Theologie (BA) / Geschiedenis (MA) en Interreligieuze spiritualiteit (MA)quote:Op woensdag 16 december 2009 17:31 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Dan zeg ik: welke, hoe ver ben je per studie en vooral: waarom?![]()
En die andere vraag, hoe ver ben je in die drie studies? En hoe combineer je het? Hou je überhaupt tijd over om iets voor jezelf te doen?quote:Op woensdag 16 december 2009 21:52 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Theologie (BA) / Geschiedenis (MA) en Interreligieuze spiritualiteit (MA)
En ik heb al een bachelor in Geschiedenis en Biotechnologie.
Waarom, omdat het kan!
Ja wtf het zijn geen studies als elektrotechniek, wiskunde, natuurkunde, werktuigbouwkunde hequote:Op woensdag 16 december 2009 22:59 schreef Horloge het volgende:
[..]
En die andere vraag, hoe ver ben je in die drie studies? En hoe combineer je het? Hou je überhaupt tijd over om iets voor jezelf te doen?
Halverwege bachelor, laatste jaar, laatste jaar. Hoe combineer ik het? Hopen dat er geen vakken op dezelfde tijd worden gegeven. Ja, hoor!quote:Op woensdag 16 december 2009 22:59 schreef Horloge het volgende:
[..]
En die andere vraag, hoe ver ben je in die drie studies? En hoe combineer je het? Hou je überhaupt tijd over om iets voor jezelf te doen?
Na biotechnologie had ik het wel gehad met de beta-studies!quote:Op donderdag 17 december 2009 00:37 schreef ReWout het volgende:
[..]
Ja wtf het zijn geen studies als elektrotechniek, wiskunde, natuurkunde, werktuigbouwkunde he![]()
no offence trouwens.
Netjes gozer, dus als jij klaar bent heb je 3 bachelors en 2 masters op zak. Mag ik vragen in hoeveel tijd je dit hebt gedaan/van plan bent om te gaan doen?quote:Theologie (BA) / Geschiedenis (MA) en Interreligieuze spiritualiteit (MA)
En ik heb al een bachelor in Geschiedenis en Biotechnologie.
Wtf! 16kquote:Op donderdag 24 december 2009 17:48 schreef HT het volgende:
Stel je voor:
je wil in februari 2010 beginnen met een master aan de universiteit van Maastricht en je moet je hiervoor inschrijven voor 1 januari 2010. Op de site van de Universiteit Maastricht staat dat voor studenten die een tweede master willen volgen een collegegeld geldt van 16.000 euro. Dit is nieuw, want tot voor kort stond dit niet op hun site en kostte het gewoon rond de 1700 euro. Ze lijken hiermee dus vooruit te lopen op de wetswijziging die er aan zit te komen.
Je bent er altijd vanuit gegaan dat je kon gaan studeren in Maastricht voor 1700 euro per jaar. In februari 2010 beginnen betekent dat je begint in academisch jaar 2009 - 2010 en dus in het 'oude' regime en dus 1700 betaalt. Echter, dit jaar loopt door tot in het academische jaar 2010 - 2011 (tot januari 2010 om precies te zijn), waarin de nieuwe regeling (waarin studenten dus veel meer gaan betalen voor hun tweede master) waarschijnlijk van start zal gaan. Betaal je dan voor de helft van het jaar opeens dat nieuwe tarief? Of betaal je het oude tarief omdat je al stond ingeschreven?
Wat te doen? Iemand enig idee?
Ik hoor Ronald Plasterk nog zo zeggen op nu.nl van "dat [een 2e master] kost je, laten we zeggen, 4000 euro". En dan komen ze met zulke absurde bedragen.quote:
Linkje?quote:Op donderdag 24 december 2009 17:48 schreef HT het volgende:
Stel je voor:
je wil in februari 2010 beginnen met een master aan de universiteit van Maastricht en je moet je hiervoor inschrijven voor 1 januari 2010. Op de site van de Universiteit Maastricht staat dat voor studenten die een tweede master willen volgen een collegegeld geldt van 16.000 euro.
http://www.maastrichtuniv(...)nLevensonderhoud.htmquote:
Het is dus 12.000 euro, niet 16k.quote:* Indien je tijdens je studie buiten het woonplaatsgebied (Nederland, België, Luxemburg, Noord-Rijnland-Westfalen, Nedersaksen en Bremen) woont OF een tweede Nederlands masterdiploma wilt behalen, betaal je het hoge tarief van ¤ 12.000 (voltijd) of ¤ 6.000 (deeltijd en duaal).
Aan deze bedragen kunnen geen rechten worden ontleend. Ze kunnen nog veranderen bij het in werking treden van nieuwe wettelijke regelingen.
Niet dus!quote:Plasterk verwacht geen hoog collegegeld
Onderwijsinstellingen gaan straks heus geen torenhoog collegegeld vragen voor het volgen van een tweede studie, bezweert minister Plasterk een kritische senaat. Toch wil hij dat niet wettelijk garanderen.
Dat is geloof ik weer een ander tarief (nl duurder).quote:Op vrijdag 25 december 2009 12:03 schreef ReWout het volgende:
Nou als ik dus zo lees gaan ze dus gewoon rekenen van wat buitenlanders betalen als ze in NL komen....
Dus bij de TUe zal het wel rond de 8000 euro gaan worden...
http://w3.tue.nl/nl/diens(...)/niet_eer_studenten/
19 januari. Morgen is de grote dagquote:Op maandag 18 januari 2010 19:17 schreef ReWout het volgende:
Iemand een update? Het werd toch 16 januari in de eerste kamer besproken...?
Whehe inderdaad ja *fingers crossed*quote:Op maandag 18 januari 2010 19:31 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
19 januari. Morgen is de grote dag
Dat is hem inderdaad, wat een falers weer.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 13:57 schreef alors het volgende:
Ik zie het trouwens niet staan tussen de vergaderingen van vandaag....
http://www.eerstekamer.nl(...)erking_besturing_bij
als dit hem is dan wordt ie volgende week dinsdag pas behandeld...
Nou ik weet wel waar ik nooit meer op ga stemmen.quote:Het voorstel (EK 31.821, A) is op 2 juli 2009 aangenomen door de Tweede Kamer. PvdA, GroenLinks, VVD, ChristenUnie, SGP, CDA, PVV en het lid Verdonk stemden voor.
Ben het niet met je eens dat je niet 2 studies achter elkaar zou mogen doen.quote:Op maandag 25 januari 2010 11:21 schreef rodka het volgende:
Maar goed, zoals het er nu voor staat blijf ik buiten schot, ik studeer het gewoon tegelijk. Ik kan me overigens wel vinden in het feit dat 2 studies achter elkaar niet gesteund wordt. Dan studeer je in feite gewoon twee keer, als je echt ambitieus was had je het wel naast elkaar gedaan toch?
Je gaat er automatisch vanuit dat mensen alleen maar eigenwijs doen wat ze leuk vinden. Maar er zijn ook genoeg, zoniet heel veel, mensen die op hun 17e/18e (en eigenlijk nog veel eerder) moeten kiezen welke studie ze willen doen. Maar wat weet je nou op je 17e/18e over wat je echt wilt? Oftewel genoeg mensen die in een studie/baan terecht komen die ze helemaal niet aankunnen/ aan willen. Buiten hun 'schuld' dus..quote:Op maandag 25 januari 2010 11:21 schreef rodka het volgende:
Verder zit je dan wel met mensen met een diploma voor iets waar geen werk voor is. Dat vind ik dan ook weer dubbel. Aan de ene kant moet omscholing gewoon mogelijk zijn. Aan de andere kant vind ik dat je je wel wat mag verdiepen in baankansen van je latere vakgebied. Kan je wel zeggen dat je iets moet gaan doen 'wat je leuk vindt', maar als jij graag bakker wil worden en het dorp waarin jij woont heeft er al 18 dan is dat simpelweg ook geen mogelijkheid.
De reden dat sommigen 'aankutten' is juist omdat ze geen flauw idee hebben wat ze willen/kunnen. Men moet gewoon veel te jong kiezen en daar kan geen traject oid tegenop... Oftewel: het verkeerde geneesmiddel verergert de eigenlijke kwaal.quote:Op maandag 25 januari 2010 12:55 schreef rodka het volgende:
Wel kan er meer geld in het ontwikkelen van studiekeuzetrajecten worden gestoken, zodat dit probleem zich veel minder voordoet. Gelukkig gebeurt dit al iets meer de laatste tijd, maar nog niet helemaal op het niveau waar ik het graag zou zien. Maar het is al een stuk verder dan toen ik zo oud was, dat is al een stap in de goede
Was al bekend, en ja: ze gaan er volgende week over stemmen.quote:Op dinsdag 26 januari 2010 12:40 schreef scelzz het volgende:
Op dit moment wordt het behandeld in de Eerste Kamer. Ik weet niet zeker wanneer er over gestemd wordt, dit is de agenda: http://www.eerstekamer.nl/plenaire_vergadering/20100126 maar kan daar niet echt uit opmaken dat ze vandaag gaan stemmen hierover.
http://www.eerstekamer.nl(...)/f=/vic5lhe8k0xp.pdfquote:Blijft het de komende drie jaar mogelijk om een tweede of derde bachelor te
volgen tegen wettelijk collegegeld, ook nadat de eerste bachelor is afgerond?
In het wetsvoorstel versterking besturing is voorzien dat een student die een
bacheloropleiding gaat volgen en nog geen graad Bachelor is verleend het
wettelijk collegegeld verschuldigd is. Indie n de student die een bacheloropleiding
gaat volgen een graad Bachelor is verleend, is het instellingscollegegeld ver-
schuldigd. Uitzondering vormen de leraren- en gezondheidszorgopleiding. Voor
studenten die deze opleiding als tweede studie volgen en nog geen graad in die
sector is verleend, is alsnog het wettelijk collegegeld verschuldigd. Overigens
geldt de regeling voor bacheloropleidingen mutatis mutandis ook voor
masteropleidingen.
Indien een student een tweede of derde studie tegelijkertijd volgt, is voor het
volgen van de tweede/derde opleiding geen collegegeld verschuldigd. Na het
verlenen van de graad Bachelor voor een van beide opleidingen, kunnen de
andere (tweede/derde) opleiding gedurende de rest van het studiejaar tegen
wettelijk collegegeld vervolgd worden. Vanaf het nieuwe studiejaar is het
instellingscollegegeld verschuldigd.
In de overleggen die ik recent met VSNU en HBO-raad heb gevoerd is voor de
komende drie jaar afgesproken dat ik voor financiering van deze studenten een
subsidieregel ing zal creëren en dat de universiteiten en hogescholen conform de
afspraak in het Bekostigingsakkoord een instellingscollegegeld gelijk aan het
wettelijk tarief zullen hanteren voor studenten die een parallel gestarte tweede
opleiding volgen.
Heb het even gelezen (pagina 18 t/m 34 is ongeveer relevant). Je merkt dat de meeste partijen wel haken en ogen er in zien. Ik heb stille hoop dat dit er niet door komt.quote:Op woensdag 27 januari 2010 14:57 schreef RobertoCarlos het volgende:
Voor de diehards hier het verslag van de bespreking van gisteren in de 1e kamer:
http://www.eerstekamer.nl(...)/f=/vic7ic1zx4w0.pdf
Hehehehehequote:Ten derde meet het voorstel met twee
maten, het discrimineert. Immers, onderwijs - en
zorgopleidingen zijn uitgezonderd van het
genoemde uitgangspunt. Eenzelfde maatschappelijk
belang geldt natuurlijk ook voor andere studies. Ik
noem als voorbeeld technische studies. Het gaat
hier om het gelijkheidsbeginsel.
----
Wij vinden het ook onrechtvaardig als de
ene student er zes jaar over mag doen om een drie
jaar durende bachelor te voltooien en al die tijd het
wettelijk collegegeld mag betalen, terwijl een
andere student die in dezelfde periode van zes jaar
een bachelor én twee masters kan voltooien, voor
extra kosten komt te staan. Twee regimes voor
eenzelfde tijdvak; dat kunnen wij met de beste wil
van de wereld niet rijmen. Dit kan toch ook nooit de
bedoeling geweest zijn?
Mooie reactie inderdaad van D66.quote:
Dit gaat dus over het convenant. Lekker dan, dat ze een afspraak maken en dan roepen: "Oh ja, dat is waar ook, het mag helemaal niet! Dus de tyfus maar met je akkoord!"quote:Inmiddels heeft de HBO-raad laten weten zich niet meer aan deze afspraak van 10 december te kunnen houden. Op grond van het mededingingsrecht zouden er geen prijsafspraken gemaakt mogen worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |