abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 6 oktober 2009 @ 20:32:48 #1
92117 Cydex
Pennywise but Poundfoolish
pi_73436043
Situatie: advocaat meldt richtprijs 2.500 tot 3.00 euro. Nota komt: 4500 Euro (incl. bureaukosten en BTW). Ik ging er vanuit dat de richtprijs incl. bureaukosten en BTW was. Blijkbaar niet.

Een groot verschil. Daarbij moet het totale bedrag binnen 10 dagen worden betaald. Vind ik vreemd, uurtje factuurtje is toch de norm bij de advocatuur?

Probleem is dat deze gast zaken zoals de mijne al vaker tot een goed einde heeft gebracht. Hij heeft dan ook een goede naam opgebouwd. Hij weet dat ik hoog zit. Inhoudelijk ben ik dik tevreden over hem. Twee keer met hem gesproken en ik ben er van overtuigd dat hij mijn zaak het beste kan behartigen. Financieel voel ik me echter genaaid.

Deze week zal ik met hem bellen en gaan praten. 4.500 Vind ik te veel boven 3.000 zoals voorgesteld. Daarnaast vind ik het belachelijk om het totale bedrag in 1 keer te betalen.

Het gaat om een arbeidsgeschil met mijn werkgever.

Zijn er tips en ervaringen die ik kan gebruiken tijdens mij gesprek met mijn advocaat? Ik lees ze graag

[ Bericht 0% gewijzigd door Cydex op 06-10-2009 20:45:52 ]
"Werk, en de vreugde komt vanzelf" - Goethe -
pi_73436187
Ik ben 20. Heb 2 keer een advocaat nodig gehad. Ik zit bovenmodaal voor mijn leeftijd (20) en beide zaken werden pro deo gedaan. Uurloon zou uitkomen op 280 p.u. maar nu ben ik klaar voor 90 euro. Dus geen idee...
pi_73436310
Heb je nu een factuur of een offerte (zoals je schrijft) ontvangen. Dat is nogal een verschil.
Trouwens, geen rechtsbijstand die je met deze zaak kunnen helpen?
Check mijn website en mijn band: The Pink Floyd Sound.
Volgende optredens:
- 2, 3, 4 - Newcastleupon Tyne (UK)
- 14 januari 2012 - Perron55 (Venlo)
pi_73436357
Maar als je een offerte hebt gekregen, lijkt het me dat die vrijblijvend is
Op woensdag 21 maart 2012 19:42 schreef Drassss het volgende:
Ben ik de enige die steeds Sideboobie leest ipv van Sideshowbobbie
  dinsdag 6 oktober 2009 @ 20:45:06 #5
92117 Cydex
Pennywise but Poundfoolish
pi_73436558
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 20:39 schreef Rooligan het volgende:
Heb je nu een factuur of een offerte (zoals je schrijft) ontvangen. Dat is nogal een verschil.
Trouwens, geen rechtsbijstand die je met deze zaak kunnen helpen?
Rechtsbijstand is in deze zaak niet goed genoeg. Heb ik geprobeerd, maar die gasten willen of kunnen niets.

Het is een nota. In de alg. voorwaarde staat dat binnen 10 dagen betaald moet worden. In alg. voorwaarden staat niets over de wijze van facturering. Daar moet ik het dus over hebben.

Zal post aanpassen.
"Werk, en de vreugde komt vanzelf" - Goethe -
pi_73436563
Tip voor de volgende keer als je een advocaat nodig hebt: rechtsbijstandsverzekering.
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
pi_73436700
Waarom kost een advocaat eigenlijk zo veel geld?
People once tried to make Chuck Norris toilet paper. He said no because Chuck Norris takes crap from NOBODY!!!!
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
pi_73436841
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 20:49 schreef sitting_elfling het volgende:
Waarom kost een advocaat eigenlijk zo veel geld?
Gewoon, omdat het kan.
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
pi_73436948
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 20:45 schreef Cydex het volgende:

[..]

Rechtsbijstand is in deze zaak niet goed genoeg. Heb ik geprobeerd, maar die gasten willen of kunnen niets.

Heb je dat echt zo ervaren? Mag ik vragen waar je je verzekering hebt lopen?
Sorry voor de vragen maar ik vind dit toch verontrustend om te lezen! Ik heb ook een rechtsbijstandverzekering en mag toch hopen dat ze me bij alles kunnen helpen!

sorry beetje offtopic
  dinsdag 6 oktober 2009 @ 20:57:15 #10
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_73437009
4500 inc btw is dus 3781 ex btw.
met uurtarief van 200 per uur is dat
uurtje of 17 uur en nog wat verschotten (rechtbank kosten burgerlijke stand / handelsregister etc)
pi_73437373
Begrijp ik nou goed dat TS zelf naar een advocaat is gestapt voor een zaak maar ook een rechtsbijstandsverzekering heeft lopen
Knapen die storneren willen moeten mannen met automatische incasso's zijn
  dinsdag 6 oktober 2009 @ 21:10:02 #12
265075 Sachertorte
VVD-mentaliteit
pi_73437450
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 21:07 schreef Kapt-Ruigbaard het volgende:
Begrijp ik nou goed dat TS zelf naar een advocaat is gestapt voor een zaak maar ook een rechtsbijstandsverzekering heeft lopen
Ja, maar die doen dus niks.
Quousque tandem abutere, PvdA, patientia nostra?
  dinsdag 6 oktober 2009 @ 21:10:14 #13
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_73437461
Rechtsbijstandverzekeringen zijn niets waard...

50% meer dan de richtprijs lijkt erg veel TS. Probeer het op een dealtje te gooien, zeker als je hem nog nodig hebt.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_73438440
Ben je een gewone consument of is het zakelijk? Is het niet wettelijk verplicht dat voor de particuliere markt de prijzen inclusief BTW vermeld moeten worden?
  dinsdag 6 oktober 2009 @ 21:43:27 #15
79102 Pool
Noord noch Zuid
pi_73438767
Je moet in ieder geval niet stil gaan zitten.

Dus óf gewoon binnen 10 dagen betalen óf binnen die 10 dagen een brief schrijven waarin je de factuur betwist. Dat voorkomt dat je last krijgt van incassopraktijken. Bij een betwiste rekening zal de advocaat de begrotingsprocedure bij de Raad van Toezicht moeten opstarten en wordt bekeken of de boel klopt.
pi_73470832
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 20:55 schreef samara het volgende:

[..]

Heb je dat echt zo ervaren? Mag ik vragen waar je je verzekering hebt lopen?
Sorry voor de vragen maar ik vind dit toch verontrustend om te lezen! Ik heb ook een rechtsbijstandverzekering en mag toch hopen dat ze me bij alles kunnen helpen!

sorry beetje offtopic
Ga even in op je offtopic post: Kan me goed voorstellen dat TS een zaak heeft waar de RBV weinig mee wil/kan. Heb mijn eigen RBS tweemaal aangeschreven, en beide keren konden ze niets. 1x gaven ze aan dat het geschil een bedrag vertegenwoordigde onder hun minimumgrens à 250 euro (geschil ging om 247 euro), en de andere keer gaven ze aan dat de zaak "te complex" was voor hun juristen, maar dat ik de advocaatkosten tot 750 euro (!) bij ze kon declareren. Believe it or not, maar die laatste zaak heb ik uiteindelijk zelf opgelost, zónder advocaat. Viel helaas dus ook niets te declareren.

Mijn RBV loopt bij DAS (via OHRA); had h'm eigenlijk opgezegd, maar toen ik een huis kocht en bang werd voor 1001 verborgen gebreken e.d. heb ik h'm toch maar met een jaartje verlengd.
Las onlangs in een tijdschrift dat er bij RBV'ers vooral veel net afgestudeerde juristen werken die (nog) geen toelatingsexamen voor de advocatuur hebben gedaan, of dat niet gehaald hebben. Oftewel: Het niveau is vrij laag. Hebben ze een zaak geaccepteerd en blijkt het echt complex te worden, halen ze hun echte advocaten van stal. Maar als die meteen nodig blijken te zijn, zou het weleens kunnen gebeuren dat je zaak "geweigerd" wordt.
pi_73473363
quote:
Op woensdag 7 oktober 2009 21:44 schreef Tja... het volgende:
Maar als die meteen nodig blijken te zijn, zou het weleens kunnen gebeuren dat je zaak "geweigerd" wordt.
Dus als het in eerste instantie al menens is, juist wanneer je rechtsbijstand zo hard nodig bent, juist dán wordt je verzoek om rechtsbijstand in principe afgewezen? Zou fraai worden als dat de norm is. Dan zouden ze hun eigen branche om zeep helpen omdat dan niemand nog een RBV afsluit.

Tuurlijk, het gebeurt wel eens, misschien wel regelmatig, maar dan heb je de mogelijkheid een second opinion aan te vragen. Daarin is in de meeste polisvoorwaarden ook wel voorzien.
r_one in WGR / [WGR] Feedback
.
Op vrijdag 20 juni 2025 08:15 schreef VEM2012 het volgende:
Misschien moet je juridische discussies gewoon overlaten aan juristen. Want je begrijpt er overduidelijk niets van.
pi_73474121
Volgens mij ben je kansloos als het er op aan komt. Een richtprijs voor een klus die nooit precies in te schatten is zoals het woord al zegt geen nauwkeurige calculatie. Een afwijking van 50% valt binnen de marges.
Het enige wat je kunt proberen op het gevoel te spelen om nog wat korting te krijgen. Maar of een advocaat daar gevoelig voor is.......
-
pi_73474431
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 20:32 schreef Cydex het volgende:
Situatie: advocaat meldt richtprijs 2.500 tot 3.00 euro. Nota komt: 4500 Euro (incl. bureaukosten en BTW). Ik ging er vanuit dat de richtprijs incl. bureaukosten en BTW was. Blijkbaar niet.
...
Zijn er tips en ervaringen die ik kan gebruiken tijdens mij gesprek met mijn advocaat? Ik lees ze graag
Op mijn kantoor wordt ook zonder kantooropslag en BTW gequote, al wordt dat er altijd bij gezegd. Uitgaande van 6% kantooropslag is de hoofdsom zo'n 3.500 euro. Wel iets boven de feequote dus, maar niet overdreven veel naar mijn mening.

Betalingsregeling is vast wel iets over af te spreken. Succes
pi_73480796
quote:
Op dinsdag 6 oktober 2009 21:10 schreef eleusis het volgende:
Rechtsbijstandverzekeringen zijn niets waard...
Die 2 keer dat we de rechtsbijstandverzekering nodig hebben gehad ging het prima.
Je moet natuurlijk ook zelf goed blijven opletten maar dat is allemaal prima geregeld.

Overigens wat wel is dat je financieel schadeloos word gesteld. Als je voor een klein bedrag je recht wilt halen moet je er niet zijn immers ze kijken hoe het financieel zo goedkoop mogelijk op te lossen is.
De eerste keer heeft de verzekering gewoon het bedrag vergoed zonder ook maar een brief te schrijven naar de organisatie die de schade had veroorzaakt. De 2e keer was een arbeidsconflict wat prima is opgelost.
pi_73511211
quote:
Op woensdag 7 oktober 2009 23:22 schreef DonJames het volgende:

[..]

Op mijn kantoor wordt ook zonder kantooropslag en BTW gequote, al wordt dat er altijd bij gezegd. Uitgaande van 6% kantooropslag is de hoofdsom zo'n 3.500 euro. Wel iets boven de feequote dus, maar niet overdreven veel naar mijn mening.

Betalingsregeling is vast wel iets over af te spreken. Succes
Idem dito. Ik was in de veronderstelling dat dat gebruikelijk was.
  dinsdag 13 oktober 2009 @ 02:16:35 #22
92117 Cydex
Pennywise but Poundfoolish
pi_73636492
@ allen

Gesprek gehad. Advocaat meldde dat hij idd geen extra kosten in zijn plaatje had gemeld. Kan ik verder niets mee, want ik heb hem nodig. Wel een afspraak gemaakt over de betaling: dat gaat in termijnen.

Bedankt voor alle reacties
"Werk, en de vreugde komt vanzelf" - Goethe -
pi_73638604
Mooi dat het is opgelost
Op woensdag 21 maart 2012 19:42 schreef Drassss het volgende:
Ben ik de enige die steeds Sideboobie leest ipv van Sideshowbobbie
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')