Ik ben het zeker met betrekking tot dat laatste helemaal met je eensquote:Op maandag 4 januari 2010 09:36 schreef Klopkoek het volgende:
Het klinkt wel leuk dat Oost-Duitsen elkaar gek hebben laten maken maar zoals in de docu gezegd werd was het ook een kracht van het systeem: vrijwel identiek getalenteerde schaatsters met elkaar laten optrekken en dag in dag uit laten trainen met een competitieelement erin. Het kan zijn dat die competitie te ver werd doorgevoerd maar die onderlinge rivaliteit, zonder dat het in haat en nijd omsloeg, was natuurlijk een pluspunt.
Wat die doping betreft: de NOS maakte zich er wel makkelijk vanaf. Bij de die Oost-Duitsen gingen ze de archieven induiken maar Van Gennip en Kloosterboer vertrouwden ze op hun blauwe/groene ogen. Gemiste kans.
Dat is vrij weinig in vergelijking met daarvoor. Bovendien heb ik het dan ook over de tijden die gereden zijn.quote:Op maandag 4 januari 2010 11:32 schreef Ericr het volgende:
Van Gennip werd nog 3de (1989) en 5de (1991) op het WK allround en ook op het EK haalde ze hoge klasseringen. Helemaal niks meer laten zien klopt dus niet.
Na 1988 kwam Gunda Kleemann op en haalde van Gennip klasseringen die in lijn waren met haar presteren voor Calgary 1988.
In 1992 was in ieder geval de koek op bij Van Gennip en in feite was ze al van plan om na Calgary 1988 te stoppen. 1992 werd een rampseizoen en zo vreemd was het dus niet dat ze toen stopte, na bijna 10 jaar aan de (subt)top te hebben gestaan.
Onzin. Dat is geheel in lijn met haar prestaties van voor 1988 en je kunt de tijden van Calgary niet vergelijken met de banen waarop ze daarna reed.quote:Op maandag 4 januari 2010 12:07 schreef Klopkoek het volgende:
Dat is vrij weinig in vergelijking met daarvoor. Bovendien heb ik het dan ook over de tijden die gereden zijn.
Vrij weinig? Ze ging door voor de lol en pas richting Albertville begon het weer te kriebelen. Van Gennip was na 1988 gewoon te druk met andere zaken en in feite had ze alles bereikt wat ze had willen bereiken. Olympische gouden medailles zijn zoveel meer waard dan een EK of WK-titel dat rondjes draaien na die goudoogst nog weinig motiverend is. Zeker in een tijd dat schaatsen nog amper wat opbracht, ook al heeft van Gennip als 1 van de eersten redelijk kunnen oogsten na een succesvolle goudjacht.quote:Op maandag 4 januari 2010 12:07 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat is vrij weinig in vergelijking met daarvoor. Bovendien heb ik het dan ook over de tijden die gereden zijn.
Kijk, dat is nou tenminste een verklaring... maar waarom lukte het in albertville niet?quote:Op maandag 4 januari 2010 13:07 schreef Ericr het volgende:
[..]
Vrij weinig? Ze ging door voor de lol en pas richting Albertville begon het weer te kriebelen. Van Gennip was na 1988 gewoon te druk met andere zaken en in feite had ze alles bereikt wat ze had willen bereiken. Olympische gouden medailles zijn zoveel meer waard dan een EK of WK-titel dat rondjes draaien na die goudoogst nog weinig motiverend is. Zeker in een tijd dat schaatsen nog amper wat opbracht, ook al heeft van Gennip als 1 van de eersten redelijk kunnen oogsten na een succesvolle goudjacht.
Die van vanavond lijkt me niet zo boeiend.quote:10 januari: Cultheld Franz Krienbühl
Ik ken hem ook nietquote:Op zondag 10 januari 2010 15:30 schreef Arcee het volgende:
[..]
Die van vanavond lijkt me niet zo boeiend.
Juist wel. Heel Nederland was destijds gek op die man en hij is de bedenker van de moderne schaatspakken.quote:Op zondag 10 januari 2010 15:30 schreef Arcee het volgende:
Die van vanavond lijkt me niet zo boeiend.
Ik ga ook wel kijken, maar op voorhand dus.quote:Op zondag 10 januari 2010 15:34 schreef golfer het volgende:
Juist wel. Heel Nederland was destijds gek op die man en hij is de bedenker van de moderne schaatspakken.
Ach, wat dat betreft weten ook niet alles wat de NOS heeft gedaan. Wie weet heeft de NOS wel gegraven bij Van Gennip en gespoord naar iets wat ook op doping zou kunnen duiden, maar is daar uiteindelijk niets uitgekomen. Dan kan je de NOS nog wel aanvallen, maar iets wat er niet is, kan je ook niet vinden natuurlijk. Daarmee zeg ik absoluut niet direct dat Van Gennip altijd clean was, maar gewoon ter verdediging van de NOS.quote:Op maandag 4 januari 2010 09:36 schreef Klopkoek het volgende:
Het klinkt wel leuk dat Oost-Duitsen elkaar gek hebben laten maken maar zoals in de docu gezegd werd was het ook een kracht van het systeem: vrijwel identiek getalenteerde schaatsters met elkaar laten optrekken en dag in dag uit laten trainen met een competitieelement erin. Het kan zijn dat die competitie te ver werd doorgevoerd maar die onderlinge rivaliteit, zonder dat het in haat en nijd omsloeg, was natuurlijk een pluspunt.
Wat die doping betreft: de NOS maakte zich er wel makkelijk vanaf. Bij de die Oost-Duitsen gingen ze de archieven induiken maar Van Gennip en Kloosterboer vertrouwden ze op hun blauwe/groene ogen. Gemiste kans.
Er is zeker iets te vinden, Netwerk of de voorloper daarvan heeft een keer een reportage gebracht over de vrouwen kernploeg die verdacht gedrag vertoonde en in verband werd gebracht met dopingpraktijken. In die tijd was van Gennip ook lid van de kernploeg.quote:Op zondag 10 januari 2010 18:08 schreef TheArt het volgende:
[..]
Ach, wat dat betreft weten ook niet alles wat de NOS heeft gedaan. Wie weet heeft de NOS wel gegraven bij Van Gennip en gespoord naar iets wat ook op doping zou kunnen duiden, maar is daar uiteindelijk niets uitgekomen. Dan kan je de NOS nog wel aanvallen, maar iets wat er niet is, kan je ook niet vinden natuurlijk. Daarmee zeg ik absoluut niet direct dat Van Gennip altijd clean was, maar gewoon ter verdediging van de NOS.
Ja en? Is dat concreet dan? Wie weet is de NOS daar dan ook op verder gegaan, maar is daar verder totaal geen concreet bewijs uitgekomen dat Van Gennip linkte aan doping. Dan kan daar verder helemaal niets mee. Ik kan ook wel roepen dat een ploegje doping gebruikt, maar dat zegt verder helemaal niets. Er zijn geen papieren, geen andere getuigenissen, niets. Als die er waren, was dat door de NOS heus wel gevonden.quote:Op zondag 10 januari 2010 18:15 schreef Ericr het volgende:
[..]
Er is zeker iets te vinden, Netwerk of de voorloper daarvan heeft een keer een reportage gebracht over de vrouwen kernploeg die verdacht gedrag vertoonde en in verband werd gebracht met dopingpraktijken. In die tijd was van Gennip ook lid van de kernploeg.
Ik vond het destijds een prachtvent. Echt een cultheld.quote:Op zondag 10 januari 2010 22:51 schreef Ambrosius het volgende:
We beginnen bijna, ik ben benieuwd, ken dit verhaal niet echt goed.
Jep http://nl.wikipedia.org/wiki/Franz_Krienb%C3%BChlquote:Op zondag 10 januari 2010 22:53 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik vond het destijds een prachtvent. Echt een cultheld.![]()
Las later dat ie nog een keer op 55-jarige leeftijd Zwitsers schaatskampioen is geworden.
Ja, Gomez!quote:Op zondag 10 januari 2010 23:12 schreef golfer het volgende:
Wat een prachtvent was het toch.
Ik heb destijds zo om hem gelachen, maar ook echt bewondering gehad voor z'n doorzettingsvermogen.
Ooit kwam daarna ook nog een een gekke Spanjaard, maar die is nooit zo populair geworden als Krienbühl.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |