Okay, en dan nu even een verhaaltje typen maar waar te beginnen? Begin was al grappig. Loop ik richting de Grote markt zie ik eerst Timur staan voor het hoofdpodium, daarna Nicolette Kluijver t.h.v. de V&D en Eric Corton op de Grote markt. Vervolgens stond ik bij Plork en de Aannemers naast Domien en Michiel Veenstra. Zaken die je niet dagelijks meemaakt

Het geluid op het grote podium was zo hard dat het 3FM geluid niet meer was te horen. Ook was het wat onduidelijk wie en wanneer zou optreden. Het eerste optreden wat ik heb gezien was van Pork en de aannemers. Dat was best een leuk optreden met een paar bekende covers, zoals YMCA.
![]()
![]()
Kan je vertellen dat Veenstra behoorlijk los is gegaan tijdens het optreden. Overigens dacht ik dat Veenstra qua lengte iets groter zou zijn

.
Het optreden van Waylon heb ik niet gezien, maar wel goed gehoord. Ik stond namelijk voor het Glazen huis. Misschien dat het een gehaktbal is, maar qua stemgeluid is het echt prima!
![]()
Gastheer Eric Corton kondigde de bands aan..
![]()
Na wat te hebben ingedronken bij de drie gezusters (dat hoort er nou eenmaal bij

) heb ik staan springen bij Armin van Buuren. Godzijdank is de d'Olle Grieze (Martinitoren) blijven staan want oh-oh wat ging Armin tekeer! De soundcheck klonk al veel belovend. De Groningers gingen goed los toen Van Velzen begon met zingen en uiteraard bij zijn bekende hits, zoals: In and Out of Love en Serenity (wat een track!!).
![]()
Super tof dat de beste DJ van de wereld ‘gewoon’ op de Grote markt stond te draaien.
Daarna was het tijd voor The Opposites. Broodje Bakpao was ‘gewoon’ een gigantisch feest. De rest was crap (of gewoon niet mijn muziek). Er stond ook een of andere Nederlandse artiest die o.a. bloed, zweet en tranen speelde. Ach, niet mijn ding maar het was wel leuk.
Veel mensen kwamen voor Kane, denk ik, maar ik vond het allemaal wel erg lang duren. Ze speelden ook vrij veel onbekende liedjes. Zal ook eerlijk toegeven dat ik weinig heb met de muziek van Kane. De vermoeidheid zal ook wel een factor zijn geweest.
![]()
![]()
Tsja, en dan nu het gedeelte waarbij ik zal proberen om mij emotie een beetje onder controle te houden. Ik kan jullie vertellen dat ik met een flinke brok in de keel daar heb gestaan. Het meezingen van de Grote markt met We Will Rock You, de hoogtepunten op het scherm van Serious Requests, het uitlichten van de jocks was allemaal bijzonder mooi.
De Grote markt werd gek tijdens de hoogtepunten van Gerard Ekdom. Een gigantisch applaus en gejuich ging op tijdens zijn hoogtepunten. Ook bij Annemieke en Giel reageerde het publiek erg enthousiast!
Wat er gebeurde bij het verlaten van het Glazen huis en het bekend maken van het bedrag, de 3 miljoen euro en de 7 miljoen, kan ik niet beschrijven. Laat ik zeggen dat het iets is wat ik nooit meer zal vergeten. Hoe het publiek toen reageerde en ook de jocks is fantastisch. Kippenvel !
![]()
![]()
![]()
![]()
En dit ging gelukkig net goed!
![]()
![]()
Al met al een bijzonder geslaagde dag en met een fantastisch slot. Wat een bedrag zeg, ongelofelijk! Super trots ook op Groningen dat het toch nog zo'n geslaagde editie is geworden want het begin zag er niet best uit vanwege de bijzonder slechte weersomstandigheden. En toch stonden er tientallen mensen in de kou voor het Glazen huis en dan afsluiten met zo'n hoog bedrag. Top!!!!
Morgen maar eens wat beelden checken want ik zag op het grote scherm al dat het heeeel druk was

. Wat een puinhoop was het trouwens na afloop

.
* voor een groter formaat van de foto's even op de foto klikken