quote:
Gemeente Capelle strooit minder door zouttekort
De gemeente Capelle aan den IJssel strooit per 5 januari 2010 alleen nog zout op de doorgaande hoofdwegen. Reden hiervoor is een tekort aan strooizout.
De gemeente heeft nog zo’n 50 ton strooizout in voorraad. Daarmee is de bodem in zicht. De voorraad is slechts voldoende om tweemaal de volledige strooiroute af te gaan. Daarom kiest de gemeente om vanaf dinsdag 5 januari alleen nog op de hoofdroutes te strooien, zodat deze in ieder geval langer begaanbaar blijven. Gevolg is dat op secundaire wegen en fietspaden niet meer wordt gestrooid. Wel worden de fietspaden schoongeborsteld en met zand bestrooid. Om weggebruikers op mogelijke gladheid te attenderen, zet de gemeente acht mobiele matrixborden in op de belangrijkste toegangswegen van Capelle. Daarnaast is de gemeente op dit moment even niet in staat om zout via de gemeentewerf aan particulieren te leveren.
Zodra er een nieuwe zoutvoorraad geleverd wordt, gaat de gemeente weer over op de reguliere strooiroute.
Bron:
http://www.capelleaandeni(...)tail.aspx?pKey1=6238Weer zo'n voorbeeld van een overheid die totaal niet voorbereid op de meest basale dingen is. Dan ligt er een weekje wat sneeuw en dan is zo'n beetje al het strooizout al weer op. Niet erg vertrouwenswekkend. Ik werk in Capelle a/d IJssel en ik kom ook nog eens met de fiets. Ik zal aan de gemeente denken als ik keihard op mijn plaat ga omdat het een ijsbaan is. Maar het is niet alleen in Capelle maar op veel meer plekken, omdat de "hofleverancier" van het zout het niet meer kan bijbenen.
quote:
Gemeenten kampen met tekort strooizout
RIJSWIJK - Het strooizout van verschillende gemeenten is of raakt op. De Brabantse gemeente Sint-Anthonis bijvoorbeeld waarschuwt haar inwoners op te letten omdat er onvoldoende gestrooid kan worden.
© ANP
Wethouder Jeroen Willems van Sint-Anthonis legde maandag uit dat het bedrijf waarmee de gemeente werkt de leveringsafspraken niet kan nakomen. Volgens de wethouder is het heel lastig is om op het laatste moment nog zout bij andere partijen te halen.
De wethouder stelt dat meer gemeenten met dezelfde leverancier werken en dus ook hetzelfde probleem hebben.
Rijkswaterstaat ziet ook dat de zoutvoorraad flink worden aangesproken. Volgens een woordvoerster is er echter geen sprake van dat het zout op raakt.
''We bestellen continu bij. Als het zout ergens op raakt, dan zorgen we dat het vanuit een andere regio wordt aangevuld.''
Hoofdroutes
''Het zout is hier nog niet op, maar de bodem is wel in zicht'', zei een woordvoerder van Capelle aan den IJssel maandag. De gemeente Brielle liet weten alleen nog maar op de doorgaande hoofdroutes te strooien.
Een woordvoerster meldde dat Brielle het nog voorradige strooizout mengt met zand om de hoofdwegen toegankelijk te houden. Bewoners krijgen geen strooizout meer, maar kunnen wel een emmer zand krijgen.
Bron:
http://www.nu.nl/binnenla(...)kort-strooizout.htmlEr is uiteraard niks aan de hand, er is nog genoeg zout... gaat u rustig slapen... dat zegt de PR man. Maar voor de komende weken wordt in het hele land flinke vorst verwacht en nog meer sneeuw. Dat wordt lachen.
Dan hebben we net de waakvlammetjes van de wisselverwarmers weer aangekregen, en dan gebeurt er dit.