FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / 'Liefde' belangrijk bij verkoopgesprek bank
PietjePuk007dinsdag 22 september 2009 @ 09:16
quote:
'Liefde' maakt bankier mens
Het aanleren van ‘lieve’ woordjes maakt ons socialer. Een Belgische bank gaat ermee aan de slag.

Drie jaar geleden bewees de Amerikaanse psychologe Kathleen Vohs dat het mogelijk was het gedrag te beïnvloeden door mensen een aantal steekwoorden in te prenten. Proefpersonen die lang hadden nagedacht over woorden als ‘betalen, euro, salaris, winst, geld’ bleken bijvoorbeeld een stuk minder behulpzaam als iemand naast hen zijn pen op de grond liet vallen. Ze waren egocentrisch geworden – en van pennen oprapen word je zelfs niks beter.

De Maastrichtse promovendus Tom van Laer vroeg zich af of het ook mogelijk is om mensen socialer te maken via deze ‘priming’-techniek. Hij ontwikkelde een lijst van vijftien woorden, waaronder ‘gevoel, hechten, liefde, samen, vrede, empathie, affectie’, verstopte deze in een puzzel en liet zijn proefpersonen er zo actief mee kennismaken. Vervolgens kregen ze een klantenklacht van een bank voorgelegd met de vraag wie hier fout was. Terwijl mensen met een ‘geld’-focus de schuld vooral bij de klant legden, zochten mensen met een ‘empathische focus’ de fout vooral bij zichzelf. Van Laer: ‘Als je vierentwintig uur per dag met deze woorden wordt geconfronteerd, word je een barmhartige Samaritaan.’

Het experiment werd uitgevoerd met studenten maar wordt op dit moment herhaald met een groep managers van een grote Belgische financiële instelling, die naar een andere klantenfocus wilde. Van Laer beseft dat woorden als ‘geld’ en ‘winst’ in de bankwereld niet zijn uit te bannen, ‘maar de vijftien woorden die wij groepeerden, worden daar tot nu toe nauwelijks gebruikt. Die kunnen tegengewicht bieden. Het effect is enorm. Als je in een bank alleen al heel groot het woord ‘winst’ op een muur zet, heeft dat een ander effect op je medewerkers dan als daar het woord ‘gevoel’ staat. Als dit voor de crisis bekend was geweest, was het wellicht niet zo misgegaan.’
Bron

Geachte klant, neemt u deze liefdevolle hypotheek voor de vrede, zodat u zich samen kunt hechten met een gevoel van melancholiek .
TheFreshPrincedinsdag 22 september 2009 @ 09:19
Ik ga Bambi kijken.
PartyAmberdinsdag 22 september 2009 @ 09:22
quote:
Van Laer: ‘Als je vierentwintig uur per dag met deze woorden wordt geconfronteerd, word je een barmhartige Samaritaan.’
Dat is dus een gegronde basis voor de kerk; "we mogen misschien onzin verkopen maar iedereen wordt er wel liever van!".
Tobeydinsdag 22 september 2009 @ 10:04
Ik zie dit meer als kansloze poging voor de banken om weer beter te worden benaderd door de consumenten, die er daarna toch nog achterkomen dat ze genaaid zijn. Dat 'lief' zijn gedoe verbloemt alleen maar ..
PartyAmberdinsdag 22 september 2009 @ 10:24
quote:
Op dinsdag 22 september 2009 10:04 schreef Tobey het volgende:
Ik zie dit meer als kansloze poging voor de banken om weer beter te worden benaderd door de consumenten, die er daarna toch nog achterkomen dat ze genaaid zijn. Dat 'lief' zijn gedoe verbloemt alleen maar ..
Er wordt niks verbloemd.
Er wordt enkel verteld over de resultaten van een psychologische studie,
en een bank die ermee aan de slag gaat omdat ze er voordeel in ziet.
Er wordt nergens gesteld dat de bank lief zou gaan doen "om lief te zijn".
eleusisdinsdag 22 september 2009 @ 11:39
Zo is het Amber, let's Party.
Bolkesteijndinsdag 22 september 2009 @ 11:45
"Meneer de bankier, geen gezeik, doet u maar gewoon een procentje van de rente af." Al die marketingjosti's moet je kort houden.
TGVkopperdinsdag 22 september 2009 @ 11:49
quote:
Het aanleren van ‘lieve’ woordjes maakt ons socialer. Een Belgische bank gaat ermee aan de slag.
... met als uiteindelijke doel: nog meer winst natuurlijk
Laat ze die liefde lekker in hun aarsch steken
PartyAmberdinsdag 22 september 2009 @ 11:54
quote:
Op dinsdag 22 september 2009 11:49 schreef TGVkopper het volgende:

[..]

... met als uiteindelijke doel: nog meer winst natuurlijk
Natuurlijk, dat is toch logisch ?
henkwaydinsdag 22 september 2009 @ 12:21
justanickdinsdag 22 september 2009 @ 12:33
Het is met een vervelend gevoel dat wij het huis, waar u aan gehecht bent geraakt en samen liefdevol hebt verbouwd, ongeacht de affectie die u heeft voor de buurt, met vrede in ons hart aanbieden op de minder empathische executieveiling.

Err... ja.
Sachertortewoensdag 23 september 2009 @ 12:24
quote:
Op dinsdag 22 september 2009 11:45 schreef Bolkesteijn het volgende:
"Meneer de bankier, geen gezeik, doet u maar gewoon een procentje van de rente af." Al die marketingjosti's moet je kort houden.
Juist. Dit is alleen maar holle praat.