden onder een dik pak sneeuw liggen.
  Moderator vrijdag 8 januari 2010 @ 12:22:29 #41
8781 crew  Frutsel
pi_76558458
quote:
Snow blanketed Great Britain on January 7, 2010, as the Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) on NASA’s Terra satellite passed overhead and captured this image. Snow covers most of England, from the east to the west coast. (The large image shows snow cover over the entire island of Great Britain.) The cities of Manchester, Birmingham, and London form ghostly gray shapes against the white land surface. Immediately east of London, clouds swirl over the island, casting blue-gray shadows toward the north.
Frigid temperatures followed snowfall, leaving roads and sidewalks treacherously icy, according to news reports. As of January 7, overnight temperatures had plunged to -18 degrees Celsius (-0.4 degrees Fahrenheit) in isolated spots, with more widespread temperatures of -10 degrees Celsius (14 degrees Fahrenheit). The heavy snowfall downed power lines, leaving several thousand homes in southern England without electricity.
According to the Federation of Small Businesses, transportation difficulties kept an estimated 10 percent of the workforce home on January 5 and 6, and thousands of schools were closed. Forecasters warned that frigid temperatures could linger for up to a week. Eurostar was operating at a reduced capacity and airports remained open although passengers could expect delays.
A contributor to the persistent cold and snow across much of the Northern Hemisphere’s mid-latitudes in December 2009 and January 2010 could be the fact that the atmosphere was in an extreme negative phase of the Arctic Oscillation (AO). The AO is a seesawing strengthening and weakening of semi-permanent areas of low and high atmospheric pressure in the Arctic and the mid-latitudes. One consequence of the oscillation’s negative phase is cold, snowy weather in Eurasia and North America during the winter months. The extreme negative dip of the Arctic Oscillation Index in December 2009 was the lowest monthly value observed for the past six decades.
  † In Memoriam † vrijdag 8 januari 2010 @ 12:24:13 #42
137949 Disana
pi_76558525
Ik heb de beelden op tv gezien. Arme Engelsen. Maar ik denk dat ik zelf ook maar vast boodschappen voor het hele weekend ga doen; kijk niet uit naar -15 gevoelstemperatuur met wind en sneeuw.
  Moderator vrijdag 8 januari 2010 @ 12:25:43 #43
8781 crew  Frutsel
pi_76558580
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 12:24 schreef Disana het volgende:
Ik heb de beelden op tv gezien. Arme Engelsen. Maar ik denk dat ik zelf ook maar vast boodschappen voor het hele weekend ga doen; kijk niet uit naar -15 gevoelstemperatuur met wind en sneeuw.
Daisy komt langs
Winterdepressie Daisy dreigt Europa
  † In Memoriam † vrijdag 8 januari 2010 @ 12:40:04 #44
137949 Disana
pi_76559074
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 12:25 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Daisy komt langs
Winterdepressie Daisy dreigt Europa
quote:
Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft in een brandbrief gericht aan onder meer provinciebestuurders en politiechefs aangegeven dat zij zich moeten voorbereiden op een ernstige verstoring van het dagelijks leven. De oproep is gericht aan ziekenhuizen, brandweer- en poltiekorpsen.
Oei, dat klinkt niet best.
  vrijdag 8 januari 2010 @ 19:47:10 #45
164290 ouderejongere
jemig de pemig !
pi_76575802
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 12:25 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Daisy komt langs
Winterdepressie Daisy dreigt Europa
Ook in Nederland is het mogelijk dat het dagelijkse leven geheel stil komt te liggen. Als het nog een paar dagen gaat sneeuwen is er geen zout meer beschikbaar. De meeste mensen kunnen wel zien aan de straat voor hun deur wat een beetje sneeuw al voor problemen zorgt, maar als de zout op is zien alle rijkswegen er straks ook zo uit. Bedrijven en overheden zullen gedwongen hun deuren moeten sluiten omdat personeel niet kan komen. Ook moet er rekening mee worden gehouden dat nutsvoorzieningen voor langere tijd kunnen uitvallen, daardoor valt niet uit te sluiten dat er in het najaar een babyboom komt.
Misschien kunnen supermarkten niet meer worden bevoorraad evenals benzinestations.
Ik zou zeggen: morgen vroeg uit de veren en haal voor weken voedsel in huis, je zal het nodig hebben.
Jezus redt
[-== Arch Linux ==-]
  Moderator maandag 11 januari 2010 @ 10:25:06 #46
8781 crew  Frutsel
pi_76669477
quote:
Terwijl het in België nog wel ijskoud blijft, maar het ergste van het winteroffensief voorbij lijkt, blijft winterchaos heersen in grote delen van Europa. In Groot-Brittannië beginnen mensen al massaal te hamsteren uit angst niet meer in de winkel te geraken nu weer 25 cm verse sneeuw voorspeld wordt. In Noord-Duitsland veroorzaakt sneeuwstorm Daisy een stormvloed, waardoor drie deelstaten in staat van alarm zijn. Kinderen moeten er niet naar school.

Vandaag valt nog mee voor de Britse eilanden, maar morgen en overmorgen krijgen de Ieren en de Britten een nieuw pak sneeuw over zich heen. Het leger is in staat van paraatheid om te helpen waar nodig. Heel wat gezinnen nemen het zekere voor het onzekere en trekken naar de supermarkt om er levensmiddelen in te slaan. Ze hamsteren onder meer brood, melk en zout, dat ze vooral gebruiken om hun voetpad weer ijzelvrij te maken. De winkels zitten stilaan door hun voorraden, waardoor de prijzen in de zwaarst getroffen gebieden al met dertig procent zijn gestegen. Net als in een groot deel van Europa is ook bij de Britten strooizout een probleem aan het worden. Dokters waarschuwen ook dat tot 60.000 Britten zouden kunnen sterven door de winterkoude, tegen 40.000 bij een gemiddelde winter.

Afgezonderd op eilanden
In Duitsland is de chaos zo mogelijk nog groter. Vooral in het noorden en oosten (het voormalige Oost-Duitsland) is de toestand catastrofaal. In de deelstaat Mecklenburg-Vorpommern zijn duizenden Duitsers op afgelegen eilanden in de Oostzee volledig afgezonderd van de buitenwereld. Tienduizenden reizigers zitten geblokkeerd op luchthavens, treinstations en autowegen. Ophopingen van metershoge sneeuwmuren leggen het treinverkeer lam.

Orkaankracht
Tot overmaat van ramp slaat winterdepressie Daisy nu ook toe met orkaankracht. Op de eilanden Rügen en Fehmarn in de Oostzee werden rukwinden tot 120 km/u genoteerd. Auto's zijn er begraven onder meters sneeuw. De wegen zijn er nog nauwelijks te onderscheiden. 5.000 inwoners kunnen er geen kant meer op. "Ik heb nog levensmiddelen voor acht dagen", zegt Günther Becker (76) aan de telefoon. "Noedelsoep, brood en conserven. In de sneeuwstorm viel gisteren de stroom nog een tijd uit. Een uur lang zaten we in het donker."

Dijkbreuk
Door de stormvloed waren er in de kuststreek voor de Oostzee ook overstromingen. Er was zelfs een dijkbreuk. In de kuststeden Flensburg en Lübeck stonden er straten onder water. Dat stormweer blijft ook vandaag aanhouden, zodat het voor heel wat Duitsers niet alleen bibberen is door de kou, maar ook uit angst voor overstromingen
quote:
Doden in Mexico door kou
In Mexico, waar het in bijna het hele land uitzonderlijk koud is, zijn sinds het begin van het jaar al negen mensen om het leven gekomen. De slachtoffers vielen vooral in het noorden.
In de staat Chihuaha, die aan de Verenigde Staten grenst en waar het meestal erg heet is, zakte de temperatuur de voorbije uren tot min 6,6 graden Celsius. In de staat Coahuila werden pieken tot min 8,5 graden Celsius genoteerd. De koude zorgde in een groot deel van het land voor lokale sneeuwval en zou nog 48 uur kunnen aanhouden, meldt de meteorologische dienst.

Eergisteren moest de internationale luchthaven van Saltillo, in het noorden, gesloten worden. Gisteren was er weer vliegverkeer mogelijk. Tien van de 32 staten in het land hebben beslist de lessen in de scholen op te schorten.
  † In Memoriam † maandag 11 januari 2010 @ 10:31:17 #47
137949 Disana
pi_76669628
Dat vind ik altijd zo misselijk, dat winkels hun prijzen verhogen in tijden van nood en schaarste. En als ik dat allemaal zo lees hebben wij helemaal niets te klagen. Ik dacht trouwens dat Daisy al overgetrokken was.
pi_76669739
Misschien moet de NS maar deze treinen aan gaan schaffen..

pi_76670287
Het zet hier niet echt door met die strenge winter. Niettemin is het erg lang geleden dat Nederland voor het laatst zo lang een wit landschap kende.
  maandag 11 januari 2010 @ 11:00:09 #50
134944 Hi_flyer
Van alles te melden
pi_76670479
Strenge winter? Tot nog toe is deze winter precies de mediaan van de metingen sinds begin vorige eeuw. Houd aub de term strenge winter nog even op zak, aangezien voor we mogen spreken van een strenge winter er nog zes (!) keer zoveel kou moet komen dan we tot nog toe gehad hebben.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')