Als je de cijfers van DSB zelf moet geloven zo begreep ik:quote:Op zondag 4 oktober 2009 19:59 schreef LXIV het volgende:
In hoeverre is de DSB nu werkelijk afhankelijk van die spaartegoeden? En hoeveel wordt er nu opgenomen? Ik kan me haast niet voorstellen dat een bank werkelijk gaat vallen omdat een paar duizend particulieren hun spaarrekening, á 10.000 euro opzegt.
Heeft iemand daar inzicht in? Helaas is DSB niet beursgenoteerd, dus de inschatting van de markt is ook onzichbaar.
Wat doen door de DSB uitgegeven obligaties e.d. eigenlijk?
http://www.z24.nl/analyse(...)ngrijk_voor_DSB.htmlquote:Belang spaargeld stijgt
Eind 2006 had DSB Bank 1,6 miljard euro aan spaargelden op de balans staan. Daarmee waren die goed voor 28 procent van de totale financiering. De grote sprong kwam in 2007 toen de spaargelden verdubbelden naar 3,2 miljard euro, ofwel 41 procent van het balanstotaal.
Het jaar 2008 zag een verdere groei naar 3,9 miljard euro. Daarmee werd de helft van DSB's balans gefinancierd met spaargeld. Ter vergelijking: medio dit jaar bedroegen de 'toevertrouwde middelen' - dat wil zeggen: spaargelden van particulieren en bedrijven - bij marktleider Rabobank 46 procent van het balanstotaal. DSB Bank zit zodoende aan de hoge kant met het aandeel spaargelden
Verpakte hypotheken
De andere grote leenkurk van DSB Bank was tot eind 2007 de markt voor hypotheekpakketjes. De bank van Scheringa verkocht verstrekte hypotheken door via zogenoemde securitisatie-programma's, waarbij schuldbewijzen werden uitgegeven met DSB-hypotheken als onderpand.
Toen de kredietcrisis in 2008 hard toesloeg, bleek het echter lastiger om hypotheken als beleggingspakketjes door te verkopen. Het aandeel van schuldbewijzen op doorverkochte hypotheken daalde dan ook van 3,7 miljard euro in 2007 tot 2,8 miljard euro in 2008. Gevolg was dat DSB Bank eind vorig jaar afhankelijker werd van spaargeld.
Afgelopen jaar probeerde DSB Bank zijn vermogensbuffers nog te versterken door zogenoemde eeuwigdurende obligaties uit te geven. Die lijken op aandelenkapitaal omdat het schulden zijn die in principe niet afgelost hoeven te worden. Maar, zo constateerde DSB Bank in het jaarverslag over 2008, op financiële markten bleek de uitgifte van dergelijke obligaties afgelopen jaar "niet tegen acceptabele voorwaarden mogelijk".
Heeft niets met "volk" of "schavotten" te maken. Dirk (of om precies te zijn Lindschoten) zegt dat ze met een nieuw winstmodel bezig zijn. Vanaf nu dus gebaseerd op "normale" rente-marges.quote:Op zondag 4 oktober 2009 20:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Tuurlijk gaat DSB failliet. Het volk neemt niet met minder genoegen. Scheringa op het schavot midden op de waag!
Ik denk dat de houders van achtergestelde oblies hem wel een tikkie knijpen nu, ook knettergek om oblies uit te geven tegen 7,5% rentequote:Op zondag 4 oktober 2009 20:22 schreef dewaal het volgende:
ik zie nog niet dat vele mensen hun geld opnemen bij de bank. Zelfs de site doet het weer oudewets.
Ik weet het niet hoor! Ik denk niet dat die paar spaarders nu zo'n verschil zullen maken.quote:Op zondag 4 oktober 2009 20:15 schreef dewaal het volgende:
[quote]Op zondag 4 oktober 2009 20:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Want? Ik wil het graag geloven, maar toon eens aan waarom niet?
[..]
waarom denk jij wel
Ik ben op zoek geweest naar koersen voor die achtergestelde obligaties. Puur om in te kunnen schatten hoe de markt het huidige gebeuren bij de DSB inschat. Kon ze echter nergens vinden. Iemand?quote:Op zondag 4 oktober 2009 20:44 schreef henkway het volgende:
[..]
Ik denk dat de houders van achtergestelde oblies hem wel een tikkie knijpen nu, ook knettergek om oblies uit te geven tegen 7,5% rente
Het is puur risicokapitaal, en met de huidige ontwikkelingen wel erg link![]()
quote:Op zondag 4 oktober 2009 20:44 schreef henkway het volgende:
............ ook knettergek om oblies uit te geven tegen 7,5% rente
goeie vraagquote:Op zondag 4 oktober 2009 20:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ben op zoek geweest naar koersen voor die achtergestelde obligaties. Puur om in te kunnen schatten hoe de markt het huidige gebeuren bij de DSB inschat. Kon ze echter nergens vinden. Iemand?
zoek eens opquote:Op zondag 4 oktober 2009 20:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ben op zoek geweest naar koersen voor die achtergestelde obligaties. Puur om in te kunnen schatten hoe de markt het huidige gebeuren bij de DSB inschat. Kon ze echter nergens vinden. Iemand?
Het meerendeel van de achtergestelde schulden zijn dus de achtergestelde deposito's, waarvoor geen markt is. Het restante gok ik is een achtergestelde schuld van Dirk himself. Het is in ieder geval onderhands, dus je kunt ook niets vinden over de waarde van achtergestelde schulden.quote:21. ACHTERGESTELDE LENINGEN
2008
2007
R
ente %
A
chtergestelde deposito’s
7,07
107.082
55.555
Overige achtergestelde leningen
6,13
31.280
31.184
Totaal
138.362
86.739
De rentepercentages zijn gewogen gemiddelden.
De leningen zijn achtergesteld bij alle overige schulden.
De achtergestelde deposito’s zijn uitgegeven vanaf december 2001 en hebben een oorspronkelijke looptijd van tenminste 5 jaar.
Onder de overige achtergestelde leningen is een lening opgenomen die is verkregen per juni 2006. Deze lening heeft een looptijd van 15 jaar en wordt uiterlijk in september 2021 afgelost. Als onderdeel
van de leningovereenkomst is gelijktijdig een renteswap afgesloten met een looptijd van 10 jaar (opzegbaar na 5 jaar). De reële waarde van deze renteswap is onder de balanspost derivaten
(niet kwalificerend voor hedge accounting) verantwoord.
http://www.nu.nl/economie(...)ting-steunfonds.htmlquote:Op zondag 4 oktober 2009 22:52 schreef ikweethetookniet het volgende:
DSB Compensatie - Hoe gaat DSB de problemen van klanten oplossen? In de studio: DSB en de stichtingen die opkomen voor de gedupeerden.
Radar zoekt het uit.
Maandag 5 oktober, 20.30 uur, Nederland 1
Ben je lekker me, je zal maar geld nodig hebben, de enige koper is dirk zelfquote:Op zondag 4 oktober 2009 21:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]Het meerendeel van de achtergestelde schulden zijn dus de achtergestelde deposito's, waarvoor geen markt is. Het restante gok ik is een achtergestelde schuld van Dirk himself. Het is in ieder geval onderhands, dus je kunt ook niets vinden over de waarde van achtergestelde schulden.
Dat is een beetje gangbaar in bank- en verzekeringsland hoor, alhoewel dit er nogal veel zijn gezien de omvang van DSB. Je neemt eens wat over, integreert de activiteiten in je eigen activteiten, en hebt vervolgens de juridische lege huls over.quote:Op zondag 4 oktober 2009 23:16 schreef LXIV het volgende:
Als je kijkt onder hoeveel verschillende namen de DSB-groep zaken doet ga je ook denken dat er iets niet pluis is:
<knip>
Waarom zo'n enorme lijst. Waarom 20 bedrijven die in wezen hetzelfde doen? Ik ben benieuwd wat voor lijken er nog in de kast liggen daar. Voordat Bos deze bank nationaliseert moet hij zich wel 123x bedenken.
Uhm... oepsquote:Klanten van ING kunnen al sinds zondagavond half tien niet meer internetbankieren. Dat liet een woordvoerster van de bank maandagochtend weten.
,,We hebben problemen met de netwerkverbinding'', aldus de woordvoerster. ING zegt met man en macht te werken om het probleem te verhelpen. ,,Het is heel vervelend voor onze klanten.''
die achtergestelde obligaatsies van dsb bestaan niet, het zijn achtergestelde deposito rekeningenquote:Op zondag 4 oktober 2009 20:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ben op zoek geweest naar koersen voor die achtergestelde obligaties. Puur om in te kunnen schatten hoe de markt het huidige gebeuren bij de DSB inschat. Kon ze echter nergens vinden. Iemand?
het achtergestelde spul noteert op een slordige 60% tot 80%, toch? Voornamelijk door renterisico, niet zoveer gedreven (meer) door insolventierisico.quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:27 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
die achtergestelde obligaatsies van dsb bestaan niet, het zijn achtergestelde deposito rekeningen
de perpetuals ( beursgenoteerde achtergestelde obligaties ) van ing , eureko e.d lopen nu ongeveer tegen de 100% .. een half jaar geleden waren die ingestort van 100 naar 30.... nu weer hersteld dus...
80/90% provisie is natuurlijk wel idioot veel.quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:10 schreef Dutchguy het volgende:
Dirk in betere tijden. Toen nog maar '19' klachten. Van die 'koopsomkanjers' met hun 80-90% provisie hoor je niets.
denkfout? 3% per jaar kosten rekenen, maar vervolgens meefinancieren tegen bijvoorbeeld 6% rente komt wel een aanmerkelijk stukje hoger uit, toch? Heeft iemand een onderbouwing (als in berekening) van die 80%/90%?quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:52 schreef capricia het volgende:
[..]
80/90% provisie is natuurlijk wel idioot veel.
Maar volgens de AFM mag je wel 3% per jaar rekenen...rente over rente betekent dat ook 40% over een fin.produkt wat 10 jaar loopt...
Eens.quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:59 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
denkfout? 3% per jaar kosten rekenen, maar vervolgens meefinancieren tegen bijvoorbeeld 6% rente komt wel een aanmerkelijk stukje hoger uit, toch? Heeft iemand een onderbouwing (als in berekening) van die 80%/90%?
/edit/even uitgerekend. 3% kosten per jaar, gefinancieerd tegen 6% over twinting jaar is 117%.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |