Ja mensen, er ligt sneeuw

Dit staat natuurlijk garant voor een hele hoop pret. Zo toog ik naar de wijk van een vriend van mij, aangezien er in mijn eigen wijk alleen maar hele kleine kinderen of bejaarden wonen. In de wijk van mijn vriend was er al een sneeuwballengevecht aan de gang tussen 20 mensen, variërend in de leeftijd tussen 11 en 25.
Naarmate de dag vorderde kwamen er af en toe auto's langs, dat heb je nu eenmaal. Soms wordt zo'n auto per ongeluk geraakt door een verdwaalde sneeuwbal, kan gebeuren toch?
Nou, op een gegeven moment was er een bejaard echtpaar in een audi stationwagen die daar niet zo over dachten. De man stopte direct, en gebaarde heftig of we niet normaal konden doen. Iemand vroeg nog: 'Kunt u uw raampje omlaag doen, ik versta u niet goed zo'

Maar daar trapte hij niet in.
Verontwaardigd over zijn onnodige gezeik gooide ik nog een bal tegen zijn raam, aan de kant waar zijn vrouw zat. Ze tikte op haar voorhoofd, of ik gestoord was

Waar gaat ze vanuit? Dat ze, in stilstand, door mijn sneeuwbal een dodelijk ongeluk maken? De man reed verder, en wij gingen weer verder.
Na een tijdje kwam de man weer, ditmaal zonder zeikwijf naast m, door de straat. 'Ha lachen' dacht ik, en ik mikte een sneeuwbal op zijn zijruit. De man stopte, en ik zag zijn mond allemaal boze woorden maken. Ik gooide nog een bal, en toen, jaja echt waar, reed de man achteruit, om naar mij toe te komen!

Blinde paniek maakte zich van mij meester, en ik sloeg op de vlucht.
Tenminste, als ik een klein kind geweest zou zijn. Wat wou die man bereiken? Ik keek het even aan met een gezichtsuitdrukking die ik op de

probeerde te laten lijken, gooide nog een bal tegen zn wagen en ging verder met het bekogelen van mensen.
Klacht: ouwe zeikerd