Ja, daarom heet het ook een voorlopige teruggave.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 22:57 schreef zwjanehals het volgende:
Beste mensen,
Even een vraagje waarop vast wel iemand van jullie het antwoord op weet;
Ik ben full-time in loondienst en heb per 15 oktober een eigen huis. Ik ga natuurlijk de VT 2009 invullen om alvast het bedrag van HRA maandelijks terug te krijgen via de BD.
Echter, sinds februari dit jaar heb ik ook een eigen bedrijfje opgestart. Ik kom niet aan het uren criterium, dus ik zal niet als ondernemer aangemerkt worden. Wél zal ik met deze neveninkomsten voor een deel in de 52% schaal gaan vallen. (met alleen de loondienst inkomsten niet). Ik moet dus volgend jaar over deze neveninkomsten belasting betalen. Maar ik zou toch ook met de HRA voor een deel in die 52% moeten vallen (dit kan ik nu nog niet verwerken in de VT, omdat ik niet weet waar ik op ga uitkomen). Ik krijg dus volgens mij te weinig HRA terug via de VT. Wordt dit dan naderhand nog verrekend via de definitieve aangifte ?
Bijna goed, alleen betaal je geen loonheffing over je neveninkomsten maar inkomstenbelasting.quote:Met andere woorden: het betalen van loonheffing over de neveninkomsten - de niet gekregen HRA = iets minder betalen van loonheffing van de neveninkomsten ??
Als je freelance werkt is het handig om een reservering voor de belasting aan te houden, zodat je niet de belasting van 2008 uit je inkomsten van 2009 moet betalen.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 08:09 schreef zwjanehals het volgende:
... en krijg ik 2010 niet meteen in 1 x de volle mep.
Dan klopt het toch? Je bent vrijgesteld voor het belasten van de omzet met BTW. Je hoeft dan ook geen aangifte omzetbelasting te doen. Uiteraard zul je wel gewoon een aangifte inkomstenbelasting moeten doen.quote:Op maandag 9 november 2009 21:25 schreef zwjanehals het volgende:
Ik ga weer even verder met mijn topic. Ik heb mij bij de kvk ingeschreven als zelfstandige. Ik krijg nu vsn de BD een aantal brieven over zakelijk aangifte doen. Hierin zat ook een bijlage over het voorlopige oordeel van de inspecteur welke belastingen voor mij gaan gelden. Op de bijlage stond bij soort 'omzetbelasting' en bij tijdvak 'vrijgesteld'. Maar werkzaamheden in de zorg (fysiotherapeut) zijn toch BTW vrijgesteld? Of bedoeld de inspecteur dit met de term vrijgesteld bij tijdvak? Inkomstenbelasting zou toch veel logischer zijn, of niet??
Zolang je geen (besloten of naamloze) vennootschap bent, kun je alleen maar privé aangifte doen. Hierin is alles opgenomen. Zowel je inkomsten uit dienstbetrekking, winst uit onderneming, aftrekposten enz. enz.quote:En betekent dit dat ik komend jaar zowel een zakelijke als privé aangeifte moet doen ? Of kan dat ook op 1 formulier (zakelijk of privé formulier?)
Helaas mogen we hier geen reclame maken.quote:Pffff, wat een gedoe. Het wordt eens tijd voor een goede belastingadviseur, wat ik snap er héél weinig van....
Ah, helder.quote:Op maandag 9 november 2009 21:29 schreef ManAtWork het volgende:
Zolang je geen (besloten of naamloze) vennootschap bent, kun je alleen maar privé aangifte doen. Hierin is alles opgenomen. Zowel je inkomsten uit dienstbetrekking, winst uit onderneming, aftrekposten enz. enz.
Sluikreclamequote:Op maandag 9 november 2009 21:29 schreef ManAtWork het volgende:
Helaas mogen we hier geen reclame maken.
Maar hier zitten genoeg belastingadviseurs/boekhouders e.d.
Ik zeg alleen dat ie even een PM naar uhmmm,... DJ moet sturen.quote:
Ook daar zijn de meningen over verdeeld, haha.quote:Maar een goede belastingadviseur (of financieel adviseur/boekhouder in zijn algemeenheid) is zijn geld dubbel en dwars waard.
quote:Op dinsdag 10 november 2009 08:57 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Ik zeg alleen dat ie even een PM naar uhmmm,... DJ moet sturen.
Ach, ik moest gewoon even een 'slachtoffer' hebben.quote:Op dinsdag 10 november 2009 10:03 schreef DonJames het volgende:
[..]
![]()
ik doe heul geen MKB en ik heb het al druk genoeg..
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |