De vraag is hier: wat is redelijkerwijs? De woning wordt gesloopt ergens in 2013, is het redelijk dat de verhuurder de kachel niet vervangt?quote:Verhuurder is verplicht op verzoek van huurder gebreken zo spoedig mogelijk te verhelpen, tenzij dit onmogelijk is of uitgaven vereist die, gelet op de omstandigheden, redelijkerwijze niet van verhuurder te verlangen zijn.
De tijd van 'verzoeken' is wel een beetje voorbij denk ik.quote:Op donderdag 24 december 2009 00:41 schreef Sinceria het volgende:
Dank jullie wel voor de snelle respons.
De kachel was al aanwezig toen ze erin trok en er is ook een onderhoudscontract afgesloten met een derde partij. Ze huurt inderdaad op basis van de Leegstandswet.
Het probleem is ook een beetje dat de verhuurdersmaatschappij zeer bot is aan de telefoon. Ze geven al snel aan dat iets je eigen probleem is (dit is niet het eerste probleem, er was ook een probleem met schimmelgroei wat zelf opgelost moest worden) en dat zij er niks mee te maken hebben. Zeer onvriendelijk ook. Waar we een beetje bang voor zijn is dat ze eruit gezet wordt als ze een klacht indient of iets dergelijks.
@ Maharbal:
In hoeverre moeten we de verhuurder de gelegenheid geven dit op te lossen? We hebben diverse malen telefonisch contact gehad. Je raadt aan om een schriftelijk verzoek tot reparatie in te dienen?
Je hebt helemaal gelijk, maar we zijn nogal bezorgd dat ze eruit gezet wordt als we het niet goed aanpakken.quote:Op donderdag 24 december 2009 00:45 schreef ElisaB het volgende:
[..]
De tijd van 'verzoeken' is wel een beetje voorbij denk ik.
Is de verhuurder dan zo'n brute tent?quote:Op donderdag 24 december 2009 00:46 schreef Sinceria het volgende:
Je hebt helemaal gelijk, maar we zijn nogal bezorgd dat ze eruit gezet wordt als we het niet goed aanpakken.
In het contract staat dat overlast (zoals geluidsoverlast, roken in het portiek, bezoek etc.) reden is tot onmiddelijke uitzetting. Het is lastig aan te tonen dat je zoiets niet gedaan hebt als zij dat beweren. Ik huur via dezelfde maatschappij en heb gehoord dat dit soort dingen gebeuren.quote:Op donderdag 24 december 2009 00:48 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Is de verhuurder dan zo'n brute tent?
Daar hebben ze dus zalfjes voor. Iets waar je eerder je huisarts voor opbelt dan een verhuurderquote:Op donderdag 24 december 2009 00:41 schreef Sinceria het volgende:dit is niet het eerste probleem, er was ook een probleem met schimmelgroei
Schriftelijk verzoeken om de gebreken per een bepaalde datum op te lossen, en dat je het anderes zelf gaat doen en dat jij hen na dat tijdstip automatisch in verzuim acht. Alvorens zelf dingen te ondernemen moet je namelijk kunnen aantonen dat jij de verhuurder de kans hebt gegeven het zelf op te lossen, anders kan de verhuurder simpelweg zeggen dat jij hen nooit van het gebrek hebt verteld en dat zij dan ook niet verplicht zijn om het te verrekenen met de verhuur.quote:Op donderdag 24 december 2009 00:41 schreef Sinceria het volgende:
Dank jullie wel voor de snelle respons.
De kachel was al aanwezig toen ze erin trok en er is ook een onderhoudscontract afgesloten met een derde partij. Ze huurt inderdaad op basis van de Leegstandswet.
Het probleem is ook een beetje dat de verhuurdersmaatschappij zeer bot is aan de telefoon. Ze geven al snel aan dat iets je eigen probleem is (dit is niet het eerste probleem, er was ook een probleem met schimmelgroei wat zelf opgelost moest worden) en dat zij er niks mee te maken hebben. Zeer onvriendelijk ook. Waar we een beetje bang voor zijn is dat ze eruit gezet wordt als ze een klacht indient of iets dergelijks.
@ Maharbal:
In hoeverre moeten we de verhuurder de gelegenheid geven dit op te lossen? We hebben diverse malen telefonisch contact gehad. Je raadt aan om een schriftelijk verzoek tot reparatie in te dienen?
Het is toch belachelijk dat je in de kou blijft zitten omdat je bang bent dat je verhuurder je er anders met een valse reden de straat op smijt?! Ik zou naar een Rechtswinkel gaan en me heel goed laten informeren over de verhuurder en huurder hun rechten en plichten.quote:Op donderdag 24 december 2009 00:51 schreef Sinceria het volgende:
[..]
In het contract staat dat overlast (zoals geluidsoverlast, roken in het portiek, bezoek etc.) reden is tot onmiddelijke uitzetting. Het is lastig aan te tonen dat je zoiets niet gedaan hebt als zij dat beweren. Ik huur via dezelfde maatschappij en heb gehoord dat dit soort dingen gebeuren.
Als ze een contract heeft tot 2013 kan ze er niet zomaar uitgezet worden. Overlast kan dan wel een reden zijn tot uitzetting maar dat gaat zo makkelijk nog niet. Wie eist, bewijst. Zij moeten dan dus uitgebreide documenten hebben waarin staat dat jouw vriendin deze overlast veroorzaakt heeft. Huurders staan vrij sterk en je vriendin heeft dus niks te vrezen.quote:Op donderdag 24 december 2009 00:51 schreef Sinceria het volgende:
[..]
In het contract staat dat overlast (zoals geluidsoverlast, roken in het portiek, bezoek etc.) reden is tot onmiddelijke uitzetting. Het is lastig aan te tonen dat je zoiets niet gedaan hebt als zij dat beweren. Ik huur via dezelfde maatschappij en heb gehoord dat dit soort dingen gebeuren.
Dit gaat echter niet helemaal op in deze situatie. Hier gaat het om verhuur op basis van de Leegstandwet, waarbij enkele bepalingen van het huurbeschermingswet buiten toepassing blijven en/of zijn afgezwakt.quote:Op donderdag 24 december 2009 16:18 schreef SemperFii het volgende:
[..]
Als ze een contract heeft tot 2013 kan ze er niet zomaar uitgezet worden. Overlast kan dan wel een reden zijn tot uitzetting maar dat gaat zo makkelijk nog niet. Wie eist, bewijst. Zij moeten dan dus uitgebreide documenten hebben waarin staat dat jouw vriendin deze overlast veroorzaakt heeft. Huurders staan vrij sterk en je vriendin heeft dus niks te vrezen.
Tja, misschien is het belachelijk maar dit soort dingen werken nu eenmaal zo. We hebben wel allebei woonruimte en daar is vrij moeilijk aan te komen. Er zijn trouwens niet altijd problemen hoor, over het algemeen wonen we prima via deze maatschappij. De regels zijn alleen anders dan normaal en er zijn meer informele regels.quote:Op donderdag 24 december 2009 12:30 schreef Cat_Tank het volgende:
[..]
Het is toch belachelijk dat je in de kou blijft zitten omdat je bang bent dat je verhuurder je er anders met een valse reden de straat op smijt?! Ik zou naar een Rechtswinkel gaan en me heel goed laten informeren over de verhuurder en huurder hun rechten en plichten.
Dank je wel.quote:Op donderdag 24 december 2009 16:56 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd wat hun reactie gaat zijn op je brief. Succes ermee TS.
Onzin.quote:Op vrijdag 25 december 2009 19:40 schreef lirpA het volgende:
Je vriendin zal de kachel zelf moeten vervangen. Ik huur nu ook tijdelijk en mijn woning kwam zonder kachel, het is de verantwoordelijk van de verhuurder om het rookkanaal, de schoorsteen e.d. te onderhouden maar de kachel is toch echt haar eigen probleem, net als wanneer haar bank stuk zou gaan.
Ze heeft al die tijd geluk gehad van de oude kachel gebruik te kunnen maken.
Onzin? Dan hoor ik dat graag van je waar je dat vandaan haalt. In een eerdere woning, geen tijdelijke huur, moesten we ook zelf de kachel aanschaffen en onderhouden. Een kachel moet je toch echt zelf kopen.quote:
http://www.vrom.nl/pagina.html?id=7180quote:Op vrijdag 25 december 2009 22:00 schreef lirpA het volgende:
[..]
Onzin? Dan hoor ik dat graag van je waar je dat vandaan haalt. In een eerdere woning, geen tijdelijke huur, moesten we ook zelf de kachel aanschaffen en onderhouden. Een kachel moet je toch echt zelf kopen.
quote:i. Technische installaties binnen de woning.
voor rekening huurder:
O.a. het ontluchten en bijvullen van cv-installatie, het opnieuw opstarten van de cv-installatie na uitval, het vervangen van filters en schoonhouden van roosters, voor zover de kosten gering zijn en er daarvoor geen specialistische kennis vereist is.
voor rekening verhuurder:
Reparaties, controle, vervanging.
Deze tekst uit de openingspost komt uit het Burgerlijk Wetboek Boek 7:quote:Verhuurder is verplicht op verzoek van huurder gebreken zo spoedig mogelijk te verhelpen, tenzij dit onmogelijk is of uitgaven vereist die, gelet op de omstandigheden, redelijkerwijze niet van verhuurder te verlangen zijn.
Dit is het meest relevante in dit geval:quote:Artikel 206
*
1.De verhuurder is verplicht op verlangen van de huurder gebreken te verhelpen, tenzij dit onmogelijk is of uitgaven vereist die in de gegeven omstandigheden redelijkerwijs niet van de verhuurder zijn te vergen.
*
2.Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de kleine herstellingen tot het verrichten waarvan de huurder krachtens artikel 217 verplicht is, en ten aanzien van gebreken voor het ontstaan waarvan de huurder jegens de verhuurder aansprakelijk is.
