Je kunt zelf kiezen of je meegaat in de claim (je aandelenbezit verwatert dan niet) of de claims verkoopt. Eigenlijk is de claims verkopen hetzelfde als een deel van je aandelen verkopen, al houd je net zoveel "stuks" over. Die stuks vertegenwoordigen dan echter een kleiner deel van het bedrijf.quote:Op maandag 30 november 2009 08:30 schreef StookerT het volgende:
Beste Fokkers,
Ik ben sinds een tijdje op kleine schaal aan het beleggen en heb hier een vraagje over.
ING gaat een nieuwe aandelen uitgeven en ik heb er hier een aantal van. Ik kreeg claims in de verhouding 7:6 en de nieuwe aandelen worden uitgegeven tegen 4,24 als ik me niet vergis.
- Dus ik krijg voor elke 7 aandelen die ik heb het recht om 6 nieuwe aandelen van 4,24 te kopen?
- Als de nieuwe aandelen verkocht zijn, wordt de nieuwe koers dan 4,24 of de koers van de huidige aandelen (8,5 ofzo) of iets er tussenin?
- Als ik de nieuwe aandelen niet koop, kan ik de claims dan verkopen?
Wat is wijsheid?
Bij voorbaat dank!
Jeroen
Als het goed is word je door je broker geinformeerd hoe je dit moet doen. Waarschijnlijk moet je je claimrechten aanbieden en koop je daarmee (plus het geld natuurlijk) de nieuwe aandelen.quote:Op maandag 30 november 2009 09:33 schreef StookerT het volgende:
Oke, duidelijk.....ik ga er ook maar gewoon in mee (wel ernstige daling vandaag trouwens.....niemand ziet het meer zitten denk ik).
Moet ik dan eerst alle aandelen + rights verkopen om vervolgens die nieuwe aandelen van 4,24 te kopen of kan ik die gewoon omzetten?
Los van de daling van gisteren (5%) is alles niet minder waard geworden!quote:Op dinsdag 1 december 2009 08:23 schreef SnuggLe het volgende:
Ik snap er eigenlijk ook weinig van moet ik zeggen. Mijn aandelen die 9-10 euro waard waren zijn nu nog 6 euro nogwat waard? Eens kijken bij mijn internetbankieren, want wijs wordt ik er niet uit...
Kan iemand het mij als n00b heel simpel uitleggen? Want ik heb niets gedaan verder en het LIJKT alsof alles minder waard is. Wat was een reeele/echte daling en wat komt door de claimemissie (en wat is dat)?
Meer info:
http://www.telegraaf.nl/d(...)nkt_goedkoop___.html
http://www.telegraaf.nl/d(...)missie_bekend__.html
Heb maar 104 ING-aandelen. Oftewel 98 (veelvoud van 7) maal van die claim-emissie gebruik maken en dan betaal ik dus 98 delen door 7 maal 6 maal 4,24?quote:Wat betekent de claimemissie ING voor de belegger?
Als u belegt in aandelen ING, dan bezit u vanaf maandag 30 november 2009 behalve de aandelen ING ook evenveel claims ING. Dit is een gevolg van de claimemissie waarmee dit bedrijf nieuwe aandelen wil uitgeven. Deze claims geven u het recht om nieuwe aandelen ING te kopen voor ¤ 4,24 per stuk. Op deze pagina willen wij u informeren over welke mogelijkheden u dit als belegger geeft. Onderaan deze pagina vindt u enkele concrete voorbeelden.
De claimemissie
Voor elk aandeel ING dat u op vrijdag 27 november 2009, na het sluiten van de beurs, in portefeuille heeft, ontvangt u 1 verhandelbare claim. Tegen inlevering van 7 claims en een bijbetaling van ¤ 4,24 per nieuw aandeel heeft u het recht om 6 nieuwe aandelen ING aan te kopen. U maakt gebruik van dit recht door via onderstaande procedure in te schrijven op de claimemissie. Inschrijven is alleen mogelijk in veelvouden van 7 claims. De bestaande aandelen blijven natuurlijk gewoon in uw bezit, ongeacht of u voor deze claimemissie inschrijft of niet.
Zorgt u er wel voor dat bij uw inschrijving de bestedingsruimte op uw geldrekening voldoende is voor de aankoop van de nieuwe aandelen. U kunt uw bestedingsruimte via Rabobank Internet Bankieren Beleggen controleren door te klikken op Dekkingsoverzicht.
Inschrijven
Uw instructie om in te schrijven kunt u doorgeven via Rabo Internet Bankieren Beleggen. Vanuit uw portefeuilleoverzicht klikt u hiervoor op Beheerhandelingen. U kunt uw instructie ook telefonisch doorgeven, via het Service Centrum Beleggen. Het Service Centrum Beleggen is bereikbaar via telefoonnummer 0900-0705, keuze 1. Wanneer u gebruik maakt van een ander serviceconcept dan Rabo Direct Beleggen, kunt u uw instructies doorgeven aan uw beleggingsadviseur.
Wanneer u wilt inschrijven op deze claimemissie, kunt u ons hiervan tot uiterlijk maandag 14 december 2009 17.30 uur op de hoogte brengen. De nieuwe aandelen worden naar verwachting rond maandag 21 december 2009 aan uw portefeuille toegevoegd.
Wat je zegt over het aantal aandelen klopt. (Ik "moest er 5999 kopenquote:Op dinsdag 1 december 2009 19:31 schreef SnuggLe het volgende:
Dit staat er bij mijn Rabo:
[..]
Heb maar 104 ING-aandelen. Oftewel 98 (veelvoud van 7) maal van die claim-emissie gebruik maken en dan betaal ik dus 98 delen door 7 maal 6 maal 4,24?
Want 7 claims is het recht om 6 aandelen te kopen.
ING vandaag zelf iets van 4% omhoog, emissie-claim 18%. Hoe dat dan in elkaar zit :
Wat betekent het als claim meer dan 4,24 lager dan koerswaarde ING ligt en wat als dit minder is?
Sorry voor de n00b vragen, maar helder ben ik vandaag niet meer.
Voor hoeveel je gekocht had speelt geen rol.quote:Op dinsdag 1 december 2009 20:12 schreef hatsjoe het volgende:
Oke, ik snap het een beetje. Maar nog even voor de duidelijkheid.
Stel dat ik 100 aandelen had gekocht voor ¤10 per aandeel.
Ik doe mee aan de emissie, hoeveel staat er dan straks in mn portefeuille en tegen welke koopprijs?
Volgens mij kun je 84 aandelen kopen voor die 100 claims. Er is mij verteld dat je claims alleen in veelvouden van 7 kunt doen. 100 / 7 = 14 (en een rest van 2 waar je dus niets mee kan). En 14 * 6 = 84. Scheelt ook weer 4 euro in de kostenquote:Op woensdag 2 december 2009 00:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Voor hoeveel je gekocht had speelt geen rol.
Als je 100 aandelen had, kreeg je 100 claims á 1,60.
Daarmee kon je dan 6/7*100 = 85 aandelen kopen voor 4,24. Je betaalt dus 360 euro hiervoor. Wat je aankoopprijs was is niet relevant.
Voortaan heb je 185 aandelen.
Die nieuwe koers is er al. ING stond op 12,50 toen het nieuws bekend werd gemaakt. Toen zakte het al naar 8,50 zonder dat er de facto verwatering plaatsvond. Nadat de verwatering inging zakte de koers naar 6,50. Dat was een verspringing, die zie je in de grafiek ook terug.quote:Op zondag 6 december 2009 23:12 schreef Baptiste het volgende:
Ik wil (voor het eerst) aandelen in ING kopen, maar ik begrijp niet helemaal hoe het zit met die emissie. Want als alle aandelen "verdund" worden, betekent dit dat elk aandeel een minder groot deel van het bedrijf vertegenwoordigd.. Dan zou er toch ook een nieuwe koers moeten komen en dus op een bepaald moment een versprining? Of zie ik het nu helemaal verkeerd?!
Nee. De emissie is voorbij en jij krijgt ook geen claim meer.quote:Op zondag 6 december 2009 23:26 schreef Baptiste het volgende:
Aah nu snap ik het! Dus als ik nu aandelen koop heb ik eigenlijk niks meer te maken met de emissie? Behalve dan dat de koers wat minder stabiel kan zijn doordat de emissie voor aandeelhouders nog niet is afgerond..
Bedankt!
En daar staat-ie nu een week rond te dobberen. Zit niet veel beweging meer in het aandeel, zeker niet omhoog.quote:Op zondag 6 december 2009 23:16 schreef LXIV het volgende:
Nadat de verwatering inging zakte de koers naar 6,50.
Ik weet niet wat de invloed van de begeleidende banken is op de koers. Tot de claim is afgerond zal er niet zo veel gebeuren denk ik.quote:Op maandag 7 december 2009 21:18 schreef Arcee het volgende:
[..]
En daar staat-ie nu een week rond te dobberen. Zit niet veel beweging meer in het aandeel, zeker niet omhoog.
6.19 slot vandaag, trouwens.
Tijdens claim emissies spelen er altijd grote problemen met stukken inlenen. Veel partijen verkopen stukken ING en kopen de claims op. Tot het moment dat je geen ING meer kunt lenen..quote:Op maandag 7 december 2009 21:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik weet niet wat de invloed van de begeleidende banken is op de koers. Tot de claim is afgerond zal er niet zo veel gebeuren denk ik.
Als er een gap zit tussen de claims en de aandelen wel natuurlijk. Maar die zal nooit zo groot zijn dat je er als particulier eraan kunt verdienen. Bovendien is dat goed want door deze marktwerking kunnen mensen die niet willen hun claims gemakkelijk kwijt. Een cent onder de intrinsieke waarde? Wat maakt dat nu uit als je 1000 aandelen hebt, dat is een tientje, een geringe prijs.quote:Op maandag 7 december 2009 22:12 schreef macondo het volgende:
[..]
Tijdens claim emissies spelen er altijd grote problemen met stukken inlenen. Veel partijen verkopen stukken ING en kopen de claims op. Tot het moment dat je geen ING meer kunt lenen..
Neuh, als particulier zeker niet nee. Scheelt maar een paar centjes inderdaad dat de claim onder druk komt te staan. En dat grote partijen kunnen dat niet arbitreren omdat ze geen stukken kunnen lenen.quote:Op maandag 7 december 2009 22:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als er een gap zit tussen de claims en de aandelen wel natuurlijk. Maar die zal nooit zo groot zijn dat je er als particulier eraan kunt verdienen. Bovendien is dat goed want door deze marktwerking kunnen mensen die niet willen hun claims gemakkelijk kwijt. Een cent onder de intrinsieke waarde? Wat maakt dat nu uit als je 1000 aandelen hebt, dat is een tientje, een geringe prijs.
Ja. Je moet ook je oude aandelen meerekenen. Anders reken je enkel het bedrag mee wat je als claim gestort hebt. Vergeet niet dat je die aandelen van de claim met korting hebt "mogen" kopen, maar dat je netto-aandelenbezit niks meer is geworden, de notering is alleen anders.quote:Op donderdag 17 december 2009 19:54 schreef SnuggLe het volgende:
Even nog een vraag of ik het goed snap.
Ik had 104 aandelen.
En dus 104 claims.
Heb die allemaal gebruikt en dus 6/7e daarvan aan aandelen gekocht, 89.
Dat kost mij 89 x 4,24 euro. Meer niet
Die worden maandag als het goed is aan mijn portefeuille toegevoegd.
Aandelen zijn dan (waarschijnlijk) circa 7 euro waard gezien koers nu.
Dus dan heb ik meteen al 89 x (7 minus 4,24) rendement.
Oftewel iets van 65%.
Klopt dat....of zie ik iets verkeerd?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |