Het is idd kerkelijke propaganda, je verwart het moderne gebruik van het woord heks dat te pas en te onpas wordt gebruikt(eigenlijk voor dingen waar slecht mee bedoeld wordt, dus de "zwarte" kant) met het eigenlijke gebruik dat enkel en alleen voor de kelten opging(de alom bekende, niet de hele volksbeweging), kortom oud ierland.quote:Op woensdag 16 december 2009 21:31 schreef R0N1N het volgende:
[..]
![]()
Vanwaar die vraag ?
Het antwoord had je al lang kunnen lezen in overige topics overigens![]()
NEE.
Wel op een christelijke & katholieke school gezeten. En in m'n jeugd vaak naar bijeenkomsten geweest. (Gewoon voor het uitje en overige actieviteitenen uit interesse. Maar ik krijg het niet 'verteerd'
)
edit:
Denk dat ik 't al weet ... Je verwijt me een 'kerkelijk' beeld op 'heks'.
Maar het 'romantiseren' van 'heks' komt toch echt door wicca. En alleen in het westen.
Ga maar eens ergens in een afrikaans dorpje roepen dat je heks bent![]()
Dat is dus dat romantische beeld van wicca-heksen![]()
Dat was geen 'hekserij'. Dat is wat men (bij wicca) de 'oude religie' & tradities noemt. Dat staat los van 'hekserij'. Zo werd het bestempeld door buitenstaanders. Een scheldnaam zegmaar a la 'heiden'.
(Het valt dan ook niet voor niets onder Heidendom (Paganism in 't Engels))
Witch en heks komen inderdaad wel uit tijden lang daarvoor zoals de kelten, maar dat maakt 'hekserij' nog geen algemeen keltisch geloof o.i.d. of dat de overige keltische gebruiken er ook ineens onder vallen.
Met een heks werd (en wordt in diverse landen nog steeds) bedoelt wat ik hierboven beschreef.
Het was de Kerk die dit als 'onwenselijk' zag en vanwege de manipulatie van mens en natuur als duivels bestempelde, terwijl koningen e.d. vaak genoeg maar wat graag gebruik maakten van de diensten van een 'heks'.
Vanuit een ongelovig maar wel etisch oogpunt vindt ik dergelijke pogingen tot macht over mens en natuur nou toch niet zo heel erg 'wenselijk'.
Terwijl ik de 'wicca aanhang' juist respecteer vanwege het zoeken naar balans en eenheid met de natuur etc.
Het beeld omtrent 'hekserij' raakt zo echter wel een beetje vertroebeld.
Waarom denk je dan dat dat niet samen kan gaan?quote:Op donderdag 17 december 2009 09:24 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Doet me denken aan die mensen die altijd zo beginnen :
[..]
Omdat de term 'Heks' inherent met magisch denken is verbonden, en dat is absoluut niet te rijmen met "ik ben geen zweefteef, eerder sceptisch".quote:Op donderdag 17 december 2009 09:35 schreef erodome het volgende:
[..]
Waarom denk je dan dat dat niet samen kan gaan?
Alhoewel ik best weet dat ik aan de believers kant zit ben ik ook niet geheel vrij van skepsis, er zit een enorm gat tussen blind geloven en niets geloven.
Ken jij wel nuance?quote:Op donderdag 17 december 2009 09:24 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Doet me denken aan die mensen die altijd zo beginnen :
[..]
Ooit geprobeerd, is me niet goed bevallenquote:
quote:Op donderdag 17 december 2009 09:53 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Omdat de term 'Heks' inherent met magisch denken is verbonden, en dat is absoluut niet te rijmen met "ik ben geen zweefteef, eerder sceptisch".
Dus jij kan het niet accepteren dat er mensen zijn die op bepaalde dagen hun dag vieren. Bijvoorbeeld eerste lentedag. Dat ze daar rituelen bij gebruiken en dansen, zingen, kaarsje branden, tekeningen maken?quote:Op donderdag 17 december 2009 10:35 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Ooit geprobeerd, is me niet goed bevallen
Nee maar serieus :
[..]
Welk gedeelte van "magisch denken" begreep je niet ?quote:Op donderdag 17 december 2009 10:42 schreef Bastard het volgende:
[..]
Dus jij kan het niet accepteren dat er mensen zijn die op bepaalde dagen hun dag vieren. Bijvoorbeeld eerste lentedag. Dat ze daar rituelen bij gebruiken en dansen, zingen, kaarsje branden, tekeningen maken?
Maar kerst, en sinterklaas is wel heel normaal om te vieren natuurlijk, mits je christelijk bent.
En ben je heks met andere vieringen, ben je maar ineens een zweefteef.. als ik zo doordraaf denk ik dat het MDI maar eens ga berichten over je!
Nope. De verwaring komt van Wicca. Die er een zoetsappig sausje overheen giet.quote:Op donderdag 17 december 2009 09:34 schreef erodome het volgende:
Het is idd kerkelijke propaganda, je verwart het moderne gebruik van het woord heks dat te pas en te onpas wordt gebruikt(eigenlijk voor dingen waar slecht mee bedoeld wordt, dus de "zwarte" kant) met het eigenlijke gebruik dat enkel en alleen voor de kelten opging(de alom bekende, niet de hele volksbeweging), kortom oud ierland.
Ook een Sjamaan en medicijnman is GEEN heks !quote:Voodoo, satanisme enz enz enz enz is geen hekserij.
Daarbij kom je in afrika ook medicijnmannen en vrouwen tegen, die kan je qua werkwijze en gedachtegangen weer meer met die oude heksen op 1 lijn zetten, die zijn helemaal niet melaats, sterker nog, die zijn zelfs vrij machtig in hun gemeenschap, zeer gewaardeerd.
Die sjamanen en medicijnmannen voeren allemaal een vorm die uit dzelfde kookpot komt als die oude heksen van Ierland.
Precies. En dus (uiterst) onwenselijk dat mensen zich daar mee bezig houden. Uitroeien die hap (gezien vanuit Romequote:En de kerk vond het niet onwenselijk, de kerk was er doodsbang van, terrecht, geen enkele macht bij de mens, goden zijn overal, in legio van vormen en zeggen niet te buigen voor hun, de hele aarde is hun kerk, er is niets tussen het persoon en de goden, niets van macht.
Daarbij lag macht voor een gelijk deel bij de vrouwen, vrouwen die strategieen uitkienden, waar de koningen voor advies kwamen als ze oorlog moesten voeren, vrouwelijke artsen, vrouwelijke leraren, koninginen met volledige macht, souvereine vrouwen, een gruwel in de ogen van het institutuut kerk(geloof en instituut zie ik als 2 verschillende dingen).
Zacht en vriendelijk ???quote:En ook moet je de menselijke aard meenemen, waar de theorie van het heksendom heel zacht en vriendelijk is kunnen de middelen voor alle doeleindes gebruikt worden en ligt dat dus in de handen van de gebruiker, je kan iemand aan je binden ja, maar die obsessie zal nooit echte liefde zijn, ook zal je de prijs betalen voor je eigen handelen, de wet van 3 geld hier.
De enige die recht hebben op het woord heks zijn die kelten schat!quote:Op donderdag 17 december 2009 12:26 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Nope. De verwaring komt van Wicca. Die er een zoetsappig sausje overheen giet.![]()
En juist nu wordt DAT beeld te pas en onpas gebruikt. (Ik doe iets met kruiden, en ben dus een heks)
Heks zijn draait om Magie. Niet leven MET de mens en natuur, maar baas zijn OVER mens en natuur.
Gebeurtenissen naar je hand zetten. Een vijand tot 'vriend' maken. Het beinvloeden van gedachten etc.
Het heeft NIETS te maken met 'berkenbast is een goede pijnstiller' ! ! !
[..]
Ook een Sjamaan en medicijnman is GEEN heks !
(Mede door de kerkelijke invloed) wordt een heks daar toch vooral als slecht en zwarte magier gezien (en dat kost je de kop, letterlijk ! )
[..]
Precies. En dus (uiterst) onwenselijk dat mensen zich daar mee bezig houden. Uitroeien die hap (gezien vanuit Rome)
[..]
Zacht en vriendelijk ???
Iemand vervloeken met speciaal papier en olie en een spreukje of 2 bij kaarslicht en dat dan verbranden of begraven. (Heb 't m'n ex zien doen, ongetwijfeld inmiddels ook bij/tegen mij)
- of juist aan je binden (& dat heeft ze ook geprobeerd, ze was nogal verbaasd toen ze een paar jaar terug voor m'n deur stond en ik ze, met een nogal gesloten houding, de keiharde waarheid vertelde en zei nooit meer iets met haar te maken te willen hebben)
- en lekker 'spiritueel' hoor, mediteren voor de winnende lotto cijfers![]()
Dat de kelten e.d. dicht bij de natuur leefden met bijzondere rituelen, druiden & priesters/priesteressen wil nog niet zeggen dat al die dingen ook ineens onderdeel zijn van hekserij. DAT maakt Wicca ervan.
Zie hier het magisch denken waar we het eerder over hadden.quote:Op donderdag 17 december 2009 14:55 schreef erodome het volgende:
wel om kwaad te binden en liefde aan te trekken en dat soort zaken
Satanisme is een vrij nieuw begrip, al die bedoelingen die daarbij horen zijn kerkelijke propaganda, ze hebben hun werk erg goed gedaan, serieus.quote:Op donderdag 17 december 2009 14:51 schreef SingleCoil het volgende:
Ik geloof toch dat je wat zaken door elkaar haalt, Erodroom...het feit dat het woord "witch" een keltisch woord is zegt nop zich niet zo veel, in de eerste eeuwen van onze jaartelling liep het keltische rijk van turkije tot ierlanden ikteonderweg alle op wat het tegen kwam. Ook quas geloof en tradities was er niet bepaald één duidelijke lijn, men geloofde ongeveer alles wat de orospronkelijke bewoners van de keltische gebieden ook geloofden, dus zo ongeveer van romeinse goden via christendom naar de viking-goden. Als je dus zegt dat alleen de keltische cultuur het woord witch gebruikt omwijzen of zieners aan te duiden is dat nog steeds de halve bewoonde wereld (van dat moment).
Enniehauw, het is ook niet zo dat de keltische witches de eerste heksen waren, heksen kende men al bij de oude grieken en egyptenaren en in het oude india. Wat wél opmerkelijk is, is dat hekserij tot aan de vorige eeuw vrijwel altijd als iets kwaads en negatiefs gezien werd, een pact met de duivel, het aanbidden van kwade geesten, satansverering, "onnatuulijke riten", kortom: kwaadaardige wezens,die heksen.
In de 18de en 19de eeuw hoor je ook vrijwel niks meer over heksen, pas in de afgelopen 30 jaar zijn er ineens wicca die zich een beetje met de heksen-historie optuigen. Maar veel heeft het er niet mee te maken, behalve in de prularia-winkels waar men enthousiast pentagrammen, doe-het-zelf huisaltaartjes en wierook verkoopt. Ieder z'n meug hoor, daar niet van. Wicca heeft in nederland de status van godsdienst (wat niet veel zegt omdat in nederland geen enkele godsdienst uitgesloten wordt) en iedereen moet vooral geloven waar 'ie behoefte aanheeft.
Je kan het op verschillende manieren bekijken...quote:Op donderdag 17 december 2009 15:02 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Zie hier het magisch denken waar we het eerder over hadden.
Meditatie is bewezen nuttig, een focus zetten wordt overal en nergens gebruikt(ze komen ervoor coachen voor werkgevers, worden tonnen mee verdient).quote:Op donderdag 17 december 2009 15:26 schreef _Led_ het volgende:
En dat is nou precies wat ik bedoel, en wat ik versta onder (denigrerend gezegd) zweefteverij
(Ik zeg dat zo om terug te haken op de uitspraak "ik ben geen zweefteef, eerder sceptisch" : Hekserij discussie topic. )
Concentratie en focus is nuttig.quote:Op donderdag 17 december 2009 15:37 schreef erodome het volgende:
[..]
Meditatie is bewezen nuttig, een focus zetten wordt overal en nergens gebruikt(ze komen ervoor coachen voor werkgevers, worden tonnen mee verdient).
Het is nuttig, dat is zonder enige twijvel, over hoe ver dat reikt zijn discussie's, ik denk dat dat erg ver gaat, een ander denkt dat het blijft bij jezelf boosten zodat je zekerder het leven tegemoet gaat en zo meer succes hebt.
Wat is daar zweverig aan, echt alleen dat het nu in 1 adem met heksen genoemd wordt, als je er op een andere manier van zou horen zou het heel anders zijn.
Wat ik doe is een methode gebruiken die goed bij me past en die me heel erg helpt die focus te zetten.quote:Op donderdag 17 december 2009 15:40 schreef _Led_ het volgende:
[..]
Concentratie en focus is nuttig.
Magisch denken en eigenschappen toeschrijven aan getekende cirkels, spreuken uitvoeren en denken dat die invloed hebben op anderen op afstand - dat is zweefteverij.
Je probeert tegen mij de hele tijd te doen alsof dat er niet bij hoort, maar daarna post je weer direct dingen als "in die cirkel gevuld met krachten en energieen".
En dan vragen wat daar zweefteverij aan is..?
Ken je het verhaal van de vader die zijn zoontje voor een hardloopwedstrijd een steen geeft en zegt dat die 'm harder dan ooit zal laten lopen ?
Het jochie wint, en bedankt de vader.
Vader zegt : "Het was niet de steen - dat is slechts een doodgewone kiezel. Het zat in je zelfvertrouwen".
Wat jij doet is daarna alsnog stug vol blijven houden dat die steen bijzondere krachten heeft
So far so good.quote:Op donderdag 17 december 2009 15:57 schreef erodome het volgende:
[..]
Wat ik doe is een methode gebruiken die goed bij me past en die me heel erg helpt die focus te zetten.
Het is als een boeddha beeldje, je hoeft je er niet op te focussen als je mediteerd, maar toch werkt het verdomde goed als je een focuspunt(dat beeldje in dit geval) hebt.
Nee, we kijken prima naar de basis.quote:De basis ervan is dus helemaal niet zo zweverig, de invulling ervan mag je zweverig vinden, dat is mijn ervaring, niet de jouwe.
Het verbaasd me keer op keer dat mensen die zeggen zo wetenschappelijk onderlegd en ingesteld te zijn niet kijken naar die basis en of daar wat inzit, maar alles weggooien met wat zij een zweverige invulling vinden.
Jouw cirkel is hier 'de steen'.quote:En het is geen steen led, ik ben het die die cirkel zet, mijn geest, mijn wil die zich richt.
Alls hangt samen, maar dat betekent niet dat je overal bewust invloed op uit kunt oefenen.quote:Ok, ok, wat je wel zweverig zal vinden is die invloed op andere zaken, maar wat mij betrefd hangt alles samen, is niets los van het andere en is invloed altijd mogelijk, dat is zo in het klein, ik heb een marginale invloed op jou en jij op mij, dat is naar mijn mening ook in het groot, op afstand, het laden van stenen, zaden, planten en zo nog veel meer.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |