De politie van Chicago heeft vandaag drie jongens opgepakt naar aanleiding van een vechtpartij afgelopen donderdag. De zestienjarige Derrion Albert liep van school naar huis, toen hij door de drie werd aangevallen en doodgeslagen.
Het trio, bestaande uit jongens van zestien, achttien en negentien jaar oud, wordt moord met voorbedachten rade ten laste gelegd. Alle drie zullen ze worden berecht als meerderjarigen.
Volgens familieleden werd Derrion geslagen omdat hij zich niet wilde aansluiten bij een jeugdbende. Volgens sommige omstanders is dit echter onjuist. Volgens hen was hij een omstander die per ongeluk werd betrokken in een gevecht.
De school zal vanmiddag een wake houden voor de knul. De politie onderzoekt ondertussen de beelden van de vechtpartij, die door een getuige zijn gefilmd. Het filmpje, waarop duidelijk is te zien dat Derrion door verschillende personen wordt gestompt en geslagen, is overgedragen aan de politie.
[Shocking] Filmpje doodgeslagen puber uitgelektFilmpje
Wat een stelletje beesten
het slachtoffer