Kom op zeg, jij zoekt het op om dan er over te gaan gillen, je doet me denken aan een Gristelijke collega van me, die iedere tietenshow kijkt om dan te lopen roepen dat het schandalig is dat het op TV is.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 20:28 schreef Grimmjoww het volgende:
[..]
Maar het blijft echt misselijkmakend
quote:Op woensdag 14 oktober 2009 20:30 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Kom op zeg, jij zoekt het op om dan er over te gaan gillen, je doet me denken aan een Gristelijke collega van me, die iedere tietenshow kijkt om dan te lopen roepen dat het schandalig is dat het op TV is.
In Nederland waar er een enorm belang is van de kaasindustrie die bulk kaas maakt hebben die een stevige lobby. Het laatse waar die op zitten te wachten is een kleine nederlandse kaasboerderij waar een keer een verkeerde bacterie wordt gevonden. Dan schrijft de boulevard pers de Nederlandse kaas export weer een deuk aan.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 20:47 schreef krakkemieke het volgende:
Franse mensen eten al hun leven lang rauwmelkse kazen, en ze zeggen: er is nog nooit iemand aan doodgegaan.....
Volgens mij was het een europese regel.....quote:Op woensdag 14 oktober 2009 20:52 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
In Nederland waar er een enorm belang is van de kaasindustrie die bulk kaas maakt hebben die een stevige lobby. Het laatse waar die op zitten te wachten is een kleine nederlandse kaasboerderij waar een keer een verkeerde bacterie wordt gevonden. Dan schrijft de boulevard pers de Nederlandse kaas export weer een deuk aan.
klopt, maar in Frankrijk of italie wordt die heeeeel anders gezien als in NLquote:Op woensdag 14 oktober 2009 20:58 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
Volgens mij was het een europese regel.....
Totdat er een paar aan komen te overlijden / dan wel flink ziek worden.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 21:00 schreef krakkemieke het volgende:
En dan denk ik, zoals velen met mij: ik maak zelf wel uit of ik een risicogroep ben en of ik dat eet!
Bij ons komt er nog een kaasboer langs de deur die van boeren in de buurt goeie kaas koopt.quote:Op woensdag 7 oktober 2009 21:22 schreef willempjewever het volgende:
[..]
Jammer dat Hazerswoude niet in de buurt van Friesland ligt, moet hier toch eens op ontdekkingstocht gaan naar een goede kaasboer die zelf kazen maakt. Kaas uit de supermarkt is prima op brood of voor de standaard feestjes, maar echte lekkere kaas haal je bij een kaasboer of kaasspeciaalzaak (die helaas altijd veel te veel geld rekenen, ik ben toch snel 50 euro kwijt voor 1 plankje, maar ik koop ook teveel altijd)
als je na 3 kazen nog verschillen kan proeven heb je een goede smaak.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 01:50 schreef capricia het volgende:
Terug naar het topic!
Wat is nou een goed kaasplankje?
....
Wat zijn nou drie lullige stukjes kaas voor een Hollandse meid?
Ah, wat een onzin! (misschien omdat we kaaskoppen zijn?)quote:Op donderdag 15 oktober 2009 02:38 schreef bbstreams het volgende:
[..]
als je na 3 kazen nog verschillen kan proeven heb je een goede smaak.
[..]
echt niet. Old Amsterdam heeft een heel andere structuur dan oude kaas! Oude kaas is droger.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 02:51 schreef bbstreams het volgende:
als je ze me blind voorzet kun je mij zo de old amsterdamer verkopen voor de oude kaas van daarvoor zeker na de komijn en geit.
Vandaar de driestukjesregel ook?quote:Op donderdag 15 oktober 2009 01:39 schreef bbstreams het volgende:
.... ehm okee dit onderwerp is kaas voor beginners![]()
tja, gaat het over 'n kaasplankje als tussengerecht, of als volwaardig dinner?quote:Op donderdag 15 oktober 2009 01:50 schreef capricia het volgende:
Terug naar het topic!
Wat is nou een goed kaasplankje?
Etiquette:
Het eerste kaasplankje wat ik gegeten heb, was in Frankrijk. Dan komt er iemand langs met een kar(!) aan kazen en kaasjes. En dan mag je uitkiezen... Heerlijk, dacht ik!
Ik wist niet hoeveel je mag kiezen..het liefst koos ik van alles 1 plakje.
Dus ik in mijn beste Frans vragen wat de etiquette is...nou dat viel tegen.. Drie stukjes kaas mag je kiezen.
Maar ja, ik ben een Nederlanders. En 3 stukjes kaas, is idioot weinig. Dus ik wijs toch 5 stukjes aan.
Mevrouw was daar niet van gecharmeerd, en dat heb ik gemerkt ook. Maar ik heb wel 5 stukjes gekregen(!).
Wat zijn nou drie lullige stukjes kaas voor een Hollandse meid?
Was desert.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 15:37 schreef misteriks het volgende:
[..]
tja, gaat het over 'n kaasplankje als tussengerecht, of als volwaardig dinner?
als tussengerecht is het idd zo dat je geacht wordt er 'n paar te proeven, als zoethoudertje.
Als ik voor vrienden 'n kaas- en wijnavond organiseer zorg ik voor minstens een 10 tal verschillende kazen, liefst uiteenlopende van smaak en structuur alsook voor met zorg uitgekozen bijpassende wijnen. Belangrijk dat kaas en wijnen matchen (vraag om advies bij kaas/wijnkenners) , want je kan je smaakfestijn ferm verpesten als deze niet optimaal matchen.
Ja, het is niet het enige wat uitmaakt voor de smaak, maar je hebt van die kleine harde boomstammetjes, en die zijn heel erg pittig, dat trekt niet iedereen. Sowieso moet je daar geen groot brok van in je mond steken, ook niet als je liefhebber bent. Dunne plakjes snijden.quote:Op vrijdag 11 december 2009 17:02 schreef LieLie het volgende:
Nou, dit weekend ga ik dan toch eens een kaasplankje bij het etentje serveren
Ik zag dat ze bij onze winkel in elk geval rauwmelkse boerenkaas hebben, van jong belegen tot oud, port salut, gruyere en nog een heel aantal andere soorten. Ook wel geitenkaas, maar zowel hard als zacht, maakt dat uit voor de smaak?
Stroop?quote:Ik wilde er wat stukjes brood en stroop bij doen.
Ja, appelstroop toch?quote:Op vrijdag 11 december 2009 17:30 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ja, het is niet het enige wat uitmaakt voor de smaak, maar je hebt van die kleine harde boomstammetjes, en die zijn heel erg pittig, dat trekt niet iedereen. Sowieso moet je daar geen groot brok van in je mond steken, ook niet als je liefhebber bent. Dunne plakjes snijden.
Maar die zijn dan gewoon ouder, de jongere varianten ervan, die ook niet elk wat wils zijn maar niet zo heel pittig, dat zijn meestal dikke boomstammen. Het formaat bepaalt ook hoe het rijpt.
[..]
Stroop?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |