na het opstarten van mijn computer kwam ik erachter dat hij het niet meer deed. De melding dat mijn (legale) versie van windows niet legitiem was kwam te voorschijn. Geen enkele functie behalve de internetfunctie kan ik nog gebruiken. Al mijn bestanden zijn niet toegankelijk.
na wat googelen kwam ik het volgende artikel tegen:
quote:
Microsoft heeft afgelopen weekeinde problemen met zijn WGA-validatiesoftware gehad. Legale Vista-gebruikers wereldwijd werden hierdoor geconfronteerd met de mededeling dat ze een illegale versie gebruikten.
De problemen begonnen vrijdagnacht, zo blijkt uit reacties op het forum van de Windows Genuine Advantage-groep van Microsoft. Ook op het forum van Tweakers.net klagen gebruikers dat hun besturingssysteem volgens Microsoft niet legitiem is. Als gevolg hiervan werd bepaalde functionaliteit, waaronder de grafische interface Aero en Readyboost, uitgeschakeld.
Microsoft bevestigt in het forum dat er problemen zijn met de WGA-validatie van Vista. Ook XP-gebruikers zouden zijn getroffen. ‘We weten dat het een serverprobleem is’, aldus Microsoft-medewerker Phil Liu zaterdag in een forumreactie. ‘De oorzaak is op dit moment nog onbekend.’
Hoewel Microsoft de oorzaak van de problemen nog niet heeft achterhaald, heeft de softwarefabrikant wel een manier gevonden om getroffen gebruikers te helpen. Getroffen gebruikers kunnen op
http://www.microsoft.com/genuine hun systeem opnieuw valideren, waarna deze weer legitiem zou moeten zijn.
bronVervolgens ben ik naar de windows site gegaan om mijn versie te valideren. Deze site verteld mij dat ik moet activeren:
quote:
Windows dient te worden geactiveerd.
Windows dient te worden geactiveerd voordat aan de hand van het validatieproces kan worden bepaald of dit exemplaar van Windows legitiem is.
WINDOWS HEEFT NU EEN BEPERKTE FUNCTIONALITEIT
De nieuwste updates, de volledige functionaliteit en productondersteuning is alleen beschikbaar voor klanten met legitieme Microsoft-software.
quote:
1. Windows activeren
U kunt uw software online en via de telefoon activeren. Als u online wilt activeren, hebt u een internetverbinding nodig. Activering per telefoon vindt via een automatisch systeem plaats.
Ga als volgt te werk als u Windows op deze computer wilt activeren:
* Klik op Start en klik achtereenvolgens met de rechtermuisknop op Computer, Eigenschappen, Klik hier als u Windows nu wilt activeren. Windows Activering wordt geopend.
* Selecteer de gewenste activeringsmethode en volg de aanwijzingen op het scherm.
2. Opnieuw valideren
Nadat Windows is geactiveerd, dient u uw exemplaar van Windows opnieuw te valideren door te gaan naar
http://www.Microsoft.com/genuine en op Windows valideren te klikken.
echter is mijn startbalk dus niet bereikbaar aangezien ik de computer met beperkte mogelijkheden kan gebruiken.
samenvatting:MIjn legale vista versie is door een bug WGA update naar de kloten. Ik kan alleen nog maar beperkt gebruik maken van mijn computer( internet). Op de microsoft site kan ik valideren. echter geeft deze site aan dat ik eerst mijn vista software moet activeren via de startbalk; die dus niet bereikbaar is.
Hoe los ik dit op?

Op computergebied ben ik echt een noob.
Hartelijk bedankt
It's time to kick ass and chew bubblegum. And I'm all out of bubblegum.