*
3.Is de verhuurder met het verhelpen in verzuim, dan kan de huurder dit verhelpen zelf verrichten en de daarvoor gemaakte kosten, voor zover deze redelijk waren, op de verhuurder verhalen, desgewenst door deze in mindering van de huurprijs te brengen. Hiervan kan niet ten nadele van de huurder worden afgeweken.
Er is een reden waarom de verhuurder een onderhoudscontract heeft afgesloten omdat men de "zaak" moet onderhouden. Vervanging van een defecte kachel is ook voor rekening verhuurder. Als ze het zelf niet willen doen dan mag de huurder op eigen kosten een nieuwe kachel regelen en dat op de verhuurder verhalen of op de huur in mindering brengen. Ik zie nu dat de leegstandwet nu net artikel 206 lid 3 buiten beschouwing kan laten. Dat ontslaat de verhuurder niet van de verplichtingen voor onderhoud volgens artikel 206 lid 1 maar je kan zelf blijkbaar niet de kosten gemaakt verhalen op de verhuurder. Wat je wel kan doen is op basis van artikel 207 huur minderen. Maar er is dan wel een vervaltermijn van zes maanden (artikel 257).quote:Artikel 203
De verhuurder is verplicht de zaak ter beschikking van de huurder te stellen en te laten voor zover dat voor het overeengekomen gebruik noodzakelijk is.
#
Artikel 204
1.De verhuurder heeft met betrekking tot gebreken van de zaak de in deze afdeling omschreven verplichtingen.
*
2.Een gebrek is een staat of eigenschap van de zaak of een andere niet aan de huurder toe te rekenen omstandigheid, waardoor de zaak aan de huurder niet het genot kan verschaffen dat een huurder bij het aangaan van de overeenkomst mag verwachten van een goed onderhouden zaak van de soort als waarop de overeenkomst betrekking heeft.
3.Een feitelijke stoornis door derden zonder bewering van recht als bedoeld in artikel 211 en een bewering van recht zonder feitelijke stoornis zijn geen gebreken in de zin van lid 2.
quote:Artikel 207
1.De huurder kan in geval van vermindering van huurgenot ten gevolge van een gebrek een daaraan evenredige vermindering van de huurprijs vorderen van de dag waarop hij van het gebrek behoorlijk heeft kennis gegeven aan de verhuurder of waarop het gebrek reeds in voldoende mate bekend was om tot maatregelen over te gaan, tot die waarop het gebrek is verholpen.
2.De huurder heeft geen aanspraak op huurvermindering terzake van gebreken die hij krachtens artikel 217 verplicht is te verhelpen, of voor het ontstaan waarvan hij jegens de verhuurder aansprakelijk is.
In een eerdere woning die antikraak was in plaats van tijdelijke verhuur was de kachel de eigen verantwoordelijkheid en daar waren ook duidelijk afspraken over gemaakt. In dit geval zijn er geen afspraken gemaakt maar er is ook geen sprake van een aparte clausule in het contract. Heb je een bron die aangeeft dat het de eigen verantwoordelijkheid is?quote:Op vrijdag 25 december 2009 22:00 schreef lirpA het volgende:
[..]
Onzin? Dan hoor ik dat graag van je waar je dat vandaan haalt. In een eerdere woning, geen tijdelijke huur, moesten we ook zelf de kachel aanschaffen en onderhouden. Een kachel moet je toch echt zelf kopen.
Ah oke, dank je. Dat maakt de dingen wel wat duidelijker en misschien kunnen we dat aanhalen in de brief die we versturen.quote:
Aangezien de TS niet meteen aangaf dat er werd gehuurd op basis van de Leegstandwet kon dit niet meteen met zekerheid gezegd worden, maar nu dat bevestigd is door de TS klopt dit helemaalquote:Op vrijdag 25 december 2009 22:31 schreef Fokski het volgende:
Heel verhaal over art. 15 Leegstandwet
Ik zou er zelf even goed doorheen gaan als ik de TS was. Het is niet moeilijk maar je moet er even de tijd voornemen. De leegstandswet zal vast wat meer in zich hebben maar ik geloof dat ik de relevante zaken heb kunnen vinden.quote:Op vrijdag 25 december 2009 23:09 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Aangezien de TS niet meteen aangaf dat er werd gehuurd op basis van de Leegstandwet kon dit niet meteen met zekerheid gezegd worden, maar nu dat bevestigd is door de TS klopt dit helemaal.
Let dus wel even op de hierboven door Folski genoemde beperkingen TS.
Je hebt inderdaad de kern te pakken. Globaal is de rest van de Leegstandwet niet echt relevant en gaat de "rest" over het vergemakkelijken van het kunnen uitzetten van huurders.quote:Op vrijdag 25 december 2009 23:30 schreef Fokski het volgende:
[..]
Ik zou er zelf even goed doorheen gaan als ik de TS was. Het is niet moeilijk maar je moet er even de tijd voornemen. De leegstandswet zal vast wat meer in zich hebben maar ik geloof dat ik de relevante zaken heb kunnen vinden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |