abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_74478840
DEN HAAG - Het financieel toezicht in Nederland moet op de schop om consumenten beter te beschermen. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) is in de huidige opzet niet in staat consumenten te behoeden voor de gevolgen van foute leningen, hypotheken of beleggingsverzekeringen.

Dat zeggen de Consumentenbond en Consument & Geldzaken. De consumentenorganisaties vinden dat het financieel toezicht in Nederland veel strenger moet worden en dat autoriteiten sneller moeten optreden.

Consumenten profiteren nu te weinig van de financiële waakhond AFM, zeggen Consumentenbonddirecteur Bart Combée en juridisch adviseur Anton Weenink van Consument & Geldzaken. ,,De AFM kan veel harder optreden tegen excessieve provisies'', zegt Combée. ,,Sinds 1 januari is die mogelijkheid er, maar het is niet één keer gedaan.''

Daarnaast meent de Consumentenbond dat de AFM transparanter moet optreden. De waakhond zou direct naar buiten moeten brengen wat die onderzoekt en waar iets mogelijk niet in de haak is.

Ook pleit de Consumentenbond voor een vergunning op persoonsniveau voor individuele verkopers. In dat geval kan de AFM de vergunning afnemen van een financieel adviseur die herhaaldelijk verkeerd advies geeft of te hoge provisies ontvangt.

Consument & Geldzaken vindt dat consumentenorganisaties subsidie moeten krijgen voor ledenoverstijgende belangenbehartiging. Daarmee kunnen zij financiële producten beoordelen en puur naar de belangen van de consument kijken. Consumentenorganisaties zijn volgens hem beter in staat uitsluitend naar de belangen van de consument te kijken.

De Tweede Kamer wil nog niet reageren op de voorstellen omdat er onderzoeken lopen naar de toezichthouders. Minister Wouter Bos (Financiën) heeft een commissie ingesteld die de rol van de toezichthouders bekijkt in de affaire rond DSB Bank. Commissie De Wit doet namens het parlement onderzoek naar de kredietcrisis. Daarin wordt ook de rol van de AFM meegenomen. ,,Kan de consument niet beter worden beschermd? Duurt het niet te lang voordat de AFM optreedt en moeten de sancties strenger? Het zijn allemaal vragen waar de commissie wel antwoord op moet geven'', zegt D66'er en commissielid Fatma Koser Kaya.

De AFM vindt het niet gepast op de voorstellen van consumentenorganisaties te reageren zolang de onderzoeken lopen. Wel zegt de autoriteit dat die tegen provisies op koopsompolissen niet kan optreden. Die vallen pas in 2010 onder de beschermende regelgeving.

Hoe kan het nou dat een Autoriteit zich moet herbezinnen

http://www.nd.nl/artikele(...)oezicht-op-de-schop-
  zaterdag 7 november 2009 @ 12:25:45 #2
100126 Maraca
#cijferfetisjist
pi_74478951
tvp
Verily i say unto you; dost thou even hoist, brethren? - Jesus (Psalm 22)
pi_74478987
Een vergunning op persoonsniveau, pfffff wat zal dat kosten aan bureaucratie.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
  zaterdag 7 november 2009 @ 12:40:52 #4
146875 aaipod
Primus inter pares
pi_74479184
Mensen moeten gewoon weer voor zichzelf na leren denken en daar is geen subsidie voor nodig maar een flinke schop onder de kont.
pi_74479844
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 12:27 schreef PietjePuk007 het volgende:
Een vergunning op persoonsniveau, pfffff wat zal dat kosten aan bureaucratie.
Gewoon koppelen aan een diploma en bij wanprestatie de vergunning intrekken. Het diploma werkt dan in ieder geval als een eerste drempel. Dit hoeft qua kosten helemaal niet zo duur te zijn. Persoonsgebonden is een heel goede zaak eventueel met produktaansprakelijkheid.

Waarom het de afgelopen jaren zo fout is gegaan is ook omdat iedereen maar financiële produkten mocht verkopen zonder dat ze wisten wat ze verkochten.
pi_74479913
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 13:13 schreef antonwachter het volgende:

[..]

Gewoon koppelen aan een diploma en bij wanprestatie de vergunning intrekken. Het diploma werkt dan in ieder geval als een eerste drempel. Dit hoeft qua kosten helemaal niet zo duur te zijn. Persoonsgebonden is een heel goede zaak eventueel met produktaansprakelijkheid.

Waarom het de afgelopen jaren zo fout is gegaan is ook omdat iedereen maar financiële produkten mocht verkopen zonder dat ze wisten wat ze verkochten.
Een vergunning ís al gekoppeld aan een diploma. Al moet ik zeggen dat het natuurlijk nergens op slaat dat een vergunning wordt afgegeven aan een bedrijf waarin alleen de 'feitelijk leider' een diploma heeft.

Ik vind dat iedereen een diploma moet hebben. Bureaucratisch is het nu ook al trouwens (ik moet straks waarschijnlijk 12 weken op m'n vergunning wachten.... ik heb er nu al zin in )
[b]A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?[/b]
pi_74486178
Het financiele toezicht heeft nooit echt bestaan, tenzij het om derving van belastinggelden gaat, dan zijn ze er als de kippen bij als overheid

Feitelijk is de enige dienst die de financiele sector bied haar klanten beroven van zijn centen. Vroeger had je daar gewoon bankovervallers voor met pistolen en dynamiet, dat waren tenminste nog eens spannende tijden
Calm down, your nervous state
I'll sing you a lullaby.
Calm down, cause no mistake
Should keep you up all night
pi_74494008
De financiële crisis en slecht beleid bij sommige pensioenfondsen kan gepensioneerden duur komen te staan. Dat blijkt uit berekeningen die het consumentenprogramma Kassa heeft laten maken door de Nederlandse Bond Pensioenbelangen. Enkele pensioenfondsen erkenden vandaag in het televisieprogramma dat de berekeningen kloppen.

Kassa keek naar de gevolgen van de herstelplannen van de vijf grootste pensioenfondsen die ruim 8,3 miljoen deelnemers vertegenwoordigen. Gepensioneerden kunnen bij een gemiddeld pensioen van 10.000 euro per jaar een bedrag tot 30.000 euro in 15 jaar mislopen.

Van de vijf grote fondsen kwamen PMT en ABP het slechtst uit de bus . Bij PMT lopen gepensioneerden in 15 jaar een bedrag van 30.004 euro mis. Bij het ABP lopen gepensioneerden 28.960 euro mis. Bij PME loopt het tekort op tot 26.416 euro, bij Zorg& Welzijn 12.607 euro en bij BPF Bouw 6.681 euro. Als het daadwerkelijke jaarlijkse pensioen hoger is dan 10.000 euro per jaar, dan lopen de tekorten evenredig op.

De betrokken pensioenfondsen wijten de nadelige gevolgen aan de financiële crisis. Veel andere kleinere pensioenfondsen deden het volgens Kassa wel goed. Hun deelnemers lopen geen pensioenuitkering mis. Het Pensioenfonds Landbouw bijvoorbeeld, belegde wel veilig, scoorde goed en hoefde dus geen herstelplan te maken.
pi_74498044
Het wordt hoog tijd dat je makkelijk over kan stappen naar een ander pensioenfonds.
pi_74500946
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 12:40 schreef aaipod het volgende:
Mensen moeten gewoon weer voor zichzelf na leren denken en daar is geen subsidie voor nodig maar een flinke schop onder de kont.

Exact. De overheid heeft meer een belang en dat is de bureaucratie verder opvoeren om de werkgelegenheid voor nutteloze ambtenaren te bevorderen en om enkele plucheziekje baantjesjagers weer aan een of andere management- of toezichthoudende functie te helpen. Een ander nut is er niet voor dit soort instanties.

Men kan beter de nadruk leggen op het gezond verstand van de consument en de consument dringend verzoeken dat gezonde verstand eens aan het werk te zetten voor ze weer eens tekenen voor interessante rendementen op investeringen in luxe iglo´s in Abu Dhabi of een 7e hypotheek op hun rijtjescontainer met een kwartaalvariabele instaprente van 1,5%.
pi_74500957
quote:
Op zaterdag 7 november 2009 13:15 schreef Five_Horizons het volgende:

[..]

Een vergunning ís al gekoppeld aan een diploma. Al moet ik zeggen dat het natuurlijk nergens op slaat dat een vergunning wordt afgegeven aan een bedrijf waarin alleen de 'feitelijk leider' een diploma heeft.

Ik vind dat iedereen een diploma moet hebben. Bureaucratisch is het nu ook al trouwens (ik moet straks waarschijnlijk 12 weken op m'n vergunning wachten.... ik heb er nu al zin in )
Iedereen? Ook de schoonmaakster moet alle financiele diploma´s hebben? En degene die de dossiers in het archief doet?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')