Het is weer zover, je hebt een (lange) treinreis voor de boeg en bent van plan om je tentamens voor te bereiden of dat leuke boek toch eens uit te lezen. Bewust loop je naar de stiltecoupé, die tegenwoordig bijzonder duidelijk staat aangegeven (zelfs in het Engels)

, je gaat zitten en pakt je spullen erbij. Maar dan komt er een gezelschap van 4 man de trein in, luid kletsend, een meid die luidruchtig belt met haar vriendin over wat ze gaan doen als ze elkaar weer zien over een half uur en een figuur die graag zijn muziek deelt met de rest van de coupé.
Daar zit je dan. Je ergert je groen en geel en kijkt boos naar je lawaaimakende medepassagiers. Als je dan toch besluit er wat van te zeggen krijg je de ene keer een grote bek terug, de andere keer een verontwaardigd gezicht en soms een "Oh ja dat is ook zo.

"
Ga dan ergens anders zitten.
Klacht: mensen die niet stil zijn in de stiltecoupé in de trein.