Ik zoek een film (goh!)
Maar het is heel lang geleden dat ik die gezien heb, het had dan misschien ook een korte serie kunnen zijn. Ik vermoed dat het uit eind 80, jaren 90 of misschien zelfs begin '00.
Details:
Het speelt zich af in de nabije toekomst in amerika (nee geen Robocop). Het begint met een scene dat een jongen in een klas zit en proefwerken terugkrijgt. De hele klas heeft een onvoldoende en alleen hij heeft een voldoende. In deze wereld is het namelijk niet de bedoeling dat je leert. Daarom moet hij nablijven van de ju. Op dit soort vreemde regels is die wereld ongeveer op gebouwd.
America wordt dom gehouden door dit soort praktijken. En deze jongen blijkt slim genoeg om bij een geheime overheidsinstantie te mogen komen werken (er moeten blijkbaar wel slimme mensen achter de schermen werken).
Verder kan ik me nog herinneren dat de president echt randomly gekozen wordt a la een loterij. En het ambtstermijn duurt dan ook iets van een maand ofzo.
Een leuk detail dat ik nog weet is dat iedereen is aangesloten op het internet, en dat je een maaltijd kan bestellen door er slechts aan te denken. (tevens de reden dat niemand 'wil' leren, je kan het zo opvragen uit wikipedia).
aan het einde van de film wordt de 'master computer/internet' van de film opgeblazen en is iedereen echt dom. en zie je een shot dat de hoofdpersoon het ABC aan het leren is aan een klas.
Ik hoop dat iemand em herkent, met de integratie van wikipedia de laatste jaren moet ik steeds weer aan deze film denken. wie o wie!!
[ Bericht 1% gewijzigd door Mephysto op 05-12-2009 23:17:28 ]