quote:
Te veel. Ze probeerden de overeenkomst tegen te houden aangezien die dan de andere banken ook in het beklaagdenbankje zou drukken. En weet wel dat 2 van die grote andere banken onder toezicht staan van de Nederlandse Bank. Dat staat erg lullig.
Ik had eigenlijk gehoopt dat dat ook zou gebeuren. Gebeurt ook nog wel, nu iets wat later.
quote:
Die Hans van Goor had daar duidelijk een mening over.
Ja, nu wel ineens.
Het afgelopen jaar is hij meermalen op bezoek geweest bij het programma RADAR en veegde alles van tafel onder het mom dat klanten wisten wat ze deden en ze ervoor getekend hadden. Dat die klanten de knowledge niet machtig genoeg zijn om het voorstel kritisch te bekijken, weten ze donders goed. Dat is ook het probleem van de toezichthouders en de overheid. Maak maar eens hard dat de DSB moedwillig de zaak bedonderd heeft en dit een opdracht was van de hoofd naar de medewerkers. Je kunt op de hele gang van zaken klok kijken, maar je kunt het niet hard maken.
Dus soms wat toezeggingen doen maar vervolgens niets nakomen.
en wat doet ie nu? Hij geeft toe dat hij jarenlang verkeerd bezig is geweest en dit allemaal voorkomen had kunnen worden. Tuurlijk. Een aangeschoten hond die zijn wonden likt.
Als dit debacle niet aan de orde was geweest, was de DSB vrolijk door gegaan en had die Hans onder het genot van een biertje zijn winst zitten tellen.
Maanden, zo niet jaren, hebben ze zelf, de overheid, de DNB, de AFM de tijd gehad hier wat aan te doen. Niemand greep in. Allen hadden ze er op hun eigen manier belang bij.
Uiteindelijk zijn het de mensen zelf die gehandeld hebben. En die onmacht staat ze niet aan. En we mogen Lakeman ervoor bedanken.
Uiteraard heeft de DNB deze bank laten klappen. Ze konden niets anders. Maar dit verhaal krijgt nog een heel vervelend staartje. Dit weerspiegeld zijn negativiteit op de andere banken met hun wanpraktijken. En als je iemand bent die dat wegwuift onder het mom "banen bij de DSB moeten bewaard blijven" of "mensen hun spaargeld moet veilig gesteld worden" ben je niet lekker bezig. Dat zit je oplichterspraktijken onder het tapijt te schuiven voor het veel kleinere belang van een aantal cliënten (die toch al opgevangen worden door de staat, ons)
De timing kon niet slechter. We zitten midden in een crisis, voor zover je er last van hebt trouwens... Maar we moeten door de zure brei. Want wat was ook alweer de aanleiding voor deze crisis? Juist, diezelfde banken die met hypotheken liepen te klooien. Als je dit nog niet door hebt, geef ik het op.