Marokkaanse jongeren verdacht van poging tot doodslag
CULEMBORG - Marokkaanse jongeren zijn tijdens de jaarwisseling met een auto ingereden op Molukse bewoners van de Culemborgse wijk Terweijde. Zij worden verdacht van een poging tot doodslag.
De auto kwam tegen de gevel van hun woning aan de Van Diepenbrockstraat tot stilstand. De inzittenden van de auto probeerden vervolgens te vluchten. Twee van hen werden door omstanders in elkaar geslagen. In de voortuin liepen twee mensen lichte verwondingen op.
De politie en ME is massaal aanwezig in de wijk. Mensen die de wijk in willen worden gefouilleerd. De sfeer is nog steeds gespannen. Op straat worden de gebeurtenissen van de afgelopen nacht besproken. De Mobiele Eenheid patrouilleert door de straten.
Sinds september zijn er spanningen in Culemborg tussen Marokkaanse en Molukse jongeren. Er waren toen een week lang rellen waarbij de ME werd ingezet.
Volgens Burgemeester Van Schelven wordt hard gewerkt om de problemen voor eens en voor altijd uit de wereld te helpen en de aanstichters van onrust voor de rechter te brengen. Hij is 'nijdig en geïrriteerd' dat het weer is mis gegaan.
Bron:
http://www.ad.nl/ad/nl/10(...)g-tot-doodslag.dhtml[ Bericht 6% gewijzigd door paddy op 01-01-2010 23:35:21 (bagger verwijderd) ]